Wij gaan niet opzij

Zege NAC O18 in het weekend van de paastoernooien

Masthow

Tijdens het afgelopen paasweekeinde kwamen alle jeugdelftallen van NAC in actie. De O21 verloor na strafschoppen in de beker. NAC O18 won, de O16 verloor en de O14 speelde gelijk, allen voor de competitie. De andere teams namen deel aan een (paas)toernooi.

Met een 0-2 zege is NAC O18 aangehaakt in de strijd om promotie naar het hoogste niveau. Roeland en Chouradi zorgden er in het eerste kwartier na rust voor dat NAC de drie punten meenam van het bezoek aan De Graafschap. De ploeg stijgt hierdoor naar de derde plaats, met slechts twee punten minder dan de nummer twee FC Groningen.

NAC O16 heeft op eigen veld een gevoelige tik gehad van een directe concurrent. ADO was met 0-5 te sterk voor de ploeg van Anthony Lurling. Bij rust was het nog 0-0, maar al snel in de tweede helft werd de score geopend door de bezoekers. Die werd met name in het laatste kwartier verder uitgebreid. Door de nederlaag kijkt NAC nu tegen een achterstand aan van zes punten ten opzichte van de promotieplaatsen.

Paastoernooien

Traditiegetrouw speelden de jongste jeugdelftallen van NAC op zondag en/of maandag toernooien tegen leeftijdsgenoten uit heel Nederland en soms ook uit het buitenland. NAC O12 was in Voorschoten in een groep ingedeeld met De Graafschap, ADO Den Haag en FST Antwerpen. De Bredanaars eindigden op doelsaldo als vierde, maar waren uiteindelijk wel de beste nummer vier en sloten het toernooi als dertiende af.

De O11 ging met twee teams naar het sportcomplex van KSV Fortissimo in Ede. Het eerste team eindigde op doelsaldo als tweede in de groepsfase achter KAA Gent. In de knock-outfase werd achtereenvolgend verloren van AFC (2-4), gewonnen van Roda JC (2-1), verloren van Vitesse (0-1) en opnieuw verloren van NEC (1-2). Daarmee eindigde NAC op een twaalfde plaats. Het tweede team had het wat lastiger. In de groepsfase werden ze vierde, ondanks een zege op Sint Truiden. In de strijd om de plekken 17 t/m 32 werd vervolgens verloren van de tweede elftallen van SC Heerenveen (1-6), FC Emmen (2-5) en PEC Zwolle (0-5). Het toernooi werd wel winnend afgesloten tegen de gastheren van KSV Fortissimo: 5-0.

Dichter bij huis kwam NAC O13 in actie. Op de velden van VV Baronie begon de ploeg van Brian Groeneweg goed aan het toernooi. De Deense ploeg Lyngby BK werd met 5-3 verslagen. De tweede wedstrijd was tegen KAA Gent. Na een lastige eerste helft domineerde NAC het tweede deel van de wedstrijd. Helaas kwamen de Belgen tegen de verhouding op 1-0 uit een standaardsituatie. Na veel tijdrekken van Gent kreeg NAC nog één grote kans, maar die ging rakelings naast. Bij de derde groepswedstrijd sloeg de vermoeidheid toe bij NAC. Tegen het fysiek sterke West Ham United, met op het middenveld een speler van rond de 1 meter 80 lang, leed de ploeg een 1-3 nederlaag.

Ondanks de twee nederlagen eindigde NAC als tweede in de groep. Op maandag speelden zij voor de plekken vijf t/m acht. De halve finale tegen FC Espoo uit Finland werd na een 0-1 achterstand bij rust met 3-1 gewonnen. In de finale was het Schotse Rangers FC echter met 4-1 te sterk. NAC werd daarmee zesde en was de beste Nederlandse ploeg van het toernooi.

