Wij gaan niet opzij

BSR Column: van gezelligheid tot complete waanzin

Das Phantom

Naar aanleiding van de ongeregeldheden in het uitvak bij de wedstrijd Vitesse - NAC ontvingen wij deze column van Mariska, die zelf aanwezig was bij de wedstrijd. Zoals gebruikelijk hoeft de mening van de schrijver niet de mening van B-Side Rats te zijn.

Een awayday van NAC begint voor mij met één ding: de uitbus. Gezelligheid, bekende gezichten, slap geouwehoer en samen op pad voor onze club. Gewoon een dagje NAC, zoals een awayday hoort te zijn. Het begin was dan ook heel leuk, met een prachtig spandoek over het uitvak. Maar ergens sloeg die gezelligheid om in totale waanzin.

Er werd een Cobra in een wc-pot gegooid. Het resultaat laat zich raden: een enorme knal en vijf gewonden. Je vraagt je op zo’n moment echt af: waarom neem je zoiets in godsnaam mee naar een voetbalwedstrijd?

Alsof dat nog niet bizar genoeg was, mochten de heren, hoewel dat woord veel te chique is voor deze gasten, vervolgens gebruikmaken van de damestoiletten. Blijkbaar was het niet voldoende om daar gewoon je behoefte te doen. Nee hoor, de boel werd daar van boven tot onder ondergezeken.

En dan denk je dat het na de wedstrijd (de 2-2 was een prima uitslag) wel rustig zal blijven. Helaas! Er werd opnieuw vuurwerk gegooid. Er was zelfs sprake van traangas, waardoor mensen ademhalingsproblemen en last van hun ogen kregen. Het gevolg: nóg meer gewonden. Het meest schrijnende van alles waren de huilende kinderen.

Na afloop blijft er bij mij één vraag telkens terugkomen: hoe krijg je dit spul in godsnaam mee naar binnen?

Ik kan je namelijk vertellen dat ik bij de ingang zo ongeveer tot in mijn vagina werd gefouilleerd. Je zou bijna denken dat ze op zoek waren naar een complete vuurwerkshow bij deze vrouw van middelbare leeftijd met een buiktasje. Er werd nog net niet met een lampje in mijn keel gekeken of ik daar achter mijn amandelen misschien nog een rotje probeerde mee te smokkelen.

Begrijp me niet verkeerd: ik vind vuurwerk op zijn tijd mooi. Ik snap de passie, de adrenaline en de gekte die bij NAC horen. Maar er is een enorm verschil tussen sfeer maken en bewust spullen meenemen waarmee je anderen kunt verwonden. Het wrange is dat de awayday zo gezellig begon. Ergens zijn we blijkbaar vergeten dat álle supporters na de wedstrijd weer veilig en gezellig naar huis willen. Een awayday hoort herinneringen op te leveren, geen littekens.

Advertentie
46 Reacties
44   3  
De Natte Bever

Op 11 augustus kwam er een gezamenlijk statement vanuit de groeperingen: een boycot voor Roda-NAC, Roda had namelijk bedacht dat het uitvak maar halfvol mocht na eerdere incidenten.

Op 9 september kwam er weer een gezamenlijk statement vanuit de groeperingen: Peter Maas moest weg wegens wanpresteren. Het geduld was op, de limiet bereikt.

Het lukt de groeperingen prima om statements uit te brengen als anderen in hun ogen wat verkeerd doen.

Nu is er een Mariska nodig om de stem van de supporter te laten horen. Wordt het niet eens tijd dat de groeperingen eens een gezamenlijk statement uitbrengen over de eindeloze stroom incidenten die NAC een slechte naam geven, en waar heel veel supporters last van hebben. En die de club boetes, straffen en een slechte naam opleveren.

Steeds naar anderen wijzen is makkelijk. Kritisch zijn op jezelf is moeilijker, maar soms wel nodig.

27   6  
Stirf

Helemaal mee eens! Chapeau dat je dit geschreven hebt!

25   6  
Fanneke

Mooi verwoord. En gelijk heb je.
Maar in een groep mensen zijn er altijd figuren die hun tekortkomingen gaan compenseren door stoer te doen en te zeggen kijk mij eens. Dit is voor mij de reden om nooit meer naar een uitwedstrijd te gaan.

