Wij gaan niet opzij

Rookvrije stadions in 2020

Vanaf het seizoen 2020/2021 moeten alle stadions in het betaald voetbal rookvrij zijn. In samenwerking met alle 34 betaald voetbalclubs, de KNVB en de Alliantie Nederland Rookvrij (een initiatief van de Hartstichting, KWF Kankerbestrijding en het Longfonds) is dit doel bepaald. Het komend seizoen wordt door NAC gebruikt om zich hierop aan te passen. 
Bij NAC was tot op heden alleen familievak F1 rookvrij. Dit zal dus op korte termijn veranderen. Bij een rookvrij stadion mag er niet meer gerookt worden op alle tribunes, toiletten, horecapunten, trappen, businessruimtes, loges en skyboxen. Alleen buiten het stadion mag nog worden gerookt. In Nederland worden steeds meer plekken rookvrij. De organisatie ''De rookvrije generatie'' heeft als doelstelling kinderen te laten opgroeien in een gezonde omgeving. Ajax, Vitesse en Almere city zijn al rookvrije verenigingen en vanaf komend seizoen zal ook bij PSV niet meer gerookt mogen worden.

Bron: B-Side Rats, NAC

Advertentie
120 Reacties
1   0  
Da Pope

Ik baal hier toch wel stevig van. Zonder mijn crackpijp had ik de wedstrijden van NAC afgelopen jaar echt niet overleefd.

0   0  
Babosje

Maak ik zelf wel uit!!

0   0  
Henk

Dan kunnen we die witte rook m.b.t. de nieuwe trainer dus ook wel vergeten

0   2  
Ouwe Spionkop

Eindelijk! Ik ga al jaren vaak met hoofdpijn naar huis omdat buurman voor en naast mij de ene na de andere opsteken.
Dit is niet meer van deze tijd. In het voetballand Engeland is roken is stadions al lang verboden.

0   0  
Los Pollos Hermanos

Ik ben geen roker, behalve een sigaartje op z'n tijd, maar ik vind dit zo'n ongelooflijke betutteling, bah bah. Bier drinken, sigaret erbij, laat die mensen toch lekker.

Geen joints meer op vak G, geen sigaretje meer. Wat is er straks gvd nog wel mogelijk. We slaan echt helemaal door hier in dit achterlijke land.

Kut maatregel en begrijp het volledig als mensen hier gewoon schijt aan hebben. Wat overigens ook gebeurd in de Arena een Gelredome. Daar zie je ze gewoon overal roken. En dat is maar goed ook.

0   0  
van Flieger

Een bourgondische sigaar mag niet meer van de betuttelingspolizei.

0   0  
Willem van Aolst

Voetballand Engeland....geef mij maar een avondje NAC of een wedstrijd in de 4e klasse hier. Mijn laatste wedstrijd in Engeland was Bournemouth. (je moet alles toch een keer gezien hebben) Direct na de rust gingen de luiken van de verkooppunten dicht. Stewards die er op letten dat je toch wel degelijk zit en niet staat. Geen drank op de tribunes. Dan moet je wel heel erg fan zijn wil je dat volhouden.

0   0  
Triest

Het word verdomme een steeds grotere straf straks om naar een voetbalwedstrijd te gaan kijken...
Nu nog een algemeen alcoholverbod zeker?!?

0   0  
Kinderkaartje

Waar houdt het op?
Straks ook geen biertje meer, verplichte quota vrouwelijke toeschouwers, en een pigment polizei om te turven of het publiek wel 'divers' genoeg is?

Ik rook zelf niet, helemaal niets, maar heb een ongelofelijke schijthekel aan dit soort betutteling.

0   0  
Voorwaarts

Ik rook zelf niet, vind de rook van anderen soms vervelend.

Dat gezegd hebbende vind ik dit dikke onzin. Als ik last heb geef ik het vriendelijk even aan, bij NAC is niemand te kwaad even op te letten.
Verder is het een open ruimte waar mensen voor hun vermaak komen. Ook al is het 2019, als iemand vind dat daar een sigaret bij hoort dan moet hij dat lekker zelf weten.

Iedere roker weet wat de risico's zijn, die keuze hoeft niet voor ze gemaakt te worden. En als ze k* (weet niet of ik het mag typen) krijgen is dat eigen verantwoordelijkheid.

Familievakken daarentegen vind ik en is al een uitzondering. Dus niet rommelen aan iets wat goed is.

0   0  
Ouwe Spionkop

Wat heeft een rookverbod met alcoholverbod te maken?
Roken hebben andere mensen last van. Accepteer dat nou eens rokers.
Als jij een biertje drinkt heeft niemand daar last van

0   0  
Da Huge

Modewoord betutteling komt gelijk weer voorbij, maar mensen stappen maar even erover heen hoe schadelijk roken is. Bij ons gaat er ook regelmatig een dikke joint rond, maar dat moet dan maar op een andere manier. Roken is gewoon schadelijk en als je zegt :"Dat maak ik zelf wel uit" heb je gewoon schijt aan de gezondheid van jezelf en die van een ander. https://www.trouw.nl/home/ook-een-sigaret-per-dag-is-al-dodelijk~ab2239f6/

0   0  
Breda-Loyal

Zelf persoonlijk als niet roker vind ik dit kinderachtig.

Maar hierop aan toevoegend met een gigantische smile op mijn gezicht

Hoe willen ze dit überhaupt gaan controleren ?

0   0  
NV

Heel goed nieuws. Heb er natuurlijk geen probleem mee dat mensen roken maar de rokers moet er ook bewust van zijn dat ze met hun roken anderen laten "meeroken". Wat net als zelf roken zeer schadelijke is. Terwijl je als niet-roker geen kant op kan op de volle tribunes. Met andere woorden. Het is gewoon asociaal om anderen op te zadelen met jou onverstandige, schadelijke keuze

1   0  
Da Pope

Ik baal hier toch wel stevig van. Zonder mijn crackpijp had ik de wedstrijden van NAC afgelopen jaar echt niet overleefd.

