Davies: "EDS City klaar voor volgende stap"
Ook voor de EDS (Elite Development Squad) van Manchester City zit het seizoen erop. City is als tweede geëindigd in de Premier League 2, de competitie voor de jeugd (onder 23). Ze wonnen de laatste wedstrijd van Southampton met 4-2.
Oud voetballer en huidig manager Simon Davies is vol zelfvertrouwen over zijn elftal. Hij vindt dat de EDS zich uitstekend ontwikkeld heeft en dat een aantal het op een hoger niveau moeten gaan proberen. "Als met elk team, zijn er een aantal spelers klaar voor een volgende stap. Zes of zeven zijn klaar voor een verhuurperiode terwijl er ook jongens zijn die door zullen stromen naar het eerste team om met hen te trainen op een dagelijkse basis. Ook zullen er spelers in de EDS blijven en de concurrentie aangaan met de nieuwe lichting." Op het moment is het onduidelijk wat NAC mag verwachten uit Manchester komend seizoen. Het hangt opnieuw komend seizoen af van de divisie waarin je speelt. Eerder konden wij melden dat City interesse heeft getoond in Gregor Breinburg. Opnieuw een indicatie dat de samenwerking in Manchester serieus wordt genomen. Om de balans beter te maken wilt men in Engeland dus meer ervaren spelers verhuren aan NAC, om vervolgens deze te stallen bij een andere zuster-club zoals New York City FC en Melbourne City FC. Gregor Breinburg kreeg afgelopen zomer een aanbod van LA Galaxy, maar dit liep uiteindelijk stuk. Voor Breinburg is het een uitgesproken wens om in de Verenigde Staten te voetballen, dit zou de City Football Group voor hem dus mogelijk kunnen maken via NAC. Op dit moment spelen er ook twee Nederlanders in de EDS van Manchester City: Rodney Kongolo en Javairo Dilrosun. Eerstgenoemde is familie van Terence Kongolo, rechtsback van Feyenoord en international van het Nederlands elftal. Rodney maakte op jonge leeftijd de overstap naar het Engelse noorden en heeft zich dit seizoen ontwikkeld tot basiskracht. Hij speelt in tegenstelling tot zijn broer op het middenveld, en zal komend seizoen een niveautje hoger acteren. Javairo Dilrosun is een middenvelder, die eveneens op jonge leeftijd de overstap maakte naar Manchester vanuit de jeugdopleiding van Ajax. Dilrosun is eveneens middenvelder maar geen onbetwiste basiskracht in het elftal van Simon Davies. Hij zou zomaar verhuurd kunnen worden aan NAC, mochten we nog een jaar acteren in de Jupiler League. Het is dus nog even gissen hoe, wie en wat er in Breda te zien zal zijn. Feit is in ieder geval wel dat City druk bezig is met het NAC voor komend seizoen, en dat de samenwerking weldegelijk zijn voordelen kent. Wordt vervolgd.Bron: B-Side Rats, Manchester City Academy
Plaats reactie
Los van de nieuwswaarde van dit artikel (wie komt er nu eigenlijk in aanmerking om naar Breda te komen?) vind ik de laatste alinea wel erg naief:
-----------------
Feit is in ieder geval wel dat City druk bezig is met het NAC voor komend seizoen, en dat de samenwerking weldegelijk zijn voordelen kent. .
-----------------
De voordelen van de samenwerking hier als feit presenteren? Mwah, een licht kritische houding tegen de gefaseerde overname van de club is niet verboden heren...
@M
Grappig dat je het zegt. Voordat Mafkees vertrok bij BSR was de tendens over-kritisch, terwijl die nu vrij optimistisch is. (M staat niet voor Mafkees neem ik aan?!).
Overigens is de toon wellicht te optimistisch, maar de constatering dat de samenwerking voordelen heeft lijkt me inderdaad op feiten gebaseerd. Tenzij jij graag Garcia op de bank houdt in de play-offs natuurlijk. Of de voordelen groter zijn dan de nadelen kun je over twisten (ik denk het wel, maar dat terzijde), maar dat er voordelen zijn, dat lijkt me wel duidelijk.
De nieuwswaarde in dit stuk lijkt me overigens dat de manager van EDS zegt dat er zes á zeven spelers klaar zijn voor verhuur.
