NAC licht optie in contract Aimé Omgba

NAC meldt op haar website dat de optie in het contract van Aimé Omgba is gelicht. Daardoor staat de 21-jarige aanvallende middenvelder nu tot de zomer van 2026 onder contract bij de club.
Aimé Omgba kwam in 2020 naar NAC en zette in begin 2023 een handtekening onder zijn eerste profcontract van 2,5 jaar met de optie voor nog een jaar.
Peter Maas licht de verlenging toe en spreekt zijn vertrouwen uit richting Aimé: "Wij herkenden direct zijn potentie. Na een goed jaar in de Keuken Kampioen Divisie denken wij dat het niet alleen goed is voor NAC dat hij nog minimaal een jaar met ons in de Eredivisie speelt, maar eens te meer voor zijn eigen ontwikkeling."
In het afgelopen seizoen kwam Omgba na een knieblessure in het begin van het seizoen tot 31 wedstrijden en ook stond hij in alle onvergetelijke play-off wedstrijden op het veld en kwam hij tot 2 assists en 1 belangrijk doelpunt in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (in de 12e minuut kopte Aimé de 1-0 tegen de touwen).
Na eerdere interesse voor de middenvelder vanuit Anderlecht en later ook OH Leuven verzekert NAC zich met het lichten van de optie in het contract van de diensten van de aanvallende middenvelder.
Plaats reactie
Geweldig nieuws ! In potentie een topper onze Aime !💪💛🖤⚽️
Dit is echt top! Ik denk dat er veel mensen niet weten dat hij echt heel goed is. Hem heb je nodig.
Slim gedaan NAC!
Klinkt goed maar na het lichten van de optie heeft hij nog een contract voor 2 jaar.
Als je hem volgende zomer zou verkopen dus nog maar 1 jaar contract.
Als je hem dan verkoopt krijg je max nog de helft van wat je nu zou kunnen krijgen.
De conclusie is dus simpel.
Als ze de volle mep voor Omgba willen vangen zullen ze hem deze transferwindow moeten verkopen.
Was het niet zo dat NAC de optie had om het contract met een jaar te verlengen?
Want dan wil het toch niet zeggen dat hij blijft, alleen kunnen ze dan waarschijnlijk wel meer vragen. Of heeft omgba de knoop doorgehakt om zelf nog een jaar eredivisie te spelen?
Mooi nieuws voor NAC, maar 2026 gaat hij toch niet halen bij ons hoor. Ik denk zelf dat we hem binnenkort al kwijtraken met eventueel direct een jaar verhuur aan NAC.
De redenatie van Ouwe Spionkop is daarentegen ook wel weer wat simpel - als Omgba een topseizoen speelt in de Eredivisie, krijg je een veelvoud van wat je nu voor hem zou kunnen krijgen na een (één!) aardig seizoen KKD.
Als Aimé nu nog 1 jaar goed presteert in de eredivisie met NAC, zal zijn marktwaarde zeker toenemen. Win - win: goed voor zijn ontwikkeling en goed voor NAC!
Creativiteit op het middenveld. Daar zit de halve eredivisie om te springen.
Goed om te lezen dat hij een goede transfersom kan opbrengen.
Een goede vervanger kost ook veel geld.
Super nieuws
Klopt het dat ze bezig zijn om zsm een nood tribune te bouwen onder F
Voor meer plaatsen te krijgen ?
Ja maar dit betreft de hoofdtribune, niet F
TOP!!!
Een voortreffelijk bericht.
Goed voor NAC, maar volgens mij ook goed voor Aimé zelf.
Nog verder ontwikkelen bij NAC en daarna hogerop. Aimé kan de top bereiken. X
Als nog verkopen deze zomer.
Ik weet niet waarom, maar ik heb een vermoeden dat hij in de eredivisie door de mand gaat vallen. Zeker als hij van begin af aan al basisspeler is en niet hoeft te vechten voor zijn plek.
Jongens, we zijn wel gepromoveerd, maar we zijn ook gewoon maar net ACHTSTE geworden in de eerste divisie hè.
Die Omgba moet niet te veel praatjes krijgen na een klein jaartje KKD… Laat nou maar zien in de eredivisie dat je stabiel bent en voor je team knokt.
Hup Nac 1983!
Dat is nieuw voor mij. Zijn ze echt een extra tribune aan 't bouwen?
3 miljoen en een doorverkoop percentage, dan kan NAC ook weer vooruit. Je moet als club die 5 jaar in de KKD heeft gebivakeerd, niet denken dat je zijn waarde binnen 1 jaar eredivisie kan verdubbelen of verdrievoudigen, dus pak nu wat je pakken kunt! Vanaf dan kan je stapje voor stapje weer gaan groeien.