De uitslagen op een rij:

NAC O21 – Feyenoord,  0-0 (3-5 na strafschoppen)  (Beker)

De Graafschap – NAC O18,  0-2

NAC O16 – ADO Den Haag,  0-5

NAC O15 – Randburg – Eastside FC, 1ste (Mini-toernooi)

NAC O14 – Sparta,  3-3

Paastoernooi NAC O13, 6de (van 16)

Paastoernooi NAC O12, 13de (van 16)

Paastoernooi NAC O11, 12de en 31ste (van 32)

Bron:
B-Side Rats, NAC
Advertentie
9 Reacties
29   5  
willem 4,5

Allereerst gefeliciteerd 018, goed gedaan! en twee steenhouwertje, ook bedankt voor deze totaal overbodige en onzinnige conclusie over een trainer die NAC bijna ten gronde heeft gericht met zijn criminele metgezellen en die het werkelijk niemand die van NAC houd interesseert waar tie mee bezig is, Amen!

2   36  
Steehouwertje

Zit net even naar de stand van de Ere te kijken, maar wat bizar dat Steijn het daar zo goed doet.

29   5  
willem 4,5

Allereerst gefeliciteerd 018, goed gedaan! en twee steenhouwertje, ook bedankt voor deze totaal overbodige en onzinnige conclusie over een trainer die NAC bijna ten gronde heeft gericht met zijn criminele metgezellen en die het werkelijk niemand die van NAC houd interesseert waar tie mee bezig is, Amen!

3   0  
Ouwe Spionkop

Ik wil hierbij iedereen feliciteren die hebben gewonnen.

6   26  
Cees-2

Willem 4,5: De opmerking over Steenhouwertje is van jou uit, puur rancuneus te noemen en daarnaast verschrikkelijk kort door de bocht. Kijk dat je Steijn niet moet, dat kan. Maar waarom hij bij NAC niet functioneerde en bij Sparta juist wel, zou ook voor jou stof moeten zijn om over na te denken. Waarom is dat? Omdat o.a. ook jij het over vertrokken spelers "wel" doet, als die ergens anders plots wel floreren. Dan zegt menigeen, waarom hier niet en daar wel! Denk eens meer in het algemeen en minder persoonlijk. NAC speelt niet voor niets slechts in de KKD.

11   3  
Badeend

Het vriendelijke verzoek aan Cees-2 om voor de kwalificatie van de mening van Willem 4,5 een andere term te gebruiken. "FC De Rancuneuzen" is voorbehouden aan de discipelen van NOAD1976 en aanverwante sujetten, die het nodig blijven vinden om NAC=Breda (die wél verantwoordelijkheid nemen) en alle oud-NACcers zwart te blijven maken ten faveure van bijvoorbeeld de ex-trainer en zijn gevolg (oa Mattijs-zonder-H, Lex junior en die man die op commercie zat maar wiens naam niemand eigenlijk weet).

On topic: leuk om die uitslagen te kunnen blijven volgen van de jeugd, zou er misschien ook een keer de standen in de verschillende competities in beeld gebracht kunnen worden? Dat vind ik zelf altijd wat meer zeggen dan de omschrijving in woorden.

3   13  
Sjonnie

Ricardo van Rhijn is voor het nieuwe seizoen een goede optie in de verdediging.
Veel ervaring , ex internationaal en kan nog veel een jaartje of 3 mee.

11   1  
Wanny

@ SJONNIE

Jij bent nog niet klaar met al die uitgerangeerde spelers die we de laatste jaren voorbij hebben zien komen?

3   0  
Willem 4,5

@ cees 2 . Mijn op merking heeft niets met rancune te maken. Ik denk alleen als er een item is dat gaat over een succes van een van onze elftallen in een toernooi, en je reageert als allereerste en dat gaat ook nog over Steijn die hier is uitgekotst, neem dan een seizoenkaart van Sparta. Steijn en zijn criminele organisatie is een gepasseert station. Gelukkig maar, we gaan proberen er iets van te maken in Breda, ga daar mee aan de slag! Je kunt misschien ook 018 nog feliciteren, idee?

1   0  
Raf Peters

Komt er nog een fakkeltocht naar het stadion voor de wedstrijd van Nac- Willem II?

Laad alle berichten na dit bericht in