35   5  
Canaar

Mooi geschreven en helemaal waar. Zo jammer en sneu dat die enkeling (die er toch hardnekkig iedere keer weer is) het compleet niet begrijpt en het verpest voor alles en iedereen.

21   13  
WillyG

Op dat prachtige spandoek word wel een "hooligan achtig figuur" afgebeeld. Als we dit soort onzin niet meer willen hebben, is het misschien slim om dit soort verheerlijking en uitingen niet meer uit te dragen al supportersgroep.

20   28  
TheYellowArmy

- cobra moet zijn nitraat
- traangas moet zijn pepperspray

Hoe haal je in het je hoofd om een nitraat in een urinoir te gooien ? Dat weten we nu wel die idioot is opgepakt en krijgt hopelijk een fikse straf. Daarmee is dat ook gelijk klaar je hebt overal idioten rondlopen. Knalvuurwerk hoort niet in het stadion een fakkel of rook is sfeerverhogend.

Het grimmige sfeertje na de wedstrijd dat is NAC en hoort bij NAC of zijn we vroeger vergeten ? Als je dat niks vind dat kan je beter naar een korfbal wedstrijd gaan. Verder hulde voor het mooie spandoek en de steun aan NAC.

Kunnen we dit nu overlaten aan de politie ? Of plaatsen we nog een statement. Vrijdag 3 punten tegen MVV, Hup NAC !

26   2  
ennaojseejer

Deze idioot die is opgepakt zou nooit meer een voetbalstadion in moeten mogen, en een forse taakstraf van een paar honderd uur moeten krijgen. Wat een randdebiel. Gooi die rommel maar in je eigen wc-pot.

28   3  
Scheids!!

Dit gaat allang niet meer om een enkeling. Het is een ophitsend groepje waar angst over ontstaat wanneer je daarover je mening verkondigt.
Losers zijn het , het afvoerputje is nog te goed voor die stumpers.

26   10  
Windy City Rat

@ They Ello Warmy.... sorry hoor... "Het grimmige sfeertje na de wedstrijd dat is NAC en hoort bij NAC" ... praat voor jezelf. 100% zeker dat de overgrote meerderheid van het Echte Gele Leger het niet met je eens is.

34   1  
BELIEVER

Het zijn allang geen uitzonderingen meer en het gaat steeds meer op structureel vandalisme lijken.
Er zit bij dit soort figuren geen enkele vorm van empathie en al zeker niet voor kinderen, vrouwen en ouderen die zich in zo’n vak bevinden.
Dat bevreemd me, (of eigenlijk niet) dat er dus écht mensen bestaan die geen enkele vorm van fatsoen hebben en het plezier van anderen willen verzieken.
Bovendien benadelen ze stelselmatig “hun” club, het interesseert ze namelijk totaal niet hoe hoog de boete is die NAC krijgt.
Wedstrijd deels zonder publiek? Dat vinden ze alleen maar leuk hebben ze weer iets om tegen te ageren en te rellen.
Ik begrijp ook niets van het gebrek aan sociale controle, ik begrijp dat er angst is voor die raddraaiers maar dit moet gewoon op voorhand al uitgesloten worden!
Dat hier dan “iemand” durft te beweren dat het bij NAC hoort en het merendeel dit getreiter goedkeurt dat is écht te idioot voor woorden.
Alsof het gros van de supporters uit hersenloze pubers zou bestaan?
Dit hoort niet bij NAC en hoort in geen enkel stadion.
Het wordt tijd dat ze deze eikels gewoon een gezicht gaan geven ik denk dat de tijd van pamperen en gedogen allang voorbij is.
Ze verpesten het voor zoveel mensen bah!

44   3  
De Natte Bever

Op 11 augustus kwam er een gezamenlijk statement vanuit de groeperingen: een boycot voor Roda-NAC, Roda had namelijk bedacht dat het uitvak maar halfvol mocht na eerdere incidenten.

Op 9 september kwam er weer een gezamenlijk statement vanuit de groeperingen: Peter Maas moest weg wegens wanpresteren. Het geduld was op, de limiet bereikt.

Het lukt de groeperingen prima om statements uit te brengen als anderen in hun ogen wat verkeerd doen.

Nu is er een Mariska nodig om de stem van de supporter te laten horen. Wordt het niet eens tijd dat de groeperingen eens een gezamenlijk statement uitbrengen over de eindeloze stroom incidenten die NAC een slechte naam geven, en waar heel veel supporters last van hebben. En die de club boetes, straffen en een slechte naam opleveren.

