Wij gaan niet opzij

Gretige Mostapha Rached werkt hard bij de O21: ‘Wil straks niet dat kleine jongetje zijn’

Masthow

In elke wedstrijd verzet hij veel arbeid. Ballen vasthouden, doorspelen en zo snel mogelijk weer aanspeelbaar zijn voor het doel. Mostapha Rached speelt als spits vaak in dienst van zijn team en pikt ondertussen regelmatig een doelpuntje mee. Afgelopen zaterdag stond hij alweer voor de derde wedstrijd op rij in de basis.

Negentig minuten lang liep hij op elke bal. Zelf kwam Rached daarbij niet tot een kans. Wel was hij twee keer bijna de aangever op Silva en Jochems. Na afloop van de met 0-3 verloren wedstrijd tegen Almere City overheerste uiteraard teleurstelling bij de 17-jarige aanvaller. “Je wilt deze wedstrijd winnen om mee te doen met de top. We hebben gestreden, alles gegeven, maar kwamen tot weinig kansen. Vooral voor een spits is dat frustrerend, want je wilt elke wedstrijd scoren.”

NAC stond vaak ver terug op eigen helft om de aanvallen van Almere City af te stoppen. Rached moest het vervolgens doen met lange ballen van achteruit nadat ze waren veroverd. Dat is niet zijn sterkste punt. “Het liefst voetbal ik in een ploeg die voetballend sterk is, wat wij ook zijn. Nu speel je alleen tegen een tegenstander die ook voetballend sterk is. Dan is het wie het best speelt, die wint”, vat hij het kort samen.

In de tweede helft was er het een en ander veranderd in het spel van NAC, waardoor Rached wat vaker aan voetballen toe kwam. “We hadden erop gerekend dat ze anders zouden spelen, met een andere speelstijl”, verklaart hij het verschil. “In de rust hebben we gekeken wat er allemaal fout ging en dat hebben we goed opgelost. Wel jammer van de twee tegengoals die we nog krijgen in de tweede helft.” Daar werd volgens hem de wedstrijd in korte tijd mee beslist.

“Bij 0-1 zit je nog in de wedstrijd en kan je nog terugkomen. Na de tweede en derde is het klaar, dan is het eigenlijk al gespeeld.” Vlak voor de tegengoals viel Luc Marijnissen uit, waardoor er achterin geschoven moest worden. Joannes zakte, niet voor het eerst dit seizoen, noodgedwongen een linie terug. Dat vulde hij prima in, maar Rached geeft aan dat het wel schakelen is. “Luc is een belangrijke speler voor ons, hij wint bijna alle duels met Omar. Dan moet je gewoon doorgaan met de spelers die je hebt.”

Al jong bij de O21

Al sinds Rached in 2018 de overstap maakte naar de jeugdopleiding van NAC, is hij een speler om in de gaten te houden. Op zijn 13de sloot hij aan bij de O14 en in zijn eerste jaar bij een BVO werd hij gelijk geselecteerd voor een trainingsstage bij Oranje O14. In oktober 2020 volgde een uitnodiging voor Marokko O17 en twee maanden later scoorde hij als 16-jarige zijn eerste goal voor de O21 van NAC. Weliswaar in een oefenwedstrijd, maar ook tussen spelers die soms vier jaar ouder waren wist hij op te vallen.

Dit seizoen wisselde Rached regelmatig tussen de O18 en O21. “Ayouba Kosiah kwam soms terug van het eerste en dan speelde ik voor de O18. Dat was voor mij wel teleurstellend. Het liefste speel je op het hoogste niveau en in de beste competitie.” Tot nu toe speelde de aanvaller zes competitiewedstrijden bij de O18 en dertien bij de O21. Voor beide ploegen scoorde hij vijf doelpunten. Daarmee is hij halverwege voor zijn doelstelling. “Ik heb aan het begin van het seizoen gezegd dat ik minimaal 20 goals wil maken. Ik zit nu op de helft, dus ik moet even wat gas geven nu. Ik hoop zo veel mogelijk te scoren en helpen het team te winnen. Dat is het belangrijkste.”

