Wij gaan niet opzij

NAC wint in oefenduel van MVV, rentree Soumano

Masthow

Op de trainingsvelden in Zundert heeft NAC donderdagmiddag een oefenwedstrijd gespeeld tegen MVV. De ploeg van Carl Hoefkens won met 3-1, maar het hoogtepunt was de rentree van Moussa Soumano. De Fransman viel in de slotfase in en maakte zo zijn eerste minuten sinds de voorbereiding.

NAC kwam tegen de Eerste Divisionist op voorsprong door een doelpunt van Reulen. MVV kwam daarna weer op gelijke hoogte. Door een benutte strafschop van Leemans, na een overtreding op Brym, werd het 2-1. Brym zorgde zelf voor de 3-1 en daarmee de eindstand. Kortsmit stond onder de Bredase lat. Leemans droeg de aanvoerdersband. Andere spelers die minuten kregen zijn o.a. Oldrup Jensen, Nassoh, Paula, Valerius, Erat en Staring.

Een kleine twintig minuten voor tijd viel Soumano in. De Franse aanvaller stond aan de kant wegens een kneuzing in de knie, die hij opliep in de oefenwedstrijd tegen Volos eind juli. Sindsdien werkt hij aan zijn herstel, wat volgens Hoefkens voorzichtig werd aangepakt. PEC-thuis werd als stip op de horizon gezet voor zijn mogelijke officiële debuut. Vandaag maakte hij dus weer eens minuten, waarmee het de goede kant op lijkt te gaan.

Bron:
B-Side Rat, BN DeStem, NAC
Advertentie
24 Reacties
11   1  
Wanny

Brym is toch stiekem wel een speler waar iets van uit gaat. Tegen Groningen toch ook een prima assist.

6   1  
Voorwaarts

Natuurlijk kan je inhoudelijk heel weinig zeggen, maar voor de scorebordjournalist klinkt het of Brym een goede wedstrijd speelde. Daarnaast pikt Reulen weer een goaltje mee. Toch een mooi vooruitzicht, een jeugdspeler die nu al mee kan op het niveau waar de club twee jaar geleden nog speelde.

Verder gewoon fijn die voorzichtige rentree van Soumano

11   1  
Wanny

Brym is toch stiekem wel een speler waar iets van uit gaat. Tegen Groningen toch ook een prima assist.

3   0  
NAC de Parel

Oefenduel winnen, altijd prima.

@bsr komt de stip op de horizon vanuit NAC zelf? Op de website van NAC spreken ze deze week over 'de stip was tweede seizoenshelft, maar mogelijk nog voor de winterstop' .
Dan is een wedstrijd over 1,5 week wel ineens heel snel

1   0  
Voor NAC

@NAC de Parel

Volgens mij hebben Joost Blaauwhof en Jurre van Wanrooij dat onafhankelijk van elkaar door laten schemeren na hun bezoekjes aan Zundert. Natuurlijk gaat NAC dat niet op de eigen website gooien, maar achter de schermen lijken ze er wel vanuit te gaan dat Soumano in ieder geval op de bank kan beginnen tegen Zwolle. Zeker als hij de 20 minuten van vandaag goed verteerd.

8   0  
BredaF2

Goed om te lezen dat Soumano weer minuten heeft gemaakt. Ik heb in de voorbereiding echt van zijn spel genoten.

5   1  
Sjak

2x goed nieuws, we weten nog te scoren en Soumano is eerder terug dan verwacht. Laat die gast minuten maken voor de winterstop, dan kan hij daarna gaan knallen! Ik heb zo maar het idee dat hij ook prima kan samenspelen met Sydney, die zijn aardig complementair aan elkaar

7   9  
Malle

A.u.b. een keer tegen pec of Volendam Reulen in de basis

3   0  
Vaque Geej

Reulen blijft toch verrassen, scoort nu ook weer tegen een ploeg uit de KKD. Het is fijn om te weten dat we een spits hebben uit eigen jeugd die aanhaakt bij het eerste elftal, een extra spits is geen luxe voor NAC dit seizoen. Brym blijft toch bijzonder, lijkt op de juiste momenten te pieken, ik word steeds enthousiaster over hem. Zeer benieuwd of Soumano aanhaakt bij de selectie tegen PEC!

3   0  
scheppioni

Tegen pec moet het echt gebeuren...... geen excuses meer van de staf !!!

5   1  
Voor NAC

@scheppioni

Waarom alleen wijzen naar de staf? Ook de spelers, en het publiek moeten dat realiseren.

3   0  
Janus

Brym weer een goaltje. Stiekem toch best een aardige speler, werkethiek moet wat omhoog en dan gaan we er nog wel wat aan hebben denk ik. En met betrekking tot Soumano.... Leuk dat hij weer kan spelen, maar laten we voorlopig geen wonderen gaan verwachten van die jongen. Kai de Rooij kostte ook een ton of 6 en schopte ook geen deuk in een pak boter. Eerst maar eens zien....

4   0  
Voor NAC

@Janus

De vergelijking met Kaj de Rooij gaat volledig mank. Die is niet gehaald door de huidige TD en scouts. Nassoh heeft bijna net zoveel gekost als Soumano, en die laat zien in mijn ogen een echte aanwinst te zijn. Dus waarom alleen de focus op Soumano ligt is mij een raadsel.

