BSRecap: Speelronde 2
In BSRecap blikken we wekelijks terug op het afgelopen voetbalweekend. Hoe verging het de andere teams in de Keuken Kampioen Divisie, welke zaken vielen er op en hoe zag de generale van de komende tegenstander van NAC eruit? Vandaag de recap van speelronde 2.
Rondje langs de velden
In speelronde 2 werden verschillende grote uitslagen geboekt. Naast de ruime zege van NAC (5-1 winst tegen Helmond Sport) scoorden ook SC Cambuur (5-0 tegen Go Ahead Eagles) en FC Eindhoven (5-1 tegen FC Dordrecht) een vijfklapper.
Bij FC Eindhoven zal men hopen dat het aanvoerder Branco van den Boomen kan behouden. Net als in de eerste wedstrijd was de grote aanjager op het middenveld trefzeker voor de ploeg van ex-NAC-trainer Ernie Brandts. Als het aan Van den Boomen zelf ligt stapt hij nog deze week over naar een club in de Eredivisie. Tot dusverre houdt FCE de poot echter stijf en houdt het vast aan een transfersom van naar verluidt een half miljoen euro.
Ook viel de dikke nederlaag van het geplaagde Roda JC op. Op bezoek bij FC Volendam ging de ploeg kansloos met 4-0 onderuit. Roda kwam met die cijfers eigenlijk nog goed weg, gaf verdediger Roshon van Eijma toe tegenover 1Limburg: "Ik denk dat 4-0 genoeg zegt, en dan heb je het niet eens over alle kansen die zij hebben gehad."
Op maandagavond kwamen drie van de vier ‘Jong’ elftallen in actie. Jong Ajax ontving in eigen huis NEC. De Nijmegenaren kenden een bijzonder lastige avond in Amsterdam. Na de stevige nederlaag van vorige week wist NEC ook nu niet te winnen. Sterker nog, in de slotseconde ontsnapte de ploeg aan een nederlaag. Eindstand 3-3.
Wedstrijd van de week
Deze week wordt het duel tussen SC Cambuur en Go Ahead Eagles uitgelicht. Beide ploegen kwamen eerder bij ons langs in de serie ‘De concurrentie’, waarin we inzoomden op de voorbereiding en de selecties van beide ploegen. Afgelopen vrijdag stonden zij tegenover elkaar in Leeuwarden. Cambuur speelde Go Ahead Eagles van het kastje naar de muur en won dikverdiend met 5-0. Naast de wedstrijd verloren The Eagles ook Wout Droste. De aanwinst scheurde zijn voorste kruisband en mist de rest van het seizoen.
Dan rijst de vraag: Was Cambuur nu zo goed, of Go Ahead zo slecht? Bij de ploeg uit Deventer kijkt men logischerwijs vooral naar de eigen prestaties. Trainer Jack de Gier laat er geen misverstand over bestaan tegenover RTV Oost: "Hoe wij onszelf uit de wedstrijd halen en doelpunten weggeven, dat kan niet op dit niveau. We zullen de boel moeten analyseren en vervolgens hard werken om het beter te maken."
Komende tegenstander: SC Cambuur
Voor SC Cambuur werd het een perfecte vrijdagavond. Vooraf zal men ongetwijfeld gespannen hebben toegeleefd naar deze wedstrijd tegen een, in ieder geval op papier, directe concurrent. Die spanning bleek niet nodig. Binnen tien minuten wist ex-NAC'er Robert Mühren de score vanaf de stip te openen. Het verzet van Go Ahead was definitief gebroken na 50 minuten. Bij een 2-0 tussenstand begin Van Iperen een overtreding in de eigen zestien, kreeg zijn tweede gele kaart van de wedstrijd en zag vervolgens hoe Mühren de pingel binnenschoot. Via treffers van Jacobs (assist Mühren) en Oratmangoen liep de score uiteindelijk op naar 5-0. Met twee goals en een assist was Mühren de grote man bij Cambuur. Ex-NAC'er Giovanni Korte verscheen eveneens aan de aftrap, maar speelde een onopvallende wedstrijd.
SC Cambuur trad in de volgende opstelling aan: Stevens; Van Deelen, Mac-Intosch, Schouten, Sambissa; Hoedemakers, Jacobs, Maulun; Korte, Mühren, Kallon
Voor NAC staat komend weekend de eerste echte testcase op het programma. Na zeges op FC Dordrecht en Helmond Sport hoopt de ploeg zich ook tegen Cambuur naar een overwinning te voetballen. De wedstrijd start aanstaande vrijdag om 20:00u in het Rat Verlegh Stadion. Kaarten voor deze wedstrijd kun je hier kopen.
Plaats reactie
Misschien een vreemde opmerking maar waarom hebben wij Branco Van Den Boomen nooit benaderd? Een half miljoen euro is nou ook geen enorm bedrag.
Verder nog aan het nagenieten van de goede start. Ik vrees Cambuur en onderschatting wel. We moeten scherp blijven. Op naar 9 uit 3!
Cambuur-thuis is helemaal geen testcase, het gaat om het echie. Niks testen. Niks verlengde voorbereiding. Niks zelfvoldaan 80% doelstellingen debiteren en op vakantie gaan in de proeftijd. Macause Consensus is 1-0.
Huisalp, stromende regen.
@Sia
Alle spelers die tot nu toe zijn gehaald waren transfervrij. Conclusie lijkt me dat NAC geen geld heeft om transfersommen te betalen. Salarissen, tekengelden etc slokt het hele budget op.
De wedstrijd tegen Cambuur is cruciaal voor het seizoen. Of je verliest/speelt gelijk en loopt gelijk achter (er zijn een aantal ploegen met 6 uit 2) of je wint de pot en blijft bovenaan. Inkoppertje. Maar voordeel is dat je thuis speelt en zij eerst een paar uur in de bus zitten voor ze hier zijn...
