Wij gaan niet opzij

NAC O21 wint doelpuntrijke derby met twee gezichten

Masthow

NAC O21 heeft zaterdagmiddag de derby tegen Willem II weten te winnen. Na een sterke eerste helft kwamen de Tilburgers na rust terug in de wedstrijd. In de slotfase hield NAC stand en trok het de drie punten over de streep: 4-3.

Eerder dit seizoen won NAC al de uitwedstrijd door een doelpunt in de laatste minuten (1-2). Op het zonnige en goed bezochte Sportpark Heksenwiel begon de ploeg van Johan Gabriëls beter, met meer balbezit en dreiging in de eerste paar minuten. Na tien minuten werd de score al geopend. Een corner van Kokkeel werd door Versluis op het hoofd van Mol gekopt. Via de middenvelder en de hand van de doelman was het zo al vroeg in de wedstrijd 1-0.

NAC hield de overhand en speelde een aantal kleinere kansen bij elkaar. De eerste grote mogelijkheid was weer raak. Van der Veldt opende met een lange bal naar de rechterflank. Lourens kreeg de ruimte om langs een paar tegenstanders te dribbelen en schoot de bal van rand zestienmeter perfect in de bovenhoek. Even later kreeg Van der Veldt de kans om zelf te scoren, maar de centrale verdediger stuitte in de omschakeling op de keeper.

3-0
De ploeg uit Breda had niks te duchten van de aartsrivaal. Voor rust werd het zelfs 3-0. In de counter kon Chouradi vanaf de middenlijn doorlopen richting het doel van de tegenstander. Daar legde de vleugelaanvaller voor op de meegelopen Rached. Voordat die binnen kon tikken, deed een tegenstander dat in een poging de bal uit te verdedigen.

Zo ging NAC met en meer dan comfortabele voorsprong de rust in. In de tweede helft zakte het tempo bij de ploeg wat in. Willem II kwam meer aan voetballen toe, terwijl NAC loerde op de counter. Rached kreeg twee kansen om het duel definitief te beslissen. De eerste keer werd zijn inzet geblokt door een verdediger. Kort daarop schoot de spits van dichtbij op de keeper.

In plaats van dat de beslissing viel, werd het spannend in het laatste kwart. Na een aantal kansjes voor de bezoekers viel de 3-1 nadat de aanvaller met een steekpass alleen voor Van Lare werd gezet. De doelman redde een paar minuten later knap met de voet toen er opnieuw een tegenstander vrij voor hem opdook. Willem II geloofde er meer in en maakte alsnog de 3-2 na een snel uitgespeelde aanval.

Tweede eigen doelpunt
NAC was al even niet meer in de buurt van het vijandige doel geweest. Maar na de tweede tegengoal was de eerste kans van NAC raak. Wederom kreeg het een beetje hulp. Een voorzet van Lourens ging richting invaller Ismaïl-Mahamed. De middenvelder kon net niet bij de bal, maar zijn tegenstander werkte de bal vervolgens ongelukkig over zijn eigen doelman heen het doel in.

Een slotfase van billenknijpen leek afgewend, maar niks was minder waar. Over de rechterkant van NAC, waar veel van Willem II’s gevaar vandaan kwam, kon de aanvaller opstomen en in de verre hoek binnen krullen. De Bredanaars dankten doelman Van Lare, die ondanks drie tegendoelpunten en sterke wedstrijd keepte, dat de gelijkmaker niet meer viel. In de extra tijd scoorde Willem II nog wel, maar die goal werd (terecht) afgekeurd wegens buitenspel.

Opstelling:
Van Lare; Mendes Delgado (46’ Mekkaoui), Valerius, Van der Veldt, Kokkeel; Mol (70’ Ismaïl-Mahamed), Versluis (65’ Yvel), Joannes © (76’ Van Laere); Lourens, Rached, Chouradi (65’ Jochems)

Bron:
B-Side Rats
Vorig bericht
Liveblog: FC Groningen - NAC 134 reacties
Advertentie
2 Reacties
2   0  
Youssef

Congratzzzz boys!! 6 punten tegen WII; lekker hoor ‼️

2   1  
scheppioni

Proficiat ! Laat dit een goeie voorbode zijn voor dalik.....💛🖤🙏

2   0  
Youssef

Congratzzzz boys!! 6 punten tegen WII; lekker hoor ‼️

Laad alle berichten na dit bericht in