Goed gedaan van NAC. Versterkt je eigen onderhandelingspositie hier sowieso mee.
Maar vooral ook met Omarsson en Kostorz voorin en Omgba daar achter heb je een mooie aanvalhart staan. Nu alleen nog Peter Remie op rechtsbuiten en het zal doelpunten regenen.
Hup Aimé! Hup NAC!
hopelijk leert hij nu wel sneller een bal te pasen (is soms net een postbode) en snellere balbehandeling want in de kkd mag dat allemaal wat langzamer. ik zeg nog steeds gewoon verkopen. blessure gevoelige jongen waar je nu veel geld voor kan krijgen.
Tribune doortrekken naar het veld op de Hoofd zou wel al gaaf zijn - reservespelers in een vak op de tribune en supporters tot aan de rand van het veld! Ik heb ook gehoord dat ze druk met de tribunes zijn, alleen niet wat precies...
We mogen toch aannemen dat als er ingrijpende veranderingen/aanpassingen worden verricht in het stadion dat dit dan wordt gecommuniceerd door de communicatieafdeling van NAC Breda.
Hoe staat het bijvoorbeeld met het plaatsen van de leuningen bij de trappen. Of heeft Hr. Knook er geen zin meer in gezien zijn aanstaande vertrek.
Bijzonder dat er zo verschillend over Omgba wordt gedacht. Zelf vind ik hem echt een topper voor NAC, met kwaliteiten waar elke club naar op zoek is. Zie hem binnen twee jaar best basisspeler bij bijvoorbeeld AZ worden.
Reacties als dat hij praatjes zou hebben of door de mand valt als hij niet voor zijn plek hoeft te knokken, kan ik moeilijk plaatsen. Maar ieder zijn mening.
@Henri
Beugels zijn geplaatst. Is deze week gecommuniceerd
Volkomen logisch dat de optie is gelicht. Puur het oogpunt van evt onderhandelingen bij een transfer. Dat scheelt toch tonnen wat voor een club als de onze goud geld is. Ik mag hopen dat pm ondertussen ook bezig is om het contract verder open te breken tot bijv 2028 met dito salaris en evt afspraken over een transfersom wat bij diverse clubs al gebeurt.
Vandaag in BndeStem staat letterlijk dat er nu eerst spelers verkocht moeten worden voordat het mogelijk is nog meer nieuwe versterkingen te halen.
Dit stelt me alles behalve gerust.
Geen rechter centrale verdedigers nodig dan op eredivisie niveau 1 basis en 1 reserve dit gaat lekker
@ OUWE SPIONKOP
Er staat niet dat er eerst uitgaande transfers moeten zijn voordat er nieuwe spelers gehaald kunnen woeden. Er staat dat er uitgaande transfers moeten zijn om meer geld uit te kunnen geven.
Dit is normaal bij elke club dus ook bij NAC.
Het is gewoon even geduld hebben.
Boere, Lucassen, Kemper en Kuijpers moeten weg om jezelf extra te kunnen versterken wat natuurlijk logisch is.
Er zal nog wel geld zijn om transfervrije vervangers te halen voor bijvoorbeeld Martina.
@NAC
Bedankt voor de link.
Mats Seuntjens staat op het punt om een contract te tekenen bij CD Castellón, de club van Dick Schreuder. Dat meldt Voetbal International. De 32-jarige aanvaller vertrok eind juni transfervrij bij RKC Waalwijk.
Bij AZ traint iemand mee die interessant is voor NAC, Thom Haye. Gratis op te pikken !!
Tot nu toe 2 transfervrije spelers 1 gehuurd is het niet eens mogelijk om 1 speler contract af te kopen als dat zo is word lastig seizoen er moet zeker nog 1 en ander bij voor eredivisie niveau
Goed nieuws ongeacht of hij blijft of niet. Als hij wil vertrekken is hij opeens een stukje duurder geworden. Al hoop ik dat hij blijft, na zijn korte periode op de bank heeft hij het fenomenaal gedaan en koppelt hij zijn talent aan hard werken!!
@BP, had het ook gelezen, blij toe dat we van deze soap af zijn. Joost brengt nu alsof het aan de trainer ligt die hem niet wil, maar mats wilde gewoon te veel salaris en club en speler zijn niet bij elkaar gekomen, slaan moet je door.
Haye zou ik heel graag willen, maar is compleet onmogelijk! Wil heel graag naar buitenland en is daarnaast veels te duur voor NAC.
Ik ging er eigenlijk al vanuit dat dit gebeurd was. Maar fijn dat het nu duidelijk is.
Omgba staat zeker in de top 10 van Talenten in NL die nog niet zijn opgepikt door de top 5 in NL. En dan hik ik tegen 2 gedachten aan.
