Wij gaan niet opzij

Oriëntatie op nieuw stadion voorzichtig van start

Italo

Ondanks dat NAC haar wedstrijden voorlopig nog in het Rat Verlegh stadion zal spelen, komt er komend jaar al wel een projectgroep welke zich bezig gaat houden met de orientatie op een nieuw stadion. Dit meldde Mattijs Manders tijdens de (online) forumavond.

Manders voegt hier direct aan toe dat supporters hier op korte termijn echt nog niet teveel van moeten verwachten: “Het is absoluut geen korte termijn politiek. We hebben ook nog gewoon een huurcontract voor het huidige stadion dat nog 14 jaar doorloopt. Maar ik denk dat je niet vroeg genoeg kunt beginnen met het ontwikkelen van een visie waar een stadion aan moet voldoen. Een nieuw stadion ontwikkelen is niet iets wat zomaar even gebeurd.”

De droom van vele NAC supporters, een stadion op het voormalig CSM terrein, lijkt overigens al in duigen te zijn gevallen: “Ook ik had stiekem mijn hoop gevestigd op het oude CSM terrein. Om daar op termijn naartoe te gaan en daar een locatie creëeren waar de jeugdopleiding, het eerste elftal en het stadion bij elkaar zouden komen. De kans is heel groot dat daar uiteindelijk woningen komen, dus die optie vervalt,” aldus Manders.

Het beperkt aantal skyboxen in het Rat Verlegh, een belangrijke inkomstenbron voor voetbalclubs, is de directeur een doorn in het oog. Desondanks ziet Manders ook meer dan genoeg mogelijkheden om meer te halen uit het huidige stadion. Zo hoopt de directeur dat er op termijn een breed scala aan activiteiten, van huwelijken tot vrijdamiddagborrels, plaatsvinden in het NAC stadion.

Bron:
B-Side Rats, NAC
Advertentie
29 Reacties
86   3  
Italo (BSR)

@Theoden King;
Vergelijk de locatie van het NAC stadion eens met vele andere stadions in Nederland. Dan mogen we denk ik echt niet mopperen. Pilskes in de stad, daarna twee voor onderweg, 15 min lopen en je bent bij het stadion. Ik moet er niet aan denken dat dát straks eventueel niet meer kan.

13   72  
Harrie

Mommers, Manders beide hebben grootheidswaanzin en zadelen de club met grote problemen op als ze hun zin krijgen. Het ene leed is geschied, het andere kan nog voorkomen worden

46   2  
SjorsNac

Mij is altijd bijgebleven dat dit stadion ruimte had voor een extra ring erbovenop.
De volgorde lijkt me eerst maar eens stabiel in het linkerrijtje spelen en dan verder kijken.

8   63  
Theoden King

Elke lokatie is beter dan de huidige, wat een ellende.

Het oude CSM-terrein graag, met de ingang richting centrum.

24   4  
Voorwaarts

@Harrie

Hahahaha zuurpruim, hij zegt over een nieuw stadion alleen dat er plannen moeten zijn voor over 14 jaar.

En dat we qua evenementen en skyboxen achter lopen op heel veel clubs. Hoe kan "we lopen achter" zeggen nou grootheidswaanzin zijn?

86   3  
Italo (BSR)

@Theoden King;
Vergelijk de locatie van het NAC stadion eens met vele andere stadions in Nederland. Dan mogen we denk ik echt niet mopperen. Pilskes in de stad, daarna twee voor onderweg, 15 min lopen en je bent bij het stadion. Ik moet er niet aan denken dat dát straks eventueel niet meer kan.

9   37  
N@C

Straks komt deze luchtfietser met de Bavelse Berg afkakken?

11   1  
Arie

De Bavelse Berg en sowieso bijna nergens in en rond Breda is plaats voor een stadion, dus dat wordt nog een knap project. Een tweede ring lijkt me met de huidige staat van het stadion al niet haalbaar.

16   0  
Fritske d'n Olifant

Gezien de mogelijkheden is een vernieuwing op de huidige locatie of een nieuw stadion op P5 de beste optie. Aan de rand van Tuinzigt en in de zoete walm van Van Melle. Meer NAC gaat het niet worden. En zo ver van de stad is het nou ook weer niet zoals Italo aangeeft. Trainen hoeft niet perse naast het stadion, als het maar in Breda is en samen met de jeugd op 1 complex.

13   9  
Zippo

Ik heb voor mijn werk bijna wekelijks contact met wedhouders etc. Ik kan wel vertellen....op het CSM terrein komen 100% zeker woningen.

Eerst gaat de Spoorzone op de schop, en dan richting centrum.

12   3  
Reflektor

Zippo, dat snappen we ook wel dat daar woningen komen.

2   2  
Oldskool

Krijgen we straks een generatie die zal terugverlangen naar het “oude stadion” zoals nu velen heimwee hebben naar de Beatrixstraat.

Met nul skyboxen en heel veel ziel.

Snap best dat je meemoet in je tijd en dat jeugd en trainen samen moet komen bij het stadion lijkt me duidelijk. Maar zullen we dat in stilte voorbereiden.

29   0  
Ohout

Nooit op Breepark. Dan is de ziel eruit.

5   4  
Oosterhout3

Csm valt af lees ik hier....

Waarom niet het gedeelte centraler in de stad....
Namelijk het oude gerechtsgebouw tot aan het oude belastingkantoor....
Dit stuk dichtbij de beatrixstraat, dichtbij centrum gaat komende jaren wellicht op de schop voor woningen?!

Daarbij... Als je gemeente aanspreekt dat ze ipv bij het csm terrein woningen bouwt, dat ze 1 jaar langer wachten... Dat ze op het huidige stadion plaats+ parkeerterreinen woningen+ bedrijven kunnen vestigen....

