Ex-NAC: Weekoverzicht
Een nieuwe week is een nieuwe Ex-NAC rubriek. Deze week transfers, verlengde vakanties en (jeugd)interlandvoetbal. Over dat laatste is het laatste woord nog niet gezegd. Bart Verbruggen en Jan Paul van Hecke komen vanavond in actie in een beslissende wedstrijd tegen Georgië.
Willem Weijs is de nieuwe hoofdtrainer van FC Eindhoven
Rob Penders was eerder deze zomerstop al verkast naar FC Utrecht. De Eindhovenaren hebben nu een nieuwe trainer: Willem Weijs. De Blauw-Witten troeven hiermee ADO Den Haag af, Weijs liet via de officiële kanalen weten dat FC Eindhoven op de goede weg is en hij er naar uitkijkt om met het jonge talent dat aanwezig is bij de club samen te werken.
Arne Slot winnaar Rinus Michels Awards
Het topjaar van Arne Slot heeft nog een ultieme kers op de taart gekregen. Slot heeft de Rinus Michels Award gewonnen. Pascal Jansen, Joseph Oosting, Ron Jans en Ex-NAC trainer Maurice Steijn vissen zodoende achter het net. Slot won de prijs door (onder andere) kampioen te worden met Feyenoord in de Eredivisie. Vorig jaar won Slot de prijs ook.
Danny Verbeek: Langer prof en langer vakantie
Een kleine twee weken geleden maakte FC Den Bosch wereldkundig dat Danny Verbeek zijn profcarrière met minstens een seizoen verlengt. Door een bar slecht seizoen van de Bosschenaren met als dieptepunt de 13-0 vernedering bij PEC Zwolle twijfelde Danny Verbeek openlijk over het voortzetten van zijn profcarrière. Toch konden de beleidsbepalers in Den Bosch hem overtuigen om langer te blijven. Zijn loyaliteit is door de club beloond met langere vakantie. Zijn ploeggenoten zullen het de eerste week zonder de ervaren rot moeten doen.
Martijn Reuser na 23 jaar terug bij Ajax
Ruim 23 jaar na zijn vertrek bij Ajax (toen nog als speler) keert Martijn Reuser terug in de hoofdstad. Hij gaat hier de O-17 trainen. De laatste jaren was hij actief bij de KNVB waar hij nagenoeg alle jeugdelftallen wel een keer onder zijn hoede had. Reuser was bij NAC ook kortstondig jeugdtrainer. De meeste mensen zullen hem echter kennen van zijn kort maar krachtige periode als speler bij NAC. Reuser streek in de herfst van zijn carrière neer in Breda. Als extra impuls vanaf de bank behaalde hij met NAC Europees voetbal. Met een mooi doelpunt in de Kuip was hij ook in de play-offs van waarde. In zijn tweede seizoen in Breda kwam Reuser mede door blessures niet veel meer aan bod, hierna besloot hij te stoppen als prof.
Jong Oranje begint met twee remises op het EK
Jan-Paul van Hecke en Bart Verbruggen zijn allebei basisspeler bij Jong Oranje op het EK. Tegen de twee andere toplanden uit de poule (België en Portugal) werd gelijk gespeeld. Mede hierdoor is Georgië de verrassende koploper in Groep A. Vanavond is het aan Jong Oranje om een plek in de KO-fase veilig te stellen. Als de ploeg van Erwin van der Looij (Ex-NAC) wint van Georgië maakt het niet uit wat België en Portugal onderling doen. Wint Oranje niet, wordt het kwalificeren voor de volgende ronde een lastig verhaal.
- Georgië, 4 punten. +2 doelsaldo
- België, 2 punten. 0 doelsaldo
- Oranje, 2 punten. 0 doelsaldo
- Portugal, 1 punt. -2 doelsaldo
Plaats reactie
Een mooie kans voor Weijs om het als hoofdtrainer te laten zien. De lat ligt na een paar goede seizoenen wel wat hoger in Eindhoven.
Enfant Terrible Weijs. Gaat de kerst niet halen denk ik maar desalniettemin heel veel succes.
Mooi hoe Penders steeds verder naar de top klimt. Zonde dat NAC hem ooit heeft laten gaan.
@Ginnekense NACCER
Bijna iedereen is enthousiast over de trainerskwaliteiten en tactische inzichten van Weijs. Weijs heeft ons niet voor niets als eerstedivionist met een 2-0 overwinning op PSV een bekerronde verder geholpen.
Alleen is hij zo ambitieus en wil hij zo graag, dat hij nergens lang blijft zitten en de ultieme jobhopper is geworden.
Nu is hij dan eindelijk eindverantwoordelijk bij een profclub. Ik verwacht eigenlijk dat Eindhoven het daarom wederom verrassend goed gaat doen.
En als het niet goed gaat: Eindhoven heeft geen geld voor een afkoopsom en een minder seizoen wordt geaccepteerd, dus de kerst haalt hij zeker wel.
Bredaparel > Penders volgt wel de langzame weg. Net als Ernie Brandts destijds. Behalve de derde plek (!!) met NAC heeft hij het nooit ergens goed gedaan.
Penders gaat nu naar de Trommels, die al aardig ingekocht hebben. Onder andere onze reus Azarkan speelt daar volgend seizoen. Ze hebben hoge ambities in de Tromstad. Van de huidige hoofdtrainer Silberbauer ben ik bepaald nog niet onder de indruk. Ik vraag me af hoe de rolverdeling zal gaan tussen Penders en Silberbauer.
Ex-NAC 'nieuwtje'
Ook Moïse Adiléhou heeft een nieuw onderkomen gevonden, van Azerbeidzjan naar Israël. Hij verruild na 1 jaar FK Zire voor Maccabi Petah Tikva
Ik ben blij dat Weijs niet naar Ado gaat. Ik zie in hem altijd nog een potentieel toptrainer. Job hopper of niet.. je kan het ook zien als ervaring opdoen in verschillende keukens (Oa. Anderlecht)
Besef dat WIllem Weijs pas 36 jaar is. Eindhoven is volgens mij de ideale club voor hem om zijn kunnen te laten zien. Penders heeft al aardig wat neergezet en Weijs kan hier op voortborduren. Heel erg benieuwd of hij het stokje van hoofdtrainer echt kan oppakken of dat het nog te vroeg is.
Overigens had de situatie rondom Weijs bij NAC destijds 2 kanten van het verhaal; zie : https://www.voetbalprimeur.nl/nieuws/920541/nac-breekt-na-conflict-met-weijs-ik-heb-het-niet-via-de-media-uitgevochten-.html
Hyballa kwam en was snel weer weg. En nu is Hyballa terug en heeft bij NAC zijn kans gepakt. Wie weet komt Weijs ooit ook weer terug bij NAC.
Sportief gezien had hij een goede kijk op het spelletje volgens mij. Einhoven is wellicht nu nog meer een concurrent. Krijg in de combi Weijs - Eindhoven een Pastoor - Almere gevoel. Technisch verzorgd voetbal met veel jonge talenten.
De competitie zal spannend worden. Tof! Als NAC maar bovenin mee kan doen. :-)
Martijn Reuser, waar zijn de tijden gebleven dat dat soort gasten (lees ook een Tommie van der Leegte) bij NAC kwamen afbouwen. Mooie tijden!
Stand seizoenskaarten 13.112, een paar leuke spelers erbij en de stand schiet weer omhoog.
Ex-NAC 'nieuwtje'
Ook Moïse Adiléhou heeft een nieuw onderkomen gevonden, van Azerbeidzjan naar Israël. Hij verruild na 1 jaar FK Zire voor Maccabi Petah Tikva