0   0  
Sjef de gevulde koek

De snacks die je van een meter of 10 al ruikt. Daarna de bierlucht en als je boven komt de wietwalm en je buurman die staat te schreeuwen en kut te roepen. Dan weet je dat je weer bij NAC op vak g staat. Dit heeft zn charmes. Onze kinderen gaan dit niet meer mee maken. Koester het nog even want over 10 jaar staan we is dit ver voorbij

0   0  
ome cor

Als je een paar uurtjes zonder roken al een enorm probleem vindt, dan kun je je afvragen hoe ernstig verslaafd je bent.

Als niet roker vind ik het een prima ontwikkeling.
Asociaal naar de rokers, maar zijn die niet al heel lang asociaal geweest naar de niet roker ?

0   0  
1 van de 2

Goed plan, roken is gewoon niet meer van deze tijd, probleem is dat deze mensen verslaafd zijn en niet openstaan voor argumenten en komen met´ betutteling en dat maak ik zelf wel uit´ Roken waar kinderen bij zijn moet je gewoon niet doen. Ben zelf wel eens gaan verzitten omdat iemand sigaar aan het roken was, wat een stank.

0   0  
signase

@LPH:

Dat Ouwe Spionkop met hoofdpijn naar huis gaat, is niet verwonderlijk. Zoek maar eens op internet welke gifstoffen in een sigaret zitten. Dat een roker die vrijwillig tot zich wil nemen, is zijn goed recht. Maar die schadelijke sigarettenrook verspreidt zich ook om de roker heen, zodat anderen die stoffen ook binnenkrijgen, ook als ze dat niet willen. En ja, ik zie ook het grotere plaatje wel: namelijk de hoeveelheid schadelijke stoffen die zowel rokers als niet-rokers in Nederland binnenkrijgen als gevolg van industriële uitstoot, varkens- en kippenboeren, geitenhouderijen, auto's, landbouwgif, voedselindustrie (zoals alcohol...) etc etc etc. Dit neemt allemaal niet weg dat sigarettenrook nog steeds wezenlijk bijdraagt aan het langzaam vernietigen van je lijf. Verbod is dus prima, al ben ik bevooroordeeld, want opgegroeid tussen twee kettingrokende ouders.

0   0  
Baosje

je zal maar astma patient zijn , en naast mensen moetzen zitten zoals er hier zijn met hun domme reacties dat roken moet mogen....

dus als ik ongegeneerd scheten wil laten omdat ik chili concarne op heb ...moet dat ook maar kunnen ?

0   0  
Frits

Waar blijft gvd de nieuwe trainer?

0   0  
Cool Hand

@ Ouwe spionkop - in voetballend Engeland is alles afgeschaft (behalve het meenemen van trommels en andere instrumenten vreemd genoeg). Don't stand, don't smoke, don't drink alcohol, don't use offensive language, don't fucking live. Echt rampzalig. Ik ging vroeger vaak naar Engelse wedstrijden, maar vind het nu zonde van mijn geld. Engeland is geen goed voorbeeld, als je het mij vraagt.

0   0  
Fanneke

Al dat onzin nieuws. Zou wel eens willen weten wie de trainer wordt met welke spelers jij gaat worden. Of zullen de beren bij NAC denken....... we hebben Ben van Bilzen toch.
Over een week of drie begint volgens mij de training weer!!!

0   0  
Mike

Man man man man wa een betutteling eerste klas. Maak F1 en f9 dan rookvrij, kunnen de mensen daar zitten die er last van hebben. Daarbij voor diegene die zeggen dat ze geen last hebben van alcohol, bij sommige gasten heb ik daar wel degelijk last van, daarbij krijg ik al jeuk in mijn nek, als ik zie dat er nog mensen in de auto stappen ook na een wedstrijd. Dus zeg niet dat alcohol, dat daar geen mens last van heb. Maatschappelijk misschien een groter probleem dan sigaretten, vooral met de bijkomst van betutteling van de overheid om iedereen pas te laten drinken vanaf zijn achttiende.

Wat is er mis met de oude wedstrijdcultuur, oude stinkende pisbakken (die zijn er nog), sigaretje (dat houdt dan op) en een pilsje erbij (hoe lang nog).
Deze sterft uit.

Straks wordt er voorgeschreven geen geluiden meer te mogen maken, blijven zitten tijdens de wedstrijden, niet klappen, niks toeschreeuwen en vooral geen spandoeken en dan als laatste het rode flesje Jupiler vervangen door blauwe of Amstel 0,0 of Bavaria.

Op naar een betere toekomst voor onze kinderen............ppppffffttttt.........die lekker thuis op de bank kijken met een pilsje en een peuk......

0   0  
Marti

Nv , helemaal mee eens , ik heb niets tegen roken als ze dit zelf willen , maar dan wel op een rooktribune

0   0  
Guuske

Hinder me er zelf niet aan. Maar het valt me wel op als mn zoontje eens een keer mee gaat op vak G dat hij wel altijd klaagt over de rook. De huidige jeugd heeft tegenwoordig minder vaak rokers in hun directie omgeving. Kijk eens 20 30 jaar terug overal werd gerookt. Nu bijna nergens meer.

0   0  
Dreman

Het schijnt dat die gast uit Mexico bij Roda na het horen van het radio sportnieuws op Radio2 van een Mexicaanse journalist flink wat knaken heeft en zuiver zijn geld heeft verdiend met investeren.
Ook zaakwaarnemer geweest van enkele goede voetballers en veel voetbalkennis heeft
Die zal dus wel zo door de test van de KNVB komen..

