Wij gaan niet opzij

Eskes: "Wij gaan onze begroting niet halen"

NAC zit opnieuw in financieel zwaar weer. De club raakte een groot aantal sponsoren kwijt en zit daarom met een tekort van 1,5 miljoen euro op de begroting. Dat gat kan dit jaar gedicht worden met de transferinkomsten van Gudelj en Botteghin. Zeker is echter dat NAC wéér een probleem heeft, nu maar liefst 30 procent van de sponsorinkomsten foetsie is. Stefaan Eskes: "Ik geloof niet in sprookjes. Wij gaan onze begroting niet halen. Dat is heel zorgelijk, maar er is geen paniek. We hadden ingezet op een plus van 9 ton. Dat is uniek in Nederland. De transfergelden van Botteghin en Gudelj vormen nu de oplossing. Voor de langere termijn moet er wel een oplossing komen." Eskes was de man die NAC op commercieel vlak naar een hoger niveau moest brengen. Het tegendeel lijkt nu het geval, al vindt Eskes dat te makkelijk: "Ik snap dat de kritiek aanzwelt. Ik stond ook meteen onder druk toen ik bij NAC kwam. Ik was toch een vreemde. Maar de kritiek komt soms van mensen die uit eigenbelang handelen en niet in het belang van de club. Ik heb hier eerst de organisatie op poten gezet en de cultuur veranderd. De gezondmaking van NAC was mijn eerste prioriteit. Er heerste een hele zieke cultuur. Van graaien en vriendjespolitiek. Van roddel en achterklap. Er werden kaartjes geruild tegen een schuifpui. Het was normaal bij NAC. Dat moest eerst worden veranderd. Daar ben ik vol ingegaan." Hij vervolgt: "Ik heb de 'ons kent ons-cultuur' een beetje onderschat.Sponsoren komen bij NAC ook gewoon om voetbal te kijken en bier te drinken. Dat is ook belangrijk. Maar belangrijk is ook dat er een ander soort sponsor komt. Dat heeft de club nodig in de toekomst." De algemeen directeur trekt een klein boetekleedje aan: "Ik denk dat er intelligente mensen zitten bij de club. Die weten hoe het zit. Ik ken de kritiek die er is. Ik heb wellicht niet genoeg tijd in acquisitie gestoken en in relatiebeheer. Dat is geen onwil of gebrek aan expertise. Dat is gebrek aan tijd geweest. Achteraf gezien had ik daar misschien andere keuzes in moeten maken." Vooralsnog kan Eskes rekenen op steun van de financiers, die dinsdag al ingelicht werden: "Ik heb daar open en eerlijk mijn verhaal gehouden. Ook gezegd wat er niet goed is gegaan. Ik ben daar met een goed gevoel naar buiten gestapt."

Bron: B-Side Rats, Omroep Brabant

Vorig bericht
NAC saneert Teamplay@NAC 30 reacties
Volgend bericht
'Buijs niet in de basis tegen NEC' 106 reacties
Advertentie
203 Reacties
0   0  
murdoch

Nee, vriendjespolitiek is Eskens gelukkig volledig vreemd...

0   0  
Scarface

Het viel mij op afgelopen wedstrijden dat de hoofdtribune niet echt vol oogt (understatement) en dat er zelfs twee lounges leegstaan. En dat is geen goed teken natuurlijk...

Ach, het komt vast wel weer goed... ergens... ooit...

0   0  
ikke

Met pijn in het hart zeg ik dit maar een andere keus is er niet meer of een overnamen en anders ben ik bang dat er over een jaar geen nac meer zal zijn !!!

0   0  
pascallos

In ieder geval een keer een duidelijk verhaal. Ik geef Eskes het voordeel van de twijfel hoewel ik natuurlijk graag op zijn stoel had gezeten.

Dit seizoen opbouwen en tijd steken om de sponsoren terug te halen, desnoods in de winterstop.

Als van As zich in de tussentijd goed laat inlichten door scouts en een goed netwerk opzet komt het goed. Helemaal als we 4-4-2 gaan spelen, maar dat is een illusie.

Tegen Nec er vol opknallen!!!

0   0  
7

Inzetten op de grote vis is een foute keuze gebleken. Een grote vis wil maar op een plek zijn reclame uiting en dat is het shirt. We zitten nu met een telefoon boer die zijn geld op dsb achtige praktijken verdiende in de spaarselect periode. Prima dat zon bedrijf NAC mag sponsoren maar begin dan niet over grote vissen als je geen aas hebt.

0   0  
Dun Diëe

Ik probeer er het positieve uit te halen: Eskes is hier eerlijk, draait niet om de zaken heen en is ook kritisch op zichzelf. Maar toch blijkt het nogal onkundig om te zeggen dat je achteraf meer tijd aan relatiebeheer had moeten doen.

Wat de cultuuromslag betreft, een kaarte voor een schuifpui of een onkundig vriendje neerzetten "volgens de regels tegen salaris"... Het is mij om het even.

0   0  
TwizTR

“Ik heb de ‘ons kent ons-cultuur’ een beetje onderschat.Sponsoren komen bij NAC ook gewoon om voetbal te kijken en bier te drinken. Dat is ook belangrijk. " - Nee, johhh... Echt!? Daar kom je nu pas achter?

"Maar belangrijk is ook dat er een ander soort sponsor komt. Dat heeft de club nodig in de toekomst." - Gooit Eskes ook zijn schoenen weg voor die nieuwe koopt?

"Ik heb hier eerst de organisatie op poten gezet en de cultuur veranderd" - Verneukt bedoel je.

Ik hoef echt geen woord meer van deze man te horen.

0   0  
oosterhout3

poten uitzagen onder zijn stoel vandaan...
maarja als je ineens de beste mensen gaat uitkopen om je eigen vrienden daar neer te zetten is er iets goed mis
rvc meld je eens godver!!
en ginne gezeik van tjah nu staan we alsnog 1mil winst, (waarvan er 800k is geinvesteerd weer in de huidige spelersgroep) want dat moest veeel meer zijn verrekte kutten!!

wanneer staat er nu eens een naccer op met ervaring die zegt zo gaan we het doen en niet anders!!
of moeten we wachten op abramovich of een vriendje van hem?!

hupnac

boe eskens en al die neppers

0   0  
Jan

Ik denk dat bedrijven in deze tijden niet zo happig zijn om voor veel geld een club te sponsoren. Dat geld kunnen ze waarschijnlijk beter gebruiken.

0   0  
Chrisje

Gaat NAC naar de kloten of gaat nu niet naar de kloten ? Dat wil ik wel eens weten ik zou graag met mijn zoontje naar NAC gaan over een paar jaar zelf aalt mij het niet zo veel uit want ik blijf toch gaan al gaan ze 2e klasse spelen

0   0  
Jan

@ Oosterhout 3

Misschien dat figuur uit de alpen. Maar ik denk dat het dan helemaal een vriendkespolitiekgebeuren wordt.

0   0  
Dragonheart

Eskens zegt:´Er werden kaartjes geruild tegen een
schuifpui´. Maakt niet uit, zolang die sponsors behoorlijk wat geld binnenbrengen. Vriendjes politiek,is niet uit te bannen, evenals roddel en achterklap. Het hoort er,helaas,allemaal bij! . ´Maar belangrijk is ook dat er een ander soort sponsor komt´ zegt Eskens!!! Nee belangrijk is dat je je huidige sponsors minimaal weet vast te houden en uiteraard weet uit te breiden. Wat ze vertegenwoordigen en hoeveel ze inbrengen is niet zo belangrijk. Elke sponsor en elke Euro moet je omarmen,zeker in deze (NAC)crisis tijd.

0   0  
Fokke

Een club waar jaren achtereen alleen maar misère naar buiten komt krijgt er nog extra misère bij. Sponsors komen niet nee vertrekken zelfs, publiek blijft weg met als gevolg min der sfeer in stadion minder opbrengst horeca etc etc. Het ene gat met het andere te vullen werkt een keer maar daarna komen de problemen dubbel zo hard terug. Als vervolgens ook Over het sportieve deel niets positiefs te melden valt is de club echt in grote nood . Je vasthouden aan : het is altijd al goedgekomen kan wel eens niet bewaarheid worden.

0   0  
H.K.

Flikker toch snel op man. Wat een lullo. Niet Eskes maar van den Dungen en van Dijnsen hebben IntoTelecom en Goodmorning binnen gehaald. En wat heeft Eskes gedaan? Juist zijn en zijn vriendjes zakken gevuld. En als de financierde s en bestuur dit niet zien wordt het snel tijd dat ze hun kop uit t zand halen.

ROT OP ESKES... Is de enige conclusie. Ga je mooie praatjes maar op de dam vertellen... Daaaagggg....

http://nacbreda1912.wordpress.com/2012/06/05/nac-krijgt-nieuwe-commerciele-cultuur-hans-van-den-dungen-en-marco-van-deinsen-ontslagen-nacpraat-eredivisie/

0   0  
Badeend

Het enige voordeel hiervan is dat Eskes nu EINDELIJK eens een keer een boetekleed aantrekt. Al is het meer een zakdoek. Hij kan ook echt niet meer anders, en dit is het punt waarop hij (en wij) later zal terugkijken - of hij gaat het alsnog maken bij NAC, of het is voorbij.

Voor de club hoop ik op het eerste, maar ik vrees voor het tweede. In ruim anderhalf jaar heeft deze man mij niet kunnen overtuigen. Blijkbaar de RvC wel, maar goed, die laten zich al jaren door alles en iedereen overtuigen. Daar hoeven we ook niet veel van te verwachten.

0   0  
marc

Wat een gigantische idioten!!!!
A) NAC dat het weer zover moet komen.
B) Wat voor persoon publiceert dit nu ÉÉN dag voor een hele belangrijke wedstrijd?? Snap dat het gepubliceerd moet worden, maar kan dat niet dinsdag haha?

0   0  
Willemf5

Lekker dan, de laatste transfers dus gewoon in het gat van de begroting gestopt. De commerciële teruggang is bij NAC groter dan bij andere clubs, word ik niet vrolijk van...

0   0  
Oldskool

Er is een in ieder geval iemand die open is. Niet iemand die mooi weer speelt en 12 mln schuld achterlaat. Of Eskes de juiste man is om te bouwen zal moeten blijken. Samen met Goetzee (Bredanaar en geen vriendje) voor de Bredase sponsoren moet er resultaat geboekt gaan worden. Zo niet dan is hij niet de juiste persoon.

Maar als de financiers (die nog miljoenen van NAC krijgen) het vertrouwen uitspreken, dan zal het gewoon een grote klerezooi zijn geweest voordat Eskes aantrad en zullen er veel foute dingen gebeurd zijn.

Schoon schip maken kost veel geld blijkbaar. Maar het was wel nodig. De mensen die inzage hebben in alles wat er bij NAC gebeurt staan blijkbaar achter Eskes. Het is hun geld. Ik neem aan dat ze na Mommers wel 3x nadenken voordat ze blind iemand vertrouwen.

0   0  
Chapuisat

Fijne reacties allemaal.... ik denk dat we in een crisis zitten, dat geen enkele bedrijf (wat NAC ook is) er op vooruit gaat, jammer dat er dan meteen personen afgebrand moeten worden!

0   0  
Stefan

NAC is ziek. Heel erg ziek en ik vrees ongenezelijk!
Deze praatjes en teksten van Eskes en andere stellen niks voor. Het is net als bij FIFA dat je 3 opties krijgt om commetaar om deze crisis. Hij kiest de minst slechte om zo iedereen tevreden te houden.
Geloof niks van deze praatjes en zogenaamde zelfreflectie! Over een tijd komen alle lijken weer uit de kast die er bij zijn voorgangers ook zijn uitgekomen. En geloof me die lijker liggen er nu al maar worden lekker in de kast gehouden.

Een oplossing heb ik ook niet, maar dit gaat hem niet worden.
AKTIE?!! of blijven we lijdzaam toekijken hoe ONZE club langzaam maar zeker sterft....

0   0  
Oldskool

@ Badeend

RVC (bestuur) en CvA (Raad van Toezicht) en de financiers (die uiteindelijk bepalend zijn).

Denk niet dat dat puur op zijn blauwe ogen is. Moet gewoon een giga bende zijn geweest.

