Welcome to Disney Breda
Waar de jongens van De Rat al een tijdje aan het schoppen zijn, beginnen u ook andere media lucht te krijgen van de veranderingen in Breda. Twee artikelen over de vercommercialisering bij NAC leverde het vooralsnog buiten de NAC supporters media op: Eén van Voetbal International, keurig overgenomen door de Rat, en één van in de hekken. En ja, ook wij vrezen met grote vreze dat dit niet helemaal de kant op gaat die we wel graag zouden zien. Misschien dat meneer Eskes er toch wijs aan doet om eens kennis te maken met de supportersvertegenwoordigers. Schiet ie op den duur meer mee op dan zijn kop-in-het-zand politiek van nu.
Bron: B-side Rats, De Rat, VI, In de hekken.
Plaats reactie
Hulde voor het stukje in de hekken
als het zo erg word als boven omschreven, dan word het een pittige strijd en zal Eskes met pek en veren het Bredase verlaten. NIEMAND is meer dan de CLUB,
Geef die man toch een kans. Laten we aan het eind van dit seizoen een oordeel vellen.
Ik vind trouwens het gezeik over het binnenbrengen van vriendjes zwaar overdreven. Buiten dat hoeft het niet eens een probleem te zijn... Persoonlijk heb ik ook meer vertrouwen in mensen die ik ken, zeker als ze direct moeten presteren heb je geen tijd om een nieuwe medewerker te laten aanmodderen.
Ik durf het ook wel een kans te geven maar er moet na één jaar wel resultaat zijn.
Een deuntje hier en daar kan me weinig boeien.
Doel is het stadion vol te krijgen richting de 19.000 elke thuiswedstrijd. Puur om te overleven.
Feit blijft dat ik de eerste indruk niet over positief vind. Zeker het aantrekken van een zeer dure communicatiemanager met een hoop poeha en gebakken lucht zetten bij mij nogal vraagtekens aan de zoden.
Op de forumavond was Eskens opzich duidelijk maar ook bij Eskens blijft het voorlopig bij een hoop gebakken lucht. De toekomst moet het uitwijzen. Ik wil het wel een kans geven.
Eskes moet een schuld wegwerken van 11 miljoen, NAC in de eredivisie houden en dan ook nog supporters, sponsors, financiers, gemeente en wat al niet meer te vriend houden. Dat gaat dus nooit allemaal samen, dus je kunt er op wachten dat er altijd wel iemand teleurgesteld wordt. Daar moet ie zich niet al te veel van aantrekken en zich richten op schuldsanering en eredivisieschap.
Overdrijven is (soms ook een mooie) kunst, laat die column van In de hekken een waarschuwing met een knipoog zijn.
Maar vooruitgang begint met verandering en met zijn allen in de hekken hangen te zeiken, schiet niemand wat mee op en gelukkig het staat iedereen nog altijd vrij met en ander of beter plan te komen.
De beste oplossing zal hopelijk gevonden worden tussen in het speelveld tussen de flashy marketing manager, de no-nonsense trainer en borrelende steakholders. Want met alleen die laatste twee stereotypen komen we er niet.
Het stuk van in de hekken is geschreven door Martijn, een jongen die twee treden onder me op de bside staat, volgens mij ook voor de rat geschreven heeft en een tijdje terug met een intervieuw in VI stond. Er is dus niet echt sprake van ' andere media', enkel van een ander medium. Begrijp me niet verkeerd, ik vind het goed dat mensen begaan zijn, zich zorgen maken en dat is ook heel vaak terecht. Ik vind echter wel, dat we Eskes een kans moeten geven en niet zonder meer af moeten schieten. Wat er op derat.nl gebeurd, is veel te makkelijk vind ik.
Stemmingmakerij onder de noemer: Hoe maak ik mijn eigen club kapot.
Eskes moet een schuld van 11 milj. wegwerken, de club overeind houden en zorgen voor acceptabel voetbal. Geef die man een kans en zaag niet continu aan de stoelpoten.
Een echte fan is reeel en blaft niet makkelijk vanaf de zijkant!!
Overdrijven is inderdaad een kunst. Toch ben ik bang dat door al die veranderingen nac steeds verder van de supporters komt te staan.
Ik snap waarom dit allemaal gebeurd en ik geef Eskes een kans maar vertrouwen doe ik het nog niet helemaal.
Ja het begint met een jingle bij de tussenstanden, maar zulk soort dingen gaan altijd met stapjes. En daarom is het juist belangrijk om waakzaam te zijn, zodat onze club cultuur niet naar de klote gaat.
De jongens van De Rat zijn door schade en schande wijs geworden. Tegen de tijd dat het gros van de supporters vegint te morren, dan is het vaak al te laat.
Bij elke directeur wordt er geroepen "geef hem eerst een kans". Wij hebben wat dat betreft Mommers te lang in bescherming genomen.
Wat je nu ziet is het begin van de richting die Eskes op wil. De supporters zijn duidelijk van ondergeschikt belang in die visie. Dat past niet bij een club als NAC.
Wat de opmerking van Wanny betreft: ja, je kan niet iedereen tevreden houden. Maar naast voetbal is bij NAC de aanhang de core. En dat heeft meneer Eskes & Co. nog niet goed in de gaten
Gaat weer een heftig seizoen worden in ons mooie Breda , krijg er gewoon al weer gruwelijk veul zin in !!!
Alternatief is natuurlijk een stapje terug:
- overkapping van de tribune halen
- bier uit een enkele tap met haan laten komen
- betalen met contant geld
- kaartjes kopen bij een loket
- reclame uitingen verwijderen
Dan zitten we vast in no time in categorie 1!
Alles moet gewoon wijken om NAC overeind te houden. Dat schijnt nog steeds niet iedereen door te hebben geloof ik.
Anders dan Mommers houdt Eskes zich niet bezig met konten kussen van supporters en zich inlikken, maar bedenkt hij gewoon manieren om geld te verdienen. Dat is zijn taak en dus begint hij goed vind ik!
Veel supporters zijn te moeilijk, we dat NAC financieel gezond is, maar vervolgens schieten we alle mogelijke manieren om geld te verdienen af voordat ze uberhaupt gerealiseerd zijn. We mogen de muntjes niet vervangen door een kaart, we mogen geen deuntjes, geen opvallende sponsornamen en mag al helemaal de drankprijs niet omhoog, evenals de prijs van de seizoenskaarten. Tja, dan wordt het erg moeilijk! We moeten minder kleinzerig doen. We roepen toch zo hard dat we de beste supporters zijn? Dat kan je ook laten zien met commercie om je heen!!!
Wanneer NAC gezond is is er weer ruimte voor andere zaken...
Ik ben van mening dat Eskens een kans moet krijgen, en iedereen weet dat hij de lastige en ondankbare taakheeft om een forse schuld weg te werken, maar daarentegen is het tijdig informeren van de achterban inzake verandering van betalingssystemen wel het minste wat hij kan doen.
De supporters brengen jaarlijks een hoop geld bij NAC binnen en drinken zich het apelazerus op de tribune, wat ook een flinke smak met geld kost, daarom zou het dus niet raar zijn dat je eerst gaat informeren of er animo is om dit in te voeren ipv het muntensysteem, en niet via één of andere lullig persbericht mededelen dat het er "gewoon" komt
Laat het seizoen maar beginnen , want ik weet nu al zeker dat dit niet het laatste geintje van Eskens zal zijn, dus het gaat gewoon ouwerwets spoken op de tribunes van het Rat Verlegh Stadion !!
HUP NAC
Sponsoring door Quick, kroketten van Kwek(keboom), Kwak van de tap.
Hup NAC en hala Breda
@TpT
Je bent 1 van de weinige die het echt snapt. Hulde voor je reactie.
Winnen is het beste medicijn om weer gezond te worden, met wel nuchtere mensen aan het roer natuurlijk !
@TpT
Wanneer NAC gezond is is er weer ruimte voor andere zaken…maar als het Eskens ligt is NAC NAC dan niet meer!
Gevalletje 'Operatie geslaagd, patient overleden'.
Tja, die ne gast. 'Overleden wegens ouderdom' klinkt vast mooier?
Centjes binnen halen is het enige reddingsmiddel, waarbij soms dingen moeten wijken. DE NAC cultuur zal nooit verdwijnen, zelfs niet met deuntjes of bierkaarten. Vernandering van spijs doet eten als is het soms zuur (je kent dat van die appel, doorheen bijten dus), maar commentaar geven zonder goede argumenten is als het bekende spreekwoord"De beste stuurlui staan aan wal". Pas maar op dat je dan niet in het water valt.
