Wij gaan niet opzij

'Herrmann krijgt kans, Agougil en Mac Nulty terug in basis'

Das Phantom

Trainer Robert Molenaar lijkt in te gaan grijpen bij NAC. Afgaande op de partijvorm in de laatste training voor de ontmoeting met ADO Den Haag van vrijdag krijgt Jesaja Herrmann de kans in de basis en keren Sabir Agougil en Anselmo Garcia Mac Nulty terug op het veld na hun schorsingen.

Dit alles blijkt uit de waarnemingen van Mark Nuchelmans, die sinds enekele weken regelmatig de trainingen in Zundert bezoekt en op Twitter zijn bevindingen deelt. Uiteraard met een slag om de arm, maar toch interessant om te delen. 

De basisplek voor Herrmann zou voor een aantal veranderingen zorgen op het veld. Herrmann gaat spelen op de rechtervleugel en daarmee verplaatst Kaj de Rooij naar de linkerkant. Ody Velanas krijgt op tien de kans, wat betekent dat Ezechiel Banzuzi net als Javier Vet plaats mag nemen op de bank. 

Vermoedelijke opstelling NAC: Kortsmit; Lucassen, Velthuis, Mac Nulty, Di Michele Sanchez, Plat, Agougil, Velanas; Herrmann, Van de Sande, De Rooij. 

Bron:
B-Side Rats, Mark Nuchelmans
Vorig bericht
Liveblog: NAC - ADO 275 reacties
Volgend bericht
100 kaarten voor Hercules - NAC 19 reacties
Advertentie
99 Reacties
134   10  
Vamos

Eindelijk! Heel benieuwd of deze omzetting (waar wij als supporters al maanden om roepen) nou echt het verschil gaat maken. Ik ga in ieder geval met ietsjes meer hoop naar het stadion morgen

134   10  
Vamos

Eindelijk! Heel benieuwd of deze omzetting (waar wij als supporters al maanden om roepen) nou echt het verschil gaat maken. Ik ga in ieder geval met ietsjes meer hoop naar het stadion morgen

32   67  
den hulk

eindellijk banzuzzi eruit misteveel kansen

41   4  
SjorsNac

Is inderdaad wel bijzonder, deze opties worden hier al een tijdje gesuggereerd. Zouden ze meelezen :)

33   4  
Den Tinus

He he eindelijk heeft Molenaar het licht gezien.
Dit roepen velen met mij al langer.
Ben erg benieuwd hoe dit uitpakt.

30   2  
Dun Henk

Ik ben nu wel zeer benieuwd!
Was dit ook niet een deel van de theorie van Levien? Met Hermann op rechts ??
Zin in morgen met hopelijk een mooi resultaat !!

21   2  
Bredafun

Hehe hopelijk nu beter spel!

18   80  
Wolfmanjack

Ik snap dat niet. Ik zou Velanas of de Rooij er eens uithalen en Banzuzi laten staan. Allebei teveel mooi weer voetballers.

37   6  
Wanny

@ WOLFMANJACK

Wie gaat er dan nog doelpunten maken? Plat, Agougil, Banzuzi scoren nooit.

24   3  
Badeend

EINDELIJK.

Nu is het wel de vraag of Velanas het aan kan op het middenveld. Als dat niet zo is, maar even een tijdje banken, in plaats van Hermann én De Rooij weer slachtofferen.

Ik hoop echt dat Velanas het kan hoor, op een driemansmiddenveld, maar als dat niet zo blijkt te zijn, wacht dan in godsnaam niet tot minuut 83 om hem te wisselen.

37   5  
Da Pope

Benieuwd of dit een échte tactische wijziging voor een langere periode is of een eenmalig probeersel. Zou het zonde vinden als je dit één keer probeert en vervolgens, wanneer het niet meteen geweldig uitpakt, terugvalt op je oude systeem en de mislukte pot als alibi gebruikt. 'Jullie wilden dit toch zo graag? Nou, dit werkt dus óók niet. We gaan dus weer gewoon op de oude voet verder.'

Dat gezegd hebbende hoop ik dat het morgen meezit. Zelfs een blinde kan zien dat de oude tactiek al wekenlang niet werkt. Meer creativiteit op het middenveld, spelen met een échte tien en met Herrmann op de vleugel lijkt mij een van de weinige dingen, die je nu kunt proberen om het tij te keren. Het zal niet meteen vanzelf gaan, maar verdergaan op de oude weg was sowieso geen optie. Hopelijk werkt dit wel.

12   34  
Mj

Heeeele verrassende wissel dat banzuzi eruit wordt gehaald en niet Harry Potter of velanas

28   4  
FCSP

Dit gaat alleen werken als je in een verkapte 4-4-2 speelt met Herrmann en vd Sande dicht bij elkaar. Herrmann is in mijn ogen absoluut geen rechtsbuiten. Heeft geen individuele actie en snelheid, maar is meer een afmaker (wat ie nog wel aan moet tonen...).

25   10  
L.

Ik zou graag vd Sande op 10 zien ipv Velanas.

Een werker op het middenveld met drift naar voren die de spitsen weg kan zetten, maar ook ballen kan afpakken.

Het is dan ook geen hele grote verandering voor de rest op het veld, en die soortgelijke rol had hij ook in Eindhoven (waarop hij gescout is), hij was daar geen 9.