@M
Inderdaad, dit is optimistisch. Natuurlijk is de City-deal niet vlekkeloos, het kent zijn negatieve punten, maar zeker ook de positieve. Wat ik in dit stukje tekst over wil brengen is dat City dus wel haar best doet om NAC beter te ondersteunen, en dat dat dan zeker gemeld mag en kan worden. Optimisme zullen we nodig hebben op weg naar de play-offs, al is het maar in de vorm van een nieuwsbericht. :)
Wie er naar NAC komen volgend seizoen, zie ik wel naar de play-offs.
Nu eerst Volendam uitschakelen en als dat lukt er alles aan gaan doen om te promoveren!
Daarna ben ik uiteraad wel nieuwsgierig naar wie er volgend seizoen bij NAC spelen (natuurlijk ook als we niet promoveren).
Afwachten dus. Als het maar niet betekent dat we volgend jaar wéér met een geheel nieuw elftal zitten.
David villa????????????
Of we volgend jaar niet met een nieuwe selectie zitten hangt echt niet af van City.
Dat hangt af van het beleid dat Smulders en Goetzee hebben neergezet.
Bij niet promoveren kun je nu al stellen dat we volgend jaar met een nieuwe selectie zitten.
Ook Haemhouts en Stans moeten in dat geval vertrekken omdat ze tegen een belachelijk salaris (een bedrag met tenminste 6 cijfers) zijn aangetrokken. Misschien geld hetzelfde wel voor de blessuregevoelige Nijholt.
De samenwerking met City vind ik echt heel goed en biedt enorm veel voordelen.
Je moet alleen wel het juiste netwerk hebben om een goed fundament te leggen.
Spelers van City moeten aanvulling zijn.
Spelers van City moeten geen fundament zijn.
Helaas zijn de heren er niet in geslaagd om dat fundament te leggen en dat mogen we ze ook gewoon aanrekenen. Met alle respect, maar als je Haemhouts als aanvoerder haalt (nogmaals, met dat torenhoge salaris) om de balans in dit elftal te brengen dan heb je echt geen kennis en echt geen netwerk.
City huurlingen of niet...wanneer speelden we voor het laatst 2 seizoenen achter elkaar met 80% hetzelfde elftal?? Nou?? Wanneer was dat?
We promoveren gewoon. Afbreken die handel. HUP NAC!
Als #OperatieEredivisie slaagt, kan het zomaar eens zijn dat de selectie redelijk intact blijft. Huurlingen als Garcia en Horsfield zouden dan willen blijven, net als Dessers, Verschueren en Sporkslede.
Hopelijk zitten er dan nog enkele échte aanvullingen tussen. Liever één speler met de kwaliteiten van Garcia of Ünal, dan drie Smith-Browns.
Eerst de Eredivisie in! Hup NAC!
Er is nog zoveel dat veranderd op termijn. Beetje voorbarig allemaal.
Een behoorlijk onsamenhangend verhaal van LarsieW. Ik lees niet terug waarom City al met volgend seizoen bezig is voor NAC. Er worden allerlei aannames gedaan zonder achtergrondinfo en het verhaal springt van de hak op de tak. Ik heb veel respect voor het werk van de mannen van bsiderats, ga vooral door! Ik zie echter wel graag onderbouwde verhalen die hout snijden!
Je zou haast hopen dat NAC niet promoveert. Doorgeefluikje Twente misschien een betere optie?
Los van wat de heren Haemhouts , Stans en Nijholt verdienen, ze hebben niet geleverd waarvoor ze aangetrokken zijn. Kunnen rustig vertrekken, NAC wordt daar alleen beter van.
Naast de hierboven genoemde namen, hoop ik ook op Lukas Nmecha (als stand-in in eredivisie en als mogelijke eerste spits bij langer juup verblijf)
@Braze
In het geval van Nijholt, deel ik jouw mening niet.
Was een meerwaarde tot aan zijn blesure. De andere 2 hebben het totaal niet waargemaakt.
Misschien is het waar wat LarsW schrijft, maar het is vooral speculeren. Ik denk dat we beter op officiële berichtgeving van Smulders en van City kunnen wachten dan hier zelf allerlei "natte dromen lijstjes" maken.
City pompt geld in NAC, in dat opzicht lijkt het me dat city ook betere spelers gaat sturen. Je gaar volgend jaar toch weer niet dit realiseren om er enkele tonnen geld in te steken. Als NAC promoveerd is dit voor hun ook een win situatie. Ben benieuwd...
