Wij gaan niet opzij

NAC O19 met enig fortuin langs FC Groningen, O21 hard onderuit

Masthow

NAC O19 heeft in de competitie een belangrijke zege geboekt op FC Groningen. De ploeg won op eigen veld met 2-1, maar ontsnapte aan een rode kaart en zag de Noorderlingen een strafschop missen. Door de zege neemt de O19 voorlopig afstand van de degradatiezone.

Een paar weken geleden redde NAC door twee late doelpunten nog een punt in Groningen (2-2). Op Sportpark Heksenwiel was het in de openingsfase juist eenrichtingsverkeer. Met een kopballetje uit een corner en een afzwaaier van Meijvogel deelde NAC de eerste speldenprikjes uit. Ikpia had halverwege de eerste helft de score moeten openen. De spits stuitte in de één tegen één echter op de keeper. Niet veel later vloog een vrije trap van Aachir rakelings langs het doel. FC Groningen, getraind door oud-prof Arjen Robben, kwam niet verder dan een kopbal recht in de handen van NAC-doelman Thomassen.

Vlak voor de pauze opende NAC dan toch de score. Na een goede aanval over de linkerkant viel de bal uiteindelijk voor de voeten van Isohadouten. De aanvoerder scoorde al zijn vijfde doelpunt in zeven wedstrijden, waar hij vorig jaar in 23 wedstrijden nul keer het net wist te vinden. Zodoende ging NAC met een meer dan verdiende voorsprong de rust in.

Na rust kwam de ploeg van trainer Sharan Gayadien goed weg. Van Duppen maakte met geel op zak een overtreding net buiten het eigen strafschopgebied. De scheidsrechter gaf nu ook geel, maar aan Nelis die op het moment van de overtreding ook in de buurt van de bal liep. Ondanks protesten van Groningse kant werd de fout niet hersteld. Van Duppen werd kort daarna naar de kant gehaald en een minuut later kwam NAC zelfs op 2-0. Meijvogel kopte raak uit een voorzet van Nelis.

NAC nam met de marge van twee doelpunten op zak wat gas terug en zag de bezoekers voor het eerst echt gevaarlijk worden. Thomassen redde twee keer op een schot van dichtbij en stond bij een vrije trap goed gepositioneerd. Tien minuten voor tijd mocht Groningen een penalty nemen na een licht duwtje van Verheijen in de rug van de aanvaller. De poging van elf meter was hard en hoog, maar ook ver naast. In de acht minuten extra tijd scoorde FC Groningen alsnog de aansluitingstreffer, maar daar bleef het bij.

Met elf punten uit acht wedstrijden staat NAC O19 op een vierde plaats. Vier punten onder de promotieplekken en zes punten boven de degradatiestreep. Komend weekend gaat de ploeg op bezoek bij de nummer twee, Vitesse.

Opstelling O19:
Thomassen; Van Duppen (53’ Vogel), Nelis, Camara (60’ Verheijen), Babos; Aachir, Bosscher, Isohadouten ©, Meijvogel (75’ Fatih), Ikpia, Diallo (75’ SChaliboom)

O21 onderaan, O17 bovenaan

 

 

Bij de O21 loopt het nog altijd niet. In de beker werd weliswaar gewonnen van FC Emmen (0-1), in de competitie ging de ploeg met liefst 7-0 onderuit bij koploper Excelsior. De eindstand stond bij rust al op het scorebord. NAC moet serieus gaan vrezen voor degradatie naar het derde niveau. Met nog zes wedstrijden te gaan, is de achterstand op de veilige zesde plaats vier punten.

NAC O17 heeft in tegenstelling tot de O21 de wind in de zeilen. Afgelopen weekend werd ook wedstrijd acht van de competitie gewonnen. Tegen Spartaan’20 ging het moeizaam, maar door een vroege goal van Bilok won NAC met 1-0. De nummer twee, Alphense Boys, volgt op zeven punten. Dit weekend speelt de ploeg nog tegen FC Dordrecht. Daarna begint de tweede fase van de competitie, waar NAC zal instromen in de kampioenspoule. Omdat de punten uit de eerste fase worden meegenomen, lijkt de kans groot dat de O17 zich na de winterstop mag opmaken voor het hoogste niveau.

Alle uitslagen:
Excelsior – NAC O21,  7-0
NAC O19 – FC Groningen,  2-1
NAC O17 – Spartaan’20,  1-0
FC Dordrecht – NAC O16,  1-4
NAC O15 – Feyenoord,  3-3
Feyenoord – NAC O15 (inhaalwedstrijd van dinsdag),  5-2
NAC O14 – De Graafschap,  3-1
Feyenoord – NAC O13,  3-1

Bron:
B-Side Rats
Advertentie
7 Reacties
0   2  
Henri

Een ruststand van 7-0 komt zelden voor. En dan nog wel met veel high potentials in het team. Dan moet er meer aan de hand zijn. Kan deze trainer zijn spelers nog wel motiveren? Zijn deze spelers wel bereid om voor hun trainer (en elkaar) door het vuur te gaan? Lijkt mij dat de TD snel moet anticiperen op deze situatie. Degradatie mag natuurlijk nooit gebeuren. Ingrijpen!

1   1  
Arnac

Uitslagen zeggen niet zoveel.
Het is goed dat talenten uitgedaagd worden op een hoger niveau. Het is echter interessanter of spelers zich ontwikkelen.
Welke individuele ontwikkeling is er te zien?

2   2  
Stirf

@BSR,

Jullie blijven stug vol houden, alle uitslagen, minus de vrouwen dan!

0   2  
Sjak Plak

@henri,

Ga een x kijken, spelers lopen rond met een hoop kapsones en denken dat ze het al zijn 😂

0   0  
De dikke Amerikaan

Ik vind het ook niet netjes dat de uitslagen van de vrouwen niet worden meegenomen. Bovendien ben ik er gewoon in geïnteresseerd. Soms denk ik, als we het mannenteam opdoeken dan hebben we een top budget voor een vrouwenteam, dan draai je gewoon mee boven in de Eredivisie.

0   0  
De dikke Amerikaan

Afgelopen zaterdag (24 oktober) speelde NAC Vrouwen gelijk: uit bij Jong PSV werd het 1–1.

0   0  
De Natte Bever

Er zijn noodgedwongen spelers doorgeschoven van O21 naar de selectie, maar je mag er toch wat meer van verwachten. Degradatie naar het 3e niveau zorgt ervoor dat het nog lastiger wordt om de betere jongens te binden.

Laad alle berichten na dit bericht in