Conclusie en advies: Niet te gauw oordelen, geef de aangestelde mensen een kans, afrekenen kan nog altijd.
Elf miljoen schuld kun je niet zo maar in de vuilnisbak gooien en verbranden.
De Rat is bedenkelijk bezig. Dat je je zorgen maakt ok, maar spreek iemand dan persoonlijk aan of via daartoe bestemde kanalen ipv zulke stukken op internet te gooien. Daarmee beschadig je de club alleen maar.
Vooral die communicatie manager is een lachertje. Via een nieuwsbericht op deze site moet ik vernemen dat er zondag een open dag is?
@ Mafkees
Ik begrijp die emoties maar NAC is juist te lang ondergeschikt geweest aan emoties van o.a. supporters. Je had mensen eens moeten zien klagen over de fusie tussen de jeugdopleiding van RKC en WillemII. Die mensen die daar fel op tegen waren zijn ook de eersten die straks staan te klagen dat de technisch directeur te weinig binnen haalt en dat er te weinig doorstroomt vanuit de eigen jeugd. Dat is niks zeg, want de jeugdopleiding van RKC en WillemII is over 10 jaar de NAC jeugd voorbij gestreefd, dat is nu al een zekerheid.
Ik ben het compleet eens met Wanny in deze.
De directeur heeft 2 taken: schuldsanering en eredivisieschap.
Wat veel mensen vergeten is dat die clubcultuur voor een groot deel echt wel in onze handen blijft. Blijven hangen aan de clubcultuur is stilstand en we zijn al zo ver achterop!
Hier en daar zal er water bij de wijn gedaan moeten worden door supporters en laten we hopen dat alles dan vervolgens binnen de perken blijft. Ik begrijp die vrees van supporters maar de clubcultuur gaat echt niet verloren door een jingle.
Ik vind het overigens verder prima van een website als DeRat om kritisch te zijn. Maar om nu al, behoorlijk ongefundeerd en enkel op gevoel, aan de stoelpoten te zagen is eigenlijk heel kinderachtig.
Eskens gaat ons dit jaar leiden en laat hem binnen één jaar maar duidelijk resultaat boeken.
Slechter als nu kan het niet gaan en we zullen toch iemand nodig hebben die weer een beetje kan opbouwen. Want laten we eerlijk zijn: Busselaar heeft alleen maar gesneden in de organisatie. Naar mijn mening kan een goede saneerder ook een fundering leggen voor de volgende directeur en sterker nog: hij moet al een stap vooruit zijn en ook goed op kunnen bouwen. Dat heeft Busselaar nooit gerealiseerd.
Beter eskens steunen en het beste er van maken. Ti's niet dat er een kip met de gouden eieren als back up klaarstaat om hem te vervangen. Alles afkraken is makkelijk, kom anders eens met goede alternatieven. Denk dat het bestuur overal voor open staat voor goede ideeën. En mocht je een geniaal idee hebben, stuur dan een mail naar eskens ofzo en post het niet alleen hier.
Ach toch klopt het wel een beetje.
Lange wachttijden, korte rit en na afloop soms teleurstellend. Maar wij zijn NAC!!!!!!
Wat nou de NAC-cultuur gaat er aan? Wij als supporters maken de cultuur, daar verandert niets aan door een jingeltje, een ander beraalsysteem
Wat een gejank allemaal. Door dit soort artikelen maak je elkaar bang en gaat iederen het ergste geloven. Stel je allemaal niet zo aan en wacht maar rustig tot nac uit de schuld is druktemakertjes. Hup nac!
Beste medesupporters,
We gaan een heet seizoen tegemoet, wij als NAC-supporters weten als geen ander waar het bij NAC om draait.
De mensen in het bestuur zijn niet te benijden in hun taak NAC op het rechte (financiele en sportieve) pad te houden. Maar in hun weg dit pad te bereiken mogen wij als supporters niet genegeerd worden, want wij als supporters zijn een van de belangrijke pijlers van de club.
Langzaamaan sluipt er een vorm van commercie het stadion in wat niet des NAC'S is en wij als supporters daar best iets van mogen vinden ofwel tegen protesteren. De NAC-cultuur is iets om te koesteren en niet langzaamaan af te breken.
Nu gaat het allemaal nog subtiel en bedachtzaam (jingletje voor de ruststanden, betaalkaarten, het onzichtbaar opstellen van de directie, het negeren van de cultuurbewakers...). Straks misschien een buitenlandse investeerder?!... Laat ik niet gaan speculeren...
We moeten kritisch blijven en zeker ons geen keurslijf aan laten meten!!!! De NAC-sfeer is ongrijpbaar en uniek voor nietNACCERS, en laat die ongrijpbaar blijven voor hen die er aan willen tornen...
Ik wens dit bestuur veel wijsheid en plezierige avondjes NAC!!
COME ON NAC
Prima. Ik ben blij dat veel mensen het een kans willen gevrn. Dat is mooi.
Maar ik ben er van overtuigd dat het "ongrijpbare" van de "NAC cultuur" heel snel gegrepen en ondergesneeuwd is door de commercie, die onder het mom "de club overeind houden" en "in de eredivisie blijven" gedoogd wordt door de supporters.
Salzburg is ook gered en bestaat ook nog steeds.
Supporters maken de cultuur, maar voordat je het weet is er onomkeerbaar en krijg je dit:
http://www.indehekken.net/news/actueel/het-einde-van-de-bluebirds/
Nu verwacht ik het niet dat het zo extreem word, maar de eerste 2 actie's van Eskes vind ik nou niet echt om te juichen.
Naccultuur om zeep helpen!! Weg ermee.
Tijd voor vernieuwing.
Kan dit stadion niet vergelijken met het oude uit de Beatrixstraat.
Anders graven we ons eigen graf.
Open staan voor alles en bespreekbaar maken!!!
Nacbasketbal vroeger was ons ook opgedrongen!!!
Om maar iets te noemen.
De NACdeuren moeten openen en dat SE niet altijd komt opdagen? Tja eerste maanden erg druk hoop ik. Zie in hem de persoon die meedoet en mee wil werken aan vernieuwingen!!!!
NAC MOET GEEN BESLOTEN CLUB MEER ZIJN!!! dat was de cultuur!!!
@ratboy
Die 2 acties hierboven beschreven zijn idd niet om te juichen, en ik weet ook zeker dat jouw aangegeven link ook nooit voor NAC zal gaan gelden.
Laten wij als NAC-supporters de zaken Kritisch volgen en ingrijpen waar nodig... En vooral de NAC-sfeer maken en beleven, en de ploeg steunen op onze eigen unieke manier...
Vroeger werd er gesproken over bn de stemmingmaker.
Het lijkt erop dat derat.nl ook die kant op gaat. Gelukkig ziet het overgrote deel van de supporters in dat we moeten overleven. Grootste probleem van de cultuurbewakers is dat Eskes ze geen invloed en macht geeft. Jarenlang hebben te veel mensen invloed gehad en wat heeft NAC dat gebracht?
Zolang NAC in geel-zwart speelt, veel bier vloeit, het clublied voor de aftrap wordt gespeeld en wij hard blijven zingen is er niets aan de hand.
als NAC slecht voetbalt baal ik, maar dat accepteer ik.
als NAC net als al die andere clubs gaat beginnen met jingles bij doelpunten is het wat mij betreft het einde van alles waar NAC voor staat. dit mag niet gebeuren.
Denken jullie nu echt dat dit de enige twee acties van Eskes zijn? Die man is bezig met een complete cultuuromslag op kantoor. En dat was enorm nodig. Eskes heeft 2 man buiten gewieberd die bijverdienden bij de deals die ze binnenhaalden en ook nog eens niet presteerden.
Hij is bezig met de kosten onder de loep te leggen, de relaties met sponsors en financiers te professionaliseren, horeca partner te zoeken, KNVB tevreden te houden etc etc. Mensen die denken dat runnen van NAC bestaat uit eem jingle en een drankkaartje snappen er echt geen zak van.
Geef hem wat tijd, wegsturen kan altijd nog, daar hoef je echt geen 7 jaar mee te wachten.
@ Gvap
Precies, deze groep gedraagt zich alsof NAC van hen is. Nu ze niet meer in alles gekend worden gaan ze piepen...
