Stemmen in het Rat Verlegh Stadion
Gisteren ontvingen wij in onze mailbox een aantal mails. Mensen die hun wachtwoord kwijt waren, hun gebruikersnaam willen aanpassen of hun mening wilden geven over de huidige situatie van de club. Maar ook één bijzondere van de voorzitter van het stembureau 314.
Op 18 maart is het namelijk mogelijk om te stemmen in het Rat Verlegh Stadion. Voor één dag wordt de gemeentelijke skybox ingericht als officieel stembureau 314. Een bijzondere combinatie van lokale democratie en de plek die voor veel Bredanaars symbool staat voor betrokkenheid, trots en clubliefde.
Voor supporters en inwoners is dit een mooie gelegenheid om stemmen te verbinden aan een vertrouwde omgeving. Waar normaal gesproken de focus ligt op negentig minuten voetbal, draait het nu om de toekomst van de stad Breda en de dorpen er omheen.
Daarnaast is er nog een klein extraatje: via Brasserie Cordial krijgen stemmers de mogelijkheid om kort de tribune op te gaan voor een foto. Een momentje stadionbeleving, dit keer zonder spanning van de wedstrijd, al blijft een knipoog naar de sportieve prestaties natuurlijk nooit ver weg.
Plaats reactie
Het is natuurlijk leuk om in het stadion te mogen stemmen, en ook om nog even de tribunes op te mogen gaan. Aleen ik vind dat dit ook wel weer aangeeft dat het bij de club er niet genoeg gefocust wordt op het voetbal en handhaving. Nu staat dit moment op zichzelf, en heeft het verder echt geen enkele invloed op het spel, of de focus die er binnen de club zou moeten zijn op handhaving, wat maakt immers één willekeurige woensdag nou uit? Helemaal niets natuurlijk.
Maar toch zegt het wel iets over hoe er binnen de club wordt gedacht over lijfsbehoud. Ik vind dat men te veel bezig is met randzaken en te weinig met waar het bij NAC in eerste instantie om hoort te gaan. Een supporter die zich tegenover Oversier en Maas terecht zorgen uit over handhaving wordt in een podcast uitgehoond. Er gaat 300K naar vrouwen voetbal omdat er iemand in de club dit blijkbaar heel belangrijk vind. De stadiondeal wordt lang en breed uitgemolken tot een schandalig vertoon tijdens NAC - Telstar aan toe waar Oversier op het veld uit een fles staat te lurken. Terwijl er rondom de shirtpresentatie door niemand minder dan Tiesto die uitzondering niet wordt gemaakt, want het cultuurhandvest doet er dan toch wel aan toe. Forumavond wordt doodleuk verteld dat er maar één vraag per persoon gesteld mag worden, terwijl dat het moment is om de connectie tussen supporter en club te verstevigen. Om echt aan te tonen waar de club staat en heen gaat. Over Soumano en wel of niet aantrekken van een vervanger hebben we al veel vaker kritiek geuit en dat wordt alleen maar een herhaling van zetten. Sydney, nog steeds topscorer met 5 doelpunten, moet vertrekken om plaats te maken voor alweer een 25jarige Fransman die nog nooit gescoord heeft, en die na 3 wedstrijd onder Pepijn Reulen in de pikorde staat.
Daarnaast vind het ook nog eens vreemd dat zondag Holtby mee naar binnen is gelopen, ipv een Lucassen of Leemans. Holtby is volgend jaar gewoon weg, die zien we samen met Balard, Greiml, Ayew en noem er zo nog maar een paar op, echt nooit meer terug. Allemaal heel leuk dat ze hier spelen, en bij de aanstelling en juiste momenten wordt er een mooi PR praatje gehouden over hoe mooi ze de club en vooral de supporters wel niet vinden. Dat de club en de stad zo leven. Maar die gasten voelen natuurlijk niet (al dan niet terecht) wat het met ons als supporters doet. De totale urgentie ontbreekt gewoon, dat was zondag wel te merken.