16   38  
Sjef de gevulde koek

Je hoort al verschillende geluiden dat als we morgen weer verliezen molenaar z’n spullen kan pakken. Triest eigenlijk je kan je af gaan vragen wat is er verandert bij nac. Paar tegenslagen iedereen weer in paniek en Stijn vreven kan gaan warmlopen.

12   2  
Barry

Met het oude systeem speelden ze bij vlagen best aardig voetbal tot aan de dramatische pot tegen Ajax en de daarop volgende schorsingen. ADO is geen "voetballende" ploeg, dus dit is wel een ideaal moment om dit te proberen.

12   1  
Geelzwartwit

@fcsp

Dat roep ik al heel lang.
We hebben de selectie om een kopie te spelen van het team waarin lammers lokhoff pierre remie de aanval vormden.
Maar dan met de linkerkant bezet door De Rooij ipv vroeger Remie op rechts. Door een verkapt 442 tw spelen met De Rooij op links en Hermann dicht naast Vd Sande gebruik je alle spelers in hun kracht. Daarnaast kan de rechtsback van NAC eroverheen komen en voor verrassing en verwarring vanaf die kant zorgen.

Hermann als rechtsbuiten nee. Als centraal spitsenduo met vd Sande ja.

Maar ja het is NAC dus Herrmann zal wel de taak van rechtsbuiten krijgen wat hij niet is.. Hopelijk doen ze het eens logischer.

25   1  
Ouwe spionkop

Eindelijk! Als dit niet werkt dan weet ik het ook niet meer.
Alleen waarom Thomas Marijnissen niet op rechts? Hij is een echte rechtsbuiten en topfit volgens Molenaar vandaag in de krant.

5   0  
NAC4EVER

Ben nieuwsgierig. Hoop dat het werkt.

20   1  
Vent van de bok

@sjekje

Hoor nergens van die geluiden hoor …wie zei dat ?

Vanmorgen nog iemand van technische staf gesproken bij de jeugd training en over gehad maar dat gaan ze niet doen, zonde van het geld!!!

19   4  
RV

Biedt ook nog mogelijkheden voor positiewisselingen voorin. Ik vind de optie van der Sande kort achter Herrmann ook potentieel interessant.

Als je een Vet en Banzuzi op de bank hebt zitten betekent het ook dat je gewoon een goede selectie hebt. Klaar met calimero gedrag, met dit elftal moet je beter Molenaar.

Zwakte ligt wel achterin, ik vind de CV's persoonlijk geen uitblinkers. Maar het is in ieder geval beter dan met Olivier Rommens op Thomas Verheydt.

9   1  
Ouwe spionkop

@RV
Ja dat was een magistrale zet.
Besselink op Verheydt klinkt ook als een NAChtmerrie

6   18  
Nacman

Wat ze ook doen met deze selectie het blijft lood om oud ijzer.
Haalt niks uit morgen 3keer verheijdt en 2 maal super Mario bilate

9   3  
die ne gast

Grote kans dat we morgen gaan verliezen.
ADO is van systeem gewisseld en speelde vorige week in een 5-3-2 systeem met Bilate en Verheydt in de spits. Redelijke spiermassa's en beukers dus.
McNulty is al wat steviger dan Besseling, maar lijkt mij niet de killer die we morgen nodig gaan hebben.
Als we Adiléhou nog zouden kunnen opstellen, had ik er iets meer vertrouwen in gehad...

Ook als we morgen verliezen, mogen Molenaar en Lokhoff van mij nog steeds blijven zitten.
Tot de winterstop is het gewoon wat het is.

4   2  
JeePee

5 andere poppetjes zegt mij op zich nog niets. Je moet gewoon met lef en je hart spelen, punt, dat is de verandering die er vooral nodig is. MacNulty vind ik in dat opzicht wel een prettige wissel. Helaas twijfel ik wat betreft de rest te veel. Op zich wil ik ook Hermann en Vd Sande wel eens samen zien voorin, maar vrees ik dat het vasthouden aan 4-3-3 dan ook de mogelijkheden daarvan gelijk weer verkracht. Het klopt gewoon (nog) niet. Maar ik krijg graag ongelijk. Hup NAC!

6   13  
Bredaaaaa

Prima strategie van King Molenaar.
Ik heb er vertrouwen in. Ik denk 2-0 voor NAC.

24   6  
Eljé

Helaas voor Banzuzi maar na 10 wedstrijden 0 goals en 0 assists voor een nr. 10 dan is het tijd voor een andere positie....

16   2  
fvf6

Ik snap niet dat het zo lang heeft moeten duren , eindelijk de Rooij op links en Velanas op10 Herrmann op rechts die kan dan naar binnen trekken naast v.d.Sande zodat Lucassen eroverheen kan gaan om een voorzet te geven . En met Plat en Agougil als verdedigende middenvelder staat het verdedigend ook weer een stuk beter lijkt mij . HUPNAC

6   3  
Breda F2

Eerst zien dan geloven. Als het zo is dan hoop ik dat de rooy er 2 a 3 inlegt vanaf de linkerkant.

Even off topic, was van de week een mooi praatje van Karelse in de podcast van yadran. Hij legt even de vinger op de zere plek.

Tot morgen.

12   3  
De Bolle Damen

Eindelijk Herman vd Sande.