Steeds naar anderen wijzen is makkelijk. Kritisch zijn op jezelf is moeilijker, maar soms wel nodig.

12   2  
Heksenketel

Ik ben al een hele tijd niet meer mee geweest naar een uitwedstrijd. Maar ik heb het idee dat er een paar groepjes zijn, die zichzelf schromelijk overschatten, het idee hebben dat ze heel belangrijk zijn voor NAC en iets te vertellen zouden moeten hebben.

Ik vond de uitwedstrijden trouwens altijd erg gezellig en ik houd wel van een rauw randje en ook wel een beetje van over het randje. Ik heb alleen moeite met mensen/groepjes, die vinden dat zij het zouden moeten bepalen. Nou, ik kan je zeggen, dan komt er niks van terecht!

17   4  
scheppioni

Triest volluk die dit doen, goed dat je dit geschreven hebt Mariska, alleen die snuivende niksnutten hou je helaas zeker in deze tijd....kei hard straffen maar we zijn in Nederland in dit geval helaas !

2   1  
NAC4Ever

Volledig eens.

Ik heb een vraag die hier eigenlijk niets mee te maken heeft.
Ik vermoed dat dit de Mariska van de podcast 'Wij gaan niet opzij' is.
Als dit het geval is, heb ik een vraag.
De laatste aflevering was in juni.
Komt er nog een aflevering of is de podcast gestopt?

10   1  
DarkBever

Toch knap dat bij NAC die enkelingen, uitzonderingen en kleine groepjes steeds weer terugkomen.

18   2  
F6A

Ik hou ook wel van het rauwe randje waar sommige supporters het over hebben. Ook vuurwerk vind ik leuk en sfeerverhogend. Maar zodra je een nitraat in een toilet gooit en daarmee gevaar veroorzaakt voor andere supporters, ben je gewoon een idioot.

7   16  
Optimist

Precies wat Canaar zegt, die gekken houd je altijd, het is een stok waarmee ze ons altijd kunnen slaan.

Nou waren er 1000 (duizend) uitsupporters en 1 (één) puber heeft nitraat in een WC pot gegooid.
Gezien zijn leeftijd zal het resultaat zich juist niet hebben laten raden, waarschijnlijk is ie zich rot geschrokken; er worden steeds meer kinderen geamputeerd door zwaar vuurwerk.

Meer sociale controle zou prettig zijn, maar dat bereik je niet met zo veel onbegrip,
iedereen buitelt nu over elkaar heen om de meest politiek correcte reactie te geven, maar wij waren vroeger zelf net zo erg, op een bepaalde leeftijd doe je nu eenmaal domme dingen.

11   3  
Ata

Vroeger, was dat in de tijd dat we het ook normaal vinden om bananen naar Stanley Menzo te gooien?

12   0  
Ben de Gaijgek

Zoals ik van de week al schreef onder het topic "statement van NAC" blijven alle supporters organisaties oorverdovend stil voor wat betreft een statement.
Die hoor je alleen als er wat te miepen valt over een verplichte buscombi of minder kaarten voor een uitvak of zo.

Het verslag van deze dame is alleszeggend over een paar hersenloze randdebielen die je eigenlijk meteen wilt aanmelden voor een enkeltje uitzetcentrum in Rwanda, maar ja....dat schijnt dan weer niet te kunnen, helaas.

7   1  
snippie

Treffend verwoord!

13   0  
Renato

Het enige dat je hiermee bereikt is dat NAC nergens meer uitsupporters mee mag nemen en ik heb daar begrip voor echter de echte supporters doet zo'n lul de behanger te kort. Bovendien krijgt NAC een boete. Waar mogelijk een leuke links back voor gehaald kan worden.
BEDANKT PANNEKOEK.

20   2  
NAC4Ever

@NDK076
Dus andere supporters moeten het maar voor lief nemen dat er een gek een toiletpot of wat dan ook kan opblazen en dat je daar verwond van kunt raken?
Kan mij niet voorstellen dat er ook maar één supporter is die daarvoor naar het stadion komt.
Doe normaal.