0   0  
enjoy

Weet je wat er gebeurd ? deze man vertrekt zelf via het gordijn,en laat zich niet ontslaan.
Iets wat ik DIRECT zou doen.Nac was een stille slaper
zei hij bij aan treden,WORDT ZELF WAKKER A.U.B.
Ik heb geleerd, een goede commerciele man ( 2 weg)
verdiend zicht zelf terug.

0   0  
Oldskool

@ stefan

Nieuw hier? Of weer een nieuw naampje om mensen af te branden...

0   0  
speen

pleur die vent naar buiten, wat een onzin weer zeg.
een schuifpui voor kaartjes, nee je moet eens op de andere lange zijde of vak G of Bside gaan zitten en kijken hoe leeg die hoofdtribune is.
zoiets hebben wij nog nooit meegemaakt sinds we in dit stadion zitten.
als je CLUBMENSEN op straat flikkert en er flink voor moet schokken ben je verplicht het veel beter te doen dan dat die mensen konden of deden.
maar NEEEEEEE ESKES er staan units leeg en die leuke rode stoeltjes die leeg staan worden er steeds meer.

ga desnoods zelf met je gladde bek en een NACtrainingspak (waar je kasten mee vol liggen) de stad in en ga werven man.

Maar een Bredase volksclub kun je niet verkopen met je Noord Hollandse accent, word wakker en laat je disneygevoel varen en flikker op.

0   0  
Dragonheart

Zoals ik juist al aangaf,elke sponsor telt!
Al is het een hoerentent met de naam ´de rode lantaarn´!
Als dat enkele tonnen oplevert,plak het er dan maar bij op het shirt.In sommige stadions blijkt een speler van ons een moeder te hebben die er toch al werkt!Hopelijk is die lantaarn na vrijdagavond niet echt werkelijkheid!!! Drie ´poenten´,niks meer, niks minder.

0   0  
simpson

Je moet maar goed je supporters treiteren met een monye-tixkaart en een verhoogde drankprijs.
Dat brengt ook geen miljoenen op, maar wel een verziekte sfeer, die de sponsoren ook meekrijgen!!!!

0   0  
H.K.

@Oldskool 18.... Lees dat je matig positief bent, dat heb ik wel eens anders van je gezien, ;-)

Iedereen heeft zijn eigen mening en denk dat iedereen ook gelijk heeft in alle reacties. Maar wanneer je zelf in het bedrijfsleven actief bent weet je dat wanneer je je taken verzuimd en een tekort laat ontstaan je per direct eruit ligt. Kantoor dicht, lease auto weg en je mag dan blij zijn dat je een treinkaartje krijgt om thuis te komen. Maar nee bij NAC kan alles.

0   0  
oosterhout3

wel toevallig nieuws trouwens ;

onze vorige dieun busselaar heeft al een fout achtergelaten om van dijnsen te ontslaan want toen was eskens er ook nog niet

hij haalde 1.1mil binnen, meer dan welke collega ook.

Van Dijnsen is dertig jaar aan NAC verbonden geweest. Hij is teleurgesteld. "Ik haal op jaarbasis veel meer voor de club binnen dan ik kost. Ik denk dat het genoeg zegt dat ik 200 van de 570 klanten beheer."

die 200 klanten die zijn nu ongeveer weggevallen.
dat is toch zorgwekkend dat 1 man niet op te vangen is.

0   0  
Wanny

Eskes is geen wonderdokter en heeft ook een aantal verkeerde beslissingen genomen die mede tot dit resultaat hebben geleid. Met name te weinig en niet op de juiste manier aandacht geven aan de sponsoren. Aan die kant scoort Eskes niet best.

Aan de andere kant roepen we hier al jaren dat er teveel personeel zit en dat mensen zich verrijken aan onze club. Op dat terrein lijkt Eskes veel beter te scoren. We zien veel lege sponsorstoelen, maar ik vraag me af of onder Mommers, toen alles voller zat, iedereen ook echt de juiste prijs betaalde voor die stoelen. En wat Tejo en zijn commerciele makkers er zelf aan overhielden. Prima als aan dat soort frauduleuze toestanden een einde komt.

De vraag is nu of er vertrouwen is dat Eskes de inkomstenkant ook kan opkrikken of dat er weer iemand anders moet komen. De zoveelste in een paar jaar, hetgeen ook niet bevorderlijk is voor stabiel en succesvol beleid.

0   0  
simpson

Ik denk dat we met z'n allen stijl achterover slaan wat het ontslag van de fysiotherapeuten Ragas en Sip NAC heeft gekost.
Mensen die jaren lang voor NAC hebben klaargestaan, zomaar ontslagen.
En dat is nog maar een detail van wat er zich "achter de schermen afspeelt bij ONS NAC!!!!

0   0  
Oldskool

@ H.K.

Ik hou van mensen die oprecht zijn en zeggen waar het op staat. Eskes doet dat. Gladjakker mommers deed dat niet. Die had geen ballen. JvA doet ook nooit iets fout. Dat trek ik niet.

Bovendien weet ik dat NAC 2 dingen moest doen:
1. Saneren: Anders was het nu over geweest
2. Cultuur veranderen: En club met gem 15.000 op de tribunes die om de 5 a 10 jaar failliet dreigt te gaan, dat kan niet. Daarom moest het bij NAC op bepaalde punten radicaal anders.

En dat kost tijd en geld. En dat heeft Eskes gewoon goed gedaan. Verder geloof ik niet dat de sponsors om Eskes weg gegaan zijn. De grote jongens kijken daar niet naar. De kleinere hebben te maken met Goetzee.
Ik denk dat het gewoon crisis is, kut voetbal gespeeld wordt en natuurlijk zullen er fouten gemaakt zijn.

Maar trap Eskes maar buiten. Ik wil wel eens een lijstje sponsors zien die dan gelijk terugkomen (tegen normale voorwaarden, dus geen ritselarij).

In ieder geval heb ik 100x liever iemand die het vooraf aangeeft dan iemand die straks met miljoenen schulden vertrekt. Overigens kunnen wij roepen wat we willen, maar als de financiers hem steunen blijft ie gewoon. (is hun geld tenslotte).

0   0  
Oldskool

Ik zeg dus eigenlijk precies wat Wanny (29) zegt.

0   0  
oosterhout3

oke hij werd weer aangenomen maar was dus wel de laatste die binnenkwam en dus meteen onder eskens meteen weer buiten

0   0  
Theo

Sponsors zijn afgehaakt door het wanbeleid bij NAC op commercieel gebied. Eskens is/was door verantwoordelijk voor, dus zijn sponsors inderdaad door zijn toe doen afgehaakt. Naruurlijk ook door de crisis, maar niet alles en iedereen.
Als je af wordt gescheept naar jaren lang trouw sponsor te zijn door een call center, dan is het belachelijk! Door falen van de commerciele afdeling bij NAC zijn er heel, heel veel sponsors afgehaakt!
Het makkelijke werk heeft Eskens gedaan, mensen buite gegooid en een flinke zak geld mee geveven. vervolgens heeft hij mensen zonder NAC binding binnen gehaald uit zijn vrienden en kennissen kring.
Gewoon schandalig hoe deze man te werkt gaat. Bij een plaatselijke amateurvereniging is het nog beter geregeld dan bij NAC en die doen het vrijwillig en strijken geen absurde salarissen op!

0   0  
Gerard@Oldskool

Ben jij Eskes? Lachwekkend hoe je hier net je vele berichten de publieke opinie wil veranderen.

Eskes rot op!

0   0  
gedoe

Zolang de financiers vertrouwen blijven hebben, kunnen wij hier wel de ene lap tekst na de andere neerplempen... maar kennelijk heeft de man wel een goed verhaal richting de financiers?

0   0  
Oldskool

@ Gerard

Ik ben Eskes niet hoor. Maak je geen zorgen.
En ik vind - en daar hoor ik niemand over - het onvoorstelbaar dat er 2 maanden na het indienen van de begroting nu al gezegd wordt dat ie niet gehaald wordt. Alsof 2 maanden geleden er geen crisis was. Dat is echt belachelijk. DAAR snap ik dan weer echt geen reet van.

En ik weet ook helemaal niet of Eskes de juiste man is om te bouwen. Het enige dat ik zeg is dat ik achter de sanering sta en dat er zaken aangepakt moesten worden. En dat wij er geen reet over te zeggen hebben omdat de financiers dit bepalen, want zij betalen. En als zij vertrouwen hebben dan moet het wel een bende geweest zijn.

1 ding is wel zeker, NAC zit diep in de shit en ik denk dat als je eskes buitentrapt dat niet opgelost is. (was het maar waar). Maar misschien heb ik ongelijk. Voor mij tellen altijd maar 3 letters: NAC

0   0  
the shadow

cultuur veranderd. Ja dat is zeker gelukt, want NAC is de allure die het had als supervolksclub al meer dan kwijt bedankt stefaan voor het verrenoweren waar wij voor staan. Saneren oke, maar alle naccers er stelselmatig uitwerken hoort gewoon niet bij ons. En zie daar nu het resultaat van. Kun je straks weer zeggen dat het niet door jouw kwam dat het fout ging net als met de amsterdam admirals, want daar ben je ook mooi mee weg gekomen. Ja het was, maar goed dat de stekker uit de europeese taak werd gehaald want de admirals waren ook op sterven na dood.

0   0  
Ron

@ Theo,

Je hebt helemaal gelijk en niks aan toe te voegen. Door het falende beleid is NAC ontzettend veel geld mis gelopen. En dat mag en moet Eskens zich aanrekenen!

NAC is NAC niet meer, alles gaat met stappen achteruit, de sfeer, de faciliteiten, uitsupporters die mee reizen, sponsor stoelen, seizoen kaarten enz enz. Waar hebben we trouwens een publiek manager voor? Voor het steeds weer verzinnen van die kermis acties?

Niemand hier weet wat er is afgesproken met de financiers, waar rook is, is vuur vergeet dat niet!

0   0  
hedu

Wat een flapdrol is die Eskens zeg, ik heb liever de oude cultuur vanuit de Beatrxstraat weer terug.

- Dat oude houten bestuurshok daar werden pas zaken gedaan.
- De oude houten kantine daar was het pas gezellig.
- De oude verotte betonnen staantribunes dat was geweldig.
- Het oude stadion daar heerste pas een sfeer.

Maar nu nu is alles beter, mooier, maar de club gaat er wel aan kapot, omdat de verkeerde mensen op de verkeerde stoel zitten.

Bij NAC moeten er weer echte clubmensen komen die een binding hebben met de club en Breda.

Beste directieleden ga eens wat doen ga de boer op of te wel het land in om sponsors te zoeken voor deze prachtige club.
Als dit zo doorgaat bestaat NAC over 5 jaar niet meer.

0   0  
enjoy

Ik heb het Idee dat Dhr.Eskes een copie is van Dhr Mommers, ik heb heel wat jaren rond gelopen bij Nac
en in al die jaren heb ik Dhr. Mommers NOG NOOIT bij een wedstrijd gezien, van welk elftal dan ook buiten de A selectie zelfs NIET bij jong nac.De man 2 keer in het wild gezien.Ja die Eskes lijkt er wel een beetje op.

0   0  
Kipiani

Beginnen met exit Eskes en Justin op zijn stoel ! Om te beginnen dan he, met onze revolutie.....

0   0  
Jon

Misschien is het een idee om de kleine sponsors weer te binden aan NAC. Twee jaar geleden kregen die een gigantische prijsstijging om de oren. Een seat ging van 750 euro naar 1250. Velen zijn afgehaakt. Was niet echt slim in sombere economisch tijden om deze doelgroep zo weg te jagen. Dus omlaag met die sponsorseatsprijzen

0   0  
wolfmanjack

Het lijkt dat het verhaal wat hij vertelt eerlijk is. Helaas heeft hij schromelijk onderschat wat het inhoudt om een voetbalclub te leiden. En dat is dan meteen een brevet van onvermogen voor degenen die deze man hebben aangesteld. NAC lijkt steeds verder af te glijden.

0   0  
WimC5

Ik heb mijn sponsorkaarten altijd zelf betaald en ik verkoop geen schuifpuien. Maar dit steeds weer herhaalde k*-verhaal is voor mij één van de redenen geweest om mijn contract niet meer te verlengen.

Wéér worden de kleine sponsoren weggezet als rommelaars en oplichters. Niet gek dat ze weglopen...

0   0  
Stekel

Dit is ons laatste seizoen jongens. Laten we er het beste van maken. Leve NAC!

