Wij gaan niet opzij

Ex-NAC: Verhuurde Thierry Ambrose definitief naar FC Metz

Thiestemberg

Thierry Ambrose stapt na een verhuurperiode van een seizoen definitief over naar het Franse FC Metz. De club die dit jaar als vijftiende eindigde in de Ligue 1 betaalt twee miljoen + bonussen voor Ambrose.

Ambrose kwam twee seizoenen geleden nog op huurbasis uit voor NAC. De toen 21-jarige Fransman was in 31 duels goed voor tien goals en zes assists. Dit seizoen heeft Ambrose het echter moelijk. In 19 officiele wedstrijden wist hij nog niet te scoren en leverde hij nog geen enkele assist af.

In de huurdeal tussen FC Metz en Manchester City was een clausule opgenomen dat er bij lijfsbehoud van FC Metz meteen sprake zou zijn van een definitieve overstap. Metz stond dit eerder beëindigde seizoen op de veilige vijftiende plaats, waardoor Ambrose nu definitief de overstap maakt.

Bron:
B-Side Rats, French Football
Advertentie
19 Reacties
33   1  
Dbare

Wow. Dus ongeacht hoe iemand presteert zit je vast aan overname + afkoopsom bij lijfsbehoud. Goed onderhandeld van MC ?

33   1  
Dbare

Wow. Dus ongeacht hoe iemand presteert zit je vast aan overname + afkoopsom bij lijfsbehoud. Goed onderhandeld van MC ?

17   4  
Breda-Loyal

Een clausule dat er bij lijfsbehoud sprake is van definitieve overstap

Nou Tom komt er maar in met Kali

13   1  
Wanny

Zou NAC hier nog een % van krijgen?

2   0  
Thiestemberg (BSR)

@Wanny

Daar kon ik niets over vinden. Hij is natuurlijk ook al 2 jaar weg inmiddels, weet niet of NAC dan nog steeds recht heeft op een percentage.

14   10  
Otjes

Betaald? Derde persoon enkelvoud is “betaalt”.

13   1  
Wolfmanjack

Stokkers of Ambrose. Wat een verschil.

7   1  
Ivo

Tja, vroeger, toen we nog goede spelers van Manchester City kregen. Dit seizoen heb ik met grote regelmaat geërgerd aan de broertjes Ilic. Ze begonnen goed, maar onder Brood werd het met de week slapper qua inzet en vooral qua teamspel. Hyballa was er helemaal snel klaar mee. Deze jongens zaten bij NAC al aan hun plafond.

Hoe zit het nu met die Man-City deal, is die nu afgelopen?

5   10  
Wanny

En dan vond ik Ambrose in zijn NAC tijd eigenlijk ook nog net te licht voor middenmoot eredivisie.

Garcia en Angelino zijn de enige twee geweest die het elftal direct naar een hoger niveau brachten.

7   3  
Buurman

Voor NAC een prima spits. Voor subtop ere komt hij inderdaad net tekort, maar dan is hij nog een zeer nuttige selectie speler voor een club als NAC. Het zegt alles over de op hol geslagen bedrijfstak voetbal, waar spelers bij clubs terecht komen boven hun niveau en salarissen opstrijken die clubs tegelijkertijd weer op de rand van de afgrond brengen. Neemt niet weg dat een club als NAC, met 18000 trouwe supporters, vrij normaal zou moeten kunnen overleven . Maar tegen het enorme wanbeleid bij onze club is geen kruid gewassen. De nieuwe AD maakt nog geen seizoen vol, en het hele verhaal op een rij zettend vrees ik dat de TM ook geen lang leven bij NAC is beschoren. Komt er kort gesteld op neer dat WEER de verkeerde man, en mogelijk mannen, is/zijn aangesteld. Dat een en ander door schandalige journalistiek van Blanco naar buiten is gebracht maakt de werkelijkheid helaas niet anders. Weer maar hopen dat er nu wel een goeie AD komt. Fatsoenlijk uit het Corona tijdperk komen maakt het al moeilijk genoeg.

1   1  
Wanny

@ Buurman

Ik neem aan dat Ambrose nu beter is dan in zijn jaar bij NAC. Dus nu zou ie eigenlijk wel geschikt moeten zijn voor subtop eredivisie.

In dat seizoen bij ons scoorde ie te weinig voor een spits. Wellicht ook omdat ie vaak rechtsbuiten werd gezet, maar dat doet een trainer ook niet zomaar.

Zo bezien hebben we al lang geen spitsen meer gehad waarvan je zeker wist dat ze hun goaltjes gingen maken. Bij jongens als Arnold, Latchford, Lammers, Pierre, Arveladze kon je op voorhand al invullen dat ze 15 tot 20 goals gingen maken. Dan ben je al een heel eind op weg.

2   0  
Breda-Loyal

Wie weet hoe het er voor ons had uitgezien als Thierry het seizoen daarna ook nog bij ons had gezeten.

Ik had laats nog de 6-1 overwinning tegen Heracles nog teruggekeken.

Ambrose die in de drukte toch de 2-1 binnen wist te schieten en zijn assist op Sadiq bij de 6-1 ( Thierry gaf op de rechtsbuiten positie toen die mooie dieptepass waardoor Sadiq 1 op 1 met de keeper kwam)

Mijn gevoel zegt dat een jaar extra bij NAC niet verkeerd zou zijn geweest voor Ambrose zijn ontwikkeling.

2   0  
The Cosmic Gate

Jullie ook zo benieuwd wie de nieuwe AD is ....

Of zal er toch weer een kink in de kabel zitten ?

2   0  
Badeend

Amoah, Salmon en eigenlijk ook Dessers,Tevreden en Lurling.

1   0  
Wanny

@ Badeend

die schoten er allemaal geen 15 in per seizoen in de ere.

3   1  
Scheppioni

Prima spitske Ambrose ! Net as Manu Garcia zag ik graag bij ons NAC !! Misschien nog ooit .........

0   0  
Badeend

Wanny

Arveladze toch zeker ook niet? En Arnold 1x 16, Lammers 1x 19. Dat zijn ook niet echt garanties. Lurling en Amoah hebben ook 1x in hun carrière 15+ goals gemaakt in één seizoen Eredivisie.

Het ging mij (blijkbaar) meer om het gevoel/idee een echte spits te hebben. Natuurlijk zou ik héél graag een spits van het kaliber Van Hooijdonk bij NAC zien, maar ik zou al blij zijn met al de namen die jij en ik noemen. Of Cristiano. Of Ambrose.

Eigenlijk bijna iedereen behalve Bartje van den Eede. Al zou ik die ook wel waarderen, alleen niet in de basis.

3   0  
Badeend

Waar ik zei Tevreden moet zijn Te Vrede. En ik vergat de 15 doelpunten van Eredivisietopscorer Dessers nog. Stop de tijd.

1   1  
Scheppioni

@ Badeend
Type Latchford of Bogdanovic zou lekker zijn !

1   1  
Scheppioni

Buiten jullie namen Lammers, Arnold of Salmon die jullie noemen !?

Laad alle berichten na dit bericht in