Maaskant is een hele vriendelijke kerel
Robert Maaskant is na avonturen in het buitenland en een jaartje veldtrainer-zijn in Amerika weer terug bij NAC, en weer als hoofdcoach. Terwijl de woelige baren zowat op zijn hoogst zijn, keert hij terug bij de club waar hij in 2009 Europees voetbal mee haalde via de play-offs. In AD Sportwereld vertelt onze nieuwe (en dit seizoen tevens alweer derde) trainer dat hij nog steeds een liefhebber van het vak is en dat hij de laatste tijd steeds meer de behoefte voelde zelf weer de eindverantwoordelijke te zijn. "Vorig jaar was ik wel heel relaxed, misschien wel te ontspannen.'' En vervolgt met de klinkende vergelijking: "Maar Guardiola deed ook een jaar helemaal niets.'' Maaskant wil benadrukken dat hij niet arrogant is. "Zelfbewust, dat is een wereld van verschil.'' De 'Kroonprins' realiseert zich wel dat als hij ergens de deur in stapt, 'er wel iemand binnenkomt'. Ook weet Maaskant dat hij vaak reacties uitlokt. ,,Maar ik heb vrij veel vrienden, dus ik ben blijkbaar vriendelijker dan menigeen denkt.' Toen Maaskant begin dit jaar aan de slag ging bij ons NAC zei hij dat NAC, dat nu nog op de 17de plek staat in de ranglijst van de Eredivisie, op plaats twaalf kon eindigen. Dat deed bij menigeen de wenkbrauw fronsen. "Maar als ik dat roep, meen ik dat.'' Hij vervolgt dat, ongeacht het resultaat, je als trainer vroeg of laat wordt afgebrand. "Beenhakker, Rutten, Stevens en nu zelfs Hiddink. Het is het lot van de voetbaltrainer.'' Spannende tijden de komende tijd. We staan tot op heden op +1 als het gaat om versterkingen, puur in FTE, met nog een paar dagen te gaan. Komen de gratis beloofde (jeugd)versterkingen nog? Is plaats twaalf wel zo realistisch (hmm...)? Hoe wordt de ommeslag vormgegeven? Velen hadden gehoopt dat in de wedstrijd van afgelopen zondag al te zien. Waar het achterin al een stuk stabieler oogde, ontbrak het verder naar voren aan creativiteit en stootkracht. Met een drietal vertrokken spelers (die regelmatig in de basis stonden), en vier nieuwe (bijna) basisspelers, staat er na de winterstop een relatief nieuw maar ook enigszins 'vreemd' elftal, wat toch echt als team moet gaan samenwerken om het hoofd boven water te houden. Men roept allemaal NAC voor degradatie (of nacompetitie) te willen behoeden en met de instelling lijkt het dus wel goed te zitten. Nu moet zich dat op het veld gaan uitbetalen! Laten we positief blijven: de vorige wedstrijd hebben we de 0 gehouden, stond het achterin best stevig en we hebben niet verloren. Een stijgende lijn gaat misschien wat ver, maar dit ingeslagen pad dient niet schoorvoetend maar rennend en alles opzij beukend uit te worden gelopen. Laat overmorgen maar als team zien weer een stap naar voren te hebben gezet en dat jullie NAC wel degelijk in de Eredivisie gaan houden!
Bron: B-Side Rats, AD.nl
Plaats reactie
Robert Maaskant Yellow Army!
Prima trainer hoor ook al blaast hij soms wat hoog van de toren. De spelers die gehaald zijn komen mede op zijn conto en zijn Zeker versterkingen . Nu zijn eigen vernoemde spelers erbij ? En dan gas er op. Zaterdag moet er gewonnen worden , hoe lelijk die overwinning ook mag zijn. Met Ligeon erbij staat het achterin eindelijk goed(enkel matig aan de linkerkant) maar je kan niet alles hebben zo midden in een seizoen.
"we hebben de nul gehouden"
en; "we hebben niet verloren".
Tsja,dat laatste is meestal zo als je het eerste doet.....