Men kan wel hoog NAC = Breda van de toren schreeuwen op het moment dat het allemaal goed gaat, of wanneer wij als supporters ons voor de zoveelste keer weer inzetten. Alleen uit niets blijkt dat dat intern ook dat dat daadwerkelijk zo beleefd wordt. En ik weet precies hoe het gaat. We vliegen er straks gewoon uit, dat is na Telstar en gisteren wel zo goed als zeker. Het gros van het vreemdelingenlegioen vertrekt. Dan gaat er weer een beroep gedaan worden op de supporters om toch massaal te verlengen, want "clubliefde kent geen divisie", er komt weer een mooi filmpje, met ook het vuurwerk moment van de Bside, want als de beelden er toch zijn waarom dan niet gebruiken? Er wordt maar weer een beroep gedaan op spelers als Boyd en Leemans om toch vooral te blijven. Tijdens dit seizoen worden ze nog haast net niet bij het grofvuil gezet, maar op het moment dat de ratten het schip verlaten is er opeens wel weer plek voor ze. Er gaat netzoals vorig jaar met Jantje, heel erg verontwaardigd gereageerd dat Kemper vertrekt. Wie trouwens sowieso nog gelooft dat zij in gesprek zijn over verlenging van contract is wel enorm op het achterhoofd gevallen.
Daarnaast druft Oversier ook nog te verkondigen dat we veel sneller weer terugkeren in de Eredivisie. Hoe durft hij uberhaupt dit te zeggen? Op basis waarvan? Ja van het spelersbudget dat ter beschikking is, maar met die logica horen we gewoon op P12-14 te staan en allang veilig te zijn. Het is eerder een brevet van onvermogen die hij toeschrijft aan Maas, immers had hij dan dus genoeg geld om een selectie te creeeren die goed genoeg is om deze situatie te voorkomen. Dat heeft hij niet gedaan, maar wordt wel even beloond met een contract voor onbepaalde tijd. Er klopt van geen enkele kant niets van het sportieve gedeelte binnen de club. En daar is ook Maas verantwoordelijk voor.
Is het ook op de gebruikelijke stemlokaal tijden open?
@ HEDDEN-IM, Als de mensen dan ook zouden mogen stemmen of Hoefkens en Maas aan mogen blijven dan zou het helemaal mooi zijn en zou je meteen een eerlijk referendum hebben.
Hoe langer ik er over nadenk hoe meer aversie ik tegen Maas ontwikkel buiten dat ik zijn transferbeleid om te janken vind is het ook een arrogant kwalletje, een klein mannetje letterlijk en figuurlijk met een grote bek die niet tegen kritiek kan.
Uiteindelijk heeft hij geen enkele financiële armslag lees transferwaarde op het veld weten te creëren en heeft daarbij zijn trainer carte blanche gegeven om de ene na de andere speler af te serveren en er is vrijwel nergens een transfervergoeding voor verkregen.
Spelers waar je in deze fase van de competitie blij mee geweest zou zijn.
En nu moet ik ook eerlijk toegeven dat ik wel een beetje bevooroordeeld ben en ik voor een deel proefondervindelijk deze mening heb opgebouwd.
Wat er dit seizoen verder ook gaat gebeuren een ding moet als een paal boven water staan dat is dat Maas en Hoefkens volgend seizoen niet te handhaven zijn.
Als dat wel zo is dan gaat de theorie van Oversier om snel terug te keren in de Ere niet op, met deze mensen ga je nog verder wegzakken in het moeras.
En inderdaad het eerste elftal is het vlaggenschip daar valt en staat alles bij, daar mag je als AD onderhand weleens wat meer aandacht aan besteden,
Allemaal leuk en aardig het stadion de expansie veel sponsoren maar het stelt allemaal niks voor als je onderin de KKD bungelt en het voortbestaan van de club in handen van incompetente mensen geeft.
We zijn als het ware gewoon weer aanbeland in het Manders Steijn tijdperk.
Dus sportief gezien weer terug bij af!
@ heddum zo ist!! Het deugt voor geen meter. On topic, ik heb geen affiniteit met stemmen en alles wat er omheen bevindt. Dus ook geen mening over.
@ Hedden-um
Het is juist heel belangrijk voor de toekomst van de club dat het stadion voor dit soort dingen wordt ingezet. Sinds we de horeca in eigen beheer hebben zijn er veel meer evenementen in het stadion die geld opbrengen voor de club.
Door deze actie op verkiezingsdag kun je weer aan een grote groep laten zien wat er allemaal mogelijk is in het stadion. En dat levert dan wellicht weer mensen op die hun evenement daar gaan houden.
En het geeft maar weer eens aan dat NAC een belangrijk onderdeel van de Bredase samenleving is. Zeker als we degraderen is alle steun hard nodig.
Idd Maas haalt een heleboel miskleunen en Hoefkens zet steeds middenvelders in de verdediging omdat die zo geweldig kunnen opbouwen.
Heel even dacht ik dat we mochten stemmen over wie er mocht vertrekken bij NAC en wie niet. Ik kan niet de enige zijn.