15   1  
Sir Smokalot

Bij nac is het niet anders als in de rest van de wereld / Nederland, twee verschillende groeperingen. Eentje vindt dat je niet moet zeiken en anders niet mee moet gaan ( het ergste is dat je dit nog meent ook ) , de ander gaat voor de wedstrijd en om zijn of haar club te steunen. Ze houden allebei evenveel van nac waarschijnlijk. Alleen beseft de eerste groep in dit verhaal niet dat alles zo kapot wordt gemaakt en dat het geen normaal gedrag is .
Maar je ziet het wekelijks en ook op de amateurvelden , alles verhard
Lekker zingen , sfeer maken dat is wat we deden met de Spelbos yellow army , moet toegeven dat ik dat rellen altijd wel spannend vond om te zien dus het is van alle tijd
Gaat nooit nie over nie
Hup nac

17   3  
Badeend

Ik weet niet wie de grotere idioot is - die onderontwikkelde Tokkie die (1) illegaal vuurwerk meeneemt naar een voetbalwedstrijd om (2) moedwillig dingen stuk te maken en (3) daarbij het risico neemt dat andere mensen gewond raken, of de hersenloze enkeling die (1) dit goed meent te moeten praten door (2) de terechte criticaster aan te gaan vallen en (3) alles zo ongeveer wegschrijft onder iets in de trant van "logisch want gedoe hoort bij NAC" of "hunnie begonnen".

En dan mee huilen met de wolven in het bos over al die "onterechte collectieve straffen". Boehoe. Wat ben je dan een hypocriet.

10   2  
Badeend

Serieus, Pannenlap? Echt, serieus??

#nietmijnNAC

9   1  
Die ne gast

@Pannelap
Wat voor de een grimmig is, is voor de ander misschien een ‘rauw randje’.

Maar zijn we het er wel over eens dat het gewoon een hele hele laffe, slappe daad is om een WC pot op te blazen, waar mede supporters en stewards gewond bij raken? Dat je dan niet goed bij je hoofd bent?
Het zou je sieren als je reageert op de boodschap en niet (voornamelijk) op de boodschapper.

11   1  
De Natte Bever

De reactie van Pannelap zegt heel veel.

Er is nog steeds een kleine maar dominante groep die vindt dat dit er een beetje bij hoort. Niet zeuren, kan gebeuren. En als je er iets van zegt krijg je waarschijnlijk een grote bek terug. Of een tik op je neus.

Ook de geledingen hoor je nu niet. Als Vitesse volgend jaar het uitvak sluit, dan zullen ze weer roepen dat er geen collectieve straffen moeten komen. Maar ondertussen proberen ze ook niet om samen met NAC en politie te voorkomen dat er steeds maar weer individuen tussendoor glippen. De supporters kunnen zelf het beste aangeven welke controles werken en welke niet.

7   0  
raraNAC

Over al die statements.. ik krijg langzaam het idee dat de supportersgroepen Maas & Co iets verwijten wat ze zelf net zo goed niet doen: in de spiegel kijken!

Dat statement voor Roda uit sloeg al nergens op, en nu weer dit gezeur. Gaan we ook een statement maken naar de volgende club die nu weer een buscombi oplegt?
We weten allemaal het zo goed dat dit 1 debiel was uit een grotere groep debielen.. wachten op het volgende “incident”

7   2  
Arie

De misplaatste morele verhevenheid waarmee de goedpraters hier reageren zijn de *** van onze supporters. Denken de beste supporters te zijn, borstkloppende privileges tot misdraging te hebben en systematisch achterlijke dingen te moeten doen om maar in de picture te staan als heel erg stoer en invloedrijk, terwijl het vooral heel erg sneu en achterlijk is.

10   0  
Peet vak G

Wanneer gaan die zichzelf op GruppaOF en Hooligans.cz aftrekkende pubertjes eens inzien dat zaken als het slopen van WC's in het uitvak (laat staan dat je er ook nog eens je eigen supporters mee in gevaar brengt!) sneu, treurig en kinderachtig is? Werkelijk iedereen lacht en/of kotst (doorhalen wat niet van toepassing is) je uit. Wil je de grote jongen uithangen, had dan dat hek buiten opengebroken en die fietstassen laten rennen. Maar dat is allemaal wel heel eng he? Kortom, doe gewoon effe lekker normaal.

3   4  
Jvp076

Ik snap de schreeuw om een statement vanuit de geledingen niet. Dit gaat om een stomme actie van een eenling, hij is opgepakt en wordt vrijwel zeker strafrechtelijk vervolgd. Het is gebeurd, maar met een nieuw statement houdt je het negatieve nieuws in leven. Laten we vooral vooruit kijken...