Wordt weer zwaar genoeg dit seizoen.

0   0  
j.d.BSIDE

Dus gaan mensen nu maar aan de snuif en pillen.... ?
Ik als niet roker vind dat alles doorslaat, je krijgt een boete als je achter het stuur met je telefoon belt, maar met de krant op schoot/ haarfohn e.d. bezig bent niet.....
Nee we hebben geen scheefgroei, we mogen straks niks meer en we moeten dansen naar al die regelzucht, die men maar te pas en te onpas door onze strot duwt...

0   0  
Molenschot Loco

Alle rokers in het aquarium.....

0   0  
Brammetje

Bekijk het maar. Ik blijf gewoon Mn blowtje/sigaretje roken als ik daar zin in heb. moet toch gewoon kunnen op G man. Succes met handhaven want denk dat er verdomd veel hetzelfde over denken als mij. Stop aub die betutteling zeg. Wat zijn wij ook een stel ouwe wijven geworden op de tribunes als we hier in mee gaan zeg

0   0  
n@©

Het veld staat er niet tussen. Ik ga er vanuit dat daar nog wel gewoon gerookt mag worden?

0   0  
Voorwaarts

@Baosje

Lichte maar zeer duidelijk merkbare vorm van astma hier, rode, blauwe, paartse puffertjes etc.

Zoals ik al zei is aan andere mensen vragen vaak al afdoende, scheelt echt heel veel. Vooral met een beetje uitleg is niemand te kwaad even de andere kant op te blazen of zijn sigaret uit te maken.
Dus voor mij hoeft dit echt niet gedaan te worden, rookbommen zijn vele malen kutter.

Ik zou het jammer vinden als alle vormen van vermaak "dichtgetimmerd" worden, laat mensen op hun avond lekker een peuk opsteken en een biertje drinken bij de voetbal. Mij maakt hun gezondheid niet uit.

0   0  
since1912

Ik ben geen roker maar dit slaat echt compleet door.

Na jaren op de B-Side vind ik de mengelmoes aan geuren van frituur, pils en shag echt heerlijk. Zodra je het stadion binnenloopt voel je je gewoon weer thuis. NAC is sociaal genoeg om gewoon aan je buurman te vragen of hij/zij niet wilt roken als je er écht last van hebt.

0   0  
Bijna Carnaval

Ach, was te verwachten dit. Uiteindelijk zal de alcohol ook van de tribunes gaan verdwijnen. Is ook schadelijk. Daarnaast is het drugs dat je reactie en denkvermogen aantast. Maar dat duurt nog even omdat er grof aan verdiend wordt, en brouwerijen nog heel veel macht hebben.

Ik hoop dan maar volgend jaar gestopt te zijn met roken...

0   0  
Baosje

@ Voorwaarts

ik volg je punt tot op zekere hoogte

dat men er zelf voor kiest om hun gezondheid op het spel te zetten ( en DAT doen ze ....die ziekte met de letter K komt vanzelf een keer ) moeten ze dat zelf weten....

maar dat wil nog niet zeggen dat ik het ook wil krijgen ...

dus ik juich een verbod enorm toe !

0   0  
SjorsNAC

Rook al jaren niet meer maar ik heb geen last van andere die wel roken. Om meteen alles maar te verbieden gaat mij te ver, heb daar een hekel aan zelfde als met vuurwerk met oud en nieuw etc etc alles maar verbieden meteen er zijn zat andere oplossingen. Ik zeg je NAC in 2030, iedereen komt met de elektrische auto lekker een vega worstenbroodje wegspoelen met een drankje dat in de verte op bier lijkt uiteraard zonder alcohol. Daar gaan we naar toe, een “perfecte” samenleving, iedereen in het gareel met een social rating systeem. ??

0   0  
Cool Hand

Baosje - denk je echt dat jouw gezondheid wordt aangetast als je eens in de twee weken 2 uur in een stadion zit waar gerookt mag worden? De indoctrinatie gaat echt heel ver tegenwoordig.

0   0  
Ivo

Kijk, als om je heen iedereen zit te stomen wordt het wel vervelend.
Maar in de praktijk valt het wel mee. Volgens mij roken ook steeds minder mensen.

Ik snap het wel maar vindt het ergens ook wel overdreven. Ik vraag me ook af hoe je dit gaat handhaven. Dit gaat weer verveel opleveren op de tribunes, want sommige mensen doen toch wel waar ze zin in hebben.

Ik zeg: laat los, laat gaan, andere dingen hebben denk ik prioriteit.

0   0  
Baosje

@ coolhand

moet ik dan echt in de stank van een ander gaan zitten ?

0   0  
ßred@

Als er dan maar wel op toegezien gaat worden dat er niet non stop op de toiletten gepaft gaat worden.

Ik had meer last van een 1 keer plassen op het toilet in het uitvak bij de Arena dan van een seizoen lang op een tribune waar gerookt mag worden.

0   0  
Tombola Breda

Als alle ingrediënten aanwezig zijn (biertje, zon, gezelligheid) wil ik ook nog wel eens een sigaret opsteken. Maar ik begrijp wel dat een stadion rookvrij wordt gemaakt. Nu voelt het als een enorme betutteling. Maar over een paar jaar kijken we hier op terug en vinden we het niet meer dan logisch dat het verboden is. Zoals we dat nu ook vinden van roken in een restaurant of op de werkplek. Toen dat in 2004 werd verboden schreeuwde de rokers ook moord en brand. Maar nu 15 jaar laten acht je het toch compleet ondenkbaar dat roken op je werkplek gewoon werd toegestaan.

0   0  
ßred@

* Niet dat ik een seizoen lang op de tribune heb geplast overigens... Ik vergat een cruciaal onderdeel.

Maar mijn punt is duidelijk denk ik.