@BELIEVER
17 maart 2026, 10:30
Ik vind het onbegrijpelijk dat je het huidige tijdperk vergelijkt met het tijdperk Manders-Steijn.
Vind dat Maas betere aanvallers moet halen en wat betreft zijn zelfkritiek kam ik je volgen. (Al denk ik dat ze wel tegen elkaar kritisch zijn. Op basis van wat ze vertellen).
Maar mede Maad heeft ons van de middenmoot van de KKD naar de eredivisie gebracht. Kunnen we het over geluk in de play-offs hebben. Maar ik vond er meer uit de selectie te halen viel dan de achtste plaats.
Bij de laatste transferperiode twijfel ik. Maar tijdens de andere transferperiodes vind ik dat de selectie steeds is verbeterd.
Er is een beeld dat we veel oude spelers hebben. Ik tel vanaf 30 jaar en ouder.
Holtby, Leemans, Ayew, Odoi, Jensen, Lamprou en Kortsmit. Ik vind het normaal als we er vier van 30 jaar of ouder zouden hebben. Dan vind ik dus dat we en drie te veel hebben. Tel daarbij mijn hoop op de komst van Gudelj op en ik hoop dat we vier van deze spelers kwijt raken. Zonde, maar vind ook dat we veel spelers hebben een een leeftijd die wat op kunnen leveren. Zoals Balard, Nassoh en Valerius. Bij Reulen verwacht ik de komende 1,2 jaar steeds meer speeltijd. Hij zou ook wat op kunnen leveren. En zo zij er denk ik nog een paar.
Eens dat er beter verkocht moet worden. Maar ik geef Oversier gelijk dat dat na een tweede jaar eredivisie makkelijker gaat. Hadden we Valerius moet verkopen? Of behouden, om er later meer voor te kunnen vragen en dan accepteren dat hij nu nog niet is verkocht?
Er zijn best wat zaken op te noemen waar ik vind dat het beter moet. Maar los van dat de perfecte technisch directeur normaal gesproken niet naar NAC komt vind ik dus ook dat Maas ons heeft vooruit heeft gebracht.
Manders en Steijn hebben gegokt en verloren. Te veel oudere spelers gehaald. Als we waren gepromoveerd had het wat opgeleverd. Nu niet. Ook met de coronabesmettingen denk ik dat rechtstreekse promotie haalbaar was. Dat denk ik op basis van de hoeveelheid wedstrijden die niet zijn gewonnen en hoe weinig van dat aantal er wel gewonnen had moeten worden voor promotie.
Daarnaast hebben zij gelogen over het gedrag van supporters. Zo laag heb ik geen directeur bij NAC daarna nog zien zinken. Kan dat Steijn zich bedreigd voelde. Maar nog voor zijn vertrek is er uitgelegd dat ze geen geweld wilde gebruiken. Dan kun je nog voelen dat het foute boel is. Maar vind dat je dan beter in gesprek kunt gaan, i.p.v. vasthouden aan eerdere vermoedens.
Ik denk dat dit de club heeft beschadigd. Het lijkt erop dat dat zo goed als is hersteld. Maar denk ook dat er weinig hoeft te gebeuren voordat anderen er weer van maken dat Steijn is bedreigd.
Het gaat nu slecht, maar Maas en Oversier hebben ook iets bereikt. Je kunt zeggen dat je daar niets aan hebt bij degradatie. Maar kijk naar FC Groningen. Zij degradeerde na 23 jaar en speelde één seizoen KKD. Lijkt mij dat dat makelijker werkt.
Wij komen van ver.
Hopelijk zakken we niet terug. Daar kunnen we de laatste twee maanden van het seizoen bij helpen.
En als het niet lukt om te handhaven, denk ik dat we er beter voor staan dan net voor de promotie in 2024. Al moeten we bij degradatie oppassen dat we niet alsnog richting dat punt gaan.
Maar zo ver is het nog niet. We kunnen het nog voorkomen.
@NAC4EVER Fijn dat er ook nog mensen zijn op deze site die met een objectieve blik kunnen kijken naar de huidige situatie. Ja het is klote waar we staan op de ranglijst, maar met de mensen die we momenteel in de club hebben heb ik er vertrouwen in dat we de situatie kunnen omdraaien. Lukt het niet dit seizoen dan de volgende. Hup NAC
Wat leuk! In Amsterdam staan overigens (minimaal) twee NAC-fans verkiesbaar 💛🖤
Idd Maas haalt een heleboel miskleunen en Hoefkens zet steeds middenvelders in de verdediging omdat die zo geweldig kunnen opbouwen.