0   0  
Tomba

Wat je Eskens zeer zeker kan verwijten in deze klucht is het gelul van 3.0 en Disney e.d. en het op verkeerde moment account managers ontslaan dit getuigd niet echt van ingevoerd zijn bij NAC.
Wat mij dan weer verbaasd is dat degene achter het stuk vanochtend in bn de stem destijds onder Mommers niet aan de bel getrokken hebben, want zoals ze zelf in den treure laten weten hoeveel ze wel niet binnen harkten voor de club werden in die tijd toch echt de grootste tekorten behaald, en nu ze niet meer bij NAC werken en niet meer uit de ruif mee eten zoeken ze ineens publiciteit
Of was het in die tijd echt een nep com. begroting van kaartjes voor een schuifpui ??

0   0  
H.K.

@Oldskool. Waarschijnlijk heb jij eerst je emoties laten gaan en daarna wat geplaatst. Bij meerdere (including me) is het andersom gegaan.

Neemt niet weg dat er te lezen valt dat de financierders hem steunen. Is dat wel zo? Eskes ging met een tevreden gevoel weg. Wanneer ik geld in de club zou hebben zitten en ik kreeg deze cijfers voor mijn neus dan ging ik absoluut niet met een goed gevoel de deur uit.
Het lijkt wel of het de cultuur aan het worden is bij NAC.

Het zwaard van Damocles hangt al vele jaren boven het stadion van ons geliefde NAC. Wie of wat gaat dit eindelijk een keer veranderen?

Hopelijk wordt dit wederom negatieve nieuws Vrijdag keihard verbannen door een klinkende 4-0 overwinning op nek.

FORZA NAC....

0   0  
Dos

Ik heb wellicht niet genoeg tijd in acquisitie gestoken en in relatiebeheer. Dat is geen onwil of gebrek aan expertise. Dat is gebrek aan tijd geweest. Achteraf gezien had ik daar misschien andere keuzes in moeten maken.”

Dit is toch redelijk basis voor iemand in zijn functie, je weet dat relatiebeheer juist belangrijk is in tijden van crisis.
Eskes is totaal ongeschikt, gelukkig is hij wel zo eerlijk om daarvoor uit te komen ja.
Bah!

0   0  
Tomba

@Oldskool
De sanering was inderdaad hard nodig maar denk dat 9 op 10 mensen het hier op deze site mee eens zijn geeft meteen aan dat je daar voor geen dure mensen uit Heemstede e.o voor nodig had maar gewoon 1 iemand uit RVC.RVT of zoiets dergelijks met gezond verstand
Voor de rest helemaal met je eens het enige zijn die 3 letters
HUP NAC

0   0  
knurft

eerder deze week al geroepen om een REVOLUTIE binnen NAC !!!!!
ik denk werkelijk waar dat de tijd rijp er voor is...laat ons supporters EN sponsors nu eens samenspannen en de macht binnen ons NAC overnemen voordat deze pipo onze mooie club naar de haaien heeft geholpen

ACTIE HARDE ACTIE is noodzakelijk !!!

0   0  
knurft

pleur die van Es en consorten dr uit , en wel NU !

0   0  
Tomba

Correctie reactie 47, Eskes

0   0  
knurft

ik bedoel ook Eskes...ipv van Es...

gvd , stoom komt uit mn oren !

0   0  
ex nac sponsor

De spijker op zijn kop en de vinger op de zere plek, dit artikel.

Ongelofelijk wat deze directeur er een potje van gemaakt heeft. En het bestuur/RvC zit erbij en kijkt ernaar.

Complete incompetente praatjesmaker. Weet niet waar hij het over heeft. neemt beslissingen die nergens op gestoeld zijn.

gezien zijn reactie lijkt het meer op een stagiair dan op een directeur. En dan wil hij toch wel even verlengen?

Op non-actief en de schade gaan herstellen. Dat is wat NAC moet doen.
en niet iemand laten roepen over zaken die hij compleet niet blijkt te snappen.
Netwerk is iets anders dan vriendjes.
Netwerken is voor heel veel MKB sponsoren de manier om zaken te doen. Als je iemand beter kent kun je tot duurzame relaties komen.

Geldt ook voor NAC. Eskens kent echt niemand. Maar vond het wel nodig om vd Dungen en van Dijnsen buiten te gooien. tel daar Bets en Sjoerd bij op en alles wat NAC had aan contacten is in het putje gegaan.

En dan telkens de meest idiote uitspraken doen die het beeld schetsen dat al die honderden kleinere (al vind ik 6.000 of meer al niet echt klein) sponsoren een stelletje boeven waren, die zich ten koste van NAC tegoed deden aan alles wat niet netjes is.
Terwijl het gros van deze sponsoren nog gewoon keihard geldt tegoed hebben van NAC wegens geleverde produkten of diensten.
En heel veel sponsoren is dat echt in het verkeerde keelgat geschoten. Stank voor dank.
En dan nu na 1,5 jaar grootspraak schoorvoetend toegeven dat het misschien toch niet allemaal zo handig was. Tjonge, jonge

Samenvattend:
Eskens naar huis sturen. Goetzee en financiele man het vertrouwen geven. En NAC weer NAC laten worden.
Een eigenwijze club met zeer sterke binding met zijn achterland. Zowel bij supporters als bij sponsoren.

en zet ook eens een goede mix van voetbal - zakelijkheid - netwerkers in dat bestuur. Die weten wat ze doen.

0   0  
Kees @ F2

En dan te bedenken dat de transferopbrengsten afgelopen jaar uniek waren voor NAC. Dat wil dan ook zeggen dat zulke transfers de komende jaren waarschijnlijk niet meer gaan voorkomen. Uiteindelijk zal het spelersbudget ook hard omlaag moeten, de kans is dan groot dat je ergens in de komende seizoen degradeert en voorlopig niet meer terugkomt op het hoogste niveau.

0   0  
Richard

Geen tijd om sponsoren binnen te halen maar wel een totaal onnodige communicatie manager 3.0 een geflopt pasjes systeem en een onherkenbaar NAC
Ekes bedankt!

0   0  
oosterhout3

wel handig trouwens nu de druk op de selectie toeneemt, naar buiten komen met tegenvallende cijfers...
dan is er meteen minder aandacht voor de tegenvallende resultaten in het voetbal!

0   0  
10Dora

@ex nac sponsor ik denk dat de meeste supporters het meer dan met je eens zijn. De vraag is alleen; waar te beginnen en met name wie? Wie pakt de handschoen op? Het lijkt er op dat iedereen de noodzaak er wel van in ziet maar dat we tegenwoordig alleen maar 'roepers' hebben en geen 'doeners' binnen de diverse belanghebbende partijen bij NAC. Misschien is dat nog wel het meest zorgelijke van alle sores die we hebben..

0   0  
JG

Waar in het stuk in BNdeStem voorbij aan gegaan wordt is de basis van ons bestaansrecht. Het voetbal! Ik heb bij NAC nog nooit zo'n lange periode meegemaakt dat het voetbal niet om aan te gluren is. Sponsoring bij NAC is primair een leuke pot voetbal kijken met een biertje erbij. Er zit nauwelijks voetbal DNA bij die beleidsmakers. Dat wordt overgelaten aan onze TD die echt maar één belang heeft en dat is zijn eigen hachje. Dat is kenmerkend voor mensen die in achterhoofd ook wel weten dat ze niet geschikt zijn voor hun functie. Dat zie je overal. Het feit dat technisch verantwoordelijken niet aangesproken wordt en er niet geïnvesteerd wordt in kapitaal op het veld zegt genoeg over hoe hoog de factor "voetbal" in de visie van de directie staat. Voor veel sponsors is de "we kijken het nog even aan" periode al lang voorbij omdat die simpelweg te lang duurt nu. 2 jaar geleden waren avondjes NAC 7 van de 10 keer garant voor spektakel met een bomvolle BC en Beatrix na de wedstrijd als gevolg. Iedereen sprak erover en het was aantrekkelijk je zakenrelaties mee te nemen naar zo'n pot. Ze stonden in de rij om een keer mee te mogen. Daar gaat het om....en commercieel beleid en relatiebeheer is slechts 20% van de overweging om sponsor (of supporter) te worden. Je kan lullen als brugman maar voor het voetbal kom je naar het stadion. Helaas wordt dat belang daarvan niet ingezien door de verantwoordelijken. Daarom moeten ze rap weg.....

0   0  
J

Met het feit dat RBC is enkele jaren terug is verdwenen en Willem 2 wéér gedegradeerd is, is dit resultaat gewoon beschamend. Tuurlijk gaat de economie minder maar als je met het verval van 2 clubs een afname van 30% realiseert, faal je ten top. Ben benieuwd wat die man nou werkelijk uitvoert in zo n werkweek???

0   0  
@ ex nac sponsor

er is een sponsor en een accountmanager die onderling een fout dealtje maken en jij bent boos op degene die dat aanpakt? Best gek.

0   0  
sjef de gevulde koek

Wat een onkunde die Eskes. Hans van den Dungen 1 ton mee na huis geven.Niemand van zijn sponsoren overnemen.en als klap op de vuurpijl geen mensen meer hebben om sponsoren binnen te halen. Nee dan heb je er verstand van. Oprotten met die Mafkees!!!!!!!!!!!!!

0   0  
Dun Diëe

Beste ex nac sponsor: spijker op de kop van de spijker op de kop. Er zaten idd wat graaiers onder de sponsoren maar om ze vervolgens allemaal in de media als boeven te bestempelen én je relatiebeheer in duigen te laten vallen.. Tja dan roep je een begrotingstekort over jezelf af.

vraagje die jij misschien weet; bestaat de Nac business club nog wel of is die ook opgeheven?

0   0  
Bredafun

Het is tijd... de hoogste tijd. u wordt bedankt voor de puinhoop!

0   0  
Nacmenneke

Overname door een rijke Rus of Arabier en we zijn af van dat gezeik!
Inversteerdersgroep die bij alle Portugese clubs zitten moeten het maar voor het zeggen hebben.
1000% dat er een rus die het over wil nemen.

0   0  
JG

@ex nac sponsor

Ja, heeft alles te maken met de zakelijke integriteit van de betrokken medewerker

0   0  
bou

De kleine sponsers konden oprotten, want Eskes ging grote vissen binnen halen. Nu komt ie met het verhaal dat hij te weinig tijd heeft gestoken in acquisitie. WTF???!! Nooit je oude schoenen weg flikkeren voordat je nieuwe hebt.

Disney experience - sponsering 3.0? Allemaal luchtkastelen en gebakken lucht van een manager die er helemaal GEEN REET VAN SNAPT.

0   0  
Hugo

Stukje bn destem. Waarin 'anomieme' ex werknemers hun verhaal doen. Tja. Mosterd na de maaltijd lijkt me. Had eerder je gezicht opengedaan. Stukje is overigens wel zorgelijk, al was dit natuurlijk al bekend. Het verhaal Eskes loopt op z'm eind. No way dat deze man een verlening krijgt aangeboden. Goetzee naar voor schuiven. Juiste man, met de juiste connecties. Nu op naar vrijdag. HUP NAC

0   0  
Nacmenneke

Er is gewoonweg geen vertrouwen!
Ze verwachten dat NAC dit jaar gaan degraderen vandaar dat ze weg gaan.
Ook wat eskes zegt: over dat er veel vriendjespolitiek bij NAC was. En dat is jaren geweest! En dat ze alleen maar aan zichzelf dachten ipv NAC. Veel sponsors kregen veel gratis ipv van het te betalen zoals kaartjes voor hun vriendjes. Alles werd maar getolereerd.
Nu heeft eskes een cultuur veranderd en dat pikken de sponsors niet. En nemen ze zo wraak lijkt het.
Iedereen die in een crisis geloofd bij sponsors is echt een onzin. Geen 30% van de sponsors hebben last van crisis.

0   0  
2013

1 seconde voor 12

0   0  
gaoperd

R.I.P. NAC

GAME OVER.....

0   0  
Bertus-89

Mag hopen dat er de komende tijd dus flink wat gaat gebeuren aan het werven van sponsoren! Echt bedroevend om alle lege plekken aan het dak te zien en de lege skyboxen. Het echte verhaal zal in het midden liggen van het verhaal van Eskes en deze anonieme ex-sponsoren. Feit is dat er dringend nieuwe sponsoren nodig zijn.