9   18  
Mo

Eindelijk banzuzzi eruit

14   6  
Nac

Ik denk dat Sanchez ook niet zo zou verzuipen als de Rooij voor hem staat.

De Rooij verdedigt wel mee en laat z’n niet zo makkelijk lopen dus zal Sanchez niet zo vaak meer 2 tegen 1 komen te staan.




9   3  
Cees-2

Allemaal leuk die wisselingen in het elftal. Echter waar het met regelmaat mis ging, daar hoor, of lees ik niets over vanuit NAC. Als men als "collectief" niet aanmerkelijk strikter gaat spelen "zonder" dat men zelf de bal in bezit heeft, blijft de kraan lekker wagenwijd open staan.

Molenaar heb ik over dat zeer belangrijke minpunt, nog geen woord horen reppen. Zodoende vrees ik opnieuw het ergste.

NAC is namelijk zo fragiel in het oppakken van zijn
tegenstander. Dat vanuit de voorste linie naar achteren toe, dat dat als een kettingreactie doorwerkt, opnieuw van voren naar achteren toe. Telkens moet een linie lager het
verzaken van de linie daarvoor overnemen. Dat gebeurt ook onder de maat, zodoende schuift dat door, waardoor posities verdwijnen, of verzwakken. Daar begint de ellende
mee. Ook tempoversnellingen, langer, of korter, zijn funest geweest.

De linkerkant met De Rooij, Velanas en Sanchez, gaat in bovenstaande problemen geven, mits Den Haag dat gaat?

Pas als dat klopt, komt de rest, niet andersom. NAC zelf weet ook maar amper wat tempoversnellingen zijn, maar eerst bovenstaande.

11   7  
Theoden King

Het klinkt mij in de oren als de lamme voor de blinde.

Onze selectie is -ondanks het budget- gewoon heel matig. Een paar omzettingen gaat dat niet veranderen.

Ik voorzie een eindklassering tussen 8 en 12 en met hangen en wurgen naar de playoffs.

17   4  
scheppioni

Eindelijk Kaj op links hehe !!
We gaan het zien morgen, pakken dat schijt ado !!!

4   5  
Willem 4,5

Wat gaan we zeggen nadat we 'het licht' hebben gezien en we verliezen van dat Haagse gajes. Weer terug naar het oude systeem? De beste stuurlui staan aan wal!!!

17   6  
Ivo

De opstelling is één, de instelling is iets anders. Als we blijven opbouwen van achteruit dan wordt dit ook niks. Het tempo moet omhoog, de bal moet sneller naar voren, dat begint bij Kortsmit die niet alle uittrappen breed moet leggen.

Velanas op 10 en de Rooij op links, velen roepen dat al langer. Maar laat het zo eens 3/4 wedstrijden staan, dan weet je meer. één lastige pot tegen ADO in een nieuw systeem zegt niks.

3   6  
Ratkopf

Prima opstelling, dit willen we allemaal zo zie . Het liefste nog zou ik antonia op rechts zien indien fit maar ik laat me graag verrassen door die parel van Ton. Hij heeft nog niets laten zien, veel draven en rennen. Ben benieuwd hoe hij op de flanken tot zijn recht komt

8   16  
Tip

Herrmann is geen buitenspeler natuurlijk. Dus zal wel dicht bij van de Sande spelen. Soms zit een spits in een dip en heeft bv. al 7 wedstrijden achter elkaar niet gescoord. Bij Herrmann duurt die dip al vanaf dat hij betaald voetbal speelt. vd Sande en Kortsmit en Velanas kunnen me wel bekoren en de Rooij laat af en toe iets leuks zien. Goed dat Banzuzi een keer reserve staat, dan ziet iedereen dat het aan hem niet ligt. De rest schroot om oud ijzer. Maar ik hoop ongelijk te krijgen morgenavond.

4   9  
Anne-Wil Pijpen

Van der Sande...
NAC is ook geen NAK.

3   6  
Vvgnac

Word zowiezo zwaar denk ik morgen.
Ik zeg 3-1

9   5  
Otjes

Zouden ze deze vorm ook al geoefend hebben?

Voor de rest prima , hoor. Ben voor, slechter kan namelijk niet

7   3  
Cool Hand

Als Herman/Herrman/Hermann regelmatig op de rechtsback positie verschijnt, weet ik genoeg.

23   12  
Belgische Naccer

Allemaal leuk en aardig die omzetting...

Maar is er ook getraind op pressie?
Strijd?
Inzet?
Wedstrijdbeleving?

Zonder deze basisvoorwaarden, kun je Messi opstellen, maar dan verlies je nog kansloos.

Ik betwijfel of deze trainer, echt snapt waar het aan ligt...
En ga niet zeggen dat het ergens anders aan ligt, want met dezelfde groep was er in het begin van het seizoen echt wel strijd en passie! Je wint uit bij Roda, op strijd...

Haal dat nu eens naar boven, en ga voor plek 1 of 2! Dat had echt wel gekund met deze groep. Maar nu niet meer, na de sportieve ambitie-zelfmoord van vorig week.

Slappe hap die trainer.

12   12  
Nog jaren kkd

Pressie kan met deze ploeg niet. Ze hebben al moeite de nul te houden laat staan de tegenstander onder druk te zetten.

5   6  
The Don

Stop 4-3-3

13   18  
Bertus

Die Molenaar is helemaal de weg kwijt .