8   3  
diekaleistyroneloran

@denattebever

Wat wil je dat we in het statement zetten dan? We eisen dat hij opgepakt wordt?
Is al gebeurd, en terecht.

Er is geen serieuze groepering die dit vet of ruig vindt, een nitraat in je eigen WC pot... Doet ook enorm af aan de mooie sfeeractie die alleen scheids niet mooi vond.
Dus mocht je er behoefte aan hebben, u heeft het hier gelezen.

8   0  
BNAC

Hier zeggen sommigen dat het “1 actie is van een eenling”. Feit blijft dat het het zoveelste “incident” is bij een uitwedstrijd. Het is een stelselmatig patroon, van vuurwerk tot een dranktent omver duwen, de bus slopen, nu weer dat toilet, in eigen stadion vuurwerk op het dure nieuwe veld.

En zo kun je nog een lange lijst maken. En ondertussen maar klagen over collectieve straffen, halve uitvakken, verplichte combi’s enz.

Het gaat bij zo’n statement niet om die eenling, maar over het patroon. Zelfreinigend vermogen zit er blijkbaar niet in. En een statement tegen al die droeftoeters die het stoer vinden blijkbaar ook niet.

Nee, “we moeten vooruit kijken”. Maar als volgend jaar bij Vitesse het uitvak maar half gevuld mag worden weer lekker boycotten zeker.

Ik zou juist een statement verwachten, nadat de aandacht wederom gaat naar zo’n “incident” in plaats van het mooie doek. Nadat de verenigingen steeds proberen dingen te organiseren en er iedere keer weer figuren blijven die het verpesten. Want hoeveel busmaatschappijen houd je over als je bussen blijft slopen?

7   0  
Ata

Van de nitraat in de wc-pot wil ik geloven dat het een eenling is. Van het gedoe na de wedstrijd weet ik heel zeker dat het niet zo is.

5   5  
Bo Nus

Is dit niet meer een emotionele reactie vanee schrijfster dan een column?

4   0  
De Natte Bever

@diekaleistyroneloran

Een incident is een incident. Op het moment dat er meerdere incidenten achter elkaar plaats vinden, dan is er een patroon. En dat patroon heeft dan weer een oorzaak of oorzaken. Wat zijn volgens de supportersgroeperingen oorzaken en oplossingen?

Ik ben vooral erg benieuwd naar hoe jullie - als belangrijkste supportersgroeperingen - denken dat dit in de toekomst voorkomen kan worden. Want dat willen we toch? of niet? Wat moet er gebeuren?

3   0  
De Natte Bever

@diekaleistyroneloran

Een incident is een incident. Op het moment dat er meerdere incidenten achter elkaar plaats vinden, dan is er een patroon. En dat patroon heeft dan weer een oorzaak of oorzaken. Wat zijn volgens de supportersgroeperingen oorzaken en oplossingen?

Ik ben vooral erg benieuwd naar hoe jullie - als belangrijkste supportersgroeperingen - denken dat dit in de toekomst voorkomen kan worden. Want dat willen we toch? of niet? Wat moet er gebeuren?

0   0  
De Natte Bever

Excuses, dubbelpost want de site reageerde zeer traag.

0   8  
Jvp076

@ De Natte Bever Waarom vraag je een oplossing aan bij de supporters groeperingen? Die zijn hier toch niet verantwoordelijk voor?

Als het volgens jou een patroon is (wat volstrekt onjuist is) dan ligt het misschien aan een brak veiligheids apparaat van NAC. 99% van de wedstrijden van NAC vindt plaats zonder incidenten, dus een patroon benoemen is incorrect.

7   0  
De Natte Bever

@Jvp076

De oplossing alleen bij NAC wegleggen lijkt me wat te makkelijk. Jullie zien volgens mij precies wat er gebeurt en waar het mis gaat. En kunnen aangeven wat er beter moet.

De afgelopen 2-3 jaar is er genoeg gebeurt denk ik zo. Met een beetje googlen vind je best wat incidenten. Vorige week gebeurde er na de wedstrijd ook nog wel een en ander. Het was niet alleen die wc-pot.