Ik zie Omgba zeker als een belangrijke kracht voor handhaving. Anderzijds zou een transfer van 3 miljoen of meer NAC ook gewoon goed uitkomen.
Met dat geld kan Maas serieuze versterkingen halen voor lijfsbehoud. En daarmee weer extra waarde creëren zoals Maas ook met het geld van Banzuzi gedaan heeft (Garbett,Omgba, Leemans en Janosek)
Onruststoker Verweij heeft weer een stukje geschreven. Hij is nog steeds aan het huilen dat Steijn ontslagen is.
Door KAA #Gent begeerde Aimé Omgba (21) haalt hard uit naar zijn club die bod van 2,5 miljoen euro weigert en droomtransfer zou blokkeren. ’Misselijk van mensen bij #NAC Breda’.
https://t.co/7o2p9ag7LC
Lees net het interview in de telegraaf. Mocht het waar zijn dan word ik er kotsmisselijk van, 1 seizoen redelijk gedraait en nu al de club zo ter schande brengen. Je hebt met je volle verstand een contract getekend!!!
Dat artikel in Telegraaf is toch 1 grote grap. Alsof een zo jonge speler al die gebeurtenissen erbij sleept. Dat moet óf de auteur óf een zaakwaarnemer allemaal voorgekauwd hebben.
We weten allemaal hoe goed Omgba is, maar we weten ook dat hij nog een hoop vlieguren moet maken. Of hij de stap van middenmoot KKD naar subtop 1e klasse kan maken weet hij zelf beter dan ik. Feit is wel dat hij bij NAC onder contract staat, dat NAC hem met zijn verbeterde contract vorstelijk betaald terwijl hij het op eredivisieniveau nog maar eens moet laten zien én dat hij met zijn volle verstand dit contract getekend heeft. Mocht het zo zijn dat wat Mike Verwijfd schrijft 1 op 1 de woorden van Aimé zijn (daar zit bij de krant van zwakker Nederland vaak nogal wat ruimte tussen) dan lijkt me een stevig gesprek op de NAC burelen wel op zijn plaats lijkt me. Dit is gewoon schijten in de ruif waaruit je jarenlang hebt gegeten en waardoor je nu ook je droomtransfer naar fokking AA Gent kunt maken. Meneer doet net alsof hij naar Arsenal of Real Madrid kan.
Als dit echt zijn woorden zijn, dan zo snel mogelijk aan de hoogste bieder (maar niet onder de 3 miljoen) verkopen.
Nogmaals, als het echt waar is, wat een ontzettend zielige reactie is dit. Je kan het ergens niet mee eens zijn, maar je zo in de media laten gaan. En zelfs spelers gaan adviseren niet naar NAC te komen. Zo iemand wil ik nooit meer in een NAC shirt zien
De uitspraken van Omgba in het in interview in de Telegraaf kunnen natuurlik niet.
Een jurist van NAC maakt daar meteen gehakt van.
De verhoudingen zijn zo verziet nu dat Omgba geen minuut meer voor NAC zal spelen.
Hij probeert zo een vertrek te forceren.
NAC moet hem niet laten voor minder dan het bedrag dan ze in gedachten hebben. Ik vermoed +3 miljoen met doorverkoop percentage.
Wil niemand dat betalen laat hem dan maar op de bank zitten voorlopig na deze uitspraken.
In het interview lees ik dat hij bij NAC 180.000 per jaar zou gaan verdienen.
Dat zijn toch flinke bedragen.
@ OUWE SPIONKOP
Ik dat je niet weet waarover je praat, want €180.000 voor in de eredivisie is helemaal niet zo veel.
Boere verdient zelfs meer.
Voor iemand die af en toe zijn talent heeft laten zien in de KKD is 180k niet slecht. Vanuit NAC bezien.
Als ie even geduld heeft tekent ie ergens voor 500k en is NAC 3 mln rijker.
@NAC
180k Euro per jaar is niet veel? Ik snap hoe jij het bedoelt met het gemiddelde salaris in de Eredivisie, maar het is een geweldig salaris hoor...voetbal is nu ook weer niet zo wereldschokkend belangrijk.
Man man, wat een drama voor die jongen, dat ie met deze (ver)zaakwaarnemer, ‘vrienden’ en familie moet dealen. Omgba de melkkoe. Jongen heeft nog niets bewezen, is bij twee vorige clubs niet goed genoeg bevonden. Mooi seizoen bij NAC en iedereen gunt het hem… nu niet!
Dit is echt top! Ik denk dat er veel mensen niet weten dat hij echt heel goed is. Hem heb je nodig.
Slim gedaan NAC!