10   8  
Ernie

Als we morgen winnen, had hij eerder naar de supportertjes moeten luisteren. Als we verliezen dan kan Herrmann er niets van.

2   8  
Rubenac

4-4-2!!

5   6  
Cees-2

Belgische naccer: Gelukkig nog iemand die het volgens mij goed ziet. In grote lijnen ben ik het met jou eens.

6   7  
Billy.NAC

Zwaar.... wordt een afgang ben ik bang eerder 0-3 🥴

2   1  
Reflektor

Meelezen ? Volgens mij mochten 2 gasten 3 wedstrijden niet meedoen!

14   8  
Sjef de gevulde koek

Gelukkig begint Nac weer op Nac te kijken. Gister weer een paar top verhalen gehoord. Waaronder dat het meerendeel molenaar er uit wil hebben. Als we vanavond verliezen dan kan hij zijn spullen pakken zo ver is wel bekend. Nac =Breda begint nu al te scheuren. Pff wat word ik er moe van zeg. Maarja zonder geld en zonder TD en AD word het een lastig verhaal.

0   7  
Vent van de bok

@sjefke

Daar is tie weer hoor ….welke verhalen ? Onder jouw supporters groepje ?

5   6  
Sjef de gevulde koek@vent van de bok

Let maar op als we vanavond verliezen is het de laatste wedstrijd van molenaar. Als je zegt daar ist ie weer. Dan lees je me stukjes vaker en dan weet je dat ik er zelden naast zit. Alleen met Oude Kotte.

5   2  
TheBeek

Je kan omzetten wat je wil! Het blijven dezelfde spelers met dezelfde kwaliteiten en beperkingen!

De selectie is gewoon heel matig.

5   1  
Nachoreca1

Ik laat me graag verrassen. Maar al vergader je nog een jaar en wissel je erop los, het is een gebrek aan gogme, kwaliteit, karakter en routine. Ado gaat hier vrij makkelijk punten pakken vrees ik.

2   6  
Spin

De Rooij op links, eindelijk!! Hermann heeft inzet, maar scoren...?

Off topic: weet iemand waaraan je kan zien wat de oude en de nieuwe seizoenkaarten zijn? Vraag het voor en vriend die alle kaarten op een hoop heeft geflikkerd :-)

13   1  
die ne gast

@Sjef
En welk probleem lossen we op, als Molenaar eruit moet? Volgens mij alleen het probleem van zijn wollige interviews-op-leraartoon. De selectie blijft matig en een andere trainer zal hooguit 1 of 2 plaatsen hoger eindigen, maar nooit in de top-2. Dus waarom zou je Molenaar eruit gooien?

En als je een beetje voetbalverstand hebt, dan wist bij aanvang van het seizoen al dat NAC zou gaan spelen om plek 5 tot 10, dus net wel / net niet play-off plaatsen.
En ik vind het nog steeds een begrijpelijke keuze dat er geen geld aan 'namen' en langjarige contracten is besteed, zodat er met de nieuwe organisatie écht opnieuw iets opgebouwd kan gaan worden zonder erfenissen uit het verleden (de Ruttens, Kali's, Ligeons van deze wereld). Ook Molenaar heeft maar een contract voor 1 jaar, dus komend seizoen kan echt begonnen worden met een schone lei.
Het gemopper en chagrijn snap ik. Ik ben ook ontevreden over de resultaten en het vertoonde spel, maar vanuit NAC is ook nooit gezegd dat we top-5 zouden gaan spelen, dus ik snap de onrust die nu gecreëerd rondom Molenaar niet zo goed.

Enige kritiek die wel hout snijdt is, is dat de benoemingen / aanstellingen wel erg lang op zich laten wachten en dat er daardoor (ook bij mij) twijfels aan het ontstaan zijn, of NAC voor komend seizoen er wél klaar voor gaat zijn, of dat we weer alles te laat voor elkaar gaan hebben en achter de feiten aan gaan lopen.

3   3  
Kopspion

Als de grote meerderheid van de spelersgroep Molenaar er echt uit wil hebben gebeurt dat ook echt wel hoor, dan verliezen ze dus vanavond en is hun doel bereikt !

19   1  
Ivo

Molenaar ontslaan is totaal zinloos. Wat er ontbreekt is iemand die Molenaar aanstuurt, en die hem coacht. We hebben geen TD. Onze trainers staan er al 4/5 jaar alleen voor. Daardoor gaat het ook alle kanten op qua selectie samenstelling en speelstijl. Er zit geen lijn in.

Molenaar heeft een te jonge, ondermaatse selectie gekregen. Nog minder dan de Graaf vorig seizoen. Dit heeft allerlei redenen, maar die hele tijdlijn terughalen heeft niet zo veel zin.

Wat ik erger vind is dat we qua organisatie nog geen steek verder zijn. Allerlei praatclubjes zijn nog steeds niet ingevuld, laat staan de posities waar het echt om gaat: de AD en de TD. We zijn al jaren stuurloos, Eisenga en Manders waren ook pannenkoeken en op technisch vlak zijn we helemaal afgegleden. NAC bestaat nog bij de gratie van wat investeerders, sponsoren en supporters. Maar voetbaltechnisch zijn we failliet en moeten we helemaal opnieuw beginnen. Staf, scouting, jeugd, selectie. Op dit moment is iedereen vervangbaar, want echte toppers hebben we niet. En dat is vreemd in een topsport organisatie.

