Ex-NAC: El Khayati: "Mijn tijd bij NAC Breda is niet geworden wat ik ervan had gehoopt"
Nasser El Khayati is dit seizoen een van de smaakmakers bij ADO Den Haag. Hij stond in het verleden onder contract in Breda, maar bij NAC kwam het niet tot een doorbraak.
El Khayati: "Mijn tijd bij NAC Breda iss niet geworden wat ik ervan had gehoopt. Onder Robert Maaskant zat ik nog weleens op de bank, maar na zijn vertrek werd het minder. Ik heb het seizoen afgemaakt, maar had daarna weinig opties. Dus koos ik voor Olympiakos Nicosia, op Cyprus. Voor mij werd het een drama. Ik ontving mijn salaris niet, afspraken bleken ineens niet veel meer waard.” Na het drama in het buitenland kwam de middenvelder terecht bij Kozakken Boys, waar hij het plezier in het voetbal terug wilde vinden: "Ik wist dat ik makkelijk meekon in het profvoetbal. Ik bleef vertrouwen houden in mezelf. Ik kwam terecht bij Kozakken Boys. Een hele leuke club. Ik moest gewoon voetballen. Ik ging er alles aan doen om weer een stap omhoog te zetten."Bron: B-Side Rats, ELF Voetbal
Plaats reactie
En Maher in belangstelling Sparta...
Ik verwonder me er nog steeds over dat zo'n jongen over het hoofd is gezien ( als dat al zo is ) en niemand zijn talenten op de juiste waarde heeft ingeschat bij NAC .
Zovéél professionele mensen binnen een bvo die talent niet erkennen is eigenlijk schrijnend .
Dan kan iedereen zeggen van Van As wat ze willen maar hij weet aardig talenten te herkennen en ADO doet er nu zijn voordeel mee .
Zelfde met Gorter , is een half speler , maar stond bij ons steevast linksback , niemand die er op het idee komt hem eens op zijn eigen positie te zetten , bij ADO doen ze dat nu wel en speelt hij momenteel basis .
Het zijn allemaal gemiste kansen en dat is zo verdomde jammer .
@Fred
Als basisspeler een criterium is is Korte ook een eredivisie-waardige speler. Mensen in Den Haag worden gek van Donny Gorter.
Voor El Khayati geldt overigens dat hij het bij Jong NAC wel aardig deed, maar teveel als pingelaar werd gezien en daarom geen aanspraak maakte op basisplek bij NAC 1. Zonde, je zou toch denken dat een beetje trainer wel in hem had gezien dat hij gewoon heel goed kan voetballen. Inzicht wat hij heeft om die slimme goals te maken moet hij toen ook al gehad hebben lijkt mij.
Puur paniekvoetbal bij Sparta. Laten we wel wezen, hun selectie is zó zwak dat ze alles aan het aangrijpen zijn en dat inmiddels zo ongeveer elke transfervrije verlosser in de dop aan hen gelinkt wordt. Het geeft me een gevoel dat jarenlang rond onze club gehangen heeft.
Ik schaar me grotendeels achter onderstaand artikel; hoewel je natuurlijk niet weet welke versterkingen ze precies gaan halen en hoe dat uit gaat pakken. Want laten we wel wezen, dergelijke wintertransfers zijn altijd een gok, en met een gok kun je ook winnen.
https://www.vi.nl/pro/overig/met-dit-sparta-de-play-offs-ontlopen-is-een-illusie-zelfs-voor-dick-advocaat
Ha ha. Donny Gorter. Nog even slecht als zijn tijd bij NAC. Veroorzaakte pas gelden nog een domme penalty tegen Twente. Gelukkig voor hem had de scheids stront in zijn ogen. En Danny Buijs zit bij Kozakken Boys. Hij tipt Ado. Heeft niets met van As te maken dat El Khayati daar speelt.
Was wel een hele goeie speler voor ons nu!!!
Ik (en waarschijnlijk de meeste anderen hier) heb geen beeld van hoe El Khayati het bij NAC heeft gedaan. Daarom kan ik ook niet zeggen of die jongen destijds terecht op het 2e plan is beland. Tussen zijn vertrek en zijn huidige basisplaats bij Den Haag zitten een aantal jaren. Die jongen kan zich in die jaren enorm hebben ontwikkeld, voetbaltechnisch maar zeker ook op mentaal gebied. Dus wmb onmogelijk om als buitenstaander te oordelen of er bij NAC een fout is gemaakt.
Dit zijn wel de mooie verhalen: als je met zo'n omweg je doel bereikt dan getuigt dat van echte NOAD!