Goed gesproken ballen!!
Stemmingmakerij van laag niveau van de Rat. Alles wat maar een beetje riekt naar verandering wordt met de grond gelijkgemaakt. Als t aan hun ligt staan we weer op een houten onoverdekte staantribune in de regen met papieren toegangskaartjes. Geen idee waarom ze zo moelijk doen over elke vernieuwing. Wat heeft het wisselen van een systeem met muntjes naar een betaalpas in godsnaam met Disney of cultuur te maken? Besef gewoon dat we op sterven na dood zijn en elke cent hard kunnen gebruiken. Dat stadion zal het een worst zijn hoe ze hun bier kunnen betalen als er maar gewonnen wordt!
Liever een club die zich op de lange termijn kan meten met Groningen/Heerenveen dan een club die eeuwig tussen 12-14 of lager bungelt omdat de 'clubcultuur' zo nodig behouden moest worden.
Clubcultuur wordt gecreëerd door de supporters, niet door de naam van het stadion of het geluidje tijdens de doelpunten.
Eskes kan NAC niet redden door alles op dezelfde manier aan te pakken als de niet deugende voorgangers.
Iedereen zal het merken dat NAC gered moet worden. Qua salarissen rijken de bomen niet meer tot aan de hemel, er zijn mensen ontslagen die bij de club (voor ons) achter de schermen werkten en ook de supporters zullen het gaan merken.
Maar nee, dan wordt er gezeurd en gezeken en deugt de man niet omdat sommigen nu eenmaal voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten (en niet eens bewust het dubbeltje hebben meegemaakt).
Ik zie een enorm schisma onder Nacsupporters te ontstaan... Degene die in de eredivisie willen overleven, als dat nodig is met een lichte vercommercialisering van details als een betaalsysteem. En degenen die Nac als, zoals die ne gast het wel mooi omschrijft; de old skool voetal beleving wil blijven behouden, des noods in de vierde klasse.
Ik vindt het argument "nu het betalingsysteem en een jigle bij de tussenstanden, volgende stap jingles bij doelpunten en klappers op de tribune" enorm kort door de bocht en slaat kant nog wal. Die volgende stap komt er natuurlijk helemaal niet. Ik ben er van overtuigd dat Eskes weet dat hij daar niet mee aan moet komen zetten.En dan nog, mochten ze komen (wat niet gebeurd), dan mikken we toch met z'n allen die klappers op het veld, of schreeuwen we massaal over de jingle heen? Ik zie het probleem niet.
De ene groep support Nac vanuit ambitie, de ander van nostalgie. Ik vrees dat als we de club gaan besturen vanuit nostalgie, er over een paar jaar gewoon helemaal geen Nac meer is. Daarnaast vindt ik het nogal een schop in de ballen van de sponsors, mensen die belangeloos veel geld in Nac steken, om te zeggen dat het niet uitmaakt of Nac eredivisie of 4de klasse speelt. Die mensen geven Nac niet als die euros om te degraderen. Die geven Nac geld uit ambitie, omdat ze willen dat Nac hoog eindigd zodat hun sponsornaam goed en vaak in beeld komt. En dat is hun goed recht. Je kan dan niet zeggen: "sfeer is belangrijker dan ambitie" want daar geven ze dat geld niet voor. Nac is naast een sfeervolle club met een luidruchtige achterban ook een sportclub waar top sport beoefend wordt. Met spelers die altijd willen winnen. Dat is nou eenmaal een deel van de realiteit. Sfeer en tegendraadsheid mag, en moet misschien zelf enkel van alle 17000 supporters komen (we blijven positief he). Goed beleid van zodat we financieel gezond zijn en sportief meedoen van technische en commerciele staf.
De stukjes van de buitenwacht (wat alleen het stuk op VI is want het andere stuk komt van een Nacsupporter "die al in de hekken hing op de Beatrixstraat" - niet echt objectief dus) moet je een beetje met een korreltje zout nemen. Het staat allemaal een beetje jolig en stemmingmakend opgeschreven. Dat Eskes een vriend meeneemt vind ik ook geen probleem. Nogmaals, en dat schijnt nog steeds niet iedereen te begrijpen: Nac ligt nog steeds op de intensive care. Ik snap van Eskes dat hij, iemand die de eindverantwoordigheid heeft, iemand naast zicht wil hebben waarvan hij weet dat hij die kan vertrouwen uit eerdere ervaringen. Zeker als de problemen zo groot zijn. Je kan het een Old Boys network noemen; zo werkt de wereld nou eenmaal.
Waar mijn nekharen echter wel van overeind gingen staan, is het bericht dat Eskes tijdens de voorbereiding op vakantie is. En dat TD v. As schijnbaar helemaal geen contact met hem heeft. Het commentaar van v.A sop waar de commerciele man zich zou bevinden - "op het strand bij Zandvoort geloof ik" - maakt me ook licht nerveus. Als hij dat letterlijk zo gezegd heeft ben ik bang dat de voetbaltechnische en commerciele afdelingen binnen Nac totaal langs elkaar heen gaan leven. En dat kan nooit goed zijn. Eskes op vakantie in de voorbereiding vind ik ook echt niet kunnen. Om de snor maar te qutoen: "als voetbaldirecteur kom je s ochtens vroeg voor iedereen binnen, en doe je 's avonds als laatste het licht weer uit". Ben ik het helemaal mee eens.
Mensen willen Eskes al afbranden voor hij wat heeft gedaan. Mensen vinden hem onzichtbaar. Dat kun je ook zien als: hij steekt zijn kop niet in de kont van supporters maar houdt zich bezig met zaken die echt van belang zijn om te overleven. Als hij en zijn commerciele vriend het later blijken te verkloten mag er ook absoluut keiharde kritiek komen, maar daar is het nu nog veels en veels te vroeg voor.
Iedere organisatie krijgt de leiding die het verdiend!! Blijkbaar is dit nodig om op enkele belangrijke onderdelen vooruitgang te boeken, ten koste van vrij veel.
Haha elje mooie reactie
Vinger aan de pols; prima, maar iemand nu al bij zijn enkels afzagen is pure stemmingmakerij.
Het jippiejeej van Hornbach kan heerlijk worden aangevuld door 'motherfucker' (helaas missen we de 'ka'), maar wie weet, zit er meer in het vat van de grootste doehetzelver van Nederland. Wie heeft ooit de CR op de hoogte gesteld van het oubollige dingdong dat we nu horen?
Contant, pasjes, muntjes of een foto van je blote snikkel... whatever, als ik m'n bier maar krijg. Heb je geen munten meer, moet je nieuwe halen, heb je geen saldo meer, dan moet je bijstorten en heb je geen snikkel meer... tsja, moeilijk!
Wat wel aandacht verdient, en daar hebben (o.a) de mannen van 'De Rat' helemaal gelijk in, is de communicatie. Als je als nieuwe A.D aan de slag gaat en je huurt een externe communicatie manager/adviseur/bobo/geef het beestje een naam in, zorg er dan ook voor dat die communicatie op orde is. Alleen al het gemor van supporters op websites zoals deze (er zijn nog veel meer zaken) geeft duidelijk aan dat dit niet is zoals het zou moeten zijn.
Ook het vakantie vieren en/of niet herkenbaar aanwezig zijn tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen van de mensen die NAC weer vlot moeten trekken (de Herald of Free Enterprise, Exxon Valdez of de Koersk zijn er niets bij) is verre van briljant. Stefaan kan beter 2 weekjes nemen na Ajax NAC, want de transfer window is dan toch gesloten (vanaf de Arena zit hij ook nog eens dichter bij huis) en onze nieuwe comms pippo kan maar beter heel snel gaan commsen en gezien het geklaag maar beter heel erg snel terug komen van reces...
Ik ben best kritisch, maar van de andere kant, geef die mannen een kans. Bekijk het kritisch maar van slakken met zout heeft nog nooit iemand genoten.
En dan nog 1 ding... commercialisering, veramericanisering of Footballisering IN het stadion is een NO GO, maar als Eskes het voor elkaar krijgt dat wij net als in Amerika op P5, voor een wedstrijd, kunnen bbq-en en er een paar biertenten staan mag hij blijven...
Het moet makkelijk mogelijk zijn om NAC te redden zonder heel de club te veranderen!