Vanavond NAC-ADO. Ik gun iedereen, en ook de spelers, een succesje. Maar het gaat lastig worden. Bij een nederlaag zal er weer moord en brand geschreeuwd worden, en wordt er aan iedereens stoelpoten gezaagd. Zelfs tijdens de wedstrijd al, want er zijn hier een paar "echte fans" die tijd hebben om tijdens de wedstrijd de club en alles en iedereen af te zeiken. Waar ben je dan in godsnaam mee bezig, denk ik dan. Moedig je club aan.

7   0  
Wanny

Laat ze dan de meerderheid van de spelersgroep er maar uit gooien. Die hebben weinig recht van spreken.

Wat mij betreft luisteren ze alleen naar Van der Sande en Kortsmit. De rest moet eerst eens naar zichzelf kijken. Als je er zelf voor de volle 100% voor bent gegaan en er alles uitgehaald hebt, dan mag je misschien eens naar een ander wijzen.

8   0  
Geelzwartwit

NAC is volgens mij nog nooit constructief sportief oogebouwd. Dat moet allemaal nog beginnen.
Als er in het spelsysteem wat je in alle elftallen speelt en op traint bij NAC1 een bepaals type nummer 10 nodig hebt dan staat die vanuit de organisatie klaar om in te stappen. Dat komt dan voort uit eigen opleiding of op tijd goed scouten. Je ziet dat oa bij AZ. Die leiden specifiek per positie op en scouten per positie. Als AZ1 een speler verkoopt hebben ze het alternatief al klaar staan.

Gezien de historie is niet gek dat NAC zo nog niet in elkaar zit maar ik mag toch hopen dat de TD dit vooral gaat opbouwen. Want zo nu en dan toevallig een talent uit eigen jeugd die het goed doet is geen beleid. Opleiden en scouten voor NAC1 en specifiek voor het type speler en de posities die aansluiten op de speelwijze van de gehele club.

Een promotiewaardig elftal samenstellen is dan ook een apart spoor, dat is korte termijn en daarin moet je niet speculeren op de ontwikkeling van je aankomende talenten.

8   2  
Nick

Blijf erbij dat VERSTERKINGEN in de winterstop hard nodig zijn!!!!

8   1  
Dos

De NAC supporter is een zegen voor de club, maar tegelijkertijd ook een vloek, zie de reacties hier.
Dat eeuwige geroep op vertrek van wie dan ook heeft ons de afgelopen 5 jaar nergens gebracht.
Laten we het een keer anders doen, achter de club staan en de mensen die er nu zitten de tijd geven en ook de kans geven om op hun bek te gaan zonder vergaande consequenties.
Als dit niet gebeurt dan zakt NAC nog verder af is mijn overtuiging.

5   4  
Cees-2

Geelzwartwit: Goed vertaald, mogelijk moet men bij NAC eens diep in de AZ-keuken kijken. En dat model eens zeer goed evalueren. Dan ben je organisatorisch al een aardig eindje in de goede richting, zoniet helemaal.

4   1  
Henri

@Cees-2
Daarom kan ik het ook niet zo goed plaatsen dat Sebastian Verkuilen naar een Spaande middenmoter is geweest om naar hun opleiding te kijken. Niet dat je jezelf niet mag oriënteren, maar in Nederland heb je met AZ en AJAX al de best mogelijke voorbeelden. Ook Anderlecht en Bayer Leverkusen hebben een meer dan gemiddelde opleiding. Allemaal op rij afstand.

9   3  
Chris W.M.

@Henri

Dat ging om Athletic de Bilbao, die als beleid hebben ( en dat lukt ook daadwerkelijk ) om zoveel mogelijk, zeg maar bijna alleen maar, Baskische spelers in hun selectie te hebben. Waar NAC=Breda vooral naar benieuwd was, zo heb ik begrepen, is hoe zij het voor elkaar krijgen om zoveel goede spelers zelf op te leiden die allemaal uit die regio komen.

Ajax en AZ shoppen door heel Nederland, die zijn op zoek naar de beste talenten uit alle jeugdopleidingen. NAC wil het wat dat betreft anders doen en vooral uit de regio putten.

6   1  
Wanny

Een van de grondleggers van het huidige AZ is al bij NAC aan de gang als adviseur.

2   2  
Volksclub NAC

@Cees-2 AZ en NAC zijn compleet verschillende clubs. Ze zullen het 'model' flink aan moeten passen om het hier te laten slagen.

5   2  
Henri

@Volksclub NAC
Ik snap niet wat er moet worden aangepast. Moeten talenten van NAC op specifieke gebieden als schoolopleiding, fysieke, psychische, voetbaltechnische en voedingsbegeleiding anders worden begeleid dan talenten van AZ of Ajax? Clubs als AJAX, AZ en PSV hebben dat al heel ver uitgekristaliseerd. Gewoon copy paste!

6   0  
Henri

@Chris WM

Dan wil NAC de visie/werkwijze van WillemII gaan volgen. Of deze moet met het vertrek van Bastiaan Riemersma zijn gewijzigd.bij de Tilburgers.