Maarre,nu onderhand punten (da's meervoud dus :) )gaan pakken.
En te beginnen as weekend. Tegen een directe concurrent!!
Twee van de vier (ado,NAC,go ahead en heracles) zullen na-competitie spelen.
Dus zaak om er twee van die vier onder je te krijgen.
Gas erop dus!!!
Al vaak gezegd door mij, lefgozer die met zijn grote mond de mening niet uit de weg gaat.
Kent de cultuur hier door en door./
DURFT op dit moment in de puinhoop die NAC gecreeerd heeft zijn ding te doen, onze club te behoeden voor degradatie.
Verdient voor mij de credids en geeft mij een soort van vertrouwen op een goede afloop.
Succes Robbert.
alles begint met een solide defensie,
dus het goede begin is er!
we hebben overigens nul creativiteit op het middenveld
daarom zie ik nog wel graag een creatieve middenvelder komen
ritzmeier ofzo
kees luijckx mag van mij ook nog wel vastgelegd worden,
of is die alweer weg?
Ik ben erg blij dat hij terug is. Maaskant weet de spelers te raken, hij heeft een passend speelconcept bij de spelersgroep en weet waar hij het over heeft. We zitten in de goede energie bij NAC. De punten gaan komen.
Ik denk toch wel de juiste man op dit moment! Eventueel nog een creatieve middenvelder (overtoom?) of rechtsbuiten (van overbeek van Jong PSV?) erbij.. Om Fernandez te voorzien van goeie ballen..
Maaskant is een ‘aparte’ maar zoals Van ‘’taajland ook zegt, hij had wel de ballen om aan deze puinhoop te beginnen. En neemt duidelijk het initiatief bij het aantrekken van spelers, zoals Marcellis, Koch, Ligeon en Fernandez.
Het team krijgt alle vertrouwen van Maaskant, die gelooft in de haalbaarheid van zijn missie, nu is het aan spelers dit uit te betalen in punten. Alleen zo kan je de weg naar boven in slaan en doorzetten. Maaskant is heel erg bezig met dat mentale aspect. Dat hoor je aan de manier hoe hij over zijn spelers praat, probeert de klappen op te vangen en de druk weg te nemen. Zoals hij de nederlaag tegen Zwolle naar zich toe trok (zijn keus om direct nieuwe spelers erin te zetten).
Je kan niet van een labiele ploeg, die voor de winterstop wekenlang is afgedroogd, verwachten dat die in één keer naar gaan voetballen (combi van durven en kunnen). Februari is daarom een belangrijke maand, vooral de duels met Excelsior en ADO en thuis tegen Cambuur. Zeer belangrijk om punten te sprokkelen in deze wedstrijden. Alleen dan kan je ook wat vrijer gaan voetballen.
Het slotstuk moet dan vooral plaatsvinden in de laatste 4 thuiswedstrijden: GAE, Heracles, Dordrecht en Groningen.
De sportieve situatie is duidelijk, evenals het risico op de degradatie en de gevolgen daarvan. Echter zijn er ook nog steeds meer dan voldoende kansen om er in te blijven. Alleen bij lijfsbehoud kan de club doorschakelen, loskomen van alle restricties van de KNVB en weer aan de lange termijn gaan werken. Belangrijk dus om deze missie te laten slagen.
Zoals Ki Utsuri aangeeft: Maaskant werkt vooral aan mentale weerbaarheid. Alleen daarom al is hij de perfecte keuze, want vooral op dat vlak is deze selectie onder Gudelj helaas uitgehold.
Er is op organisatorisch gebied op de burelen goed doorgepakt, is nu de kern van de club (voetbal & supporters) met spoed aan de beurt.
