Terug op het veld: Hoefkens wil strijden om promotie en Bielica van 99 naar 1
Met de eerste trainingen achter de rug is de voorbereiding van NAC begonnen. De spelers bereiden zich voor op de eerste wedstrijd tegen Etten Leur United woensdagavond. Ook was er nieuws rondom de rugnummers. Zo gaat Bielica, de op papier eerste doelman, spelen met het nummer dat daarbij hoort: 1. De jeugdspelers krijgen later een (vast) rugnummer toebedeeld.
De voorbereiding op het seizoen 2026/26 ging maandag van start met een training van ruim twee uur. Met de nodige supporters langs de kant en in een zomers zonnetje (maar niet te warm), deed de selectie vooral loopoefeningen. Die groep bestond uit een mix van jeugd en eerste elftal spelers. Aanwinst Paul Gladon viel voor het eerst in een NAC-shirt te bewonderen, de nieuwe stafleden Michael Dingsdag en Rick van der Mast stonden allebei ook op de velden in Zundert. Net als Carl Hoefkens. De trainer blijft na de degradatie actief in Breda. Daar leek het even niet op, na een lange periode aan geruchten over een overstap naar OH Leuven. Bij BN De Stem gaf de Belg aan dat de keuze bij NAC lag, nadat Leuven met een “gigantisch verbeterd voorstel” aan kwam zetten. Volgende week schuift Hoefkens (als het volgens plan verloopt) aan bij de podcast Een Tikkie naar het Zuiden. Daarin zal hij ook bij ons meer vertellen over de rumoerige periode.
Ondertussen is de blik van Hoefkens volledig op het aanstaande seizoen. "Het is duidelijk dat we een echte winnaarscultuur willen neerzetten”, reageerde hij op de clubkanalen van NAC. “Dat was niet zo eenvoudig in de Eredivisie, omdat we niet zo makkelijk konden winnen. Daarin willen we verder evolueren. De passie willen we ervan af laten spatten, met als doel wedstrijden te winnen. We willen bouwen aan automatismen en het samenspel verbeteren vanuit een duidelijke opvatting. Het doel is om te strijden voor promotie.”
Eerste oefenwedstrijd en rugnummers
Morgenavond (woensdag 19:00) speelt NAC de eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Op het complex van VV Internos trapt NAC af tegen Etten Leur United. Hiervoor zijn nog kaarten te koop, via de ticketshop van Internos zelf. In de eerste wedstrijden zal de nadruk liggen op fitheid opbouwen en jeugdspelers de kans geven. Voor een groot deel van de selectie, vooral spelers die vorig seizoen al bij het eerste zaten, deelde NAC vandaag de lijst met rugnummers. Opvallend is dat Bielica nummer 99 inruilt voor nummer 1. Dat betekent dat Kortsmit zijn vaste rugnummer opgeeft en met 23 gaat spelen. Andere wijzigingen die in het oog springen zijn van Balard (16 naar 6), Oldrup Jensen (20 naar 8) en Greiml (12 naar 4). Gladon heeft nummer 19 gekregen. Alle nummer die nu verdeeld zijn:
1. Daniel Bielica
2. Boyd Lucassen
4. Leo Greiml
5. Jayden Candelaria
6. Max Balard
7. Charles-Andreas Brym
8. Fredrik Oldrup Jensen
9. Moussa Soumano
10. Mohamed Nassoh
11. Raul Paula
14. Kamal Sowah
17. Dion Versluis
19. Paul Gladon
22. Rio Hillen
23. Roy Kortsmit
25. Cherrion Valerius
26. Pepijn Reulen
31. Kostas Lamprou
44. Thomas Goos
55. Brahim Ghalidi
90. Lewis Holtby
Plaats reactie
Duidelijke lijst van 21 namen waar mijn inziens Dion Versluis direct af mag. Ik zie Sowah ook nog wel vertrekken.
Daarnaast zou ik mijn best doen of je Brym ( al is het via een louche tussenhandelaar) weg kan brengen. Ze zoeken vast nog wel ergens een Hollywoodster voor een bij rolletje…
Aanvallende linksback bij halen.
Op beide flanken statistieken “ inkopen/ inpassen” .
Jammer dat Doodeman al naar Volendam is .
En toch betrap ik me op voorzichtig enthousiasme naar komend seizoen.. Gewoon, simpelweg omdat het spelletje leuk is, daarnaast … het blijft NAC .
Ik hoop toch wel dat het doel 'promotie' is, in plaats van 'strijden voor promotie'.
'""We willen bouwen aan automatismen en het samenspel verbeteren vanuit een duidelijke opvatting""""""
Had hier maar een seizoen eerder mee begonnen.