Willem II volgt voorbeeld Athletic Club: ‘Er zijn meerdere wegen naar de top’

Zaterdag, 4 januari 2020 om 07:18 • Yanick Vos

Willem II is onder hoogd jeugdopleiding Bastiaan Riemersma een andere weg ingeslagen. De club uit Tilburg is op een andere manier gaan scouten en richt zich volledig op talenten uit de eigen regio. Bovendien laat de Eredivisie-club zich bij het scouten van spelers niet meer leiden door de fysieke kwaliteiten. “Wat wij willen is het allermoeilijkste”, vertelt Riemersma.

“Iedereen pakt jongens die in januari geboren en vroegrijp zijn en op het veld het verschil maken”, aldus Riemersma tegen het Brabants Dagblad. “Dat blijkt uit de statistieken. Als je tussen juli en december geboren bent is de kans veel kleiner om bij de opleiding van een betaalde voetbalclub terecht te komen. Daar ligt onze kans met als consequentie dat niet alle jeugdteams op het hoogste niveau zullen spelen.” Riemersma vertelt dat Willem II kiest voor een andere markt in hun zoektocht naar talenten. “Supporters kijken vaak alleen naar de standen van de jeugd. Ja, drie jaar geleden speelde de A-jeugd nog in de Eredivisie. Maar waar zijn die jongens gebleven? Alleen Zakaria Aboukhlal haalde het betaald voetbal.”

Riemersma benadrukt dat Willem II zich volledig richt op de eigen regio. “Dan moet je geloven in talentontwikkeling. Dat heeft tijd nodig. Kiezen voor de lange termijn is in de voetballerij niet gebruikelijk. We hebben een afwijkend verhaal. Dat spreekt sommige mensen aan. Na een paar keer verliezen gaan er ook mensen twijfelen. Dan is het belangrijk dat je door de leiding van de club zo gesteund wordt”, legt hij uit. Vanwege het nieuwe beleid bracht Riemersma een bezoek aan de jeugdopleiding van Athletic Club uit Bilbao. “Dat is het enige voorbeeld in de wereld van een club waar structureel negen spelers uit de eigen opleiding in het eerste team spelen. Ze willen er alleen met Basken voetballen en zijn heel zuinig op talenten. Er is een B-team en zelfs een C-team dat op amateur-niveau uitkomt. Er zijn meerdere wegen naar de top. Als een speler op 24- of 25-jarige leeftijd alsnog doorbreekt, halen ze hem terug.”

De jeugdopleiding van Willem II behoorde lange tijd geleden nog tot de top van nederland. “We waren de enige club in Brabant die busjes lieten rijden om spelers overal vandaan te halen”, vertelt Riemersma. “Maar we zijn ingehaald door PSV. NAC zit niet stil. Clubs uit België, Feyenoord en FC Den Bosch vissen in dezelfde vijver met talenten. Allemaal redenen om het anders te doen

17   6  
Ernie

Kan mij iemand vertellen waarom je Molenaar zou moeten ontslaan?
Allereerst moet je met dit elftal niet eens willen promoveren, dus waar je eindigt is niet van belang.
Bovendien moet er eerst een AD en TD worden aangesteld.

8   0  
Nog jaren KKD

AZ was en is een rustige club waar je iets kunt opbouwen. Uiteraard hebben de centen van de DSB bank daar ook een rol in gespeeld.

NAC heeft geen van bovenstaande voordelen.
Waarom zou een talent NAC verkiezen boven alle andere clubs?

5   2  
Ivo

@Nog jaren KKD

Het gaat jeugdspelers (en ouders) om 3 dingen:
- De kwaliteit van de opleiding, een zo goed mogelijke speler worden.
- De kans om door te breken, doet een club dat vaak of juist weinig.
- Geld, locatie, praktische dingen zoals school en studie.

Qua locatie zitten wij prima, we hebben ook nog eens een flink achterland.
Het doorbreken van jeugdspelers, wat dat betreft bieden we voldoende kansen.
Nu de kwaliteit van de spelers nog. Dat moet echt omhoog.

6   0  
Cool Hand

Bij NAC gaat het fout als talentvolle jeugdspelers doorstromen naar het 1e of Jong-NAC. Hoeveel talentjes hebben een 'kans' gehad en hoeveel daarvan hebben het niet gered? Dat zijn er de afgelopen 5 jaar tientallen vermoed ik. Hoeveel jonge spelers die nu bij de selectie zitten, zullen het op lange termijn redden in het betaalde voetbal?

8   7  
scheppioni

Ik denk wel dat NAC=BREDA standvastiger nu te werk gaat, ja dan duurt het langer maar het zij dan zo...... slechter qua beleid als de afgelopen vorige seizoenen kan niet dus dat is een voordeel !
Om bij atletic in de keuken te kijken is prima, al gaat het nu nog sportief zwaar kl^te, we kunnen er over een jaar zomaar heel anders/beter voorstaan !

6   3  
Nelis

En ondanks alles heb ik er toch weer zin in hup NAC.
Nieuwe opstelling = hopelijk nieuwe energie.
Een clash tussen 2 clubs die beide niet staan waar ze horen te staan. (of willen :))
Alleen nog steeds jammer van de Amstel.

3   0  
Sietze

Het werd tijd dat er iets ging gebeuren; positief. Nog geen reden voor juichstemming; de kwaliteiten blijven onveranderd. Hoop dat ik het mis heb.

8   6  
Hallee076

Wat een zuurpruimen hier.. Ik heb in ieder geval weer zin in een avondje NAC!
Gas erop!! Hup NAC!