@ RV
Tegenover Haemhouts en Stans (wie was er niet blij met zijn komst?) staan Dessers, Verschueren, Brondeel Korte en Sporkslede die wel een meerwaarde zijn. Haemhouts is zeker een blunder voor 3 jaar, maar je draaft door als je stelt dat Smulders geen netwerk heeft.
Als er meer spelers van het niveau Manu Garcia naar Breda komen, graag. Voor ons is zo'n speler echt van de buitencategorie, hoewel hij in de tweede helft afgelopen vrijdagavond wel grossierde in balverlies. Wellicht gemakzucht. Tegen VVV was hij de beste man aan Bredase zijde.
@Breda : in antwoord op jouw vraag wie er vooraf niet blij waren met hun komst: IK !! En met mij velen. Heb nog steedszware twijfels over Smulders. Had een geminimaliseerde doelstelling en heeft er maar ternauwernood aan voldaan. Bij een langer verblijf in de juup zal je het effect zien.
@ De muzikant
Knap dat jij al wel zag dat Stans niks ging worden. Dat 'velen' met jou sceptisch waren klopt volgens mij niet, in ieder geval niet als je de commentaren op BSR als maatstaf neemt. Lees de reactie op dit bericht nog eens: http://www.bsiderats.nl/stans-en-nac-akkoord-3-jarig-contract/
Uit je naaht : Haemhouts heb ik vanaf het begin afgewezen, stans was niet meer dan een speler van focking oud papier vereniging excelsior. Heeft helaas nog niets kunnen laten zien, maar hoop niet dat dit een verhaal van diermen weidt. Overigens bevat de link doe je stuurt niet zoveel reacties. Essentie is dat smulders ons nog niet heeft kunnen overtuigen. En de doelstelling die bepaalt is. ..... beschamend! Alleen met een promotie kun je dit verbloemen.
@De Muzikant
Als je goed leest dan zie je dat Breda alleen Stans bedoelt als hij het heeft over "wie was er niet blij met zijn komst". Vrijwel niemand was negatief over de komst van Stans, ook jij niet. Als dat wel zo was zou je eenvoudig kunnen verwijzen naar een post. Pas toen Stans' prestaties tegenvielen kwam de (terechte) kritiek, niet eerder.
Jongens verleng die kaart! #BredaGelooft #OperatieEredivisie #Wijgaannietopzij
Als wij er in geloven, gaan de spelers dat ook doen!
@De muzikant:
Waar het om gaat is dat je zegt dat je niet blij was met Stans, en velen met jou. Dat eerste is prima. Ik hecht er eerlijk gezegd niet al te veel waarde aan, maar: superknap. Dat 'velen met jou' niet blij was met zijn komst, dát bestrijd ik, want velen waren dat juist wel. Ik vind de reacties op de transfer van Stans daarover duidelijk (zoek anders nog even de andere berichten daarover op, als je 42 reacties niet genoeg vind).
Grappig is dat je dezelfde vergissing maakt in je laatste bericht: "Essentie is dat Smulders ons nog niet heeft kunnen overtuigen". Ik zou zeggen: spreek gewoon voor jezelf in plaats van dat je er een ondefinieerbare groep anderen ('velen met mij', 'ons') bij haalt.
Haemhouts is en was een fout. City leverde verder niet de spelers (met name centraal achterin) waar op gerekend was, maar verder heeft Smulders het gewoon prima gedaan. Dessers Sporkslede, verschueren en Brondeel waren relatief onbekend en gaan met winst verkocht worden als NAC niet promoveert.
Naaht, Ik snap het wel hoor. Het is lastig te verkroppen als iemand kritisch is op je club is, zeker als ie t consequent is. Gelukkig delen we één mening wel, dat is dat we snel terug moeten naar de ere.
Aan al die zo gek zijn op die deal met manchester city, wat heeft het ons de afgelopen twee jaar opgeleverd, naast bijna elk half jaar een nieuwe dosis huurlingen die op een enkele na niets presteren. Als we weer niet promoveren weer een batterij aan huurlingen, zo blijf je in het neergaande spiraal zitten. Als ze nou eens gewoon de huidige huur spelers gewoon toezeggen voor volgend jaar ongeacht promotie spreekt het uit van een lange termijn visie. Anders Is NAC gewoon een speeltje van city om spelers uit te kunnen testen en kan NAC beter eieren voor hun geld kiezen en van onderaf beginnen. Naar mijn mening.