0   0  
Gerrit39

Trainer?inmiddels weer woensdag.

0   0  
Gjoewie

Rookvrij? Dus ook geen fakkels en vuurwerk meer? Joepie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0   0  
Jgiw

Wachten op het moment dat bier niet meer mag. Dan Kun de het stadion wel sluiten

0   0  
Breda1965

ZEIKERDS......de cafes hebben ze al verpest..nou de stadions ook.....doe maar wat tegen die 7 MILJOEN schijtstink autos die er rondrijden....DEBIELEN zijn het

0   0  
Bash Deze gebruiker is een admin

Ik rook zelf al jaren en ook in het stadion, thuis de beslissing gemaakt om alleen nog maar buiten te roken dus in zekere zin snap ik deze beslissing van de Eredivisie wel.

Het ruikt, het is ongezond, maar tegen de stress van afgelopen seizoen was het best wel eens prettig op de tribune een safke op te steken.

Ik ben benieuwd naar de handhaving, gezien het Engelse voorbeeld wat hierboven al wordt geschetst (daar mag je echt niets mee de tribune opnemen, zelfs geen cola...) houd ik me hart vast.

Betutteling?: Ja, passend binnen de tijdgeest? Ja ook... stoppen met roken? Als NAC komend seizoen kampioen wordt!

0   0  
Cor Nuijten

Gewoon een rokerstribune maken van het uitvak, zit komend seizoen toch niemand.

0   0  
Maarten

Een voorbode op alcoholvrije stadions.

0   0  
van Flieger

ICE op weg naar Zürich, Verwaltungsratsitzung mit den Hauptaktionären, 30 gr buiten,

Laat dat Bourgondisch en Tegendraads dan ook maar zitten. Je ben een enorme hypocriete huichelaar als je op dit gebied vooraan de klas wilt zitten. Dichtbij de meester. Gadverdamme. Wat is de volgende betutteling ? Geen varkensvlees en alcohol ? Geen bleke veganistische koppen ? Dikke mensen, dunne mensen, lelijke mensen ? In 2030 mag je zeker alleen nog met een vergunning in&uitademen en vanaf 2025 geldt al een windenlatenverbod. Waar gaat het heen ? Belastingheffingen en verboden, daar komen ze mee. Dat is vreselijke linkse politiek en daar doet van Flieg niet aan mee. Mensen in hun waarde laten wordt er dan gezegd, Maar zodra je een sigaar opsteekt gaan ze enorm tekeer. Het had niet veel gescheeld of van Flieg had in het stadion van Emmen een handgemeen gehad met een lompe Drent. Het zijn ook altijd van die types die van Flieg totaal niet kan uitstaan die menen jou ergens op aan te moeten spreken. Figuren die zich helemaal geen Hoyo de Monterey, Cohiba of Montecristo kunnen veroorloven maar jou wel van alles willen ontzeggen. Wat een vreselijke mensen. Ons NAC heeft een traditie van iedereen mag meedoen en als iemand een glaasje teveel drinkt wordt-ie ondersteund en afgevoerd. De schaamte volgt daarna wel. Maar jongens, een sigaar opsteken mag niet meer ? Zijn we zo ver gezakt ?
Van Flieg laat zich natuurlijk niet kisten en heeft op de huisalp en aan de Costa mooie grote overdekte terrassen met TV scherm (FOX, SKY, geen ZIGGO) en branders voor de wintermaanden. Whisky, rum, sigaren en voetbal kijken, of wielrennen.

Je mag niet meer dit en je mag niet meer dat. En ondertussen hebben wij bourgondisch en tegendraads in het vaandel staan. Wie zo leeft wordt alleen maar tegengewerkt. Een lachertje !

0   0  
Leurenaar

Ik als "niet roker" ben er blij mee. Na een avondje NAC lijkt het wel of ik in een rokershok heb gestaan. Begrijp me niet verkeerd ik gun iedereen het beste zolang ik er maar geen last van heb. En aangezien dit wel het geval is ben ik er blij mee. En voor de mensen die fel tegen zijn, we leven in 2019 roken is echt uit de mode doe je oogkleppen af!!!

0   0  
Gerrit39

Van Flieger,wat kan jij ongelofelijk slap ouwehoeren.

0   0  
mocambola

begrijpelijk beleid, passend binnen de maatschappelijke ontwikkeling waar NAC niet los van staat. Wel jammer van onze jointjes waar ik oprecht van geniet.

0   0  
BsideBreda

Dat maken wij wel uit!

0   0  
Vrijn Steven

E-sigaret valt natuurlijk ook onder het verbod want dat is lekker makkelijk handhaven , hoewel het een prima alternatief is voor sigaretten vind ik zelf en je veel minder ‘overlast’ bezorgd . Nu alleen nog een verbod op alcohol en harde muziek en de drammers kunnen tevreden thuis gaan zitten en lachen om alle verboden die ze voor elkaar hebben gekregen

0   0  
scheppioni

Ik ben al bijna 49 jaar gestopt, maar ik zou zegge VOETBALLUHHH !⚽️??

0   0  
Vakgsaffieboys

Dat maken wij wel uit!!! Was vroeger nog onze lijfspreuk.....

0   0  
Ernie

Zal eens tijd worden

0   0  
Pizzabakker

Indien er buiten het stadion wel gerookt mag worden, dan lijkt het me wel belangrijk dat dit wordt gefaciliteerd. Momenteel is het zo dat je, indien je tijdens de wedstrijd het stadion verlaat er ook niet meer in komt.
Rookvrij prima, maar dan moet men bijvoorbeeld in de rust wel in de gelegenheid worden gesteld om even buiten een sigaretje te roken. Dan voorkom je ook dat er massaal toch gerookt wordt.

0   0  
PETROS

volgende boycot is van Flieger

0   0  
Strijder

Wat je ook vind..

