Wij gaan niet opzij

Reulen helpt O21 aan eerste competitiezege, O17 haalt uit

Masthow

Het heeft even geduurd, maar NAC O21 heeft de eerste overwinning in Divisie 2 binnen. Op bezoek bij FC Volendam won de ploeg met 2-3. De O17 was op eigen veld met liefst 9-0 te sterk voor Sportlust ’46 en NAC Onder 13 heeft door een zege op ADO (voorlopig) de koppositie in handen.

NAC O21 was zeer matig begonnen aan het seizoen. In de beker won de ploeg onder leiding van Johan Gabriëls nog van Roda JC (4-1), maar in de competitie wilde het nog niet bepaald vlotten. Vorige week werd een 2-0 voorsprong verspeeld tegen FC Dordrecht (uitslag 2-3 verlies). In en tegen Volendam hield NAC wel stand. Dankzij twee doelpunten van Reulen en één van Ikpia stond de O21 na ruim een half uur al met 0-3 voor. Lang bleef die stand op het scorebord staan. In de laatste tien minuten kwam Volendam nog terug tot 2-3, maar verder kwam die opmars niet. Bij NAC hadden naast de doelpuntenmakers ook Candelaria en Nazih een basisplaats.

Op Sportpark Heksenwiel had NAC O17 geen enkele moeite met tegenstander Sportlust ’46. NAC nam via Van Wijk al snel de leiding. Door doelpunten van Taibouta, Amoah, El Baghdadi en een eigen doelpunt liep de ploeg van Bjorn Langeveld voor rust al uit na 5-0. In de tweede helft scoorden Van Wijk, Bilok, Maas en Bosscher nog voor de Bredase formatie. Na zes wedstrijden staat de O17 met achttien punten ruim bovenaan. Komend weekend speelt de ploeg een inhaalwedstrijd tegen FC Eindhoven. Bij een overwinning kan NAC de voorsprong op de nummer twee uitbreiden naar zeven punten.

Door een 1-3 zege in Den Haag op ADO is NAC O13 koploper in de Divisie 1 Zuid. Schrauwen, Van Hooff en Wanga namen de Bredase doelpunten voor hun rekening. Nummer twee FC Dordrecht volgt op één punt, Feyenoord heeft vier punten minder. De Rotterdammers hebben wel twee wedstrijden minder gespeeld en kunnen NAC dus nog voorbij als die wedstrijden gewonnen worden.

Alle uitslagen:
FC Volendam – NAC O21,  2-3
NAC O19,  vrij
NAC O17 – Sportlust ’46,  9-0
FC Utrecht – NAC O16,  1-1
AZ – NAC O15,  6-1
NAC O14 – PSV,  0-6
ADO – NAC O13,  1-3

Bron:
B-Side Rats, NAC / Voetbal.nl
Advertentie
10 Reacties
4   1  
Bertus1912

***. Tegen Heracles allemaal een gele muts opzetten als eerbetoon aan Ger Couvreur?

0   0  
HUPNAC

De uitslagen lijken weinig hoopgevend

1   1  
Wanny

@ HUPNAC

Dat valt nogal mee. AZ en PSV steken misschien wel 10x zoveel geld in de jeugdopleiding dan wij. En dat soort clubs haalt regelmatig de betere spelers bij anderen weg, omdat ze meer te bieden hebben. Dan is het niet zo gek dat zij doorgaans de wedstrijden tegen onze jeugd winnen.

Verder zie ik goede resultaten tegen eredivisieclubs als Utrecht en ADO. Ik denk dat dat meer het niveau is waar wij ons mee moeten vergelijken qua jeugd.

4   1  
Bertus1912

***. Tegen Heracles allemaal een gele muts opzetten als eerbetoon aan Ger Couvreur?

2   1  
Matc

Een icoon is overleden. Ger ademde Breda. Het nummer gele muts mag nooit verloren gaan. R.I.P Ger.

1   1  
Abu

@ HUPNAC

In divisie 1 is over het algemeen maar plek voor 8 teams. Dat zijn Ajax, PSV, Feyenoord, AZ en 4 anderen. Als NAC dan bij bijna alle leeftijden bij die 4 andere clubs hoort, met een budget wat maar 10% is van deze clubs is dat een goede prestatie. En ja je verliest wel eens, maar dat is ook geen schande tegen clubs met veel grotere budgetten en die spelen met teams gedeeltelijk opgebouwd uit de grootste talenten die ze weg halen bij de overige clubs (waaronder NAC).

Daarnaast groeit de academie in aanzien door dit toch relatief hoge niveau, internationals op alle leeftijden, spelers met contracten en de eerste producten die het 1e halen sinds Fouad het overgenomen heeft.

En als laatste weet ik dat bijvoorbeeld de O13 laatst won van Feyenoord en gelijk speelde tegen PSV en de O16 won van Ajax en zowel tegen AZ als PSV in de allerlaatste seconde (onnodig) verloor...

Lang verhaal kort: Staar je niet blind op uitslagen, kijk naar het grote plaatje en het echte resultaat (= spelers die het 1e halen en/of geld opbrengen).

3   0  
Sevenhills

Lieve Thijs,
Je kent me niet maar ik luister al een aantal jaar jullie podcast. Ik heb helaas net het nieuws gelezen over jouw situatie. Verschrikkelijk dat je dit wederom moet doorstaan. Ongelooflijk knap hoe jij je telkens staande weet te houden en je de positiviteit laat winnen van de donkere kanten.
Je bent een groot voorbeeld en inspiratie voor velen anderen hoe jij ermee omgaat. Ik wil jou en iedereen om je heen enorm veel kracht en liefde geven voor de periode die je te wachten staat en al begonnen is. Misschien niet de juiste woorden maar die zijn er misschien ook niet maar weet dat het uit een goed hart komt. Hou je taai makker en ik kan niet wachten om straks positief nieuws te mogen lezen.

1   0  
RaRa

***: Ger Couvreur overleden. RIP!

0   0  
BasSnelden

Komen laatste jaren veel jonge spelers bij de eerste selectie: Banzuzi, Omgba, Valerius, Reulen en Brouwers bijvoorbeeld.
Sowieso positief! Zeker om te weten dat er nog een handvol ‘high potentialis’ vanuit Boeimeer eraan komen.
Mooi ook dat de doelpuntenmakers bij u21 nog maar 18 en 17 jaar zijn.
Go NAC!

NOAD

2   1  
Stirf

@ BSR redactie Alle uitslagen? De dames maken toch ook deel uit van de NAC- akademie. Of ben ik niet goed geïnformeerd?

2   0  
NAC4Ever

@Sevenhills
Wil mij aansluiten bij je bericht.

Laad alle berichten na dit bericht in