Als er niks gebeurt gaan er geheid weer collectieve straffen komen. Dan ga je toe naar uitwedstrijden met alleen moeders met kids onder de 12, en 65+'ers. Niet wat je wil, maar op deze manier gaat het daar wel naartoe. Dan krijg je doelgroepenbeleid.

Maar goed, dit is mijn mening. Ik heb hier nu wel genoeg over gezegd.

6   1  
El PG

Compleet terecht verhaal, Mariska.

Heb vroeger in de jaren 90 op de B-Side gestaan toen we wel eens een miljoenklapper aan het hek hingen en dan vlak voor de aftrap afstaken waardoor de match 5 minuten later begon en je de eerste 5 minuten van de match weinig zag vanwege de mist. Maar dat was voor de show en de sfeer waarbij dit goed georkestreerd was in plaats van het gebruiken van vuurwerk als een wapen (wat in Nederland een gewoonte is geworden de laatste 10 jaar). Vuurwerk hoort gewoon niet in een stadion thuis, zeker niet als je het als een wapen gebruikt.

Door deze eencelligen staan we er als club slecht op en kunnen we weer sancties vanuit de KNVB verwachten. Dus bedankt. De straffen zullen wel weer veel te laag uit vallen.

1   0  
BNAC

Jvp076:

Als ik de vraag heel specifiek formuleer als:

“Welke van deze clubs heeft tussen 2023 en 2026 opvallend vaak ernstige supportersproblemen gehad, rekening houdend met de relatief beperkte omvang van de club?”

dan zou mijn kwalitatieve indeling zijn:

Zeer opvallend relatief:
NAC – FC Utrecht – FC Den Bosch – ADO

Veel incidenten, maar ook veel grotere achterban:
Feyenoord – Ajax

Regelmatig/duidelijk aanwezig:
Roda JC – MVV – Willem II

En NAC is dus zeker geen verzinsel of incidentele uitschieter: er is voldoende documentatie om te zeggen dat een deel van de NAC-aanhang in 2023–2026 bovengemiddeld vaak in serieuze incidenten terugkomt ten opzichte van de omvang van de club.

1   0  
ELH

@peet vakg
Dat dus.

5   3  
Anton 076

Ik snap heel het punt van deze collum niet, beste mariska stond niet eens tussen de menigte toen het losbrak. Huilende kinderen waren ook niet van toepassing. Mevrouw vergeet ook te vermelden dat nac als eerste werdt bekogeld met vuurwerk door vitesse en natuurlijk is het niet goed te praten maar na een actie komt een reactie. Waar de politie vervolgens uitlokkend op reageerde met peperspray bij het hek en traangas dat in het wilde weg gegooid werdt. Laten we hier ook de veiligheid van de gelredome niet vergeten want wat was dat weer slecht! En het fouilleren is bij de meeste clubs zo. En om ook nog even te commenten op de cobra die geen cobra was maar een nitraat, zijn we vergeten dat het bij fc utrecht en az vorig seizoen ook is gebeurd? De beste man is opgepakt en daar kan je het beter ook bij laten. Het is niks nieuws dat zo iets gebeurt, het praat het wederom niet goed maar toch. En de heren in een dames toilet die geen heren zijn? Wat voor een uitspraak is dat? Zelf nooit jong en bezopen geweest? En buiten dat kent u deze mannen in het dagelijks leven? Ik docht van niet.

1   0  
ELH

Een nitraat in de plee gooien is echt NOT DONE. En zeker niet als je je eigen supporters in gevaar brengt. En ja dit is een incident.
Maar tegenwoordig is iets al snel een incident bv plastic bekers op het veld gooien 🤣. Dat is echt zo een onzin daar kan je nog niet gewond van raken al zou je het willen. Maar tegenwoordig kan niks meer, ja vroeger dat was een mooie tijd. Maar toen gooide je ook geen nitraat in de plee. Dan waren die golfballen en vislood toen zo slecht nog niet. Maar ja je word ouder en wijzer zullen we maar zeggen. Ik denk niet dat die dader dit ooit nog durft te doen. Sterkte aan de gewonden.

1   0  
Bo Nus

Het meest in t oog springend is hetgeen de schrijfster aangeeft over haar fouiiering.

0   0  
HarmeNAC

Ik ben het helemaal eens met Mariska. Het moet afgelopen zijn met lui die zich niet kunnen gedragen. Dat zijn geen supporters. Wegwezen bij onze mooie club.

Laad alle berichten na dit bericht in