Dit gaat lege plekken opleveren..

Komt het voetbal over he algemeen niet ten goed..

FOX zal wel blij zijn!

0   0  
Lamington

Wat een gezeik
Wat een gezeik
Wat een gezeik

En wat een zeikerds

0   0  
H'wiel

Hadden ze dat niet kunnen laten weten VOORDAT ik mijn seizoenskaart(en) ging verlengen !!!!
Had ik waarschijnlijk toch maar niet verlengd...
Voetbal, biertje(s) en daar hoort ook mijn rokertje bij.

0   0  
Oosterhout 3

Mensen die zeiken over roken moeten even nadenken....
Als jullie onderstaande niet doen mogen jullie nog steeds klagen!

1. Met de auto naar het stadion gaan(hebben anderen ook last van)
2. Ademen int stadion (hebben ook mensen last van)
3. Zweten int stadion(u raad het al, hebben mensen last van!)
4. Harder praten dan 65 decibel( hebben ook anderen last van want anders krijgen ze gehoorschade)
5. Alcohol drinken (mensen last van)
6. Kut roepen (slecht voor de Kids die meekomen? )

Doe je punt 1t/m 6 niet, mag je klagen.... Zo niet.... Lekker stil houden want andere dingen die je doet zijn zelfs nog schadelijker & storende dan roken

0   0  
Dutchbird

Vanaf het seizoen 2020/2021 H'wiel. Je mag nog één seizoen op de tribune roken daarna alleen nog maar in je eigen woonkamer met een FOX abonnementje.

0   0  
Ge Wit wel die jinne

Dan mag vuurwerk afsteken in het stadion straks zeker ook niet meer,

Hup NAC

0   0  
Vreven4president

Bij iedere cornervlag een rokershoek

0   0  
Willem van Aolst

Ik weet niet of mensen de afgelopen jaren onder een grote steen hebben geleefd. Maar dit rookverbod zat er toch aan te komen? En terecht ook...

0   0  
Vreven4president

Ik rook niet, alleen bij NAC. Bedankt dat ze me van mn NAC verslaving afhelpen ?

0   0  
Sjak

@Flieger..

Linkse politiek, dit k@tland wordt al 30 jaar door de rechtsen bestuurd, de vertrutting komt van rechts!.
Conservatisme, of het nu uit Noord Afrika, Azië of Amerika komt bepaald ons leven en onze cultuur.
Opzichtige uitingen zoals roken end rank worden verboden maar farmaceuten verdienen een godsvermogen aan verslavende middelen. Amerika gaat erdoor van naar de klote. De 1% Flieger waar jij zo lekker je op loopt te geilen gaan over lijken.. Misschien een idee voor onze nieuwe hoofdsponsor Xanax, een pilletjes bar waar we Oxazepam kunnen halen om rustig te blijven. In Arnhem en Amsterdam hebben ze die al jaren.

0   0  
Schrikbarend

STIL trainer spelers

0   0  
Hansiehansie

@Sjak @Flieger


Beetje politiek is oke, maaruhh dit is wel een supporterssite van NAC he jongens. T' is allemaal machtsbelust links of rechts

Ga die discussies over politieke kleur ergens anders voeren...

0   0  
Arie

Of gewoon niet meer neuken dan hoef ik geen rekening te houden met andermans jong!

0   0  
Van "taajlaand

Nog nooit gerookt en 'groot' geworden tussen twee ouders die goed waren voor twee/drie pakskes per dag.
In de auto en zelfs badkamer/w.c. zaten de asbakken vol.

Moest even lachen om het lijstje van Oosterhout 3, en denken aan alle 'gele hesjes' die tijd genoeg hebben om overal maar tegen te zijn en te demonstreren.
De jeugd plijt voor een beter milieu, goed streven terrecht, maar staan en masse in de rij bij de supermakt om: blikjes te kopen, zakjes snoep of broodjes verpakt in plastic.
Kijk even na een veldje na afloop van een festival of bij ons op de tribune op de grond.
Is het zo moeilijk om een traitje twee of drie keer te gebruiken?
Gaan na studie 'even op vakantie' met vliegtuig, want zijn daar 'aan toe'.
Hebben eerder dan ik (52 jaar) hun rijbewijs, en gaan om de hoek van de straat met de auto boodschappen doen of erger op 100 meter van huis sporten.
Om dan later hun kinderen met de auto naar de basisschool te brengen op 300 meter van hun huis.

Kom op zeg we slaan op alle vlakken door.
(Ook ik nu met typen...)

Natuurlijk brengt roken een gevaar met zich mee.
Maar typisch, op het nieuws na een grote brand, komen er (haast) 'nooit gevaarlijke stoffen vrij"...

Feestjes, iets wat ik graag vier, vallen vaak stil omdat de rokers even naar buiten moten voor hun peuk, dus half lege zaal en stemming (even) weg.
En de stank.....ik schreef al, nog nooit gerookt, maar ergelijke geuren te over op plaatsen waar mensen zijn.
Ken vele mensen die ook zo tegen roken zijn, maar kom ik die op de après skie tegen in Oostenrijk, staan ze met een glimlach en de handjes in de lucht op tafel....in de rook.

Knoflook en of uien op een broodje straks, verbieden?
Ik weet dat er kinderen zijn die een hekel aan een stinkbakkes van mensen om hun heen hebben.

"Zwarte Piet", negezoenen, zomer wintertijd, roken, werktijden, drank, pas na je 18e, plastic verbieden, vuurwerk en weet ik al niet meer.
Alles is gevaarlijk tegenwoordig.
Natuurlijk mag 'alles een beetje minder' en zijn er gevaren, ook op milieugebied (gaswinning), maar al die verboden....we slaan door!

0   0  
Breda

Gewoon in de grachten op de hoeken toestaan. Iedereen blij. Net als pissen en bierhalen. Soms moet het. .