3   0  
Janus

@voorNAC

Ik bedoelde meer dat we het verwachtingspatroon van een dure aankoop moeten bijstellen. Is geen garantie voor succes. Zo'n jongen zal vast een hoop druk voelen. Mijn opmerking staat los van wie de TD/scouts zijn.

4   0  
Voor NAC

Dure aankoop is relatief. Zelfs clubs als Heracles en PEC betalen meer voor spelers dan dat Soumano gekost heeft. Gewoon benaderen zoals elke andere speler, hij heeft kwaliteiten anders haal je hem niet. Dat geldt voor elke speler, of hij nu transfervrij gekomen is of niet.

3   0  
Moppernac

Een keertje de NUL houden zou ook weleens fijn zijn.

0   15  
Nr. 20

Ik zou tegen PEC eens starten met Brym ipv Sowah. En dat eens paar wedstrijden laten staan. Sowah is net een blaffende hond. Maakt idd veel meters maar gaat vaak geen duel aan en ook in aanvalsopzicht weinig rendement en toegevoegde waarde. Daarnaast hoort m.i. ook Leemans in de basis. Ms voor Talvithe. Leemans aanvallende middenvelder achter van Hooijdonk en Brym

1   1  
Hatseflats

@moppernac

Niet mee eens, de uitslag van vandaag zouden ze elke wedstrijd neer moeten zetten...
Maar dat heeft dan meer met onze inzet voor wedstrijden van NAC te maken :-D

4   0  
Geel/Zwart

Haha NR.20, je hebt er geen kijk op

0   5  
Nr. 20

Haha zou zeker kunnen geel/zwart maar weet eigenlijk zeker dat het meer rendement en goals oplevert dan nu.

4   0  
svt076

Iedereen die iets van voetbal snapt, ziet ook dat Leemans het tempo en niveau van de eredivisie amper meer kan benen (zoals het lijkt). Hoop dat hij zijn vorm terug vindt, want een fijne linker heeft 'ie zeker, maar hij lijkt zijn piek helaas een tijd geleden al bereikt te hebben.

6   0  
Voor NAC

Hoop dat Leemans alsnog eieren voor zijn geld kiest en deze winter verkocht wordt/kan worden. En dat NAC dan een talentvolle linkspoot kan halen die achter Holtby kan rijpen. Leemans vertrekt toch sowieso komende zomer.

2   1  
Badeend

@ Nr. 20 - dat is vast wel waar. De vraag is alleen waar die goals vallen.

Ik ben geen enorme Sowah fan, maar kan niet ontkennen dat hij belangrijk is geweest de afgelopen weken. Talvitie had ik overigens ook wel meer van verwacht maar deze twee verkies ik nog altijd boven wat ik dit seizoen van Brym en Leemans gezien heb.

Mooi dat Soumano minuten heeft kunnen maken - hopelijk zet zijn herstel zich goed door!!

1   3  
scheppioni

Sowah is de eerste naam die d'n hoef op papier zet ........ Leemans brengt wel meer balans in het elftal, verder lijkt mij Talvitie meer dreiging brengen dan Brym maar de concurrentie lijkt gezond in deze, dus je zou zeggen dat dit bij ons NAC zou moeten gaan uit betalen in drie punten ! Voetbal blijft onvoorspelbaar in principe ......wie gaf anderhalve jaar geleden na de sof in oss toen kansen voor ons NAC ......wisselvalligheid eruit, overtuiging bij ons NAC erin !!!💪💛🖤

0   0  
Robbus

Mooi dat Soumano weer minuten heeft gemaakt, hopelijk kan hij door wat invalbeurten en toekomstige oefenwedstrijden helemaal fit raken.

De concurrentie wordt langzaam aan stevig, goed op te zien, houdt iedereen scherp en als er iemand invalt wordt je er niet perse slechter van. Leemans en Brym en straks dan ook Soumano kunnen het verschil maken in de tweede helft.

Dat hier Sowah geslachtoffert zou moeten worden voor Brym snap ik niet helemaal. Sowah is dan misschien (nog) niet supersterk in het laatste deel (eindpass of scoren), maar alles daarvoor is echt wel goed. Loopt gaten dicht, is altijd aanspeelbaar, cijfert zich weg voor anderen, geeft Kemper ruimte om op te stomen en loopt dan zelf soms weer gat dicht of snijdt de aanvoer naar de rechtsbuiten van de tegenstander af. Juist heel belangrijk voor het team, juist voor de balans. Brym is vergelijkbaar als Talvite, frivool, kunnen tegenstander voorbij gaan etc. etc., maar juist ook veel balverlies en in mindere mate (doet Talvite tot nu toe goed) verdedigend gericht. Om daar zowel links als rechtsbuiten iemand van te hebben is voor NAC denk ik nog te veel.

Leemans is perfect voor laatste deel van de wedstrijd. Mist toch wel het loopvermogen om de hele wedstrijd top te zijn, maar kan met invalbeurt door een splijtende pass of een goede vrije trap nog van belang zijn om gevaar voor de goal te creëren. Laat hem nog maar gewoon tot einde van seizoen bij NAC, ook met het zicht op blessures. Hij mag alleen weg als daar direct een jongere/betere vervanger voor komt.

Laad alle berichten na dit bericht in