0   0  
Ouwe Jos

Zie nu een aantal ex sponsoren reageren in de trant van 'we werden niet meer serieus genomen, dus we zijn afgehaakt'.... Lekker makkelijk excuus hoor! Welke seizoenkaarthouder is wel serieus genomen door club en spelers? Alle 17.000 zitten er nog hoor. Ik begrijp best wel dat het makkelijker is de verlengen voor € 200,00 ipv € 1500,00 met de kans op weer een seizoen veel ellende, maar ga geen slappe excuses gebruiken. Uiteindelijk zitten we er allemaal voor NAC ongeacht wie er op het pluche zit.
Maak wel flink zorgen over een begroting waarbij na 2 maanden al geroepen wordt dat hij niet haalbaar is. Hoe kan je de plank zo misslaan en welk signaal geef je hiermee af. Ga creatief te werk, ga bij iedereen langs, breng ik kaart wanneer sponsoren wel geld in NAC zouden willen steken, maar ga vooral niet bij de pakken neerzitten.
Betrek de selectie bij de huidige gevoelens rond de club: 3 jaar weinig passie op het veld heeft de grootste NAC addicts inmiddels ook wel murw gebeukt.
Oppas geregeld, geel shirtje diep uit de kast gevist en morgen 170 km in de auto: ik ben er weer klaar voor en wie weet eindelijk weer met een glimlach terug naar midden van het land.
Hup NAC

0   0  
scheppioni

Voor de anti JP-ers, er zit helaas dus qua sponsors/financieel wel degelijk wat kernen van waarheden in, wat JP al langer hier citeert, het zal gvd ook nooit, qua structuur een goed beleid zijn in ons BREDA, ik heb onderhand op dat gebied de hoop al opgegeven, we leven allleen nog een bietje op sportief vlak, al lijkt het daar qua beleving ook een donkere toekomst te gaan worden, lang geleden een echt AVONDJE NAC MET BLOED AAN DE PALEN, gaan we dit nog meemaken, of gaat het noad kaarsje definitief uit, tis het uur van de waarheid, dus heren spelers en t.s. !!!!!!!!!!!!!!!!!

0   0  
scheppioni

opgegeven na 30 jaar een NAC hart te hebben !

0   0  
2013

binnen korte tijd dus geen bakker meer die brood brengt in zundert???ach gelukkig zijn er de shakes nog.indien geleverd als sponsoring.

0   0  
JG

Morgen meer slecht nieuws??

0   0  
nm

Vergeet niet dat dit voor een hoop sponsoren het ideale excuus is om niet langer meer te sponseren. Voorheen bleven sommige sponsoren bij NAC omdat de sociale druk te groot was om op te zeggen aangezien elke sponsor wel bij een kliekje hoorde (ons kent ons, ik gun jou wat als je mij ook iets gunt). Dit is nu doorbroken en is het veel makkelijker jezelf als sponsor terug te trekken wanneer dat het je financieel niet helemaal voor de wind gaat.

Blijft wel raar dat NAC blijkbaar nog steeds geld uitgeeft wat er niet is, ik had toch wel gehoopt dat dat nu wel verleden tijd zou zijn.

Van mij krijg Eskes nog wel het voordeel van de twijfel en hoop ik dat op korte termijn JvA wordt vervangen met iemand met voetbalvisie.

0   0  
Ron

@ Ouwe Jos,

Als je trouw elk jaar duizenden euros sponsort aan NAC, mag je toch wel iets verwachten van een stukje waardering, aandacht en erkenning!
Een seizoenkaart van 200 euro zet echt geen zoden aan de dijk!
Belachelijk dat je zo praat over mensen die jaren lang trouw NAC hebben gesponsord!
Eskens maakt de club kapot!

0   0  
WimC5

@nm @ouwe jos

Tuurlijk. Geef de sponsors maar de schuld. Ter info, die 2 stoelen kostten me geen € 1500 maar € 7000. Dat is 35 seizoenskaarten.

0   0  
merma84

Kan me heel goed vinden in de onderbouwing van de heer Eskens. NAC heeft jaren geleden al z'n graf zelf gegraven. Enige oplossing is gewoon een overname...c'est ca.

0   0  
Rokko

van breda vandaag:


BREDA - Teamplay@NAC heeft woensdag zo goed als alle medewerkers moeten 'ontheffen van hun taken' vanwege gebrek aan geld. De club gaat nu kijken welke elementen van de stichting kunnen worden gered.

Met uitzondering van een twee medewerkers met een contract van bepaalde tijd zijn alle tien de werknemers van Teamplay@NAC per direct ontslagen. Dit werd woensdag door het bestuur persoonlijk medegedeeld. Volgens Perry Hendriks van NAC gaat de club er nu alles aan doen om in ieder geval een aantal elementen van Teamplay@NAC te behouden.

Het zou hierbij gaan om de projecten StreetLeague en Playing for Succes. Deze twee projecten zullen voorlopig blijven draaien op stagiairs.

Volgens Hendriks is Teamplay@NAC ondermeer in deze situatie verzeild geraakt doordat de stichting niet altijd de slimste keuzes heeft gemaakt. Vooral met gesubsideerde projecten is de club naar eigen zeggen teveel doorgedraaid. "Er waren projecten waarbij er meer werd uitgegeven dan er subsidie binnenkwam", aldus Perry Hendriks.

Momenteel wordt er onderhandeld met de 'partners en founders' van Teamplay@NAC. Verder wordt er gekeken hoe het bestuur in de hele situatie staat. Perry Hendriks verwacht dat er volgende week woensdag meer duidelijkheid komt over de toekomst van de maatschappelijke tak van de Bredase betaaldvoetbalclub.

0   0  
De Lange

Betere prestaties op het veld zullen zeker voor nog vollere tribunes,meer gezelligheid en... meer sponsoren gaan zorgen,dus klap erop

0   0  
oosterhout3

@rokko

founders... dat ruikt naar mommers?!

nog ffe, dan mommers en eskens samen op 1 stoel ofzo?!

opzouten met beide heren!!
wij willen noad, vooral op kantoor!!

0   0  
gedoe

Maar.... met al die sponsoren van vroeger die lekker voetbal kijken met bier en zich gewaardeerd voelen door vdDungen en die andere pipo.... gingen we toch ook om de 5 jaar failliet?

0   0  
Ouwe Jos

@Ron @WimC5
Ik geef sponsoren helemaal nergens de schuld van en ik besef dat ze zeer belangrijk zijn voor NAC. Wat er bij mij alleen niet ingaat dat iedereen excuses gebruikt om eruit te stappen die niet helemaal oprecht zijn. Je hoort seizoenskaarthouders zeggen dat ze niet meer komen, omdat het te duur geworden is. Zou dat ook nog het geval zijn, wanneer NAC iedere wedstrijd het gras zou opvreten en het stadion in vuur en vlam zou staan? Als iedereeen met je mee wil? Zouden we dan ook nog 1.5 mio achterlopen budget? Is de aandacht vanuit NAC naar de kleinere sponsoren dan zo verslechterd?
Mijn gevoel is dat veel sponsoren geen € 7000,00 meer over hebben in het huidige klimaat en het huidige NAC gevoel.
Laten we maar hopen dat de sfeer rond NAC maar weer snel omdraait.
Hup NAC

0   0  
oosterhout3

iederen euro die nac krijgt qua sponsoren is er weer een extra

30% minder dat is wel een beetje te veel ja.
ben benieuwd wat die pipo eskens bedoeld met een grote vis want de staatsloterij hoop ik niet dat ie daar op rekent.....

0   0  
oosterhout3

@gedoe

ja klopt maar daarop zouden we nu wel dik winst maken, als die kleine sponsoren er nog zaten..

ik ben voorstander van geen geld, geen inkomsten voor dhr eskens tot het gat is weggewerkt!!

0   0  
F195

@TwizTR; NAC is niet verneukt door Eskes, maar door diegene die vóór Eskes bij NAC werkten.

0   0  
Bsidepannekoeken

WAAR ZIJN DE RIJKE RUSSEN ALS JE ZE NODIG HEBT!!!???

0   0  
oosterhout3

@f195

niet helemaal waar,

nac had toen wel de sponsoren nog in huis, ookal stonden ze toen dik in de -
vanaf dat eskens met zijn 3.0 en disney troep kwam waren de meeste sponsoren langzaam weg.
vooral ook nog omdat de mensen die belangrijk waren voor de club in ons kent ons culturen mis je nu tegenover mommers tijdperk 30% inkomsten.....

dat valt gewoon tegen, punt uit!


eigenlijk moet elke wedstrijd zijn zoals de zeg maar 4-2 overwinning op pisvee van die tijd(wij stonden bovenaan)
zo moet het avondje nac zijn!
veel inzet, goals, bier en verders gin gezeik, behalve dan op dun tegunstaandur

ik zeg laat die boer maar weer terugkomen met zijn vogelhuisjes, na die tijd gaat het alleen bergafwaards met de club!

Jan Boeren kom maar terug met je kastjes aub!!

hupnac!!

0   0  
Bredafun

@F195, 't is gewoon een grote prutzooi, ze houden allemaal hun handen boven elkanders hoofd.

0   0  
F195

Het is kut, dat klopt. Maar de tijd van Theo Mommers heeft er wel voor gezorgd dat er 12M Euro schuld is opgebouwd en zonder voldoende werkkapitaal is het ondernemen vrijwel onmogelijk. Vergeet ook niet dat er veel bedrijven in de crisis zitten en daardoor dit soort kosten (=sponsoring) elimineren uit hun balans.

Btw; bij iedere club in Nederland lopen de sponsorinkomsten terug tov voorgaande jaren.

0   0  
oosterhout3

even terug zitten lezen...van 12 december 2008



Kort voor de wedstrijd Sparta-NAC had de veehouder uit Terheijden een gesprek met Theo Mommers en een afgevaardigde van de technische staf.
Voor wie nog niet bekend is met de werkwijze van Jan Boeren: “Paragnost Boeren, een soort wichelroedeloper, constateerde ooit dat het stadion last had van wateraders in de ondergrond. Die zouden zowel de sfeer als de prestaties van de club negatief beïnvloeden. De Terheijdenaar hielp NAC al een paar jaar met het wegwerken van wat hij negatieve energie noemt. Zo plaatste Boeren kastjes bij de spelers thuis en in het Rat Verleghstadion.”

Zijn werkzaamheden liepen nagenoeg parallel aan de goede prestaties van NAC die daarop volgden. Maar bij zogenaamde ‘geledingen binnen de club’ leidde zijn optreden tot enige wrevel. Zij stoorden zich met name aan het feit dat hij claimde blessures te kunnen verkomen en de wijze waarop hij daarmee op de voorgrond trad.

Boeren kan dat wel begrijpen: ,,Zij geloven simpelweg niet in hetgene wat ik doe. Klaar. Dat hóeft voor mij ook niet. Het is wel zo dat NAC vanaf het moment dat ik veel minder ben gaan doen, slechter is gaan presteren en veel blessures heeft. Ik zeg niet dat er oorzakelijk verband is. Het zijn puur de feiten.“

laat hem maar weer die positieve kasten weghangen!!
gezien de feiten was het idd goed , daarna verliezen ze 2 wedstrijden met 4-0 en 4-0 tjah wat zou je daarop zeggen hahaha

0   0  
De Lange

Staan we dus zo weer in de zorgwekkende categorie 1,en dan begint het echt

0   0  
Willie

Wehhwehhwehh, het is toch al vanaf het begin duidelijk dat meneer Eskes niet geschikt is om bij onze club, met een voor hem vreemde mentaliteit, de zaken op orde te kunnen krijgen.

0   0  
Chielus

Ik denk dat de lege sponsortribunes meer met de crisis dan met Eskes te maken hebben.

0   0  
hedu

Spandoeken as vrijdag

ESKENS OPROTTEN

0   0  
Willemf5

Andere clubs hebben ook een teruggang in sponsors, allen is die niet zo groot als bij NAC. Heel opvallend!

Wat zijn de oorzaken hiervan. Alleen de 'teruggang' in voetbal, of is er commercieel een zooitje van gemaakt?

0   0  
raaiuno

Het ligt wel degelijk, vanaf het begin, aan het Mickey Mouse (wan)beleid van Eskes dat "we" de doelstellingen (financieel en sportief)niet halen. Als er niet zo lomp en bot met sponsoren en andere voor NAC nuttige mensen was omgesprongen door Eskes en de zijne was het nu minder dramatisch geweest. Zeker weten!!
Jammer dat het weer zo ver moet komen voordat er iets fatsoenlijks gebeurd.