@ Wolfmanjack , het gaat niet om wie het is , het gaat om wat is je positie en dat was in het geval Gorter geen back omdat hij langs alle kanten voorbij werd gelopen .
Als iedereen dat ziet en een trainer niet dan is dat toch een droevig gegeven .
En om je uit de droom te helpen , het was niet Danny Buijs die van As heeft getipt maar Ton Cornelissen .
@ Jong NAC , het was maar een praktijkvoorbeeld , het gaat niet over het feit of we Gorter wel of niet goed vinden , maar om het kromme denken van keuzeheren .
Ik moet bekennen dat ik El K nooit heb zien spelen maar ik hoorde pas geleden van PVH en Lurling al dat het al bij NAC een groot talent was , wie heeft er toen dan zitten slapen , juist toen we om creativiteit zaten te springen ?
Tunnelvisie ?
@ Fred
Wie was er TD dan toen deze speler bij NAC zat.... en weg moest....
Bertus quaars en Jan van gorp kwamen ooit met ruud van nistelrooy en marc overmars op de proppen. Deze oer naccers bezochten veel jeugd wedstrijden...en nog... vaak in bijzijn van bouwmeester... de td destijds en trainer lachten ze nog net niet uit....we hebben later gezien wie het laatst lachten....
Toen hij in het tweede voetbalden bij ons NAC, speelde ze nog wekelijks in het stadion. Toen ging ik nog regelmatig kijken. Vond hem altijd een van de uitblinkers... jammer genoeg geen kans gekregen.
@076 en Fred
El Khayati speelde van 2010 t/m 2012 bij NAC. In die periode was van As technisch directeur. (2010-2014)
Ik denk dat Fred in tussentijd een andere bril is gaan dragen!
@ Molenschot loco. Wat een ramp dat Maher in de belangstelling van Sparta staat voor NAC. Ik slaap er vannacht niet van tjonge tjonge, als we dat maar overleven!
Leuk dat op zijn 28e (even?) opbloeit, maar laten we nou niet gelijk doen alsof iedereen om hem heen 12 jaar heeft zitten slapen en een enorm talent heeft gemist.
Mis trouwens de grappen over de klapper van Van As in dit topic?
@nachoreca1
Overmars weet ik niet, wel Nistelrooy en Huntelaar, maar in het NAC-systeem waren zij nooit zo doorgegroeid als ze uiteindelijk deden.
Maar achteraf is het makkelijk wijzen met het vingertje naar wat er anders had gemoeten. De juiste speler halen die bij NAC van waarde is en kan groeien naar een mooie transfer....dat schijnt een hele kunst te zijn.
In elk geval moeilijker dan het lukraak roepen van namen van spelers die weg willen/mogen bij hun club.
On topic
Een jongen als el-Khayati moet het geluk hebben op de bank te zitten en wanneer de speler op zijn positie geblesseerd uitvalt, faalt of geschorst wordt. Dan krijg je een kans en die kun benutten of niet.
Bij NAC kreeg hij de kans niet of was ie misschien toch nog iets te licht, nu bij Ado krijgt hij die kans wel.
Lekker voor die jongen, maar dat hij bij NAC niet door is gebroken kan meerdere factoren hebben dan altijd weer de schuld bij NAC te leggen.
@Fred.
Ach ja dat is altijd al geweest bij Nac, zelfs van Nistelrooij en Huntelaar werden in hun jonge jaren afgetest bij ons, oftewel te licht bevonden. Hoe goed moet je spits zijn dan ?
We hadden echt geen geldzorgen hoeven te hebben hoor. Om over Virgil van Dijk maar te zwijgen die gewoon 4 KM verderop voetbalde en niemand van Nac hem ooit heeft opgemerkt.
@Nachoreca1
Had je bericht niet eens gelezen, maar wat je schrijft is inderdaad waar.
Wow man, misschien moet een aantal mensen hier het idee achter "achteraf heb je makkelijk praten" nog eens tot zich door laten dringen. Lekker makkelijk in 2017 je gelijk halen jongens, chapeau!
@ Uit je Naaht,
Het komt nu ter sprake, dus begin je er logischerwijs ook nu over. Het zijn gewoon feiten, niks meer, niks minder.
Als ik even voor mezelf spreek interesseert het me echt helemaal geen ene fluit over wat een ander zegt, en zeker niet 'anoniem' op bsiderats.nl, dus wat betreft mijn gelijk halen interesseert me niks.
Bovendien is het inmiddels 2018 ;-)
@Dippo:
Schitterend inderdaad, die 2017/2018-fout, point taken.