0   0  
DENNIS79

Wat een naïviteit hier... Het rookverbod is al meer dan 20 jaar geleden ingesteld en langzaam maar zeker uitgebreid. Het is eerder verwonderlijk dat stadions pas over een jaar rookvrij zijn, en niet al sinds bijvoorbeeld 2004.

Veel rokers roken zelf ook al lang niet meer in hun eigen huis, maar enkel nog buiten. Het niet roken op openbare plekken, in scholen, op het werk, in de winkel, in restaurants etc. vinden we allemaal inmiddels meer dan logisch. Het niet roken in cafés is ook breed geaccepteerd.

Als je het met inachtneming van bovenstaande nog steeds vreemd vindt dat er een rookverbod op de tribune komt, heb je inderdaad, zoals iemand anders al suggereerde, de afgelopen 15 jaar onder een steen geleefd...

Ik ben er in ieder geval blij mee. Ben het inmiddels wel een beetje beu dat ik na een avondje NAC een uur in de wind stink.

0   0  
Gerry

Heel fijn deze maatregel! Niet meer meeroken, geen gaatjes in je kleren en de mede NAC fans leven er langer door. Is ook fijner om mijn kinderen mee te nemen en dat is goed voor de toekomstige bezoekersaantallen. Dit hadden ze al veel eerder moeten doen. Voor de rokers zou ik wel pleiten voor een rookzone, scheelt meteen weer wat drukte bij de toiletten en de bar! Of je rookt voor, tussen of na de wedstrijd!

0   0  
076

Er gaan wereldwijd meer mensen dood aan obesitas dan aan de honger inmiddels. Dus wat is next?

Er gaan overigens ook meer mensen dood aan zelfmoord dan aan geweldsdelicten dus we zijn lekker bezig mee zun alle ....

0   0  
Voske

En als we dan straks allemaal tien jaar ouder worden? Dan zitten we met z'n allen in een luier te schijten omdat de zorg kut geregeld is. Lijkt me niet de juiste volgorde...

0   0  
buurman

Tsja , je kunt alles trachten te reguleren. Dat reguleren kost overigens bergen geld om de regels te ontwikkelen, wet te maken en toezicht op naleving.
Vind wel dat je rekening moet houden met de mede supporter. Als je met astma op de tribune de rook mag inhaleren van een sigaret, sigaar ,pijp en joint is dat geen pretje. Maar voor alles is er een middenweg.

0   0  
Oosterhout 3

@buurman, daar hebben ze hun tribune dan toch voor?(familievak afgelopen jaar)

De site waarnaar nac verwijst meldt als reden dat vakken met vaste plaatsen mensen niet zomaar ergens anders kunnen zitten.... Dit is zowel op de bside als vakg dus onzin en dus mogelijk om bv ergens op het vak het rookvrij te maken!

0   0  
Oosterhout 3

En even voor de orde... Ik ben zelf een niet roker!

0   0  
Pmds

Wat is dit nou weer voor linkse onzin...

Iets met; “DAAAA MAAAAAAKEN WIJ WEL UIT!”...

0   0  
Peer

Als je ons NAC wil aanmoedigen heb je toch geen tijd om te roken zeker. Bovendien zijn de NAC-supporters één grote familie en op in het familievak mag niet gerookt worden (hihi).
Niet roken op de tribunes ben ik wel voorstander van.
Maar zorg voor een rookzone voor de rokers (met een tap erbij)
Dan heeft iedereen zijn zin.

0   0  
Dippo

Dan zal Nac mijn 1912 kaart moeten terugnemen, want ik ga echt niet naar het stadion zonder sigaretten.
Dit jaar zag een blind paard nog wel dat we zouden degraderen, maar zodra het een beetje spannend is rook ik mijn peukie.

0   0  
Erik

Dan ga ik niet verlengen.
Straks nog een drank en sta verbod en we zijn helemaal heerenveen2.

0   0  
Baosje

@BsideBreda

enige wat jij uitmaakt...is straks je sigaret ;-)

0   0  
buurman

Zoals dikwijls heb je gelijk Oosterhout 3. Ik rookte vroeger graag een sigaartje. Ben ermee gekapt om genoeg lucht te hebben voor ouwe lullen voetbal.
Ik gun echter andere mensen graag hun rokertje. Vraag me dikwijls af in hoeverre al die opgelegde regels werken.

0   0  
Ratje

Nog meer regeltjes precies wat we nodig hebben... Als die zure zeikstralen hier gewoon even aan hun buurman vertellen dat ze er last van hebben, dan kan buurman vast wel een paar meter verder gaan staan.
Hoeft nac ook geen geld uit te geven om de regeltjes na te leven. Nac kan zijn geld wel beter besteden denk ik zo.

Niemand durft meer iets te vragen, alleen maar zeiken op het internet.

0   0  
Frenkel

En weer een dag zonder trainer.
Van den abbeele mag dadelijk toch echt met een naam als Ruud brood, ron jans of een Mario been komen anders gelijk ontslaan.

Hij heeft echt een grote kutstart gemaakt door supporters warm te maken dat er binnen paar dagen beweging zou komen.

De enige beweging die er is gekomen is dat we nog minder mogen in een stadion

0   0  
Faant

NAC komt dagelijks in het nieuws met "NAC koopt stadion niet" / "men mag niet roken" maar waar blijft het werkelijke voetbalnieuws. Bekend maken van Trainer/Spelers !!

0   0  
Hansiehansie

Twitter bericht

Tom Breda
@tje_076
(link: https://www.bsiderats.nl/bergkamp-nieuwe-trainer-nac/) bsiderats.nl/bergkamp-nieuw… #NACpraat


Houd Tom ons hier voor de gek, of heeft B-Side Rats voor zijn beurt gesproken en snel een artikel offline gehaald?