14   22  
mevr van Beuningen

Een brevet van onvermogen. Na maanden trainen en voorbereiden is er nog steeds geen spelpatroon, een vaste basis, een vaste tactiek, niks nada. Dan mag je toch vraagtekens zetten bij de technische staf. En dat gelul van een tussenjaar of met dit elftal wil je niet promoveren enz enz. Als NAC moet je altijd voor het hoogste gaan, heb je de middelen voor. En stel dat je promoveert dan kan je voorselecteren, niks meer en niks minder. Zo werkt het bij alle clubs met een normaal bestuur. Als er vnd weer kansloos verloren wordt dan is kritiek gewoon op zijn plaats!

8   50  
Noad1976

Kansloos!! herrmann is precies zoals Ton Lokhoff en nac is breda ze kunnen er geen flikker van. Wat een bsiderats mannen hier die uberhaupt nog geloven dat Herrmann kan voetballen.

5   3  
Klaas

Wat een hoop negatieve berichten zeg. We hebben dit seizoen al redelijk leuk voetbal gezien, met als hoogtepunt de uitwedstrijd bij Roda. Daarna kwam de klad er in, maar ook de eerste helften tegen de Graafschap en Ajax speelden we prima. De schorsingen van onze beste verdedigers en middenvelder hielpen ook niet mee. Ik vind het onbegrijpelijk dat Molenaar nu zijn systeem om lijkt te gooien en met een "luie" buitenspeler op 10 gaat spelen en een centrum spits op rechts. Middenvelders moeten meters maken, of je nu met de punt naar voren of naar achteren speelt. We leven niet meer in 1990.

Juist voor de wedstrijd tegen ADO gaat hij het omgooien, terwijl we dan juist het verschil kunnen maken met het voetballende vermogen. Ik voorspel een draak van een wedstrijd met een gelijk spel of kleine nederlaag. U zijn gegroet.

15   3  
Wanny

@ Noad 1976

Wat hebben Lokhoff en de nieuwe eigenaren jou persoonlijk misdaan dat je hier elke keer negatieve berichten over ze gaat posten?

Ga eens wat positiefs met je leven doen. Dat jij het niks vindt weten we inmiddels wel.

2   0  
Erwin

Jeepee zegt: "5 poppetjes zegt hem of haar nog niets. Je moet met lef en met je hart spelen; punt"!
Ik deel jou opvatting, Jeepee. Ik pak hem zelfs nog een stukje dieper. Zolang er helemaal niet (of te weinig) aan de grondhouding van NAC-spelers wordt gesleuteld, zullen prestaties en uitslagen een blijvend kwakkelend beeld geven.
"Of Herrmann nu naar binnen kan trekken en of De Rooij nu eindelijk op links kan opereren, zal mij eerlijk gezegd een worst wezen".

Ingredienten om een richting aan de basishouding, waar ik het over heb, zijn:
- eerlijkheid en transparantie;
- respect voor jezelf, voor je teamgenoot en voor de leiding van het elftal;
- hoe zit je als mens in je vel?
Ik ben van mening dat je hierdoor het maximale uit een speler kan halen.
Ik denk dat door een sfeer in de groep te creeren waardoor deze aspecten benoemd, besproken en bespreekbaar gemaakt kunnen worden, de basis gelegd wordt om voor lef te gaan en met je hart voor deze mooie club te willen voetballen. En dan volgt m.i ook automatisch dat een in hart en nieren NAC-speler, automatisch zal aandringen op verlenging van zijn contract. Uiteraard zie ik graag een sportief en klinkend resultaat vanavond.

3   3  
SjorsNAC

Ik ben in ieder geval tegen het ontslaan van de trainer, even serieus hoeveel trainers hebben we de afgelopen jaren versleten? Heeft het ooit geholpen? Waarom lukt het nu bij Steijn wel ineens? En wie moet er dan voor de groep? Er is geen enkele zichzelf respecterende training die hier naartoe wil komen om na een paar maanden weer afgefikt te worden. En geef ze eens ongelijk.

Zie vanzelf wel wat we vanavond weer voorgeschoteld gaan krijgen, heb na de 4-0 besloten om te proberen mezelf maar niet meer te druk te maken. Het levert me meer stress dan plezier op en dat kan niet de bedoeling zijn. Je kunt wel zeggen in goede en slechte tijden maar het is alleen maar slechte tijden.

6   2  
Nog jaren KKD

Beste Ivo,

Een jeugdopleiding zoals bij AZ of Ajax kost ook veel geld he.
Veel jeugdtrainers in volle dienst.
Accomodatie met alles er op en er aan.

Komen we weer uit op centen he.

Nieuwe en beters spelers kost veel geld idem de jeugdopleiding.

Wederom...NAC = Breda moet de knip trekken....en blijven trekken. Kansloos.

4   0  
die ne gast

@Nog Jaren KKD
Daarom moeten er goede mensen als AD en TD komen. Dan kunnen er eindelijk eens echte keuzen gemaakt worden, waar een idee en een lange termijn visie achter zit.
Partnerfonds van NAC=Breda was om geld op te halen om te investeren in de organisatie. Ik ga ervan uit dat een groot deel van dat fonds dan naar de jeugdopleiding gaat.