Continue is er een strijd tussen commercie enerzijds en cultuur anderzijds. Heeft iemand ooit al serieus gekeken of het mogelijk is om de cultuur en de exponenten van die cultuur commercieel in te zetten. Ik hoor veel van mijn medesupporters vol lof altijd over St. Pauli praten. Wat die club heel slim doet is alles op hangen aan cultuur waardoor cultuur eigenlijk de USP is geworden waar het gehele commerciele beleid aan is opgehangen. Het lijkt me dat dit bij Nac toch ook moet kunnen. Oftewel vanuit het bestuur en de afdeling Commercie juist de cultuur gaan versterken en onderstrepen. Daarmee kun je een unieke positie creëren waar bedrijven uiteindelijk graag bij willen horen.
PS. Mocht je dan als bestuur graag baantjes willen weggeven... haal dan John Smit van de bank af en Gerard den Haan uit zijn friettent en stel ze aan als bewakers clubcultuur waarin NOAD altijd centraal staat.
@GAVP. Je maakt een punt. Er zijn nog steeds supportersgroepen die denken mee te kunnen beslissen in een voetbalbedrijf in het kader van clubcultuur. Ongelooflijk bij een bedrijf als NAC met 70+ werknemers en vele supporters dat in feite onder CURATELE staat.
Terwijl velen zich terrecht afvragen waar Eskes mee bezig is. Hoop toch snel wat meer te horen dan kosten besparingen/ extra inkomsten < 50K Euro.
Vraag ik me al jaren af wat nu de toegevoegde waarde is van het huidig bestuur en die andere 12 apostellen.
Heb totaal niet het gevoel dat hier samen wordt gewerkt. 1 man, ook al is dat de paus, gaat hier geen verandering in brengen zonder "back-up" van bovenaf.
Hoop dat die investeerder (met NAC hart) snel komt.......
Wat een waardeloze artikelen! Het is zooo eenvoudig om zo makkelijk te scoren. Pak het algemene gezeur van een paar forumsites en schrijf het uit naar een artikel en hoppa prijsschieten bij de supporters. Inderdaad stemmingmakerij!
1.je had al fuji film stadion zoveel jaar geleden
2.de bal werd gesponsord door
3. Stond u op de foto in het publiek dan had Skil een boormachine voor u
4. In de pauze staan er jongetjes penalty te schieten en die penaltie bokaal wordt mede mogelijk gemaakt door reclameborden op de middencirkel en wordt ongeroepen door de speaker
5. Het stadion is sinds jaren behangen met reclameborden
6. De jeugdopleiding is gesponsord door
7. Enz enz
Nu lullen over cheerleaders.. Dan kijk je naar je lelijke buurman dan vijf minuten naar een paar mooie meiden op het veld
Nu lullen over vuurwerkshow terwijl
Men altijd vuurwerk wil maar geen show
Alle reclameborden in geel zwart om meer NAC kleur in het stadion te krijgen is natuurlijk ook niks
Een jingle.. Tsja nou en? Bij de oplevering van het stadion had NAC een geluidsinstallatie met applaussimulatie!!!
Contant betalen of met muntjes of een pasje.. Het is wat zeg.. Hebben die lui dan geen pinpas?
En zo heeft sponsoring al jaren invloed op wat NAC is en zorgt de invulling ervan zelfs voor een stukje cultuur want waar men nu moord en brand over schreeuwt was er jaren geleden ook al maar toen was er geen internet om er samen over te zeuren.
Stukje cultuur waar wel wat aan mag gebeuren is de sfeer in het stadion en daar bedoel ik de supporters mee.
Veelal dezelfde liederen en die zijn ook zo oud als de weg naar Rome.
Als NAC noad op et veld laat zien pakt de supporter het zo op.. Als NAC geen noad laat zien dan is het in het stadion ook vaak een tamme bedoeling. Als we dan toch iets willen zeggen over het kwijtraken van cultuur dan is het noad stukje. NAC zog voor noad op het veld en je bent binnen no time de sfeervolste club en je draait iedere wedsttijd volle bak!
Gelukkig zijn de reacties hier heel wat genuanceerder dan op de Rat. Ik kan met goed vinden in het stuk van Zus hierboven. Conclusie is dat die paar gasten van de Rat niet moeten denken dat ze de overige 99% vertegenwoordigen want de meerderheid van de supporters denk er heel anders over. We zijn bijna failliet verdomme en Eskes doet er alles aan een paar centen binnen te krijgen om overeind te blijven. Ga hem dan niet dwarsbomen met stemmingmakerij vrienden van de Rat. Of je moet zoals iemand hierboven al schreef niet meegaan met de huidige tijd tijd en tevreden zijn met een plek in de Topklasse. Maar als je mee wil blijven doen in het topvoetbal zal je manieren moeten verzinnen gelden binnen te halen en ja dat is commerciel denken. En ben maar niet bang want Eskes kent de grenzen. Hij zal echt geen jingle bij een doelpunt laten draaien! Hup NAC en een fijn seizoen allemaal met veel NOAD.
Gelukkig zijn er meer mensen zoals zus met enige realiteitszin.
Daarbij bepalen wij als supporters de sfeer, dat was vroeger en dat is nu niet anders.
Eskes probeert geld voor de club te verdienen, laat hem zijn gang gaan.
Zolang er geen muziek na een doelpunt komt en NAC in geelzwart blijft spelen is er niks aan de hand.
En over de goeie ouwe beatrixstraat : Geen foto zonder Fuji! Toen ook al ja.
Het is overduidelijk dat alle commerciele middelen worden ingezet om de schuldenlast naar beneden te krijgen.
Ik vind een jingle na een doelpunt ook niks (zolang het maar geen house-tune is zoals bij andere clubs maar het intro van AC-DC's Whole Lotta Rosie - het moet namelijk *kracht* bijzetten). Pasjes voor het drinken? geen probleem. Cheerleaders? Als ze maar shirtjes ruilen na de wedstrijd, dan blijft de bar ook langer open (moet ie wel een verdieping naar boven).
Een naamgever aan het stadion (voor HEEL veel geld)? Was ooit al zo (Fuji). Kortom, zoveel nieuws en verwerpelijks is er niet aan de horizon, en moeten we hier als fans nu gek van worden? Stel je niet zo aan. Het hoofddoel mag niemand vergeten: NAC moet financieel weer gezond worden zodat er over een aantal jaren weer aansprekende spelers komen voetballen die GRAAG naar NAC komen.
Maar we moeten de nuance niet vergeten. TE opzichtig is niet goed en ik denk dat dit de NAC cultuur is waarover we het hierboven allemaal hebben. De twee artikelen schetsen een verwrongen beeld van wat er allemaal kán gebeuren. Laten we eerst afwachten waar Eskes en cornuiten mee komen. Dat wij als fans daar openlijk afstand van nemen en er de VI mee halen, soit. Maar de financiën moeten op orde en dan is elk middel geoorloofd.
Oh ja...voor de muziekbarbaren: zoek het op bij YouTube, en bedenk maar hoe we mee gaan zingen:
(acdc): tadadadadadaDA)
(wij): hey-hey-hey-hey!
Ik kan me nog geen Frans Duijts variant voorstellen, laat staan die verwerpelijke house (zie huldigingen Holland Heineken House, GATVER).
Sankt Pauli is inderdaad een club die zijn commerciele positie uitbuit doormiddel van cultuur binnen de club. Verschil met Nac is echter dat de supporters een enorm sterke politieke filosofie uitdragen (links/anarchistisch) wat erg goed werkt in de huidige tijd van het massale grote geld in voetbal. Ze hebben dan ook een voorzitter (als die er nog zit ten minste) die zelf 100% achter deze ideologie staat, en zelf als persoon ook zo is en dat ook nog eens de intelligentie heeft om dat commercieel uit te buiten. Ik denk echter dat de Nac supporter het niet echt van een sterke politieke ideologie moet hebben. Met alle respect, maar het gaat bij ons vooral om gezelligheid, bierdrinken en hard schreeuwen. Wil je dat commercieel uitbuiten dan moet je met veel meer komen dan alleen 'tegendraadsheid'.