0   0  
@Frenkel

Ik stel voor dat jij plaatsneemt in de nieuwe RVC Als de nieuwe trainer niet bevalt de pas aangestelde TD ontslaan.

Man,man,man.

0   0  
Nacfem

Een hoog whataboutisme op de site.? Maar ja Nac is ook een doorsnee van de samenleving en dat maakt voetbal ook zo mooi en verbroedert vaak mensen die op de sociale media elkaar het licht niet in de ogen gunnen. Feit blijft dat secundaire rook bijdraagt aan ziekten. Feit blijft dat roken stress verminderd. Dus snap ik de reacties van beide kanten. Maar de reacties van "dat maken wij zelf wel uit" vind ik getuigen van egoïsme. En lak hebben aan je medesupporters die je na de promotie waarschijnlijk met tranen in je ogen om de ne(c)k bent gevlogen. Regel het met de supporters, bijvoorbeeld in de gracht wel maar op de tribune niet oid.

0   0  
Martinus

Penders naar ADO trouwens. Die stond nog in een klapper.

0   0  
Peter

T R A I N E R?????

S P E L E R S??????


GVD A C T I E!!!!!

0   0  
Tombola Breda

De absurde vergelijkingen die er door sommige worden gemaakt zijn werkelijk lachwekkend. Dan hou je jezelf enorm voor de gek. Dat laat ook zien dat er ondertussen geen enkel fatsoenlijk argument meer te vinden is om roken op openbare plaatsen te gedogen. En dat is uiteraard vervelend als je een roker bent maar uiteindelijk onontkoombaar.

Persoonlijke vind ik het heerlijk om op een terrasje te roken met een goede trippel erbij. Maar ik besef mezelf ter degen dat ik hiermee andere tot overlast ben en dat dit binnenkort ook verleden tijd zal zijn. Ik vind dat jammer, maar accepteer het verder zonder mopperen. Omdat ik simpelweg geen enkel argument kan verzinnen wat, het hinderen van anderen met rooklucht, rechtvaardigd. Sterker nog, ik ben zo hypocriet als de pest. Als ik op een terras zit te eten vind ik het kut als ik op dat moment in iemand anders zijn rooklucht zit. Maar als ik klaar ben steek ik er zelf ook een op. Maar ik ben mij er in ieder geval van bewust dat ik hypocriet ben. Ik hoef mijn geweten niet te sussen met vergelijkingen die totaal niet in verhouding staan (ja bier is ook slecht...).

En Nederland loopt juist enorm achter qua rookbeleid in vergelijking met vele andere landen (zelfs landen die in onze ogen onderontwikkeld zijn). Dus begin niet te huilen over linkse/rechtse betuttel overheid bla bla bla.

0   0  
weethetbeter

echt die selectieve verontwaardiging van de rokers onder ons..dit is iets wat je al lang voelde aankomen.
Bij de meeste amateurs-clubs mag je ook niet roken wat zeer terecht is...
Bij mij in het vak zit ook iemand vaak een dikke sigaar te roken met zijn kleine dochter naast hem. Ik schat onder de 10 jaar. Die zit dus lekker 90 min met haar vader mee te roken.+ alle omringende stoelen....
Als mijn zoontje een keer mee gaat, valt ie bijna om van die walm....

Als we een vader in een auto zitten roken met kind en baby op de achterbank vinden we dat ook asociaal.
Dus waarom een tribune ook niet? Je kan zeg maar niet op een ander stoeltje gaan zitten......

Als je wilt roken ga je maar lekker thuis voor de buis kijken en heeft niemand last van je........
of gewoon 90 min op een Lollie zuigen, iets wat Cruijff als verstokte roker ook lukte...

0   0  
Bzzzz

Wat zitten er onder de Rats bezoekers nog veel betuttelende zeikertjes zeg.


Het rookverbod is niet meer van deze tijd. Ik ben tegen alles wat niet meer van deze tijd is. Mij geen gratis bier geven is trouwens ook niet meer van deze tijd.

0   0  
Arie

Ik zie hier iemand reageren dat zn jassie zo naar rook stinkt na een wedstrijd. MIJN GOD!
Er wordt best wel eens gerookt of geblowt op G, maar mijn jas heeft nog nooit naar rook gestonken, droeftoeter.
Buiten het feit dat ik vrijwel alleen rook als ik drink, en dat bij ons cluppie 1+1=2 oplevert, ben je op de fiets door de binnenstad naar huis nog schadelijker voor je longen bezig dan tussen wat minimale rookpluimpjes te staan. Daar kun je beter instaan dan je volstouwen met suikers, e-nummers en andere killers in de supermarkt.
Zo lang iemand het niet in je gezicht loopt uit te hijgen is dit gewoon betutteling nummer zoveel.


ps Ik wil het broodje bal ook nog steeds terug, lekker uit de jus. Ongezond? Boeien.

0   0  
DENNIS79

Rokers die praten over betutteling bij een onderwerp als het rookverbod hebben het niet echt begrepen.

Uiteraard worden rokers geconfronteerd met betuttelende maatregelen, acties en/of opmerkingen. De als afschrikwekkend bedoelde beelden van zieke mensen op rookverpakkingen, en stoppen met roken acties, zijn zeker als betuttelend te ervaren.

Het rookverbod is dat echter niet! Het gaat namelijk primair helemaal niet om de roker, maar om de niet-roker die min of meer gedwongen wordt om mee te roken. Het is eenvoudigweg niet van deze tijd om als gastheer je gasten op te zadelen met de gevolgen van de onhebbelijke gewoontes van een steeds kleiner wordend deel van je publiek...

0   0  
Bzzzz

Dennis, ben je al gestopt met autorijden?