Verbaasd mij overigens wel dat Verkuijlen naar Athletic de Bilbao gaat. Als je al zo'n werkbezoek wil doen, kan je daar beter mensen naar toe sturen die de jeugdopleiding écht verder moeten gaan vormgeven en professionaliseren.
Of heeft Verkuijlen inzicht gekregen in de verschillende assessments-verslagen van de medewerkers in de jeugdopleiding, zodat hij nu beter weet naar wat voor type mensen en teamsamenstelling hij op zoek moet om de jeugdopleiding verder te brengen?
En dan nog: de jeugdopleiding valt tzt onder de TD. Laten we eerst een TD zoeken en dan samen met die TD de inrichting van de jeugdopleiding vorm gaan geven.

5   10  
Nr. 20

Benieuwd ....

De Rooij en Velanas preseteren al weken zwaar ondermaats. In tegenstelling tot velen zie ik veel liever een Banzuzi op 10 met punt naar voren ! Daarachter middenveld met Plat, Vet en Agougil. En voor van der Sande en Antonia. En tot die tijd dat Antonia nog niet fit is, Herman. Optie is ook nog vd Sande op 10 en daarvoor Herman en Banzuzi of van Schuppen.

De Rooij en Velanas maar eens lekker op bankie. Je speelt constant met 9 man en middenveld krijgt in mijn ogen onterecht veel kritiek. Die moeten de gaten van die 2 constant opvangen...

9   1  
Ivo

@Nog jaren KKD

NAC is nog lang geen Ajax of AZ en zal dat waarschijnlijk ook nooit worden.

Welke middenmotor / rechter rijtje eredivisie clubs hebben een goede jeugdopleiding en hoeveel budget hebben zij? Richt je daar eerst maar eens op.

Vragen om meer geld is makkelijk. Ga eerst maar eens meer rendement halen uit de middelen die we al investeren. Maar ja, als wij contractjes blijven uitdelen aan matige jeugdspelers alsof het Sinterklaas is, dan wordt het nooit wat.

4   2  
Chapuisat

@nog jaren kind

misschien eens bij het heksenwiel gaan kijken?

3   4  
Nog jaren KKD

Beste Ivo,

Uw instelling is "wachten, wachten en nog eens wachten".

Wachten op "meer rendement halen uit de middelen die we al investeren" is kansloos. De huidige spelers brengen te weinig op. Eigenlijk zegt u dat zelf ook al door de jeugdspelers de grond in te trappen.
Over welke middelen heeft u het verder? Een structuur met visie en de juiste poppetjes op de juiste plaats? Ja, dat gaat geld opbrengen...zeker enkele miljoenen per seizoen.

Actie moet er komen in de vorm van geld uitgeven. Wachten is te gemakzuchtig en ambitieloos. Wachten kan iedereen.

13   1  
Ivo

@Nog Jaren KKD

Wachten, wie heeft het over wachten? Niks wachten!

Wel: de bezem erdoor, juiste mensen op de juiste plek, professionaliseren. Topsportklimaat.

Niet: Eindeloos geld blijven pompen in een bodemloze put, want verkeerde mensen op verkeerde plekken, zesjescultuur. (deze week is er weer één gecontracteerd).

Als we ons eindeloos blijven verschuilen achter "te weinig geld" dan wordt het nooit wat. Een BVO heeft nooit genoeg geld. Het gaat erom wat je doet met het geld dat je wel hebt. Dit gaat op voor selectie én jeugd. Kappen met Calimerogedrag, presteren verdulleme!

3   4  
Breda F2

@noad, gij bent nondeju wel een volhouder zeg. Prachtig! Hedde al een praatje pot met de mannen van bside rats gehad of blijft bij de huidige manier van communiceren.

0   9  
ADOZoetermeer

Jammer geen uitvak, maar jullie hebben altijd wel vrolijk carnavalspubliek door het festivalbier, dus sfeertje maken hoor :)

5   2  
Molenschot Loco

Ado Zoetermeer...pfff hou op man! Denhaag 500.000 inwoners thuis voor hooguit 7 a 8 duizend toeschouwers....wij breda max 190.000 inwoners en minimaal 14.000 supporters....ga je schamen

2   3  
Rubenac

Noad al gemeld ?

Je blijft jezelf voor schut zetten, meneertje die zich bedreigd voelt.

4   1  
Gampel

@adozoetermeer

inderdaad jammer van het uitvak maar niet onze schuld enne festivalbier....??!!

https://www.nu.nl/festival/5897505/festivalbier-bestaat-het-echt-of-is-het-een-fabel.html

4   1  
ome cor

Conclusie: kan niet gegrepen

Zeker die Hermann niet....pffft

4   0  
De generaal

Het is de hoogste tijd, dat de wijsneuzen van NAC=BREDA hun oor eens te luister gaan leggen bij clubs met een minimaal budget, die in de eredivisie spelen
Dit in plaats van de zakken te vullen van allerlei wijsneuzen, zoals Toon Gerbrands, Ton Lokhof etc.
Van alle voorspellingen klopt helemaal niets.
Het spel van onze zogenaamde toekomst is niet om aan te zien.
Hoe is het mogelijk, dat die prutsers van Wolfsburg steeds mee mogen doen?
Hoe durf je zo slecht te spelen voor 18.000 fans?
Kortom: schaam je kapot!

Laad alle berichten na dit bericht in