De nac cultuur is al jaren aant veranderen we zijn ook een van de clubs waar het langzaam gaat dat is ook te zien aan de financiën
Het is simpel zonder extra euro's zijn wij er geweest
Dus kiezen of delen
Barcelona heeft nu ook een shirt sponsor wat ook heel wat te weegt bracht bij de fans Maarja zonder die miljoenen hadden ze ook een groot probleem
Mensen wij hebben al die euro's nodig dus neem het voor lief en ga nog jaren na nac
Of blijf zeuren en het is volgendjaar gebeurt
Omdat ik een seizoenkaart heb van een paar honderd euro heb ik niet het gevoel dat ik eigenaar van NAC ben.Alle gezeur over muntjes en andere randverschijnselen zijn bijzaak.Er telt maar een ding: NAC moet behoorlijk voetbal spelen.Daar is geld voor nodig,daarvoor moet je voorkomen dat geld over de balk gesmeten wordt.Daar moet Eskes voor zorgen.
De ongenuanceerdheid in de artikelen baart zorgen. Dit lijkt inderdaad op stemmingmakerij. Wat veel goed maakt is dat hier op deze site veel supporters nuchter en afgewogen reageren.
Daar waar mommers 7 jaar zijn gang mocht gaan, en op een gegeven moment ,ook van onze buurvrouw De Rat, geen enkele kritiek meer kreeg, krijgt SE per direct de volle laag.
SE zit met een erfenis die eigenlijk niemand wilde en durfde aanpakken. Ga er maar aan staan.
Uiteraard is nu niet te overzien of SE de juiste weg is ingeslagen. Maar ik weet wel dat als SE niet slaagt het einde van NAC nabij is, realiseer dat allemaal wel !
Wat dan te doen; meewerken of tegenwerken?
Ik ben voor meewerken maar het wel kritisch volgen uiteraard. En ingrijpen indien nodig, maar dan moet het dus wel om zaken gaan die er toe doen.
De stukken die nu zijn geschreven is geen kritisch volgen maar men tracht nu al de nieuwe directeur af te serveren. Wat wordt daarmee bereikt?
Overigens zijn deze artikelen net zo goed aantijgingen tegen de RvC want die hebben uiteindelijk SE zijn aanstelling gegeven en zij bepalen de speelruimte die SE heeft.
Voor mij staat vast dat de naweeen van de periode mommers verschrikkelijk zijn voor NAC. In alle opzichten en niet alleen financieel.
De kritiek op SE wordt voor een groot deel gevoed door frustratie en onvrede omdat hij minder de supportersvertegenwoordiging betrekt in zijn beslissingen en acties. mommers heeft in feite een onbestuurbaar en failliet geheel achter gelaten, waarin allerlei mensen is wijs gemaakt dat ze erg belangrijk zijn. De nieuwe directeur gaat hier niet in mee en wordt daarvoor gestraft.
De cultuur van NAC maak ik me geen moment zorgen om, dat is NOAD en WIJ (met zijn allen) op de tribunes. NOAD moet het elftal en Karel met zijn staf voor zorgen, op de tribunes doen wij het.
Let wel; Ik kan niet zeggen op dit moment of SE goed of slecht bezig is (hij is wel moedig bezig !). Maar ik denk dat we deze man toch 1 seizoen echt de kans moeten geven. Maak daarna, in alle eerlijkheid, de balans op. Is overigens het werk van de RvC (RvT) die zich door de verschillende stakeholders (waaronder de supporters) zal laten informeren.
Of SE gaat slagen zal alles te maken hebben of hij de financiele structuur op de goede manier veranderd krijgt bij NAC. Om te overleven heeft NAC vers kapitaal nodig is mijn overtuiging.
Laten de hopen dat Stefaan Eskes het gaat rooien, daar zijn we allemaal bij gebaat.
Clubcultuur is voor mij voor 90% bovendien nog altijd een gevoel en komt maar voor een klein gedeelte tot uiting in een sponsornaam, stadion of jeugdopleiding.
De reden dat NAC nu achter loopt bij clubs als Twente, Heerenveen, Groningen, AZ etc. is omdat we altijd conservatief zijn geweest. NAC is de club van alles kan en niks moet maar als er iets dreigt te gebeuren wat naar commercie neigt is de supporter op zijn teentjes getrapt.
Er is een grens maar om nu te gaan zeuren over een betalingssysteem, het biermerk, de stadionnaam gaat mij anno 2012 wat te ver.
Beste zus,
Wil je mij a.u.b. niet lelijk noemen? (Goed stukje overigens)
we hopen
Word eigenlijk een beetje moe dat "we" ons met dat achterlijke Sankt-Pauli moeten vergelijken omdat een paar gasten daar ieder jaar zo leuk bier drinken en hoeren neuken aan de Reeperbahn. Ik wil me niet met linkse Duitsers vergelijken. Nee dan nog liever met die havenslaven. Daar krijgen ze ondanks een stom doelpunt deuntje en van allerlei commercieel uitgebuite shit wel het stadion vol en hang ook een unieke sfeer. Ik word ook zo langzamerhand echt moe van dat cultuur gelul. Daar werd aan de zo dierbare Beatrixstraat ook niet echt gedacht als het maar geld opleverde. Het word tijd dat mensen gaan inzien dat je zonder club geen cultuur hebt !
Dun Diee 9.51: zeer scherp gezien.
even wat anders
wil net nog kaartjes bijbestellen voor NAC twente en krijg het niet voor elkaar bij NACtickets,dit zou toch vaanaf vanmorgen 9.00 uur zijn?
Nog nooit problemen mee gehad.
Nog een aanvulling.
Het artikel van Martijn op zich is natuurlijk prima. Goed geschreven. Niks op tegen. Maar; het is de mening van Martijn, hij verwoord beslist niet wat de meeste supporters vinden op dit moment. Dat is op deze site nogal goed te lezen.
Met het artikeltje in VI zal Eskes zeer ongelukkig zijn op zijn minst. Want er staan een aantal zaken die je kunnen gaan achtervolgen.
Van de andere kant; de pro artikelen over busselaar in VI sloegen ook nergens op !!
ben benieuwd hoe vol t stadion vanavond gevuld is
emoties zijn logisch. Realiteit is de waarheid. Zonder veraderingen gaat NAC The Rangers achterna...........
Jammer dat de selectie 1 week voor het begin vd competitie niet compleet is.Wie zal de nieuwe buitenspeler gaan worden ?
In de hekken = derat.
Goed dat er zo kritisch gekeken wordt, maar oordeel vellen voordat er uberhaupt iets van gezien is is nogal zwak.
Grote kans dat die Jingle niets voorstelt en die pasjes zullen ook wel werken. Belangrijkste is dat NAC overleeft.
De een vindt het goed de ander slecht..
De toekomst zal het leren of Nac het moet hebben van de nostalgie of commercie
Bij mij moet het niet gekker worden (best supporters van NL mooi niet) maar voor mij waarschijnlijk dan weer 2 gezinnen erbij dus win voor Nac
Vraag me alleen af of die gezinnen en standaard voetbal supporters ook komen als we bijna onderin de eerste divisie staan.
Ik ben namelijk 30 jaar geleden Nacer geworden in de eerste divisie dus kom niet voor resultaten maar voor NOAD en het Nac gevoel. Laat nu al die mensen links liggen voor de commercie ben ik benuwd hoe nac gaat overleven als de resultaten tegen vallen.
Ik had op de Rat het volgende weggekalkt. Aangezien ik niet weet of iedereen hier ook de Rat leest, zet ik het hier ook maar weg. Ik zie het zo:
Of het stuk in de VI satire is die voortborduurt op de angsten van de NAC supporter betwijfel ik ten zeerste.
Maar ik wil toch ook even een ander geluid laten horen in de snel oprukkende anti-Eskes stemming.
Vooropgesteld: ik ben scorebordjournalist.
Jarenlang heeft Theo Mommers braaf aangeschoven bij allerlei (supporters)overlegorganen. In zijn poging populair te worden bij supporters ging de goedlachse ex-directeur zelfs zover dat hij foto`s als deze http://www.vkmag.com/magazine/voor_nac-directeur_mommers_niets_te_gek/ en deze http://www.mobypicture.com/user/DaHuge/view/417385 liet maken. Dat geeft toch een geheel nieuwe dimensie aan het begrip `er bij de nationale pers goed op staan`.
Het gedrag van onze ex-directeur waarmee hij zich bij diverse supporters en supportersvertegenwoordigingen populair maakte, leidde er wel toe dat deze man o.a. ook op DROL (tegen beter weten in?) verdedigd werd, het oude bestuur dat volledig wars was van enige controle op Theo danwel zelfreflectie voelde zich daardoor gesterkt, waardoor Theo veel te lang op zijn stoel kon blijven zitten en pas toen het kaartenhuis wat NAC inmiddels geworden was echt met donderend geraas instortte zijn biezen pakte. Met in zijn kielzog het oude bestuur. Of dat nog net op tijd was of al te laat weten we pas over een paar jaar (mits NAC dit jaar degradeert, dan ben je alsnog gewoon klaar).