0   0  
JG

Dit is niet zomaar Ef(s)kes een rotje maar een bommetje in @BNDeStemBreda over de problemen bij #NacBreda.#waarheidalseenkoe #1.5miltekort

Aldus PvH op twittertt

0   0  
Tomba

JG
En dan nog even tweetje over Nader Cifcti 2 goals en assist

0   0  
buurman

Ik ben werkelijk verbijsterd.

- Dertig procent van je sponsorinkomsten kwijt. En dan die bestaande sponsors ook nog even wegzetten, zonder enige nuance, als een stelletje profiteurs.

- We hebben ingezet op 9 ton. Goed lezen mensen, INGEZET. Gewoon geduld en we horen over korte tijd dat dit niet wordt gehaald.

- De transgfergelden van Botteghin en Gudelj moeten het gat dichten. Dat zei ik weken terug al. Het negatief vermogen is geen euro geslonken.

- "Ik heb eerst de cultuur veranderd." Resultaat; steeds meer mensen keren NAC de rug toe.

- "Er moet een ander type sponsors komen." De huidige sponsors zijn geen serieuze ondernemers, maar bierdrinkende zotten blijkbaar.

- Eskes DENKT dat er intelligente mensen bij de club NAC zitten. Zeker weet hij dat blijkbaar niet. Als ze intelligent zijn snappen ze Eskes. Al wie Eskes dus bekritiseert is een domoor eerste klas.

- "Ik heb wellicht te weinig tijd gestoken in acquisitie en relatiebeheer"; och foutje. Eskes moest eerst wat mensen ontslaan en eigen volk aannemen. Daar had Eskes het effe te druk mee. Maar, aldus Eskes, "ik ben eerlijk, misschien had ik toch wel andere keuzes moeten maken." Ja daar is het nu te laat voor, maar...... komt allemaal goed.

- En de financiers hebben nog steeds alle ,alle,alle vertrouwen in Eskes. Die brave mensen hebben niet lang geleden in goed vertrouwen zes miljoen in een achtergestelde lening omgezet. Maar ze hebben echt nog alle vertrouwen.
Eskes stapte met een goed gevoel buiten toen hij zijn zegje had gedaan..... Tsja.

De club gaat in sneltrein vaart de afgrond in. Door eindhovenaar mommers werden we vlakbij de afgrond gebracht, tilburger busselaar parkeerde NAC deskundig op de rand en amsterdammer eskes heeft niet eens in de gaten dat hij NAC over het randje aan het duwen is.

En bij NAC verandert niks. Hadden we vroeger ene boer Koekoek die met zalvende teksten uitlegde dat het allemaal goed ging komen onder mommers en busselaar, dat kritische supporters louter onderbuik gevoelens hadden en natuurlijk een dubbele agenda, tegenwoordig wordt zijn rol met verve overgenomen door enkele andere lieden........
We gaan naar de kloten. We zijn naar de kloten.

0   0  
F195

Het is kut, dat klopt. Maar de tijd van Theo Mommers heeft er wel voor gezorgd dat er 12M Euro schuld is opgebouwd en zonder voldoende werkkapitaal is het ondernemen vrijwel onmogelijk. Vergeet ook niet dat er veel bedrijven in de crisis zitten en daardoor dit soort kosten (=sponsoring) elimineren uit hun balans.

Btw; bij iedere club in Nederland lopen de sponsorinkomsten terug tov voorgaande jaren.

0   0  
Willemf5

@F195
Klopt, maar zoveel als bij NAC...

0   0  
ome cor

Eskens heeft dus gefaald !
Misschien is het in zijn belang en -veel belangrijker nog- in het belang van NAC beter dat ie ZSM afscheid neemt in Breda.

Overigens was het al een dwaze keuze om iemand die totaal onbekend is in de voetballerij een club als NAC als speelgoedje in z'n handen te geven.
Hij gaat maar ergens oefenen voor wat ie later wil worden, maar laat m NAC niet kapot maken.

Overigens staat dit ook nog eens los van wat de mannen van papa Gudelj laten zien. Hopelijk morgen 3 punten en in ieder geval S T R I J D !

0   0  
JohnvanG

@Eskes
Relatiebeheer is óók met je relaties een biertje drinken tijdens een wedstrijd. Laat je kop zo af en toe eens zien bij je achterban. Een voetbalclub voetbalt 's avonds en in het weekend en dat zijn (onbetaalde) overuren. Als je hart bij de club ligt ben je er altijd. Als dat niet zo is dan heb je er niks te zoeken. Besef toch gewoon eens hoeveel mensen je hier pijn mee doet. Je hebt gewoon niks met een volksclub. Trek je conclusies en rot gewoon op!

0   0  
Babos Ala Playa

Daar gaan we dan weer hoor
eskes je word bedankt

ESKES ESKES ESKES ROT OP!

0   0  
Snake

Zeg wacht maar totdat de miljoenennota tevoorschijn komt!!
Hoeveel particulieren hebben het nu moeilijk?
Baan ook al kwijt?
Lekker allemaal VVD stemmen.
Daar ligt de basis waarom ons Nac afzakt financieel.
Ligt niet aan Eskes!

0   0  
JohnvanG

@F195
Kan wel janken van jouw reactie. Neem je vriend Eskes bij de arm en sodemieter gewoon samen op joh.

0   0  
Snake

Maakt dus niet uit welke pipo het beheerd. Als er geld is en clubliefde resultaten enz. komen ze op hangen en vallen aankloppen die sponsors.
De tijd is er niet naar!!

0   0  
Sjuupske

Dat is al snel...

0   0  
Antheman

Eskes heeft gefaald met het aantrekken van sponsors. Anderzijds heeft hij volgens mij goed gehandeld omtrent bestaande sponsors. Er zaten genoeg sponsors bier te zuipen, bitterballen te eten etc. Zonder maar een cent te betalen (of veel te laat). Er hingen zelfs reclameborden van sponsors die al jaren waren gestopt. Het is al een ruime tijd een zooitje, ik weet niet meer wie we als schuldige aan moeten wijzen.

0   0  
JP

@ Scheppioni, uiteraard schrijf ik geen dingen waarvan ik niet zeker weet dat het waar is, hoor en wederhoor is altijd een must.
Vind het wel jammer dat het soms wordt weggehoond terwijl je weet dat je over een paar weken het gelijk toch aan je zijde krijgt, don't shoot the messenger zou ik zeggen.
Langs de andere kant wilde ik dat het allemaal lulkoek was.
En Ouwe Jos en Gedoe, nu lijkt het weer of ik voor eigen parochie preek, maar het is niet terecht dat sponsors door jullie in de zeik worden gezet, ik heb al heel vaak gezegd dat er veel zijn die Die Hard supporter zijn, keihard moeten werken maar toch NAC willen steunen. Mede dankzij die sponsors die " gedoe " noemt leven we nu nog en daar waren zat aanmerkingen op, maar ze waren wel allemaal bereid voor NAC door het vuur te gaan. En vergeet een ding niet ze zijn het aan niemand verplicht hé, het zijn gunsten want zoals hierboven wordt aangegeven kunnen ze er ook voor kiezen om voor € 200,00 op de B Side te gaan zitten.
Bovendien terugkomend op het zogenaamde Barter, als je Barter business op een fatsoenlijke manier doet is daar helemaal niks mis mee, volkomen legaal en vaak nog beter. En natuurlijk heeft het niet alleen met Eskes te maken , maar ook de crisis en nog tal van andere oorzaken. Neemt niet weg dat sponsors zomaar weg laten lopen en er niet achteraan gaan een zeer ongewone en amateuristische wijze van zaken doen is, dat heeft veel inkomsten derving veroorzaakt. Account managers wegsturen die juist de binding met de regio hebben is ook niet slim, pronken met de veren van Marco van Dijnsen die de boven genoemde sponsors heeft binnen gehaald is ook niet chique. Er valt nog zoveel te verbeteren.
Op de vraag of de oude en o kleinere sponsors echt niet voor vol werden aangezien kan ik volmondig antwoorden , ja dat klopt en dat is nog niet het geval, die worden overal buiten gehouden. En wat ex NAC sponsor en Ron schrijven kan ik volledig onderschrijven.
Eigenlijk is het heel raar, spelers en trainers en bobo's mogen hier door sommigen niet op hun plaats gezet worden daar mag niets over gezegd worden, maar sponsors die NAC al jaren overeind houden of hebben gehouden worden wel als Jan Lul weggezet, dat is tegen elke realiteitszin in ! Vergeet een ding niet, die lui verdienen meer dan menig sponsor die elk jaar zijn beurs open trekt. Ik kan je verzekeren dat ik geen jaarsalaris van 180.000 heb niet eens de helft !!

0   0  
buurman

Beste F195(105),

Ben nu eens realistisch. Natuurlijk heeft de economische crisis enige invloed. Enige !

Maar de kracht bij NAC is altijd geweest een hele grote groep sponsors voor een leuk bedrag. Een breed gezellig draagvlak.
Denk je nu echt dat door die economische crisis dertig procent van onze sponsors die paar duizend euro per sponsor niet meer kunnen ophoesten?
Nee zoals Eskes met deze sponsors om is gesprongen EN dat nog eens economische crises is de reden dat veel sponsors zijn afgehaakt. Die zeggen gewoon " barst maar..."

De resultaten die Eskes haalt zijn een grote schande. Praat zoiets nu eens niet goed.

Sluit me verder aan bij ome Cor. Op naar een driepunter morgen.

0   0  
pema

Het is, en blijft altijd rommelen bij NAC. Dat hoort waarschijnlijk gewoon bij die club.(het is altijd zo geweest) Is het bestuur geen shit, dan is het wel het voetbal of andersom. Nu is het beiden. Triest voor de supporters, die verdienen wel iets meer dan dit gezeik. Maar eens houdt het op, en gaat NAC voetbalclub Haarlem achterna !! Jammer voor Breda.

0   0  
Louis

Met liefde en plezier koop ik mijn sponsor plaatsen weer terug, maar niet als Eskens het geld over de balk blijft smijten en trouwe sponsors afwimpeld met een belletje van een call center!!!!

Eskens in een notendop:

* NAC is NAC niet meer
* Geen sfeer meer, geen avondje NAC
* Slechte faciliteiten ( met als hoogtepunt een B merk biertje voor 2,40 ! )
* Geen annimo meer voor uitwedstrijden
* Veel minder sponsors
* Minder seizoenkaarthouders
* Slappe prestatie 1e elftal
* Geen beleid of visie
* Alleen maar vriendjes binnen gehaald voor mega salarissen

Eskens heeft er echt een puinhoop van gemaakt! Op zijn linkedin profiel een foto met op de achtergrond zijn geliefde Arena! Echt die man is een gevaar voor NAC, weg ermee!

0   0  
Pim

Vreselijk om dit bericht te lezen. Ik weet veel maar dat het zon ellende is overvalt me. Er is genoeg over gediscussieerd hier maar de zogenaamde negatievelingen hebben gelijk gekregen. De feiten liggen er doodsimpel. De vraag is hoe NAC er nu mee omgaat want aan laten modderen is geen optie. Laat de wijze heren nu maar opstaan!

0   0  
Peet

Gelukkig dat meer supporters nu gaan inzien dat Eskens totaal niet weet waar hij mee bezig is. Echte NAC mensen zijn buiten gegooid en hebben een zak geld mee gekregen. Nietszeggende vriendjes van Eskens zijn binnen gehaald ( allemaal in vaste dienst )
Hij heeft het voor elkaar gekregen om binnen zeer korte tijd de club naar de klotte te helpen. Het is toch een triest gezicht als je de hoofdtribune ziet en de stand op de ranglijst!
Wat voor beleid heb je als je een broekie in dienst neemt in de commercie die niets heeft met Breda en haast geen ervaring heeft!
Sponsors zijn afgehaakt door het falende wanbeleid wat er is gevoerd de afgelopen 2 jaar!
100% zeker dat er sponsors terug komen als er een normaal bestuur staat, een bestuur die weet wat het NAC gevoel is. Eskens elke minuut dat je nog voor NAC werkt is er 1 teveel. Onbegrijpelijk dat zo een minkukel er nog dik voor betaald krijgt ook!
Geef onze club terug en snel een bietje!

