Wij gaan niet opzij

Notulen Clubraad: Vaste data overleg met NAC=Breda, gesprek met Depla, forumavond

TeeJay

De Clubraad van NAC kwam op donderdag 15 december bijeen voor de maandelijkse vergadering. In dit bericht worden een aantal zaken toegelicht uit de notulen, waaronder vaststellen van data voor het overleg met NAC=Breda, gesprek met burgemeester Depla en de invulling van de forumavond.

Vaste data overleg met NAC=Breda
De Clubraad heeft op 3 oktober een gesprek gehad met NAC=Breda over de overlegmomenten tussen NAC, de Clubraad en andere geledingen. Hierin is besloten dat er 4 keer per jaar een klankbordgroep bijeenkomst zal plaatsvinden waarbij leden van de directie van NAC, RvC en de STAK door het jaar heen beschikbaar zijn voor regulier overleg met alle supportersgeledingen binnen NAC. Deze bijeenkomsten zullen plaatsvinden op iedere 2de donderdag van de maanden februari, mei, september en december.

Gesprek met burgemeester Depla
Op 6 december heeft er een gesprek plaatsgevonden tussen een aantal leden van de Clubraad en de burgemeester van Breda, Paul Depla. Dit gesprek ging met name over de veiligheid rondom de wedstrijden van NAC. “Er is gesproken over de afgelopen periode en dat die, buiten een incident bij FC Den Bosch – NAC, goed is verlopen.” Duidelijk wordt dat NAC haar veiligheidsorganisatie goed op orde heeft. “Ook zijn niet alle veiligheidsorganisaties van clubs even goed. NAC heeft dit wel goed voor elkaar en krijgt vanuit het land ook complimenten.” Uiteraard is er ook gesproken over de wedstrijden tussen Willem II, waarbij er geen uitsupporters aanwezig zijn. Er kan geconcludeerd worden dat dit vooral ligt aan de problemen die ze in Tilburg hebben op het gebied van veiligheid.
“Wij als Clubraad hebben aangegeven te begrijpen dat de situatie in Tilburg te wensen overlaat, dit is in onze ogen al jaren erg slecht.” De intentie is er wel om volgende seizoen de derby weer plaats te laten vinden met uitpubliek, maar hier heeft de Clubraad zijn twijfels over. “Het is makkelijk te roepen dat er weer uitpubliek aanwezig mag zijn na dit seizoen, maar wij als Clubraad betwijfelen dat dit ook daadwerkelijk gaat gebeuren. De veiligheidsvoorzieningen in Tilburg zijn al jaren ondermaats en er zijn nog maar weinig acties ondernomen in de afgelopen jaren om dit te verbeteren. De goedwillende NAC-supporters zijn de dupe van dit slechte beleid in Tilburg. Een derby zonder uitpubliek is erg spijtig voor beide clubs en wij als Clubraad zijn dan ook altijd voorstander om deze wedstrijden met uitpubliek te laten plaatsvinden.”

Forumavond
De Clubraad vindt het belangrijk dat er weer een forumavond wordt georganiseerd voor de supporters. Op het moment kan NAC hier nog afspraken voor maken, hiervoor zullen eerst de functies voor AD en TD ingevuld moeten worden. “Deze vraag over het organiseren van een forumavond is opnieuw neergelegd bij Eric Matijsen. Eric heeft dit overlegd en daaruit is gekomen dat ze vanuit NAC dit nog niet kunnen plannen. Dit wordt door NAC gedaan nadat de nieuwe invulling bekend is voor de functies als AD en TD.” Wel wist Jasper Vreugdenhil van NAC=Breda gisteren bij BredaNu NACpraat nog het volgende te melden. “Wij vinden dat er te weinig overleg is tussen de club en de supporters, dat moeten we veel frequenter gaan doen. Er komt ook een directie regelement waarin een algemeen directeur verplicht is om een X aantal keer per jaar met de supporters samen te zitten.” Of dit in de vorm van een forumavond zal zijn is nog niet duidelijk.

Lees hier de volledige notulen van de vergadering met onder andere ook nog informatie over het afval project in het Rat Verleghstadion, de feestavond voor de Club van 1912 en een regeling voor uitsupporters voor de wedstrijd tegen Helmond Sport.