Ik schrijf dit niet om op supporterstenen te staan. Maar wel om te waarschuwen dat waar Theo zich aanvankelijk goed leek te gedragen, het uiteindelijke gevolg de bijna-dood van onze club was. We staan niet aan de afgrond, we hangen in de afgrond. Te bungelen aan een struikje. Dat is ongeveer de situatie nu.
Daarop voortbordurend vind ik het op zichzelf niet erg dat Eskes niet populair is bij supporters. Dat beschouw ik voorlopig zelfs als een pre, gezien het recente verleden met Mommers en zijn populariteit tot kort voor zijn `ziekte`.
Eskes hoeft alleen maar te doen waarvoor hij is aangesteld: NAC gezond maken. Maar wel met gezond verstand. Als je een puinhoop moet opruimen, zet een bulldozer meer zoden aan de dijk dan een kruimeldief. En in de categorie `kruimeldief` vallen die jingle en het betaalpasjessysteem. De pest is dat we voorlopig enkel dingen zien gebeuren in de kruimeldiefcategorie, en niet in de zaken waar het echt om gaat.
Focus dus op zaken als:
- de te hoge stadionhuur uitonderhandelen, zorg dat je daar goed beslagen ten ijs komt (o.a.: zoek uit hoeveel de gemeente ook weer precies aan verhuizing verdiende NAC naar Rat Verleghstraat etc);
- hoe gaan we dat negatief EV wegwerken? Aandelen?
- probeer nog iets te maken van die Jumbo deal. Wellicht kunnen supporters daarbij helpen: de dame en heren van de Ratdactie kunnen op vileine wijze wijzen hoe Jumbo profiteert van NAC en of Jumbo niet wat water bij de wijn kan doen;
- verdere sanering op kantoorpersoneel. Gezien de slechte manier van communiceren van de open dag wordt daar gewoon nog steeds veel te veel betaald in relatie tot de geleverde (gebrek aan) kwaliteit;
- zorg dat die selectie eens op orde komt, want degradatie = gewoon einde oefening NAC. Waarom eigenlijk precies moeten wij het doen met het op 1 na kleinste spelersbudgetje van de eredivisie, terwijl er blijkbaar wel geld is voor een externe en dus dure communicatiemanager?
Zomaar wat zaken waarvoor een AD mede- danwel eindverantwoordelijk is. En waar je veel grotere slagen kan maken dan met de tot op heden gepresenteerde commerciële kruimels.
Zoals jullie zien loop ik bepaald niet in de polonaise achter Eskes aan. En toch zei mijn onderbuikgevoel na de forumavond dat het met Eskes iets kan worden. Hetzelfde onderbuikgevoel dat al in een vrij vroeg stadium maagkramp kreeg van Mommers en Van der Hoeven, Lips, noem ze maar op.
Wat Eskes wel moet doen (naast de focus op bovengenoemd lijstje, in samenwerking met bestuur en RvT), is zich pro-actief meer verdiepen in de NAC cultuur.
Wat is NAC nou eigenlijk?
Hij moet gewoon eens een keer vrijwilliger zijn bij een kidsclubactiviteit. Zich rond laten leiden in het NAC stadion en NAC museum. Een avondje bier drinken en over NAC filosoferen met oude garde gasten als XXL en Tiger (zomaar 2 namen die bij mij opkomen, er zijn er vast heel veel meer). Zijn hoofd laten zien bij een oefenwedstrijd, en daar gewoon tussen de supporters staan.
Dan denk ik dat het met Eskes bij NAC best in orde kan komen. In doorploeteren op de huidige weg, met af een toe een commercieel kruimel`succesje` zie ik evenwel geen heil.
Toch nog iets waar je gewoon niet overheen kunt en mag kijken vind ik.
Busselaar maakt met Amoah een foutje van 5 ton. Mommers lukt het o.a. om met Jumbo 3 miljoen kwijt te raken etc.etc. etc.
Eskes Haalt 3000,- BINNEN voor een single/tune en 30.000,- per jaar door het betalingssysteem te moderniseren.
Een aantal supporters die nu bij Eskes moord en brand schreeuwen en onze cultuur willen beschermen hoorde je bij die eerder genoemde zaken niet of nauwelijks.
Als je vond dat mommers en consorten aansprakelijk moesten worden gesteld kreeg je veel mensen die nu anti Eskes zijn echt tegen.
Tsja... en laten nu busselaar en mommers managers zijn die veel de supportersvertegenwoordiging erbij betrokken en Eskes een manager die daar nu even minder tijd voor heeft ..............
Ik denk dat de fel overdreven kritiek aan Eskes heel simpel in deze hoek moet worden gezocht. Het valt tevens op dat de kritiek stopt bij Eskes en niet doorgaat naar de mensen die hem aanstelde en de ruimte van zijn werk kaders bepalen. Hoe onlogisch.
Ik neem overigens onder de supporters niemand iets kwalijk. Maar dat mommers naast een failliete troep een haast onbestuurbare bende heeft achter gelaten is mijn overtuiging.
Inspraak is heel mooi, maar je moet dat doen op eerlijke haalbare voorwaarden. Mensen wijs maken dat ze veel belangrijker zijn dan dat ze zijn levert op waar Eskes nu tegen moet vechten....
Vrijheid om je mening te uiten is wellicht belangrijker dan zgn. inspraak.
Ben benieuwd wat NAC deze avond laat zien, een erg serieuze testcase.
We kunnen allemaal er lang en breed over lullen en E.S. zal hopelijk zijn goeie insteek hebben, maar als wij NAC wisselvallig blijven presteren of als wij een structurele subtopper worden met vertrouwen in de groep en weinig wisselvalligheid, dan zie je alles in een club direct positiever worden, sponsors zijn gewilder, supporters zijn positiever, alleen is dan de kunst om mensen aan het roer te hebben die juist dan niet ineens twee drie stappen voorruit willen, maar gewoon geleidelijk met beleid ! Je kunt nu vanalles aanhalen, maar tis wel vaker in het verleden gebleken dat er een band van vertrouwen in de groep onstaat zodat ze boven hun eigen uit stijgen en juist dan is het de kunst van de t.s. om hier zo goed ermme om te gaan om dit om langer termijn vast te houden ! NAC moet zijn identiteit zeker behouden is mijn mening, maar daar hoort zeker bij bloed aan de palen bij een Avondje NAC en 1 zeperd in een competitie kan ik dan nog over mijn hart verkrijgen, maar geen acht wedstrijden thuis zoals afgelopen seizoen ! HUP NAC !
Dit gejank is echt enorm vermoeiend!! Ik vind het veel belangrijker om te weten of er nog spelers worden aangetrokken die een toegevoegde waarde hebben.
All hail zus :)
Geweldig omschreven en precies zoals ik erover dacht.
weetje, eigenlijk verandert er helemaal niet zo veel wat voor ons van toepassing is, het zijn de fansites en "in de hekken"die het allemaal zo overdrijven zodat je er als supporter ook in gaat geloven en dat is gewoonweg ons grote probleem. Laat eskes maar even aanklooien, hij weet hoe je geld moet verdienen, en als dat moet gebeuren door een jingle te laten klinken, so what?
Die paar gasten van de Rat zo zo arrogant geworden dat ze denken dat ze NAC zijn of zo. Maar 99,9% van de supporters hebben helemaal niks met die Rat te maken. Laat Eskes gewoon rustig zijn werk doen en geef hem een kans de club weer een beetje op te bouwen. Ga aub niet zeuren over een simpel deuntje bij een tussenstand of muntjes/betaalpas. Het gaat erom dat NAC overleeft in deze hele zware tijd en dat we strijd op het veld zien. Wedden dat als er strijd wordt geleverd het stadion weer bomvol zit en dat niemand zeurt over een jingeltje>
@buurman
Inderdaad, bij de hele solicitatie procedure en het gebrek aan verantwoording daarover, kan je vraagtekens zetten. Er is een profiel opgesteld. Eskens voldoet duidelijk niet aan dat profiel, een andere kandidaat (Goetzee) voldeed al meer aan het profiel. Toch wordt voor Eskens gekozen... Omdat ???? Of hij wordt als minder bedreigend ervaren door de huidige pluche-plakkers, of men wil nu blijkbaar idd mee met de vaart der volken en NAC Rete-commercieel maken. Beide verklaringen zinnen mij niet...