0   0  
depeer

pruller, pvh halen

0   0  
marti

Eskens is de definitieve dood steek voor NAC Breda de club waar we altijd zo TROTS op zijn (geweest), ik zeg dat NAC Breda volgend seizoen niet meer bestaat
Het doet pijn maar dit is toch de angst die bij mij speelt,

0   0  
JP

Beste mensen we moeten wel bij de feiten blijven, ik spreek uit ervaring maar de terugval van de sponsors is al eerder ingezet hoor dat is niet alleen de schuld van Eskes.
Dat Eskes het een extra duwtje heeft gegeven kan ik niet ontkennen.
Maar vergeet ook niet dat voor het sportieve gebeuren ook sponsors zijn afgehaakt, dat er sponsors zijn afgehaakt vanwege Van As en vanwege Karelse vlak dat niet uit hoor, dat er sponsors zijn afgehaakt omdat er te veel negatieve publiciteit om NAC heen was en zich daar niet mee willen associëren , er zijn sponsors afgehaakt omdat sommige " sponsors" het grootste tuig van de richel binnen haalden om te feesten.
Ik ken ook sponsors die naar RKC en Sparta zijn gegaan, ik ken ook een sponsor die nog steeds op zijn tweede gesprek zit te wachten terwijl hij 2 jaar geleden ( toen was Eskes er nog niet ) een contract was overeengekomen en er nog wat plooien recht gestreken moesten worden.
Kortom het is allemaal veel omvattender en complexer en hangt van meerdere factoren af.

0   0  
F195

@JohnvanG; bedankt voor je volwassen reactie. Ik ben ook gewoon mn hele leve al NAC-fan hoor.

0   0  
EP

Sommige reacties gaan echt helemaal nergens over. Eskes is de schuldige van het mislukte uitvak? En dat er geen annimo meer is voor uitwedstrijden? En dat er veel minder sponsors en toeschouwers komen? En ook nog eens voor de slechte prestaties op het veld? Halloooo, zijn we lekker wakker? Alles is nu zijn schuld? Wat een bullshit. En voor de afgehaakte sponsors: mogelijk was er geen 1 op 1 aandacht. So what? Haak je dan meteen maar af? Lekkere sponsor ben je dan. Uiteraard heeft het mkb te weinig aandacht gekregen, maar kom op zeg. Ga dan niet zitten mekkeren. Tandjes op elkaar en lekker met zijn allen naar NAC blijven gaan. En als je het niet meer kunt betalen, zeg dat dan gewoon. Eskes heeft blijkbaar veel vijanden gemaakt en die staan nu handenvrijvend klaar om hem op te knopen. Velen uiteraard met een eigen agenda. Slappe hap. En nee, ik ben Eskes niet en ook geen goede vriend van hem. Maar deze massa hysterie gaat nergens over. Eskes eruit en dan? Wachten we op de almighty en zo ja, wie zou dat dan moeten zijn?

0   0  
BreDaN

Kort maar krachtig: deze clown moet opzouten en rap! Hooivorken en fakkels Godver!!

0   0  
braze

Hoe verlopen de sponsorinkomsten van NAC in vergelijking met andere vergelijkbare clubs?
Is er sprake van structurele achteruitgang van sponsorinkomsten in het betaalde voetbal/eredivisie?
Van kleine sponsors die b.v. €5000,- schenken heb je er 200 nodig om een miljoen binnen te krijgen.
Grote die een ton schenken heb je er 10 van nodig.Waar vind je die in Breda?Jan Hoppe misschien

0   0  
JG

@JP, heb jij het idee dat er met Justin wel een goeie weg is ingeslagen? Buiten het feit dat salesvaardigheden om te janken zijn binnen de organisatie begint alles toch op het veld....het is echt om te janken allemaal :(

0   0  
The Don

En wat vindt onze communicatiemanager hier allemaal van??? Oprotten met dat hele circus!!

0   0  
Bredafun

@125. onlangs (en nog steeds) wordt er geroepen door bepaalde figuren, dat het slechte spel komt door de coach/trainer. die is tenslotte verantwoordelijk voor de prestaties van zijn team. De verantwoordelijkheid van het gehele financiële plaatje valt onder de verantwoording van de directeur. die is eindverantwoordelijke, dus m.a.w. deze eskes heeft zijn werk dus niet goed gedaan, deze heeft denk ik veel te licht tegen de bestaande problemen gekeken. Problemen die niet zo 1,2,3, zijn op te lossen. Ik denk ook niet dat deze eskes de juiste man op is om dit probleem op te lossen, iemand met totaal geen ervaring met dit soort problemen.
Het beste voor een noodlijdende club, is een totaal nieuw beleid. Een gehele nieuwe staf zonder oud materiaal. Er wordt al jarenlang teveel de hand boven het hoofd van deze figuren gehouden. Ik heb nooit begrepen dat o.a. v.dijnsen eruit moest, dat was wel de persoon die geld binnen haalde.
We wachten af................
Morgen een overwinning zou al een hoop goed doen!

0   0  
JP

@ JG , ik heb hem een paar keer gesproken en hij komt op mij heel goed over, en hij luistert tenminste goed, we moeten een ding niet over het hoofd zien dat hij nu bezig is vanuit de weg die men voor zijn tijd is ingeslagen. Ik denk dat hij straks wel een en ander bij gaat stellen en het eerst zelf moet ervaren, het BC lidmaatschap loskoppelen is voor heel veel sponsors wel voordeliger maar voor NAC niet natuurlijk, vanuit die kant missen ze hoe dan ook inkomsten .
Daarbij net wat je aanhaalt, je zult op dit moment maar eens een sponsor binnen moeten trekken , alles valt en staat met de sportieve successen. Je kunt geen zak lucht verkopen.
En geloof me aansprekende namen en uitslagen leveren sponsors op.
Voordeel van Justin is dat hij ook gewoon NAC supporter is dus denkt vanuit onze gedachtengang, dat is absoluut een voordeel hij weet wat er in ons om gaat, hij voelt namelijk hetzelfde.
Ik denk ( weet het eigenlijk wel zeker) als Justin iets eerder bij NAC was gekomen Marco en Sjoerd er zeker nog rond hadden gelopen.

0   0  
tim

Helaas krijgen critici als jvt en van rumschoten gelijk. Zij zeggen al jaren dat het een wanboel is en praktisch geen enkele beslissing van de afgelopen jaren een normale beslissing is geweest. Trainer en TD volledig onnodig verlengen in de winterstop, comm directeur direct een contract voor onb tijd geven. Op basis van wat dan? Om een schuldige aan te wijzen die 3.0 niet waarmaakt. Een directeur van een andere planeet met een fraaie declaratie voor verblijfskosten, een nieuwe beginnende amper nederlands sprekende trainer die na twee gewonnen potjes met terugwerkende kracht een contract voor twee jaar krijgt?

Volop afkoopsommen want we hebben toch geld genoeg, ondanks comm manager een persbericht opstellen dat achteraf niet blijkt te kloppen. Tig spelers die ten onrechte gehaald zijn, heel veel geld gekost hebben, maar dat was pech, nooit eens een positieve verrassing uit verweggistan waar natuurlijk een intens netwerk voorhanden is. Een volledig onzichtbaar bestuur.

Het is een drame en inderdaad is Nac zo ten dode opgeschreven, ook al wint het morgen. Er zit geen elan, geen ambitie, geen professionaliteit in de club. Dan moet je nu ook niet zeuren dat het slecht gaat. Het is zoals bij W2 vorig jaar, blij 22 man in de selectie te hebben, een combi van werkloze voetballers, pensionata's, elders mislukte, ex naccers, en een spelersbudget van zo'n 33% van de begroting, geen ander die bij Nac salaris inlevert, wel het voetbaldeel. Het gaat allang niet meer over voetbal en dan vinden we het gek dat nu ook de sponsors weglopen. Maar eerst was het de voorganger en nu is het de economie. Onze directeur gaat straks zeggen dat ie z'n werk niet af kan maken. als ie verstandig is neemt ie zelf ontslag maar de laatste afkoopsom zal wel voor hemzelf zijn.

0   0  
zorro

Waar haal je de sponsoren vandaan, uit welke regio?? Hoe zijn deze ingesteld, hoe willen zij een wedstrijd beleven, hoe willen zij dat ze benaderd worden, hoe willen zij dat er gecommuniceerd wordt etc etc...dat is simpel maar heel belangrijk. een sponsor moet zich bij NAC thuis voelen, zo simpel is het. Nou creëer die lucht in en rond de club, met de goede mensen. Als geen gevoel hebt met Breda, met Brabant met Nac en zijn historie wordt dat heel moeilijk. Als je steeds meer mensen in huis hebt die dat gevoel nooit hebben gehad of beleefd creëer een afstand naar die sponsoren met als gevolg dat ze gaan lopen. Ze voelen zich hier niet meer op hun plek! De Crisis is ook debet aan minder sponsoren, maar echt dit is niet de enige reden!!

0   0  
100% nac

Eskes pak je biezen.mommers 2 en neem je bevriende aangestelde managers mee.Jullie personen maken een club van t volk zoals nac is kapot.stelletje graaiers,gvd wat ben ik pissed off

0   0  
Bredafun

Effe wat anders, zojuist wedstrijd van AZ afgelast ivm brand in het stadion!

0   0  
jimmy

Helemaal met snake eens, in mijn direkte omgeving de laatste twee weken 3 mensen eruit gegooit wegens economische omstandigheden. Dit is helaas het geval, en dat vind je overal terug, veel bedrijven kunnen gewoon geen geld meer missen. ,Maar je moet wel proberen de mensen die je hebt en ook de kaart houders binnen te houden, daar moet je moeite voor doen.

0   0  
Leur Noord

Als we dan toch zo gaan beginnen!
ESKES OPROTTEN
VAN AS OPROTTEN
EN ALLE VRIENDJES VAN ESKES OOK OPROTTEN! !!

stelletje weggooiers, jullie mijn club kapot maken?! En een foto van de arena op je profiel terwijl je bij NAC werkt?!
Ik denk dat het tijd is om te gaan, voordat jullie geholpen gaan worden! !
Als we dus geen transfers hadden gemaakt hadden we weer 1, 5 miljoen schuld bij!!

Neem maar een enkeltje disney land parijs, op eigen kosten. Mag je je sprookjes daar gaan vertellen misschien dat ze het daar geloven.
Ik in ieder geval niet. En nu OPROTTEN

0   0  
Johan o

Lekker boeiend bredafun, al brand daar heel die toko af!!!! Ons cluppie staat in brand, is veel erger!!!

0   0  
Ouwe Jos

@ JP
Ik wil sponsoren helemaal niet in de zeik nemen. Sterker nog, in je latere posts bevestig je alleen maar mijn verhaal: dat sponsoren om legio redenen afhaken en dat het heel makkelijk is om Eskens constant de schuld te geven. Ene Louis maakt het wel helemaal bont, "NAC is NAC niet meer", en dat door Eskens...
Mijn punt is simpel: als seizoenskaarthouder krijg je niets behalve toegang, lauw pils en ongespireerd elftal. En toch zitten we er weer keer op keer. Kom dan niet hier als ex sponsor lopen piepen over te weinig aandacht van Eskens en dat je daarom afgehaakt bent. Dan laat je de club in de stront zakken. (ter verduidelijking, ik heb het hier niet over jou)
Sponsoren zijn heel belangrijk voor NAC. Sommigen zullen het uit liefde doen, andere hebben andere redenen (en dat lijkt mij niet een aai over de bol van NAC). Bij succes/beleving staan ze in de rij, bij tegenslagen haken ze eerder af dan de supporters. Zo werkt het.
Nu maar hopen dat de heren selectiespelers de ernst van de situatie in zien en morgen ons eindelijk laten zien waar NAC voor staat. Verder mag ik hopen dat NAC zelf inziet waar het aan schort aan de sponsorkant en dat snel goed oppakt (en ik mag er vanuit gaan dat al deze klagende sponsoren dat wel duidelijk hebben gemaakt).
Hup NAC

0   0  
gebruikersnaam

Ga eens naar t Nac museum dan weet je gelijk wat er fout gaat. Het schijt hebben aan supporters en sponsoren onder t motto veranderen om te veranderen.
Of dacht ie dat Nac bestond omdat we elk jaar champions leage speelde.

0   0  
Ouwe Jos

@ EP
Goed verwoord!