Bron:
B-Side Rats, Clubraad NAC
Advertentie
20 Reacties
55   20  
Breda83

@NOAD1976

En wat dan nog als het John Peek is? Iemand die al vele jaren binnen en rond de club gewerkt heeft, redelijk succesvol in het zakenleven, en kan het inderdaad goed vinden met bepaalde mensen die nu de dienst uitmaken bij NAC. Dan heerst er de komende jaren tenminste rust, grijpt niemand eventueel mindere prestaties aan om een ander eruit te wippen en te vervangen door iemand die hij zelf wil hebben, geen achterkamertjespolitiek en kliekjes meer. We hebben sinds Goetzee weg is duidelijk kunnen zien dat mensen van buitenaf ook het antwoord niet zijn.

24   80  
Noad1976

Is John Peek al terug? Om de beekse vriendenclub aan te vullen.

18   9  
Bredaaaaa

Volgens derat mannen heeft NAC bijna een ad. Ik ben benieuwd wie. 😃

16   42  
Noad1976

Vul maar in! Tonnie Sixpack heeft eerder al aangegeven wie hij binnen wil fietsen.

Opnieuw heerst de onrust bij NAC Breda. Het vertrek van directeur Luuc Eisenga en onvrede over technisch directeur Tom van den Abbeele zetten de Bredanaars voor een bestuurlijke crisis. "Je broek zakt hier toch wel weer van af als je dit nieuws te horen krijgt", aldus Ton Lokhoff over het mislukte huwelijk tussen NAC en Eisenga.

"Ik zie vooral fouten in het voorwerk. Als je er na een jaar al achterkomt dat de visies niet overeenkomen, dan heb je van tevoren je werk niet goed gedaan", zegt Lokhoff, die NAC als speler en trainer diende, tegen Omroep Brabant. NAC heeft al een opvolger voor Eisenga op het oog. Volgens Lokhoff moet die vooral binding hebben met de club. "Je moet iemand aanstellen die de club kent, die weet hoe om te gaan met de NAC-fans en sponsoren. Daar begint alles mee."

Lokhoff heeft ook nog een naam in gedachten. "Ik pleit voor John Peek. Hij is al jaren voorzitter geweest van NAC, heeft in de Raad van Commissarissen gezeten, kent de club dus goed, heeft kennis van zaken en is communicatief sterk."

9   19  
Theoden King

“Wij vinden dat er te weinig overleg is tussen de club en de supporters, dat moeten we veel frequenter gaan doen. Er komt ook een directie regelement waarin een algemeen directeur verplicht is om een X aantal keer per jaar met de supporters samen te zitten.”

Met een zetel in de RvC was dit getackeld. Het lijkt erop dat men bij nader inzien toch de supporters meer structureel wil betrekken. Beter ten halve gekeerd...

55   20  
Breda83

@NOAD1976

En wat dan nog als het John Peek is? Iemand die al vele jaren binnen en rond de club gewerkt heeft, redelijk succesvol in het zakenleven, en kan het inderdaad goed vinden met bepaalde mensen die nu de dienst uitmaken bij NAC. Dan heerst er de komende jaren tenminste rust, grijpt niemand eventueel mindere prestaties aan om een ander eruit te wippen en te vervangen door iemand die hij zelf wil hebben, geen achterkamertjespolitiek en kliekjes meer. We hebben sinds Goetzee weg is duidelijk kunnen zien dat mensen van buitenaf ook het antwoord niet zijn.

9   6  
Jezus is hier

Veel te veel gelul en gedoe.

Iedereen voelt zich te kort gedaan.

Iedereen wil een vinger in de pap.

Bij een voetbalclub moet er niet gekletst worden. Kletsen is uitstel voor dingen die gedaan moeten worden.

En dat is: betere spelers halen en klaar. Genoeg spelers die wel willen spelen bij NAC.

41   16  
Tip

We hoeven er m.i. geen geheim van te maken. N=B is het oud NAC van PvH en TL en het nauwe netwerk daar omheen met als hoofdstad Prinsenbeek. Maar met bv. Peter Maas hebben ze m.i. een goeie zet gedaan. Als het Peek wordt dan hoeft dat ook niet verkeerd te gaan. Onder Peek waren best mooie jaren vind ik en hij vertegenwoordigde de club altijd best goed. Hij zat indertijd in het top 8 overleg van de eredivisie ( PSV wilde NAC er altijd bij hebben ) en dan kwam Peek goed over. Verder is het allemaal afwachten. Maar ik neem aan dat iedere supporter hoopt dat het goed komt. Wordt het daarom misschien ook niet tijd de verschillende strijdbijlen onderling te begraven ?