Als je met dit huidige spelersmateriaal degradeert mag zowel Robert als het team zich de ogen uit de kop schamen. Een scherpe Jelle is gewoon een prima keeper(die moet zich het komende half jaar eens alleen maar richten op de Nul en zn verdediging wegzetten niets meer niets minder). Verdediging lijkt (eindelijk) stabiel al blijft linksback de achilleshiel. Met een middenveld met Matic, Falkenburg, de Kamps, Adje en Sarpong moet je tegen de helft van alle eredivisieploegen de slag kunnen winnen op het middenveld , geen fucking excuses. Met Fernandez die het een beetje op zn heupen krijgt heb je een prima spits. Met Zukanovic en Seuntjes als Back up is dit prima. Die moeten dus in stelling worden gebracht. Aangezien we bij NAC de afgelopen 3 jaar al onbegrijpelijk zitten te kijken naar lange hoge ballen en slechte voorzetten op mannekes van 1.50 (hoe kan het eigenlijk bij een ‘BVO’, wat een onkunde) kan dit natuurlijk alleen maar beter.
In Maaskant en dit leger huurlingen heb ik zeker het volste vertrouwen. Ook Rutjes schrijf ik nog niet af. Als Maaskant eens een paar jaar aanblijft en de club weer op de kaart durft te zetten en z’n smoel en trots weer terug geeft kan hij met Rutjes een prima Tandem vormen. Laten we eerlijk wezen. Dieper als we nu zijn gezonken afgelopen half jaar kan echt niet. Hij kan nu punten scoren door zich volledig te focussen op het nieuwe seizoen en de 2 scenarios die zich dan voor kunnen doen. Bij handhaving sterkhouders (Marcellis, Maaskant, Koch nog een jaar huren) langer vast te leggen en te bouwen aan een team samen met Maaskant.
Vooruitkijken is regeren! Voor nu moet Maaskant en de boys het laten zien en dat zullen ze doen!
@Wessel
En als je met 4-3 wint of met 2-2 gelijkspeelt?.. ;-)
Een punt pakken bij Excelsior zou een topprestatie zijn .
Zo reëel moeten we dat nu bekijken.
Ben benieuwd met de komende 3 wedstrijden,denk wel stuntje tegen Psv maar Vitesse gaat niet lekker op t moment en dan is het tot nu toe zo geweest dat Nac een gewillig slachtoffer is bij ploegen die niet lekker draaien
Maaskant is een prima kerel, maar een nog meer prima kerel wanneer hij ons NAC in de ere houdt, met te beginnen een winst zaterdag a.s., rotjeknor is ook best wisslevallig, vooral thuis, maar we moeten er wel in geloven, sorry vriend NaCCer ! 1-3 !!!
Zeker op kunstgras,Jelle: geen lange ballen van jou (die dan weer evenhard terugkomen), maar voetbal van achteruit.
Afgelopen zondag met verbazing zitten kijken naar de keuze van Jellende bal maar naar voren te knallen, terwijl opbouw met Marcellis vaak goed mogelijk was.
@Lamington
Dan heb je niet de 0 gehouden
@Bierplezier
Klopt, maar niet verloren EN niet de 0 gehouden. Beide kunnen dus wel los van elkaar gezien worden.
Maaskant zal het allemaal prima bedoelen met zijn aanvallende visie, maar of dit loont aan het einde van de rit moet nog blijken. Om te beginnen moeten we winnen bij Excelsior. Als dit niet lukt, is nacompetitie vrijwel zeker.
Alles prima met Maaskantje, maar ik vraag nog steeds waar blijven die gratis geweldige spelers die NAC in de eredivise houden ???
Best wel vertrouwen in Maaskant. Alleen Perica wegwerken is een misrekening van hem. Zeker als er geen scorende supersub binnen wordt gehaald deze week. Nac mag in zijn handen klappen met zo'n persoonlijkheid die ook nog eens de TD overbodig maakt!
@lamington, je moet de boel niet omdraaien hè?
Als je de 0 houdt, kun je onmogelijk verliezen. Dat was de redenering/stelling en dat is een waarheid als een koe!
@ La Pelota
Tenzij je 0-0 uit speelt in de knockout fase van de CL en je hebt 1-1 thuis gespeeld. Dan "verlies" je wel met 0-0 ;).