Dan heb je toch nog de optie om op csm terrein een stadion weg te zetten....

Vraag is wel.... Wie gaat dit betalen in godsnaam???

29   1  
Sandman

Eerst maar eens fatsoenlijk voetballen denk ik?

9   0  
Scheppioni

Met SjorsNAC eens, dit stadion is nog net 25 jaar oud, met mogelijkheden tot uitbreiding, Manders zal niet de eerste zijn met een te grote broek willen aantrekken ...... eerst maar eens stabiel in de ere dan pas komen de sponsoren ook !!!!

15   2  
Wanny

Als NAC er over 10 jaar pas over na gaat denken als het stadion echt te oud is, dan is het ook niet goed.

15   17  
Pannelap

Manders, Manders, Manders toch..... luchtkastelen bouwen om de sportieve malaise te verdoezelen.

Zorg eerst maar eens dat er fatsoenlijk gevoetbald wordt, dat er een goed technisch beleid komt voor de korte- en lange termijn en zorg dan dat het huidige stadion tot de nok gevuld wordt met supporters.

Wat val je toch door de mand met deze lariekoek....

5   14  
Harrie

Hier waren Goetzee en Gilissen al mee bezig. Nu doet Manders net of hij het verzonnen heeft.

0   4  
since1912

Laten we in ieder geval vooropstellen dat een uitbreiding/vernieuwing van het huidige stadion uitermate onwenselijk is.

Of zijn we allemaal vergeten dat het beton vol scheuren zit en steunconstructies het stadion niet moet laten instorten. Met die erfenis wil ik na de komende 14 jaar niet nog steeds mee opgezadeld zitten.

4   8  
Oosterhout076

Huwelijken in het Rat Verleghstadion?

NAC en Manders is tot op dit moment nog niet echt een goed voorbeeld van een goed huwelijk. Met de 3 aandeelhouders ook niet echt, en MS loopt ook niet voorop. Vooralsnog lijkt elk huwelijk te mislukken. Ik zou er niet aan beginnen. Ga nou maar eens focussen op herkenbaar voetbal. Daar komen mensen voor naar het stadion, daar kopen mensen een seizoenkaart voor. Voor meerdere jaren. Niet voor een eenmalige gebeurtenissen.... dat is geen lange termijn visie.

7   5  
Belgische Naccer

Een nieuw stadion? Haal eerst maar eens alles uit het stadion zoals het er nu is.

Hetzelfde geldt op het veld voor Steijn. Stel eerst maar eens de beste spelers op (dus niet je vriendjes) en haal daar eerst maar eens alles uit wat er in zit.

Pas als dat allemaal op order is, kun je komen met dit soort blaatverhalen.

5   1  
Rogo

Onzin. Het huidige stadion is prima. Een betere locatie ga je nu binnen de stad Breda niet meer vinden. Dat nieuwe stadion kon begin jaren 90 alleen maar omdat NAC in een flow zat (eindelijk gepromoveerd) en alle overheden (helaas!) snel veiligere stadions met alleen maar zittribunes wilden. Als dingen nu versleten zijn dan los je dat toch op? Heb je niet meteen een nieuw stadion voor nodig. Zelfde geldt voor meer sponsorvoorzieningen. En pak dat dramatische uitvak a.u.b. eens aan!

Met het huidige voetbal zal het stadion niet snel helemaal uitverkocht zijn. Dus groter hoeft echt niet. Mochten we ooit nog promoveren dan misschien wel, maar ook dan is enige schaarste helemaal niet erg. Beter elke week uitverkocht dan af en toe uitverkocht en soms duizenden lege stoelen. Al zou een hogere hoofdtribune met meer sponsorplekken (die leveren wél geld op) wel heel gaaf zijn.

Wel mee eens dat de jeugd en de trainingsvelden samengevoegd moeten worden! Dat moet toch ergens binnen de gemeente Breda mogelijk zijn.

2   0  
Braze

Zorg eerst voor een elftal dat presteert en in de Eredivisie zit.
Een ander stadion kan daarna komen.
Als we in die verdomde KKD blijven zakken de toeschouwersaantallen terug naar vroegere tijden in de 2e divisie met tussen de 3 a 4 duizend man

2   2  
NAC BVB 1860

Bouw het in een volkswijk , zet de B-Side weer op de lange zijden en gaan!

0   7  
Baosje

gewoon tzt het KMA terrein plat gooien en daar alle faciliteiten op weg zetten ... kan de gemeente het CSM terrein gebruiken


iedereen happy de Peppie

3   5  
Theoden King

@Italo:

Ik deel je mening niet. We liggen nu in de oksel van het spoor op een lokatie met veel wind en weinig inspiratie. Het oude CSM-terrein brengt NAC dichter bij het centrum, en bovendien vlak bij het station.

Dat het in andere steden vaak nog erger is, vind ik geen argument. De tegendraadse Bredase trots mag best laten zien dat ze van de stad en haar supporters is. Dat doe je onder meer door een A-lokatie voor het stadion.

2   0  
Mo

Zorg er eerst maar eens voor dat het voetbal beter wordt!

0   0  
JvDz

Meer skyboxen zorgt voor meer omzet, wat weer zorgt voor meer budget voor spelers. Hierdoor grotere kans op het worden van een stabiele eredivisie club.

En een tweede ring kan geen kwaad lijkt mij, genoeg uitbreidingsmogelijkheden

0   0  
Ohout

https://www.bndestem.nl/breda/breda-in-polonaise-eindelijk-koopt-gemeente-braakliggend-csm-terrein~a35204bd/

Het blijft de beste locatie om het te realiseren. Echter zal het nooit gebeuren.

Laad alle berichten na dit bericht in