Als speler omschrijft hij zich als iemand die naast het maken van doelpunten vooral betrokken wil zijn in het spel. Een meevoetballende spits en niet alleen een afmaker. “Ik kan ook goed koppen, op sprongkracht train ik veel”, vult Rached nog aan. Daarvoor is hij in de laatste jaren naar eigen zeggen fysiek veel sterker geworden. Want ondanks zijn lengte en postuur, is hij niet iemand die vaak op de grond ligt. Op de zondagen traint hij extra op kracht en hoe zijn lichaam in de duels te gebruiken. Daar heeft hij grote stappen in gezet, maar tevreden is hij nog niet. “Ik wil nog sterker worden, meer groeien qua spieren. Dat ik straks niet het kleine jongetje ben dat al zijn duels verliest. Daar raak ik gemotiveerd van om nog meer uit mezelf te halen. Verder scherper zijn voor de goal, nog meer doelpunten maken. Alles kan nog wat beter.”

Bron:
B-Side Rats
10 Reacties
69   0  
dikkenek

Klinkt als een nuchtere jongen met goede mentaliteit.
Ga zo door!

69   0  
dikkenek

Klinkt als een nuchtere jongen met goede mentaliteit.
Ga zo door!

30   3  
Wanny

Kan toch niet zo zijn dat een speler waarvan bekend is dat ie het niet gaat redden (Kosiah), talentvolle jongens in de weg staat. Hopelijk gaat dat in de toekomst niet meer voor komen.

31   1  
Jometo

Ik vind het een speler die er vol voor gaat. En hij kan ook nog goed voetballen. Dus die komt er wel als hij zo door gaat.

21   1  
ome cor

Goede attitude..... zou een ex-coach van NAC dan zeggen.
Die jongen komt er w als hij zo doorgaat.

Natuurlijk moet hij lekker rijpen daar en zeker niet te vroeg overgeheveld worden naar het eerste.
Jonkies die te vroeg worden gebracht vallen, op een enkele uitzondering na, snel terug en dat is zonde. Daarmee moet je hen zeker niet willen verpesten aan het eind van de jeugdopleiding.

28   2  
RaraNAC

Leuk Bsiderats! Ik kan mij voorstellen dat het moeilijk is om een leuk interview te maken met een jeugdspeler. Vaak hebben ze weinig te melden en moet je er alles uit trekken…

Ik denk wel dat dit goed is zodat we wat meer inzicht krijgen in de jeugd!

Ik moet ook bekennen dat ik nooit naar de jeugd ga kijken terwijl het eigenlijk heel interessant is. Misschien wakkert dit soort interviews bij mij wat aan om eens lekker met een pilsje in de hand een wedstrijdje te bezoeken…

10   1  
Arthur

Klinkt als een nuchtere jongeman die graag wil. Heb hem een paar x zien spelen, vooral tegen PEC deed hij het erg goed. Leuke voetballer met een neusje voor de goal, hopelijk krijgt hij de tijd om zich te ontwikkelen.

Meer van dit soort interviews graag!

3   16  
Schrikbarend

Wat moeten we hier van zeggen jong ajax-mvv live krijgt maandag de voorkeur boven nac

2   7  
Real Robert

***!

Is onze Danny Bakker ook zo gretig?

Is geen onderwerp op deze site?

9   0  
Ivo

@Real Robert

Danny Bakker is voor mij het mysterie van dit seizoen. Deed mee in de voorbereiding, raakte geblesseerd, deed in de uitwedstrijd tegen de Graafschap 10 minuten mee en daarna bleef het stil.

Geen updates, geen interviews, niks. Is hij nog wel een NAC speler?

2   4  
Rade

Leuke jongen, maar echt geen eerste elftal speler in potentie

Laad alle berichten na dit bericht in