0   0  
andre

vorige keer heb ik paaseitjes verkocht voor 12.500 euro, ik zal alvast kerstmannetjes gaan inpakken want de kerst halen we zo echt niet.

als je dit in het bedrijfsleven doet wordt je echt afgemaakt en is de eerste afkoop (sommetje) voor jouw. en kan je vertrekken.

het is ongelooflijk wat deze man durft teweerleggen. en is zo schandalig en datwe hier 135 keer opreageren.....

actie vrijdag deze amsterdammer moet eruit,,,,,

0   0  
Bredafun

@johan, oh ja vergeten, hier mag je alleen maar zeiken over wat er bij nac verkeerd ga en personen de grond in boren. dat is t huidige forum dus?

0   0  
Hekkie Vak G

Eskes eruit en Goetzee op z'n plaats! Dan te bedenken dat Goetzee bij de laatste 2 kandidaten zat maar dat men voor Eskes koos?? Willen degene die daar verantwoordelijk voor zijn en nu nog iets met NAC te maken hebben ook effe de koffers pakken!!

0   0  
Leur Noord

Ik voorzie zware hele zware problemen morgen voor eskes en vrienden. Als tie in het stadion is pff...

0   0  
JP

Beste Ouwe Jos, bedankt voor je uitleg is duidelijk. Voor mij is het heel simpel, commercieel heb ik geen enkel voordeel of belang voor mijn bedrijf of ik nu wel of niet sponsor, het brengt me niks extra's en kost alleen maar geld, het is zoals jij ook stelt gewoon liefde voor de club.
Ook bij NAC worden de sponsors niet verwend hoor, wij krijgen het zelfde lauwe vieze bier, het zelfde klote voetbal en 0,0 hospitality, dat is bij andere Eredivisie clubs beslist anders, de eerste wedstrijd van het seizoen presteerden ze het om in de Cordial alle krukken weg te halen, blijf maar staan was het credo, we gaan wel de kroeg in met onze genodigden was ons besluit. Het is zomaar n voorbeeld.
En je hebt gelijk alles in de schoenen van Eskes schuiven is onzin, hij heeft van As niet aangenomen, Karelse niet verlengd etc. NAC was dus daarvoor NAC al niet meer, en dat is definitief ingezet na het jaar Brands' .

0   0  
Oldskool

@ Hekkie

Dat is het domste wat je kan doen. Als Eskes weg moet, dan aub niet Goetzee daar neerzetten. NAC moet geld binnenhalen en dan moet je niet Goetzee met allerlei andere zaken vermoeien. Die moet gewoon 200% op sales zitten.

0   0  
F195

@Oldschool; is dat nu niet misschien ook met Eskes gebeurd?

0   0  
F195

Over het functioneren van de RvC wordt niet gesproken. Zij hebben Stefaan destijds geselecteerd en zaten voor zijn indiensttreding ook al op die plek.

0   0  
ome cor

@Leur noord
Met die stoere praatjes los je de crisis ook niet op, knulleke.

0   0  
Leur Noord

@F195
Die rvc zijn ook een stelletje prutsers bij elkaar die laten het gewoon allemaal gebeuren. En rvt sta toch voor Raad Van Toezicht.
Doe er dan GVD eens wat aan!!

0   0  
Leur Noord

@ome cor
Met toekijken hoe ze de club kapot maken ook niet. Laten we lekker vragen of ze AUB weg willen gaan. Zullen ze vast serieus nemen pff

0   0  
Leur Noord

Of nee laten we lekker een ludieke actie doen. Donder toch op man knulletje

0   0  
Dun Diee

148. F195

Goed punt.

Eskes meteen eruit flikkeren heeft geen enkele zin. Maar hij mag zeker te horen krijgen dat we het hem niet in dank afnemen dat we nu weer in deze situatie zitten. Wat mij betreft wordt zijn contract gewoon niet verlengd. Net zoials dat van v. As. Net zoals dat van de complete RvC. Voor zover die een contract hebben.

0   0  
Johan o

Ach gojs op je tenen getrapt?! Sorry hoor... Maar als jij az nieuws belangrijker vind adviseer ik je een andere site cq forum....n

0   0  
Leur Noord

Alles wat ik zeg, zeg ik uit woede, omdat ik het niet kan aanzien dat een plofkop uit dh en een pluto uit adam mijn cluppie kapot maakt!

0   0  
Dun Diee

DIT is de creatieve middenvelder die we nodig hebben...

Sjefke sla je slag!!!

http://www.voetbalzone.nl/doc.asp?uid=195374

0   0  
Leur Noord

@dun diee
Als kaka nou gewoon is NAC koopt;)

0   0  
Chrisje

Als we gaan dan gaan we met zen allen de kroegen overvallen

0   0  
Kees Rooke

Ben me weer rot geschrokken van het artikel in BN/De Stem. Het is inderdaad onzinnig om Eskes van alles de schuld te geven. Met het voetbal dat we de laatste twee jaar voorgeschoteld krijgen is het niet altijd even leuk om naar NAC te gaan. Maar dat Eskes gefaald heeft lijkt mij duidelijk. Niet genoeg tijd... Wat een gotspe, wat vangt die man oer maand? Iets anders: ik vraag me af hoe het mogelijk is dat men er bij ons kluppie steeds maar weer in slaagt de verkeerde mensen aan te nemen. Mensen die geen band hebben met NAC. Buitenstaanders. Niet van "ons kent ons". Van Dijnsen en Van den Dungen die WEL ingevoerd waren moesten zonodig weg. Wat een schandaal!
Helaas gaan mensen als Mommers en Eskes niet uit eigen beweging weg. Ze moeten ONTSLAGEN worden maar dan moet je ze een afkoopsom betalen. En die hebben we niet. NEC bijvoorbeeld ook niet maar miljardair Marcel Boekhoorn staat al klaar om daar iets aan te doen.

Dit alles zo eens bekijkend zie ik het somber in. Het wordt een vicieuze cirkel. Minder inkomsten betekent minder voetbal (zien we nu al), minder toeschouwers, minder sponsors, meer schulden, dus meer rente over die schulden. De mensen die NAC moeten redden zijn de financiers en de sponsors. De meeste supporters blijven wel komen. Ik ga naar NAC zolang ik kan. Hopelijk nog heel lang in de Eredivisie (oh nee, Fox Sport eredivi$ie, bah).
Of de CLUB gebaat is bij een grote financier zoals Jordania......ik weet het niet. Vite$$e is al lanmg niet meer van de Arnhemmers.

Hopelijk gaan we knallen morgen. Erop en erover!
Ook vier uit vijf is mager maar voorlopig ben ik blij als we boven de drie onderste plaatsen blijven.

0   0  
Chrisje

@! Kees rooke het klopt ja van boekhoorn vermogen 1.2 miljard maar mijnheer Aad ouborg vermogen 25 miljoen kan toch ook wel iets betekenen voor in ieder geval de doorsnee bredanaar en nacsupporter

0   0  
RssZ

@ EP

Mooi gezegd!

Eskes hier de schuld allemaal van geven?? Er is uiteindelijk maar 1 grote schuldige en dat is dhr T.M. en consorten. Wij hebben 12 miljoen schuld mensen toen Eskes begon!!!! Hoe kan deze man met die crisis even die schuld weg poetsen?? Wat zitten hier een stelletje leeghoofden tussen zeg!

NAC is goed ziek in ieder geval. Houd mijn NAC-hart vast...

0   0  
Chrisje

In plaats van circus Renz te sponsoren

0   0  
Jeroen

Eskens is toch eind hoofdverantwoordelijk?!
Hij gooit toch zonder pardon mensen met een NAC hart buiten. Dan had hij ook van As buiten kunnen gooien. Dus is hij wel degelijk schuldig aan deze zeer terugstellen de selectie. Heeft alleen maar vriendjes binnen gehaald.
Dat sponsors stoppen door het falende commerciële beleid kan ik helemaal inkomen. Dat mensen deze mensen nep supporters noemen is schandalig!
Eskens is mislukt en moet zsm weg voor het te laat is

0   0  
4Eyes

Met 1,2 miljard, kun je je best een filantropische hobby veroorloven. Met 25 miljoen toch echt niet zo, lijkt me ;-)

0   0  
Chrisje

@ 4eyes ik weet niet wat jij op je bankrekening hebt staan ? Maar jij vind 25 miljoen weinig ?

0   0  
JP

@ Chrisje, klopt maar Ouborg is al eerder afgehaakt hoor net als destijds Joep van de Nieuwenhuizen, die mensen moet je koesteren en laten merken dat ze belangrijk zijn.
Als je die hautain passeert en het zijn dan ook nog eens geen voetballiefhebbers van huis uit dan is het game over.
Je moet zulke mensen zelf om hulp vragen , maar als je door de jaren heen jezelf daar te groot voor voelt en zolanger nog steeds lui bij NAC zitten die bang zijn voor hun posities blijft het aanmodderen.
Een totale opruiming en overname door grote financiers die ook de baas zijn is de enige oplossing en jammer maar helaas dan moeten de amateurs plaats maken voor de grote mensen.

0   0  
Chrisje

@jp jij hebt gelijk maar het is toch logisch dat ik die namen ga noemen dat zijn gvd echte bredanaars daar moet iets te halen zijn

0   0  
EP

Welke vriendejs heeft Eskes nou toch allemaal binnengehaald? Dat roept een aantal mensen steeds, maar welke lui zijn dat dan? En waaruit blijkt dat dit dikbetaalde posities zijn? Ik weet het niet, maar volgens sommigen hier is dat zo. Verklaar u nader, zou ik zeggen. Een ding is zeker: op het veld moet het morgen gebeuren. Winnen is een must. Wat ik me wel afvraag: als NAC veliest morgen, is dat dan ook de schuld van Eskes?

0   0  
Chrisje

Ja ep daar snap ik pok niets van dat gezeik om Eskens. De is begonnen met de schuld van mommie

0   0  
nachoreca

eskes heeft inderdaad fouten gemaakt, maar de grootste boosdoener en pleurislijer is theo m. ongelooflijk wat voor schade hij heeft aangericht! hoe nu verder?!

0   0  
chie

Het valt allemaal wel mee.

0   0  
gekkehenkie

Al met al baart dit mij enorm zorgen.
Maar we moeten er morgen vocaal staan voor de spelers!

0   0  
Bredafun

@johan, daar speelt wel n kereltje dat dit nac enkele miljoenen in t laatje heeft gebracht kerel!

0   0  
Zus

Volgens mij vergeet iedereen hier dat Eskens eigenlijk niets kwalijk te nemen is. Voor iemand die voor de grap bij NAC solliciteerde heeft hij het nog aardig lang vol kunnen houden..

0   0  
Leur Noord

@chrisje en ep
Hij heeft de commerciële mensen buiten geknikkerd en daarvoor nieuwe (vriendjes) binnen gehaald.
Waarom zit v.as er nog na jaren pruts aankopen gedaan te hebben op een enkele na.
Hoe bestaat het dat je 30% van je sponsors kwijt raakt?
En hoezo jaja oke 12 mln door konjo theo m.
Maar het is ook niet minder geworden de schuld, en als er geen transfers waren geweest gudelj en botteghin, hadden we nu nog eens 1, 5 mln extra schuld. Om dat de disney 3.0 dan de begroting niet rond had gekregen! !!

Genoeg uitgelegd, of klopt er iets niet?!?
Groetjes uit curaçao

0   0  
H.K.

Matchday!!! Opvreten dat nek. Voor mij part met kei hard spel. Maak er voor de supporters aub een spektakel van en alle gezichten zullen weer 1 kant op staan. Voorspelling 4-0.

FORZA NAC......

0   0  
Dun diee

Leur Noord

V. As zit er nog omdat die een veel te dik betaalde afkoomsom in zijn contract heeft staan.

Met die afkoopsom van de fysiotherapeuten heb je het over een ton, das al veel geld. Met v. As heb je het over tonnen. Dat wirdt toch net iets te veel. Contract uitzingen en niet verlengen dus maar...

0   0  
Snake

Ben er vandaag niet bij ivm andere wedstrijdverplichtingen die op program staat. Hoef het gemor en ergernis niet mee te maken.
Hopelijk dat de sportieve prestaties beter worden.
Een nieuw team samen laten voetballen heeft weer zijn tijd nodig.
Op papier moet NEC thuis gewoon gaan lukken??
Als analist zet ik toch een gelijkspel weg. Als Naccer hopelijk een 3 a 4-0 overwinning eindelijk waar we al zo lang op wachten. Kunnen we goed gebruiken!