Vergeet niet dat in dr Jupiler League toen ook met 3-0 en 7-0 gewonnen werd en de wedstrijd bij Helmond in 1-1 eindigde. In de 4-4-2 moet het lukken.
Als ik de selecties van Cambuur en NAC vergelijk heeft NAC eigenlijk op elke positie een beter speler. Cambuur heeft wel de mazzel gehad bijna hele 2e helft tegen 10 man gespeeld te hebben tegen Eagles.
Ook volgens site Transfermarkt is onze selectie 2x zoveel waard. Zegt niet alles, maar geeft toch een indruk.
Ik maak me geen zorgen voor as vrijdag.
Voor mij is NAC met de Graafschap kandidaat voor promotie. Onder voorbehoud van blessures van dragende spelers natuurlijk.
Het zal allemaal wel.
NAC moet gewoon winnen.
- Doelstelling
- Selectie
- Technische staf
- Voorzieningen
- Begroting
- Supporters
3 punten en alles minder is slecht
@ Flieger,
Waar kan ik informatie vinden over de MC waar je telkens naar refereert? Google brengt me alleen terug naar reacties die jij ooit geplaatst hebt.
We weten nog niet hoe dit NAC omgaat met tegenslagen. Tegen Dordrecht en Helmond ging het allemaal vanzelf. De goals vielen op de goede momenten en de tegenstander stond niet op scherp.
Wat als Cambuur op 0-1 komt, kan dit NAC dan iets forceren? Kan het tempo nog een tandje omhoog? Zijn we dan scherp voor de goal? We weten het niet. Het is nog veel te vroeg voor allerlei conclusies.
Let op alle ex nacspelers scoren meestal.
Hopelijk deze keer niet.
@Bwienet op 10.54:
Moet je voor de grap eens de omschrijving 'Macause consensus' googlen... Overigens briljante woordkeuze, als taalliefhebber geniet ik soms echt van onze bromvlieg, inhoudelijk is dat genoegen meestal een stuk minder.
Met alle respect voor SC Cambuur, maar als je hiervan thuis verliest dan mag je je best schamen.
De wedstrijd tegen GAE werden ze wel heel erg in het zadel geholpen, vertrouw erop dat het vrijdag weer een drie punter wordt!
@Bwienet
Wat Flieger er mee wilt zeggen is mij een raadsel, maar misschien hebben ze op Macau wel een aparte manier van overeenstemmen.
Ik weet het niet want ik ben een gewone boerenpummel en ik kom er nooit.
@bijna weekend
Volgens de statistieken van Van Flieger wordt het 1 - 0
en volgens een eerdere uitspraak van Von Flieg 'Statistieken verslaan is bijna onmogelijk"
kunnen we de wedstrijd nagenoeg schriftelijk afdoen. U kunt in ieder geval met een gerust hart plaatsnemen op de tribune, een biertje halen, hapje doen. Zorg ervoor dat u die ene goal niet mist . En ga weer met een gerust hart huiswaarts. Zaterdagochtend prijkt NAC bovenaan met 9 uit 3.
Overigens kwam ik de MC uitspraak van Von Flieg tegen bij een eerder bericht van hem op 1 april.
NIet zo bijzonder eigenlijk maar het bericht onder dat bericht (01 April 2019, 14:01) vond ik wel opmerkelijk.. want zoals Von Flieg daar voorspelde is (wederom) uitgekomen. https://www.bsiderats.nl/excelsior-nac-uitvak-volledig-uitverkocht
Anyway op naar de 1 - 0!
De aankomende 2 wedstrijden is cruciaal. Haal je in deze wedstrijden onvoldoende punten dan staan wij als NAC supporter aan de toog om Azijn te spuien.
Ik mag toch hopen dat lamstraal nr1 : Muhren een warm onthaal zal krijgen vrijdag !
wat wat een bokkel*l is dat geweest zeg.
Heb er weer zin in, de andere uitslagen zeggen me niks.
Al had ik wel een beetje een "huh hoe dan" moment bij Roda ...
We gaan het meemaken , heb er weer zin in.
En dat is wel eens anders geweest :)
Cambuur heeft ook een lekkere start: De Graafschap-uit, Eagles-thuis, NAC-uit...
Ben benieuwd naar vrijdag!
Ik heb er ook erg veel zin in, ook al ga ik tegen cambuur moeten missen, want dan zit ik in chernobyl. Gelukkig er wel bijna alle andere uit- en thuiswedstrijden bij. ik hoop toch minimaal een beetje van de wedstrijd te kunnen zien! HUP NAC
@TANTE ANNIE , en dan kom je terug met 6 vingers ?
Wij zijn NAC wij zijn bang van niemand we hoeven van geen ploeg wat te vrezen.
Met een grote dosis noad winnen we van elke ploeg.
De drie punten zijn van ons en blijven in breda daar kan korte en co niks aan doen.
Met Macause consensus bedoelt Flieger welke uitslag de wedkantoren als meest kansrijk zien, dat is overigens 1-1 en niet 1-0
Als ik de selecties van Cambuur en NAC vergelijk heeft NAC eigenlijk op elke positie een beter speler. Cambuur heeft wel de mazzel gehad bijna hele 2e helft tegen 10 man gespeeld te hebben tegen Eagles.
Ook volgens site Transfermarkt is onze selectie 2x zoveel waard. Zegt niet alles, maar geeft toch een indruk.
Ik maak me geen zorgen voor as vrijdag.
Voor mij is NAC met de Graafschap kandidaat voor promotie. Onder voorbehoud van blessures van dragende spelers natuurlijk.