Wij gaan niet opzij

Clubs mogen training hervatten met strikte regels

Das Phantom

De KNVB heeft besloten dat clubs weer training mogen aanbieden op het trainingscomplex, mits de hygiënemaatregelen van het RIVM worden nageleefd. NAC onderzoekt op dit moment de mogelijkheden, laat de club weten aan B-Side Rats.

Dat meldt het Algemeen Dagblad, dat een brief heeft ingezien die de clubs vorige week ontvingen van de voetbalbond. De algemene uitgangspunten zijn dat er voor, tijdens en na de training 1,5 meter afstand moet zijn, alleen klachtenvrije personen aanwezig mogen zijn, de maatregelen worden nageleefd en dat er nier maf worden gespuugd op het veld.

NAC onderzoekt op dit moment de mogelijkheden en kijkt welke aanpassingen er nodig zijn op het trainingscomplex. Peter Hyballa zou zelf al een taskforce in het leven hebben geroepen om de aanpassingen door te voeren, zei hij eerder in gesprek met BN DeStem. 

In de eerste week zouden de groepen nog maximaal mogen bestaan uit zes spelers om te kunnen testen hoe het logistiek werkt en wat de gevolgen zijn. Vervolgens kan per week een uitbreiding worden ingevoerd, aldus de KNVB. 

Verder moeten spelers en trainers thuis douchen en moet de was in afgesloten zakken worden ingeleverd. Behandeling van een fysiotherapeut is mogelijk, maar spelers moeten indien mogelijk worden gekoppeld aan één behandelaar. 

Daarnaast moet er per club iemand worden aangesteld om alles in goede banen te leiden en moeten trainingsmaterialen vaak worden gereinigd. Lees hier een uitgebreid artikel over de maatregelen. 

Bron:
B-Side Rats, AD
Vorig bericht
'Positie Van den Abbeele onder druk' 98 reacties
Volgend bericht
'Ten Rouwelaar kiest voor Anderlecht' 41 reacties
Advertentie
16 Reacties
27   2  
Bredafun

Het begin is eindelijk gemaakt!

6   3  
since1912

@BSR, nier maf?

Verder lijkt me dit een goede ontwikkeling, Samen trainen is cruciaal om ook maar een beetje tot een fatsoenlijke wedstrijd te komen volgend seizoen. Daarnaast is 1,5 meter afstand op een voetbalveld prima te doen.

27   2  
Bredafun

Het begin is eindelijk gemaakt!

4   1  
scheppioni

Niet verkeerd, maar moet nog zien of er dit jaar wel gevoetbald gaat worden ?!

8   9  
Wanny

Prima, maar wat wie ga je trainen? Alles wat gehuurd is en opgezegd kun je thuis laten. Dat maakt het al makkelijker om aan de regels te voldoen.

Daarnaast zitten de Spanjaarden wellicht in hun thuisland.

11   3  
fvf6

Indien er weer getraind mag worden is het een mooie gelegenheid om vaste patronen erin te brengen , nu er verder toch geen wedstrijden ge- speeld worden , kan men zich daar dan volledig op richten Om de conditie op peil te brengen is er dan na de vakantie periode weer tijd in overvloed

9   2  
D'n opletter

Goed nieuws, een klein stapje vooruit!
Het grootste struikelblok zal het niet spuigen worden. Volgens mij doet elke speler dat standaard.

8   4  
Kipiani

Zouden we nu o.l.v. Peter eindelijk weleens een keer echt klaar zijn voor het volgende seizoen ?
Daar hebben we wel mensen met leidinggevende en nederige kwaliteiten voor nodig in directie trouwens.

12   9  
Arie

Haha, dit is toch compleet achterlijk.
Een contactsport met een overdosis aan ontoepasbare regels de trainingen laten hervatten.

7   15  
Cool hand

Is er echt iemand die gelooft dat die 1.5m regel op een training strikt nageleefd gaat worden? Die gasten hebben daar toch lak aan. Zij zien ook wel in de media wie daadwerkelijk de slachtoffers zijn van dit virus.

8   1  
Henri

@Cool Hand
De 1.5 meter economie is voor velen in de praktijk gewoon niet hanteerbaar. Ik was van de week voor het eerst bij een friettent een frietje aan het halen. Achter de balie stonden ze met ongeveer 5 mensen te werken. Op de meeste momenten met een onderlinge afstand van nog geen 50 cm.

5   2  
Bredafun

Het ga doelpunten regenen. Vanaf de middenstip in 1 keer naar de goal. Tegenstander kan de bal toch niet overnemen. 1 1/2 mtr. Afstand!, dus het eindig altijd met gelijkspel ???

8   0  
RaRa

Toch ben ik wel benieuwd hoe volgend seizoen eruit gaat zien.

Gaat een 60+ SCC-houder nog in alle gerustheid weer in het stadion zitten? Zonder echte zekerheid of medicijn.

Prima te zeggen dat dit ook geen ‘klanten maar supporters zijn’ maar al ben je al 50 jaar supporter en heb je 40 jaar een SCC, hoe leg je thuis aan je vrouw en omgeving uit dat je SCC verlengen geen probleem of risico zal zijn.....?!

1   0  
von F

Top! Nieuwe systemen inleren, mogelijk een beetje conditie bijspijkeren. Zorgen dat iedereen d'r klaar voor is zodra de bal weer gaat rollen.

7   1  
Buurman

Als er trainingsoefeningen zijn kan dat best met inachtneming van 1,5 meter. Daarnaast zijn er allerlei technische hulpmiddelen. Wedstrijden lukt dat natuurlijk niet , voetbal is een contactsport. @RaRa stelt een gewetensvraag. Als 65plus betaal ik zeker weer een seizoenkaart , dat zal ik zo lang ik leef blijven doen, maar zolang er geen vaccin en medicijn is ga ik beslist niet kijken. Wordt volgen via de media. Dat doe ik om mezelf te beschermen maar ook de mensen waar ik direct contact mee heb. En dat is denk ik het ingewikkelde. Als je jong en gezond bent loop je een gering risico als je het virus krijgt. Maar als ermee rondloopt ben je wel een tijdbom voor kwetsbare mensen. Overigens als de voetbal weer start 1 september wil dat niet zeggen dat er publiek mag komen. Laten we hopen dat er snel een vaccin is. En er rekening mee houden dat we nu een wereld hebben waarbij regelmatig dit soort virussen voor een epidemie of pandemie zorgen. We gaan wat nu speelt denk ik nog meer mee maken.

3   0  
D'n Wim

Sinds wanneer bepaald de KNVB dit??

Waar ik eigenlijk erg blij om ben is dat NAC niet 1 of 2 is ''geeindigd'' dit seizoen. De Graafschap en Cambuur zijn zo vreselijk hard genaaid door de KNVB met al hun onduidelijkheden. Ik zou het denk niet verdragen hebben. Zie VI van afgelopen maandag voor het verhaal hierover.

Pure schande wat een waardeloze voetbalbond hebben wij toch.

0   0  
Ric

Onze TD weer op de schopstoel lees in de STEM of is het weer tijd om te stoelpootzagen

Laad alle berichten na dit bericht in