Ik schrik van de vele reacties hierboven. Blijkbaar is het percentage gloryhunters groter dan we zelf denken, gezien het belang dat mensen hier hechten aan goed voetbal en resultaat....
Mensen, blijf aub wel een beetje kritisch. Het gaat om de richting die stapje voor stapje ingezet wordt. Er zijn ook genoeg sponsors te vinden die willen betalen voor het feest in de Cordial na afloop ipv voor goed voetbal. Vraag maar aan Luinge hoe gezellig het bij NAC is... Alles commerciëler maken tast die unieke NAC sfeer aan.
De ne gast
De unieke NAC sfeer maken wij.
Als NAC niet mee gaat in de commercie dan bestaat NAC over 5 jaar niet meer, dat is de keiharde realiteit.
Het blijkt ook dat sponsors willen betalen voor het feest in de cordial, we staan er ook erg goed voor nu financieel......
Die ne gast, de eerste persoon die een haalbaar plan heeft om de nostalgie en romantiek om te zetten in een strategisch, winstgevend plan om de koers omhoog in te zetten, zal veel bijval vinden. Die persoon met dat plan heeft zich de laatste jaren niet gemeld, dat verklaart dat misschien dat steeds meer mensen de nuchtere noodzaak van een meer commerciele koers zien.
Daar hoef je echt geen gloryhunter voor te zijn. En heel erg op zijn NACs, zal ook op die jingle wel weer een ludieke supportersresponse komen...
De unieke NAC sfeer bestaat in de praktijk op heel veel zeiken op internet. Inconsequent ook nog vaak; hoeveel van 'echte NACcers' die principieel tegen een betaalkaart zijn, klaagden steen en been toen de verwarming kapot was? ;-)
@Die ne gast
Ook als NAC dit jaar weer 13e of lager wordt zal ik er volgend jaar weer bij zijn.
Maar je moet als betaald voetbalclub wel altijd de ambitie hebben om hoger te eindigen, anders ben je volstrekt niet serieus te nemen voor supporters, sponsors en spelers.
Als daar dan wat veranderingen voor plaats moeten vinden omdat er een schuld van 10 miljoen staat dan is dat maar zo.
Verhoeren heeft de toekomst. Helaas.
De stelling 'dat maken wij wel uit' moeten we de komende thuiswedstrijden terugzien op de tribune. Daar heb ik geen vlaggetje, cheerleader, deuntje of geldpas voor nodig. Negeren wordt het credo.
Zonder alle reacties te hebben sowieso mijn verbasing over de reactie die "NAC behouden" tegenover "cultuurbehoud" lijken te plaatsen.
Op de lange termijn kan het behoud van NAC misschien juist eerder gebonden zijn aan het behoud van je clubcultuur; een bedrijf zonder bijzonder karakter dat een product levert gelijk aan concurenten laat zich - tbv financieel voordeel - eerder fuseren en in het verlengde daarvan saneren, als een bedrijf dat een heel eigen karakter.
Voorbeeld, de brouwerij van Breda; fuseert, eigen biermerk wordt gedumpt uit commerciele en communicatieve redenen waarvan de voordelen nooit worden bereikt, moet ondanks winst dicht bij saneerronden omdat brouwerij geen associatie met bepaald bier meer heeft / geen afbruik aan biercultuur omdat bedrijf daar geen rol in speelt.
Niet dat ik een 1op1 relatie wil leggen met een toekomst van NAC, maar mijn punt is dat behoud van eigen karakter en cultuur juist in het belang zijn van toekomst NAC. Misschien niet op de korte maar zeker op de (midde)lange termijn.
Het uitshirt voor dit seizoen hangt btw bij het stadion voor het raam van de fanshop
Oftewel: ben bang dat we onder Eskens het kind met het badwater weg gaan zien spoelen... of als we hem z'n gaan laten gaan iig.
Hij wil jij een commercieel bedrijf dat zo veel mogelijk is als zijn concurenten, zo dat het bedrijf zich optimaal leent voor zijn commerciele trucendoos...
...waarin het "avondje NAC" slechts nog een retorische kapstok is voor de communicatieafdeling en supporters de commerciele melkkoe..
Bzzz en moet toch geld binnen komen anders over paar jaar geen Avondtje NAC meer ............
Ja, maar zie mijn punt wat ik als eerste maakte: daarin een tegenstrijdigheid zien is een eerste denkfout... anders was NAC überhaubt geen 100 jaar geworden.
Je moet kunt commercieel alleen wat minder knippen en plakken... wat meer orginaliteit, net of dat zo veel gevraagd is.
Ja, maar wát dan? Blijkbaar zijn er niet zo veel originele mensen. Er zal íets anders moeten, maar of het nu de print van het shirt is, het personeelsbestand, het betaalsysteem, elke verandering wordt neergesabeld.
En een andere kleur stoeltjes gaat de club niet redden...
Ik zie genoeg orginaliteit: als ik de samenvatting van een thuiswedstrijd van NAC op tv terugzie, zie ik een heel andere sfeer als ik bij het gros van de andere wedstrijden.. in drie woorden samengevat zou ik het 'grotere tribune participatie' noemen :P
Mbt betaalsysteem zelf durf ik nog geen conclusies te trekken, maar 2 voorbeelden vwb de tot standkoming zijn naar mijn mening wel typerent voor "het probleem Eskens":
- Supporters worden niet betrokken (participatie wordt niet gewaardeerd)
- Communicatie is kinderachtig en het begrip "Avondje NAC" wordt te onpas gebruikt (retorische kapstok)
Dus wil niet zeggen dat we op zn NACs niet op betaalpassen uit hadden kunnen komen, maar dan was het anders tot stand gekomen en was het slap gelul erover achterwege gebeleven
Maar de participatie(s) an sich levert helaas niet zo veel op, er is geen vergoeding per geproduceerde decibel of gevoerde discussie.
De bezoekersaantallen zijn de laatste tien jaar structureel met ongeveer 5000 gestegen, zeg maar sinds we de laatste keer voor het stadhuis stonden...
Jongens hou toch eens op mat allerlei negatieve bewoordingen en het "afzeiken"op Eskes. Zoals ik al eerder schreef, centjes zijn de enige redding van NAC en wees ervan overtuigd dat het NAC avondje en cultuur niet verloren zal gaan door een deuntje en al datgene wat geld binnen brengt. Allemaal bull shit, tijden veranderen. En wees nu eerlijk. De NAC cultuur heeft ons qua centjes, beleving, en opbouw (zogenaamd via TM) alleen maar ellende bezorgd. Kom op, verandering van spijs doet eten, ook als je door een zure appel heen moet bijten. Schei. a.u.b uit met het idee dat de cultuur verloren gaat d.m.v. wat extra centen/deutntjes, enz... We liggen nog steeds op de intensive care, geef mensen daardoor die ONS willen redden de kans. Argumenten om nu de boel af te branden lees/zie ik niet.
Sentimenteel zijn kan iedereen, maar de opdracht is redding hoe dan ook. Wat jullie dan? Vaak moeten er dan maatregelen genomen worden waarbij de achterban het niet eens, is maar vaak blijkt dat de redding te zijn.
Kortom, geef de huidige leiding de kans, niet bij voorbaat ze in het ravijn storten, kan altijd nog.
Schouders er onder, desnoods met aanpassing van de cultuur, maar daar ben ik niet bevreesd voor, zal altijd blijven, ook als er commercieel wordt gedacht. Kom op zeg, de tribunes, met veel bier, blijven toch NAC, zo ook wat gebeurde in de jaren aan de Bea, toen we bijna failliet waren
Vertrouwen.
Weet iemand of de hekken open zijn vanavond?
Zo is dat Driekus en nu op naar het stadion.
Rbc verliest met 4-1 van 4e klasser hoeven.
Kan bij ons ook gebeuren als er niet rap veel geld bijkomt.
En dan zit je daar met je "cultuur" met 1500 man.
Gezellig
commercieel, oke tot op zekere hoogte. Maar zodra er klappertjes en een liedje na een goal. Kan die eskes gelijk oprotten! Een pasje voor bier oke een hornbach jingle bij tussenstanden, geel zwarte reclame borden oke.