De manier waarop deze achterafjes worden opgestapeld is echter meer dan alleen het weergeven van "feiten". Ze gaan meestal gepaard met een oordeel over het functioneren van TD's. Het stoort me met name omdat het ook weer met de huidige beleidsmakers gebeurt terwijl ik iedereen eraan wil herinneren dat de spelers die de afgelopen twee seizoenen bij onze club het meest gewild waren onder de achterban (dan heb ik het over Stans en Koch) misschien wel de sterkst geflopte aanwinsten zijn tot nu (wie weet revancheren ze zich). Dat is volgens mij niet jouw focus, maar ik erger me wel aan de tendens dat velen hier (of jij daar nu bijhoort of niet) vooral achteraf grote verhalen hebben. Laten we wel wezen: als de gemiddelde BSR-bezoeker de transfers had bepaald in de afgelopen zomers waren Dessers en Brondeel niet gekomen en Stans en Koch wel.
Het siert je dat jouw gelijk je geen fluit interesseert, wat dat betreft had ik het beter moeten formuleren: lekker makkelijk om achteraf, in 2018, het ongelijk van anderen bevestigen.
Oh ja, van Nistelrooij... begin er niet over.
Zie onderste stukje van artikel, quote Theo M.
https://www.vi.nl/nieuws/artikel-detail?name=den-bosch-huurt-haemhouts-van-nac&type=nieuws&category=&
Daarom was het ook juist met een knipoog Uit je Naaht.
Bij elke club worden goede keuzes gemaakt, maar ook zeker fouten wat onvermijdelijk is alleen wat dat betreft bij Nac misschien wat meer, tenminste; dat idee heb ik zeker.
Leuk dat je trouwens over Koch en Stans begint, want ik heb absoluut het idee dat met name Stans van hele grote waarde kan zijn, en hij dat de 2e seizoenshelft ook zal laten blijken, want dat hij goed kan voetballen staat buiten kijf.
Hup Nac.
Hebben wij bij NAC Virgil van Dijk die in de achtertuin woonde ook niet over het hoofd gezien ?? Daar zijn we bjj NAC wel kampioen in helaas !?!
@Oldie
Waarom denk je dat ik Fred die vraag stelde? Maar goed.
Fred snapt wel hoe het werkt: Als je geschoren wordt moet je stilzitten :-)
Van Hooijdonk is ook weggestuurd vanuit de jeugdopleiding.
Voor al die betweters: PSV stuurde Huntelaar weg, Feyenoord Bastos, Willem II zag het niet zitten in Van Dijk en ook jongens als Mertens en Chadli kwamen via AGOVV in de top terecht. Het is allemaal lekker lullen vanaf de zijkant.
Talentherkenning is niet gemakkelijk, er komt zoveel kijken bij topvoetbal, plus juiste tijd, juiste plaats, juiste leiding. Enfin blijf lekker zagen en kritiek leveren daar zijn er veel hier goed in, zonder zelf enige toegevoegde waarde aan NAC te leveren buiten dan de bieromzet en aanwezigheid.
Ik vind El Khayati een leuke speler hoor, maar kom op laten we niet doen alsof dat nu de missende schakel is die NAC had moeten halen. Toen hij begin 20 was speelde hij nog in de Derde klasse van België, heeft zich daarna in Engeland naar boven geknokt waarbij hij bij QPR zijn beste seizoenen speelde en ook echt een klasse speler werd. Maar het is een laatbloeier, dat kun je NAC niet kwalijk nemen.
Ben er honderd procent van overtuigd dat als El Allouchi zich zo doorontwikkeld hij over 5 jaar heel veel verder is.
El Khayati speelt aardig omdat er rondom hem heen de juiste voorwaarden worden gesteld. Spelers als Bakker, Meijers en Immers die het vuile werk op knappen en de bal bij hem inleveren. NAC is een andere weg ingeslagen en El Khayati was daarin echt niet de ontbrekende schakel geweest hoor.
NAC haalde Latchford, Bannon, Arnold, Lammers, Schreuder, Feher, Babos, Gudelj, Mohorovic, Budisic, Dessers, Mitiliga, Averladze, Bogdanovic, Penders, van Wonderen, van Burik, Peto, Leonardo, Botteghin, Elmander etc etc etc
Zo kun je er ook bergen opnoemen die er niks van konden. Maar dat is bij elke club zo.
Het enige probleem is dat ze er bij NAC maar niet in slagen een speler met veel talent aan te trekken en te verkopen voor miljoenen. Eens stond b.v. een club als Heerenveen gelijk met NAC maar die zijn door een goede scouting groot geworden.