15   5  
Ivo

Er is behoefte aan rust in de tent waardoor je de komende 2-3 jaar kan bouwen. Met mensen met ervaring die de organisatie opnieuw kunnen wegzetten. Peek lijkt me iemand die in dat profiel past. Kent de club, de stad en de meeste stakeholders. Later kan je dan kiezen voor een jongere en ambitieuze AD die wat meer vernieuwt en andere wegen inslaat. Maar eerst heb je een goede basis nodig.

3   6  
Ouwkus

Vaste data overleg met NAC=Breda:
Graag worstenbroodjes aanwezig.

Gesprek met burgemeester Depla:
Helaas geen worstenbroodjes aanwezig.

Forumavond:
Graag heul veul worstenbroodjes

6   4  
Ouwkus

@Tip
Dus PM gaat nu ook in Prinsenbeek wonen of gewoon weer in Roosendaal?

25   5  
Volksclub NAC

John Peek? Achter welke geraniums moeten ze die vandaan trekken? Kan me echt niet voorstellen dat hij de nieuwe AD wordt

27   9  
Arie

Is er met Depla ook nog gesproken over het feit dat de laatste NAC - Willem II uit de hand liep door het falen van de driehoek, hijzelf incluis dus.

En over de verkiezingsbelofte van de VVD, de grootste in Breda, dat zij het uitvak zouden gaan aanpakken?

17   8  
De muzikant

"met daar omheen de hoofdstad Prinsenbeek".... Wat een afgunst van onze pseudo deskundige.

14   19  
Los Pollos Hermanos

Mag je ook gewoon naar binnen gaan, aankondigen dat Depla een lul is en dan weer genieten van je dag? Zo ja, ben ik erbij.

13   13  
Van Flieger

Als iedereen alles zo goed op orde heeft hoeven dit soort draconische maatregelen toch helemaal niet?

18   9  
NAC4EVER

@ARIE
Ik vind het te makkelijk de schuld van de rellen bij NAC-Willem II alleen bij de lokale driekhoek neer te leggen. Mensen blijven ook verantwoordelijk voor hun eigen gedrag.
Maar ben het met je eens de lokale driehoek ook fouten heeft gemaakt.

17   13  
De muzikant

@nac4ever, bij die wedstrijd heeft de lokale driehoek het volledig verknald. Later heeft Sander Schimmelpenninck in een voorfragment bij op 1 iets gezegd over dat incident waarbij Depla zich ineens heel klein maakte. Het ging over een burgemeester die tijdens een risico wedstrijd ook wel eens een foutje maakte. Een aantal mensen zijn hiervoor veroordeeld en Depla gaat rustig verder met zijn persoonlijke masturbatieshow in de landelijke media.

14   13  
Tip

@moe-zikant. Je leest weer niet goed. Ik schrijf " ...... met de hoofdstad Prinsenbeek." Jij schrijft " daar omheen" achter "met" en dan krijgt het een andere context. Wat mijn reactie met afgunst heeft te maken ontgaat me. Maar je mag dat natuurlijk vinden.

Je hebt wel gelijk dat Depla nogal heeft geblunderd indertijd bij de rellen met Willem2. Het is natuurlijk al weer wel een tijd geleden eej.

@ouwkus. Niet iedereen hoeft toch in de " hoofdstad" te wonen om erbij te horen ?

Iedereen fijne feestdagen en een goed en gezond 2023 met een hopelijk beter NAC.

13   19  
Van Flieger

Er mag niet meer over de resultaten, de trainer, de AD, de structuur of wanpresterende bestuurders worden gesproken tijdens deze 4 corsetbijeenkomsten. Hou er gewoon mee op mensen, het is een farce.

6   5  
Badeend

En waar haal je deze wijsheid nou weer vandaan, Hans? Diezelfde dikke duim waar je zwartmakende positiepraat doorgaans al vandaan komt, of is dit "niet meer dan logische gevolgtrekkerij uit "hetgeen zij al sinds vorig jaar april hebben laten zien""?

Misschien kun je mij hierbij nu ook weer wat woorden in de mond proberen te leggen, dat past in elk geval in je stramien, helaas (moet ik zeggen).

Laad alle berichten na dit bericht in