Maar verder opzouten met die onzin, en wat niks aantrekken van supporters?! WIJ ZIJN NAC! NIET 1 OF ANDERE WEGGOOIER DIE DENKT EEN AMERICAN FOOTBALL CLUB TE MAKEN VAN ONS! ZONDER ONS SUPPORTERS GEEN NAC! aLS MENEER HELE RARE DINGEN GAAT DOEN STOMP IK HEM EIGENHANDIG VAN ZN TROON! EN TROUWENS WE BESTAAN AL 100 JAAR BIJNA WAAROM MOETEN WIJ PERSEE IN DE SUBTOP??
DE GLORYHUNTERS MOETEN MAAR LEKKER BIJ DE JODEN GAAN KIJKEN!!
DAAAAAAAAAG
Met verbazing lees ik de wmb ongepaste, stemmingmakende en voorbarige kritiek op de nieuwe directie. Men vergeet blijkbaar hoe diep de afgrond is waarboven ons clubje hangt en dat er echt iets moet veranderen wil dit clubje bestaansrecht hebben in de veranderende eredivisie. De lieden die maar met de clubcultuur en geschiedenis blijven schermen moeten beseffen dat hun argumenten fedeeld worden door misschien 500 trouwe volgers, maar niet door alle 12.000 seizoenkaarthouders. En ja, ook ik was erbij in de donkere dagen van de eerste divisie in 1986. Cultuur prima, maar niet ten koste van alles en zeker niet om terug te keren naar die donkere dagen van weleer.
@Leur noord
vind je opmerking over onze Israelische vrienden niet fris, Er zijn ook joodse NAC supporters namelijk.
Bovendien snap ik je opmerking van totaal niet. Je kunt je namelijk op het moment erg afvragen van wie NAC is. De supporters of de financierders met 11 miljoen negatief vermogen. Ik denk dat Eskes wat dat betreft de boodschap wel heeft begrepen.
Of hij de juiste man is, is wat anders.
Mazzeltov
Ben blij dat we nog tegen een balletje kunnen schoppen!!!
Vertegenwoordigt FES nu 18500 supporters of vertegenwoordigt hij een stuk of dertig zelf benoemde cultuur ridders? Beantwoord zelf maar deze vraag, zie reactie FES.
Beste Leur Noord,
Ik lees je reacties meestal best graag maar nu vlieg je even uit de bocht. Zie reactie Otjes verder.
Onze cultuur gaat door het werk van Eskes helemaal niet verloren; omdat er vrijheid van meningsuiting is en omdat wij met zijn allen (!!) op de tribunes die cultuur vertegenwoordigen (en niet dertig mannetjes) blijft die cultuur ALTIJD mits NAC blijft bestaan. Zie o.a.reactie van sinds 1976.
Kom op Eskes er tegen aan, maak deze prachtige volksclub financieel gezond !!
Eskes zou natuurlijk, heel misschien, bij elke beslissing net een slagje verder na kunnen denken hoe zijn nieuwe idee in overeenstemming met wensen van supporters gebracht kan worden. Dan is er volgens mij minder aan de hand dan wanneer je uitgekauwde concepten recyclet zonder ze voor NAC op maat te maken.
Hornbach jingle als voorbeeld:
Je hebt 3 factoren:
- NAC wil geld verdienen
- Hornbach wil aandacht in het stadion
- De NAC supporters willen iets eigenzinnigs en tegendraads
Als je dat allemaal meeweegt, kom ik niet tot een jingle bij de tussenstanden. Dan kom ik eerder tot een soort live uitgevoerde commercial voor aanvang van de wedstrijd: mannetjes in Hornbach kleding rennen met Hornbach producten/materialen/powertools het veld op en uit de speakers klinkt keihard 'En welke tegenstander gaan we vandaag verbouwen?'
Dat is volgens mij behoorlijk op het randje richting de algemene fatsoensnormen en daardoor echt iets voor NAC. En dan blijf je tijdens de wedstrijd gevrijwaard van commerciële deuntjes.
Of zeg ik nu iets heel raars?
Hetzelfde geldt overigens voor dat nieuwe betaalsysteem (gisteren al leuk kunnen zien hoe moeilijk het is om 8 bier op een kassa aan te slaan... *zucht*): in plaats van standaard voorbeelden te noemen wat handig is, had de corporate communications gay uh guy zich in kunnen lezen in wat er leeft bij NAC en op voorhand al een oplossing kunnen schetsen in zijn communicatie hoe je die pasjes gebruikt als je met een groep bent. En als ze dan ook nog na hadden gedacht dat het aanleggen van kassa's en bijbehorende stroom- en datavoorzieningen misschien ook niet echt gratis is, dan was er wellicht al eerder opgemerkt dat het niet zo'n heel goed idee is in de huidige opzet. En wat gaat er straks gebeuren als er een (netwerk)storing is in het betaalsysteem? Kan er effe niet afgerekend wordt... Ik zou dan niet graag een horeca medewerker zijn in het NAC-stadion...
@leur noord, woon jij in t'hooghuis ofwa?
Even voor de duidelijkheid: Goetzee is zelf afgehaakt. Hij zag, terecht vrees ik, hoe slecht onze club ervoor staat. Het wa dus geen keuze van NAC om niet met hem in zee te gaan.
@ballen: ik vind je beschuldiging over hvvd en mvd nogal ernstig, en volgens mij klopt er geen reet van. Weet je wel wat voor schade een dergelijke anoniem geposte losse flodder voor deze, hard naar een nieuwe baan zoekende, oer NACCERS kan betekenen? En nee, ik ben niet een van deze personen of familie van, en verdedig ook niet hun functioneren, maar ik ken hen goed genoeg om te weten dat je verhaal niet klopt.
Mensen mensen wat een geouwehoer zeg! NAC moet centjes binnenhalen blablabla, commerciëler worden blablabla, Eskes is goed bezig blablabla. Sorry hoor maar wat heeft Eskes nu in het afgelopen half jaar laten zien?? Leuk die paar kruimels die hij binnen heeft geharkt, maar het echte werk, waar geld mee te verdienen valt daar hoor je niks over. Gewoon heel kritisch blijven volgen deze Hollander!!!
Goetzee is afgehaakt omdat hij niet de visie deelde met het bestuur, wat dat dan ook mag betekenen.
Heb dit stuk in een zatte bui gelezen, dus misschien wat uit de bocht gevlogen, sorry daarvoor maar,
Wie gaat zo een man kritisch volgen? En wie tikt hem op de vingers als hij te ver gaat, of nog belangrijker wie dondert hem buiten als hij het verprutst? Gaan we dan weer eerst onze club laten vernachelen(net als met mommers en oltmans).
En daarna gaan we weer zeuren ja deze man was niet de juiste voor NAC.
Tot nu toe heeft deze man nog helemaal niets laten zien! Ja dat ie weet wat vakantie is.
Bierpasjes wat 30.000 oplevert?? Is een lachertje net als de jingle. Moet dit ons gaan redden? Dan zijn we over 10 jaar wel uit de schulden.
Heeft hij toevallig ook bij hfc Haarlem gewerkt?
Maar oke geef hem een kans maar als dat zn beste en meest geld opbrengende ideen zijn zie ik het somber in. Doe mij maar een oliesjeik die geld zat heeft en ons gewoon als speeltje heeft en houd van het avondje NAC zoals het altijd al was.
@ simmons
Ben jij een basketballer of wa?
Beste Leur Noord,
Klasse je reactie van 13.43
Algemeen naar mijn mening,
Uiteraard moeten we Eskens kritisch volgen maar dat is wat anders dan de man na 4 maanden afserveren omdat hij zgn. de cultuur vernietigt.
Over een jaar kun je (en moet je!) de balans eerlijk opmaken.
We schieten in ons eigen vlees als we Eskens het werken onmogelijk maken. Wie moet (wie wil) het dan gaan doen?
Nog een laatste opmerking,
De beschuldigingen aan het adres van HvD en MvD kunnen echt niet. Deze mensen zijn met hun ontslag zwaar gestraft en of die beslissing op zich goed was weten we pas over enkele maanden.
Leur Noord zo ist dat wat moeten wij in de subtob??
Nu moeten Nac supporters die al jaren naar Nac gaan om Nac (en dus gros eerste divisie in de wind en regen) zich gaan veranderen en dus genoegen nemen met commercieele shit omdat er sommigge passanten (bestuur en glory hunters en financierders)
het zo nodig vonden om te dure spelers aan te trekken om niet onderbouwde verwachtingen waar te maken.