0   0  
Nachoreca1

Ooit wordt er beslist hoeveel glazen alcohol we nog mogen drinken... wat een jank maatschappij...

0   0  
neb

Zit op F1 en daar mag al een tijdje niet gerookt worden. In de pauze een peukje in de gracht werkt prima. Kunnen ze misschien ook in de rest van het stadion introduceren.
Verder reageren hier mensen met een enorm goed reukvermogen. Twee uurtjes in een tochtbak in de openlucht en dan thuis constateren dat hun kleren naar een kampvuur ruiken vanwege een paar peukjes? Petje af.

0   0  
Spionkop

Wat een zieke reacties van sommige niet rokers zeg. Alsof ze rokers de ziekte K toewensen.

Nou... ik blow gewoon als ik daar zin in heb, mag dat niet. Daaaaag!

0   0  
Stan

Wat een achterlijke reacties hier.
Roken in het voetbal stadion kan anno 2019 echt niet meer.

0   0  
Bzzzz

Zeggen dat iets "echt niet meer kan" is niet meer van deze tijd. Schandalig!

0   0  
PPG

Wat een bullshit dit, we hebben nu een rookvrij F1. Maak hier nog een extra vak bij en de mensen die uit de rook willen zitten kunnen plaatsnemen op deze vakken. Waarom het hele stadion?

Ik rook zelf niet, maar ik vraag me af wat slechter voor je is. Wat rook inademen of die 15 pils die ik iedere wedstrijd drink...

0   0  
Fred1

Dit is een zegen.
Snap werkelijk al die domme reacties niet die zo graag hun longen en die van anderen staan te verzieken op de tribune.
Als je net als ik in je familie enorm en buitenproportioneel door die kut ziekte bent getroffen dan praat je wel anders.
Zuipen daar heeft niemand last van maar stinkrook die een ander zo vies vind dat hij het zelfs uitblaast inademen is walgelijk.
Maar nu zal iedereen dit wel een uitlating van een niet roker en een anti roker vinden en dat klopt nog ook, nog nooit gerookt wel meegerookt tegen mijn zin in. ?

0   0  
Den Hoge

En over een aantal jaar alleen nog maar 0,0% bier, groenten als snacks en verplicht zitten op je stoeltje.

Voor die ene wedstrijd in 2 weken mag mijn buurman gerust roken. Ik denk dat de fijnstof die vanuit Rotterdam en Antwerpen overwaait toch minstens net zo schadelijk is als de peuk van mijn buurman eens in de twee weken.

Laten we alsjeblieft geen betuteld land als Engeland worden waar niets meer mag.

0   0  
VAKKIE G

dit is pure onzin weet je wel wat je per dag aan stofdeeltjes buiten in ademd dat is nog slechter ze zijn echt helemaal van de pot gerukt dus ik blijf gewoon roken op vak g

0   0  
Heksenketel

Goed nieuws, maar doe mij maar een nieuwe trainer.

0   0  
Lamington

Nog even..

Iedereen die roept 'kan echt niet meer', 'niet meer van deze tijd', 'anderen tot last'

wens ik nooit tot mijn sociale kring te rekenen, miskleunen..

0   0  
Hans

Wanneer zal de Hartstichting lobbyen om NAC op te heffen omdat het spel zo slecht is dat je hart daar last van gaat krijgen?
Als gestopte roker stoor ik me er aan dat anderen bepalen wat je wel en niet mag. Roken in Central Park, New York mag ook niet meer. Het resultaat van bemoeizucht. Vwb het stadion: los het op met rookvakken en niet-rookvakken. Leven en laten leven.

0   0  
Mark Bieritieti

Bij mijn laatste wedstrijd zat ik achter 2 vrouwen die zaten te kettingroken met kinderen op schoot, nog even los van de ademnood die ik de hele tijd had.

Sommige zaken moeten betutteld worden omdat mensen te dom zijn om de effecten van hun gedrag te overzien.

0   0  
Remco

Gewoon lekker blijven paffen en al helemaal als er van die zeurpieten om me heen staan of zitten. Dan neem ik een extra dikke sigaar mee.

0   0  
Van "taajlaand

Heu....

Kan je hier niet meer op reageren?

Drie keer geprobeerd.

0   0  
Van "taajlaand

Het woordt kamker kan niet zeker....

0   0  
Van "taajlaand

Wat ik wilde schrijven naar Fredje is dat de "K" ziekte bij iedereen veeselijk is, zowel bij de persoon zelf, als in de omgeving.
Ik gun dat (op één persoon na, jij weet denk wel wie...) ook niemand.
Dat roken daar aan mehelpt is ook duidelijk bewezen.
Meeroken, weet ik niet in hoeverre dat ook zo gevaarlijk is.

Wat ik wél weet is dat er een hoop rotzooi in de lucht hangt, en wij daar ook zelf, en iedereen anders ook zat aan mee doet.
Wat ik ook weet is dat jij (vroerer) wel eens met het vliegtuig op vakantie ging/gaat.
Ooit al eens gekeken hoe veel fijnstof zo'n apparaat produceert met stijgen?
Heb je dan ook in de gaten dat de inwoners in de omgeving van Schiphol, r-dam/den Hague, of Eindhoven daar ook veul last van hebben?
Gaat toch ook allemaal door?

Waar ik me dus wél druk om maak, zijn alle verboden tegenwoordig.
Vrijheid-Blijheid, is vaker ver te zoeken, en de slogan "we losseen het samen wel op", kunnen we ook in ons stadion gebruiken toch?

0   0  
Anne Sickenga

Ik ga naar het winkelcentrum loop lang iemand die rookt, lig 2 dagen op bed

0   0  
Anne Sickenga

Ik ga boodschappen doen loop lang iemand die een smerige sigaret op steekt. Ik heb 2 dagen met micraine op bed gelegen

Laad alle berichten na dit bericht in