Dat lukt hier maar niet. Ook Smulders faalt in dat opzicht. Want bv je topscorer verkopen voor 4 ton is natuurlijk een lachertje. Een fooi in het huidige voetbal.
@ouwe spionkop: mee eens hoor, maar welke eredivisieclub lukt dat wel buiten de top 3, Heerenveen, FCG, Utrecht?
Dan heb ik nog een nieuwtje. De kans is aanwezig dat Menno Koch vertrekt. De Engelse club Northampton Town (3e divisie) heeft serieuze interesse. Ik kan me niet echt voorstellen dat Koch hiervoor open staat. Salaris zal wel hoger zijn, maar sportief geen vooruitgang.Aan de andere kant is hij bij ons slechts een bankzitter.
Ouwe Spionkop
Levert dat nog wat op, ook? Of alleen het wegvallen een salarispost?
@ Spionkop
Dessers had een gelimiteerde som en was geen kind van de club zoals Gudelj. En ja die gelimiteerde som was logisch want hij kwam van de Belgische naar de Nederlandse Jupiler League. En das un groot verschil, verstade.
Smulders heeft in geval Dessers echt het maximale er uit gehaald. Overigens was Boere ook zoiets en die had nog meer gescoord. Cashen vanuit de Jupiler League is onmogelijk. Vanuit de ere overigens ook meestal voor de kleinere clubs die geen risicos kunnen nemen met hele grote salarissen.
@RV ik zou ook graag zien dat Mounir El Allouchi over 5 jaar beter is dan El Khayati nu. Maar dat gaat helaas niet lukken, hoe goed Mounir ook zijn best doet.
Waarom niet Dutchbird?
Heeft NOAD, is bereid in zichzelf te investeren en wordt ieder jaar beter.
Gaat in 2,5 jaar tijd van middenmoot Jupiler League naar een vaste waarde in het eerste bij NAC.
Was bereid terug te gaan naar Helmond om in zichzelf te investeren en deed het daar goed.
Kreeg bij NAC een kans in de basis en ging er niet meer uit.
Ging met NAC van de JL naar de Eredivisie en heeft nog steeds een terechte basis plaats, er is geen alternatief die het op die plaats beter zou doen.
Daarnaast behoort hij tot de top van de middenvelders in de Eredivisie als het gaat om het winnen van persoonlijke duels. Ik zeg niet dat El Allouchi onze dragende speler is maar het is wel iemand die duidelijk potentie heeft en vooruitgang boekt, is bovendien nog maar 23 jaar.
Ben er echt van overtuigd dat hij de stap kan gaan maken naar een middenmoter in de Eredivisie.
Mits hij het vertrouwen blijft krijgen en speelminuten blijft maken.
Aan zijn karakter, mentaliteit en intelligentie gaat het zeker niet liggen.
@ Oldie @ 076 , wat is de bedoeling, zou wel erg triest zijn als ik niet wist wie er toen TD was .
Het gaat er niet om wie er toen TD was , het gaat er om wie er in de opleidingen rondliepen en wie de trainer was .
De TD stelt niet op en selecteert niet , die levert uitsluitend de grondstoffen waar de TS iets van moet fabriceren .
En doet de TS er niets mee dan krijg je een Stans scenario.
@ RV , ik denk dat Dutchbird wel gelijk heeft hoor , El Allouchi heeft die drang naar de goal niet . Zijn focus is altijd gericht op breed of achteruit spelen , vandaar ook zoveel risicovolle passes die onderschept worden .
Dat krijg je er niet meer uit , tegen Heerenveen gaan we door hem de teil in en de wedstrijd daarop doet hij 3x hetzelfde , dat is recidivisme en dan kun je niet spreken van een slimme speler.
Daarbij laat hij te vaak zijn mannetje uit de rug weglopen en loot hij overal behalve op zijn positie .
Dat hij hard werkt geloof ik wel , dat hij een hoop werk voor jan Lul doet geloof ik ook , hij speelt liever postbode dan de bal het werk te laten doen .
Ik hoorde pas nog een statistiek bij NAC , dat hij het meeste balverlies heeft en de meeste meters maakt , dingen die je niet kunt rijmen .
Ik vind hem niet goed genoeg om basisspeler te zijn , hij moet vanaf links vooral Ambrose bedienen dat is zijn hoofd taak en dat is nu net wat ik hem nooit zie doen .
Ik zie Mounir niet veel progressie meer maken en denk dat dit het is , van fouten moet je ( willen ) leren en dat zie ik bij hem niet gebeuren .