0   0  
oosterhout3

luister om de shirtjes/stadion weer vol te krijgen en sponsoren weer aan te trekken is nu gewoon de prijzen omlaag gooien

shirt nu €60 doe die naar€30 en je verkoopt zo makkelijk een stuk of 6000/10000 shirts!
stadionprijzen omlaag dus geen €200 maar iets van 150 of net iets daarboven.

sponsorseats ook omlaag.
daarnaast ook de LEGE skyboxen even prijsje aanpakken, de leegstaande kantoren ook en je hebt weer een vol nac stadion, met en sponsoren en nieuwe shirts, huur bijna bedekt met de inkomsten van de huur van die kantoren.
dat zou al een van de oplossingen zijn om meer mensen/sponsoren te trekken, geen rare uitspraken meer van disney en 3.0 troep zou ook helpen want pak nu bv. zo'n jingle bij tussenstanden
dat zou jaren geleden al ingevoerd zijn, toen stonden wij daar lijnrecht tegenover. terwijl nu het ineens wel kan/mag?!

kan iemand geen site maken voor die ex sponsoren ofzo waar ze hun mening op kunnen zetten en reden waarom ze zijn weggegaan bij nac?!
ben benieuwd wat daar uit zou komen.

op naar vanavond een avondje nac, en op naar 3 punter!!

hupnac!!!!!

0   0  
oosterhout3

oja


ESKES ROT OP ESKES ROT OP ESKES ESKES ESKES ROT OP!!!!

0   0  
Oldskool

@ leur noord

Voor de 100.000ste keer. Goetzee is geen "vriendje". Is gewoon binnengehaald op basis van kwaliteiten. En is goedkoper dan HvdD.
Eskes heeft zeker fouten gemaakt, maar dat gelul dat ie allemaal vriendjes dikbetaalde functies geeft is gewoon totale ONZIN.
Daarbij moet iedere functie ook nog eens langs het RvC (bestuur).

En nee ik ben geen blind Eskes vriendje, zie mijn eerdere commentaren over de begroting maar dat slaat tenminste ergens op.

0   0  
Oldskool

@ Chrisje @JP

Ik weet vrij zeker dat Eskes met Ouborg gesproken heeft. Maar denk jij dat een Ouborg in NAC gaat stappen met 100% zekerheid afgemaakt te worden op sites als deze door bergen betweters als het even tegenzit. Denk jij dat iemand waarvan zijn persoonlijk netwerk in Breda ligt de misstanden bij NAC wilde aanpakken??

Vd Nieuwenhuizen, zit die niet vast? Die zou NAC in stukjes knippen en verpatsen :-)

Het klinkt allemaal makkelijk, maar als Eskes ontslagen wordt dat moet er iemand gevonden worden van statuur die NAC uit de ellende kan trekken. Onmogelijke opgave die te vinden volgens mij.

0   0  
bredafun

@oosterhout, gelijk heb je. de stijgende prijzen hebben bij veel mensen de das omgedaan. je kan beter veel verkopen voor iets minder geld, dan weinig tot niets verkopen voor te hoge prijzen.
de seizoenskaarten hadden ze inderdaad goedkoper moeten maken. ik ken r n hoop die geen kaart meer hebben genomen mede door die redenen. idem voor de prijzen in de horeca, dat kan voor veel mensen de druppel zijn. als vanavond dit nac nou eens fatsoenlijk voetbal laat zien, en we weer punten gaan pakken de komende tijd, dan zal dat zeker ten goede komen van inkomsten.

0   0  
Snake

Had al zo vaak gezegd hier dat ze door hadden moeten gaan met de AKTIE red nac. Omzetten naar help nac zolang we niet uit de schulden zijn. Gaan we een museum helpen hehe!! Lachertje.

0   0  
oosterhout3

jup eigenlijk wel mee eens snake i.p.v red nac help nac totdat de schulden weg zijn en het stadion weer van ons is, en dus geen meer dan een mil huur motten betalen.

0   0  
gebruikersnaam

Tuurlijk maar wie gaat er helpen zonder constructieve plannen die ook nog aansluiten bij NAC.
Of eens aangeven waar Nac tegenwoordig voor staat. (ik denk dat daar een hoop bejaarde en slapenloze op af kunnen komen)

0   0  
buurman

beste EP125,

Zoals jij redeneert doet een bestuurder/directeur het altijd goed. En de randvoorwaarden kun je eveneens altijd de schuld geven. Eskes faalt hopeloos, zie het onder ogen.
Waar je wel gelijk in hebt is; wie moet het wel gaan doen? Er is inderdaad niemand te vinden die deze puinzooi nog op rit krijgt zonder dat hij over een enorme (!!) zak geld beschikt.

beste Marti (112),
Volledig eens. Daat gaat mijn zorg ook om. Het is echt fout aan het lopen.

beste Oldskool,

Je hebt een paar punten. Maar dat mensen er niet meer in stappen heeft geen fuck met de sites of kritische supporters te maken. Dat weet jij zelf ook. Dat men niet in wil (kan) stappen komt omdat door wanbeleid de puinzooi te groot is geworden. Niet stuurbaar meer.
En Eskes is totaal niet de juiste man gebleken voor NAC. In tegendeel zelfs helaas. Zie dat eerlijk onder ogen. Wie het wel moet gaan doen ??

Hopen op een driepunter tegen nec.

0   0  
buurman

Daar gaat

0   0  
buurman

Nog 1 voorbeeld.
In tijden van economische crisis moet je, je huidige sponsors natuurlijk extra aandacht geven i.p.v. minder. Nog meer binding en saamhorigheid zien te kweken in deze moeilijke tijden. Gewoon vragen of ze astemblieft niet NAC in de steek willen laten omdat NAC dan in stervensgevaar komt. WIJ HEBBEN JULLIE NOG MEER NODIG ALS ANDERS BESTE SPONSORS. WIJ KUNNEN NIET ZONDER JULLIE.

Maar Eskes komt doodleuk met 3.0 retoriek en roept dat we op zoek moeten naar ander SOORT (weer zo'n rot woord) sponsors. Verder laat hij doorschemeren dat er bij de afvallers nogal wat profiteurs zaten...

En dan krijg je dus dan 35% terecht zegt "houdoe en bedankt, ik kan mijn zuurverdiende geld beter besteden....."

Eskes is zo wie zo volledig verantwoordelijk en hij heeft zware kostbare fouten gemaakt. Zie het onder ogen.

0   0  
EP

@ buurman: helemaal niet. Het slaat alleen nergens op Eskes de schuldig te geven van het mislukte uitvak. Toen was hij nog niet eens werkzaam voor NAC! En dat er geen annimo meer is voor uitwedstrijden ligt ook niet aan hem, maar gewoon aan het kutspel op het veld, de crisis (te duur), de opkomst van betaal-TV en het feit dat NAC-supporters al lang niet meer zo fanatiek zijn.

Dat er veel minder sponsors en toeschouwers komen komt deels wel voor zijn rekening en eindverantwoordelijkheid. Voor wat betreft de slechte prestaties op het veld: de kutselectie (verantwoordelijk: Van As) die elke wedstrijd in een andere samenstelling op het veld staat zonder dat ik ook maar 1 patroon heb kunnen ontdekken (verantwoordelijke Gudelj) kun je hem niet opknopen. Ik denk echt dat als de prestaties op het veld goed waren geweest en op zijn minst de pollen je om de oren vlogen (vgl. hoe cambuur en eagels spelen), dat er een beduidend minder sponsoren waren afgehaakt. Het is gewoon te makkelijk om Eskes als kop van jut te gebruiken nu. Uiteraard heeft hij de plank misgeslagen met 3.0 commercie en heeft hij een te grote mond gehad voor wat betreft het binnenhalen van grote vissen. Dat ziet hij nu blijkbaar ook in en dat geeft hij toe. Dat is dus mooi en dan moet hij het nu maar laten zien.

0   0  
Peet

@ Buurman helemaal gelijk!

Ik kan het beamen uit eigen ervaring. Zoalng deze minkukel aan het roer blijft sponsoren wij geen cent meer en vele andere bedrijven ook niet.
En kom niet zeggen van nep NAC supporters ofzo, want sponsor dat lekker zelf 15 jaar lang +/- 10.000 euro aan NAC!

0   0  
oosterhout3

1-0 voor peet

dus met andere woorden zoek een bredase nac man in hart en nieren die wel een beetje verstand heeft van sponsoren binden en houden vooral!

alleen moet ik wel zeggen dat onze commerciele man wel vaak gesprekken heeft, per dag een stuk of 2/3 et potentiele, onderhouden van lopende contracten enz..
alleen idd loopt alles samen met prestaties op het veld
stel je nu voor nac eindigt kleurloos op een 15e plaats komen er minder dan als ze leuk voetbal spelen en op een 8e plek of zelfs hoger spelen.
disney experience in een mickey mouse competitie nog gekker!!
kan der niet 1 in omgeving beda worden gevonden met wel een dikke portomonnee die wel wil investeren in nac?!

hupnac

op naar een heet avondje nac!!

0   0  
stelios

Zoals in mn andere post al aangehaald, een laagdrempelig aandelenplan is de beste optie. Ik zou graag met meerdere mensen dit in gang gaan zetten.
Ook het stadion terug in eigen beheer nemen behoort tot de mogelijkheden.

0   0  
aaaaa

Je hebt gewoon gefaald eskens, een man met ballen trekt vervolgens zijn conclusies, alleen maar pussies in breda blijkbaar.

0   0  
Baas

Die sukkel kleineert gewoon iedere supporter die tegen hem is: “Mensen die de hersens op de goede plek hebben en die weten wat ik de afgelopen anderhalf jaar heb gedaan, steunen mij” Ik ben dus iemand met mijn HERSENEN op de verkeerde plek. Ik faal iig niet in Nederlands (de afgelopen anderhalf jaar moet HET zijn) en Manegement...

0   0  
Ouwe Jos

@ Peet
Ik zal je zeker geen nep supporter noemen, maar ik begrijp totaal niet waarom je het wel of niet sponsoren van NAC laat afhangen van 1 persoon, namelijk Eskens. Waren zijn voorgangers dan beter? Help je hier NAC mee (Eskens is slechts een passant)? Waarom sponsorde je NAC hiervoor dan? Ik begrijp het gewoon niet.
Hup NAC

0   0  
Leur Noord

@oldskool

Meneer Disney moet gewoon zn conclusie trekken! En een ander speeltje nemen. Maarja wij zijn NAC he. Daar mag je aan blijven modderen als je je werk niet goed doet en je targets niet haalt!
Een slappe hap is het bij NAC niets meer, niets minder.
Afkoopsommen zouden ze ook eens weg moeten laten, loop je te prutsen? ! Oprotten dan, niks afkoopsom!

0   0  
Leur Noord

En nu NOAD gvd en 3 punten!!!!!

0   0  
Otjes

Hij kwam voor de commercie maar sneed iedereen weg en vergat zelf iets te doen.

Kijk oude schoenen weggooien voordat je een plan hebt is gewoon wanbeleid.

Mijn mening = ONGESCHIKT

0   0  
ome cor

Op "o when the saints":

Dankzij Stefaan, dankzij Stefaan
dankzij Stefaan gaat NAC er aan
Dankzij Stefaan gaat NAC er aan
Dankzij Stefaan gaat NAC er aan.

Gevolgd door een welgemeend:
Eskens ROT OP, Eskens ROT OP Eskens, Eskens, Eskens ROT OP

0   0  
ome cor

Tjonge, geef ik hem nog te veel ook.
Eskes zonder N natuurlijk.

0   0  
JP

@ Oldskool, zoals ik zei Ouborg en v d Nieuwenhuizen zijn al eerder afgehaakt, en toen zat Joep niet vast, nu trouwens ook niet.
Ouborg doet alleen nog wat hij leuk vind en heeft weinig met het huidige NAC van doen.
@ Ome Cor, geen goed idee, dan kun je wel een lied met 150 coupletten maken wil je iedereen noemen die NAC naar de kloten helpt en hielp.
Als het op het veld gebeurt komt de rest vanzelf, eerst maar eens winnen , gebeurt dat vandaag weer niet dan moeten we ons echt zorgen gaan maken en zal er wel snel ingegrepen gaan worden denk ik.

Laad alle berichten na dit bericht in