Nou is het spelen om promotie
Moet dat niet zijn om het kampioenschap Met dit budget ?
Als ik deze lijst van spelers zie, dan bekruipt me toch weer het zure gevoel dat je hier nooit mee had mogen degraderen.
Totaal aan te rekenen aan het gepruts van één individu. Ik hoop op een ommekeer, en dat we vlammen met fris aanvallend voetbal.
Hup NAC
@Pannelap
Een degradatie is nooit de schuld van één individu. Het was/is een mentaal zwakke ploeg waar spelers onder druk de gekste fouten maakten. Zelfs de ervaren Holtby pakte rood in de 16 van Volendam. Wat ons ook 3 belangrijke punten kostte. De degradatie was een opeenstapeling van fouten. Ook van Maas, dat hele Sydney avontuur heeft ons ook niks gebracht. En inzetten op de al geblesseerde Soumano was ook niet handig. Hoefkens met de keepersgate, rood Sydney/Hillen/Valerius op rare momenten etc. etc.
Er zat voetbal in die ploeg, maar ze durfden niet te voetballen. Groningen thuis vond ik het beste voorbeeld. 90 minuten bagger, en dan ga je in de blessuretijd alsnog voetballen en dan scoor je nog. 1-2. De tegengoals waren een voorbeeld van hoe slecht de restverdediging in het team was. Kijken maar niks doen. Zelfde bij die goal van Mika Godts. Apatisch.
@natte bever
Ik ben het niet helemaal met je eens. Ja, er spelen zeker veel meer factoren mee bij degradatie zoals o.a. het geklungel van Maas in hetcsamenstellen van de selectie, de Sydney-gate, paspoort-gate, Pierre, onnodige kaarten, pech met de VAR, blessureleed, etc....
Maar ik zie het zo. Hoefkens is eindverantwoordelijke voor wat er op het veld gebeurd, wie er staan, in welk systeem, met welke strategie..... daarin heeft de man gefaald en kijkende naar deze spelers, statistisch, naar wat ze individueel op papier kunnen brengen..... dan heeft Hoefkens geen enkele speler beter gemaakt, geen spelritme of systeem weten aan te brengen in 2 seizoenen tijd..... en is het mijnsinziens aan hem, en enkel hem aan te rekenen wat er op het veld gebeurd. Wat heeft geleid tot degradatie.
Goed dat Hoefkens strijdbaar is en met Nac wil strijden om promotie!
Dat zullen Volendam, Graafschap, Almer, RKC, Roda en Emmen ook weer doen.
Nac moet zich niet gek laten maken. Cambuur promoveerde nadat het de eerste maanden nog haperde. De KKD is qua strijd en tegenstand altijd lastig en alleen met onverstoorbare houding kan Nac het redden na 38 wedstrijden. Niet gek laten maken en gezamenlijkheid tonen!
NOAD
Helaas ik probeer het wel maar ik geloof geen woord van wat Hoefkens zegt.
Hij heeft ons te vaak teleurgesteld en heeft nu niet echt bewezen een betrouwbare factor te zijn.
Wat de directie van NAC heeft bewogen om niet op de vergoeding die OH Leuven voor Hoefkens in te gaan is voor mij een groot raadsel.
Zijn prestaties, tactisch inzicht en vrolijke uitstraling kunnen de redenen niet zijn.
Het blijft in mijn ogen een enorme onverantwoorde gok die ze nemen.
De ketting is namelijk net zo sterk als de zwakste schakel(s).
Maar ja we moeten door en maar kijken waar het schip strand en we kunnen niet meer dan hopen dat het goedkomt.
@ Bassnelden
Willem II stond afgelopen seizoen na 22 wedstrijden nog maar net linkerrijtje, ons eigen goeie ouwe NAC stond in het laatste promotie seizoen zelf na 26 wedstrijden nog buiten de play-off plekken.
Maar nee - "dat zijn de uitzonderingen", en "dus" is het allerbeste meest geweldige briljante unieke idee ooit om de trainer er maar uit te gooien. Want dat hebben we nog nooit gedaan. En dat heeft toen altijd succes opgeleverd, vooral in de duurzame bouw van de club.
"Ja het had al lang gebeurd moeten wezen want in seizoen xx/xx voor Christus heeft maurice steijn met zijn blote handen Sparta behoed voor degradatie en dus had dat hier ook gemoeten en succes opgeleverd!"
En dat is dan géén uitzondering.
Schiet mij maar lek.
Met deze ploeg, maar 1 doel en niet minder promoveren!
@badeend
Misschien kan jij beter bij top Oss of Helmond sport gaan kijken. Lekker ambitieloos voetballen en als je een playoffs plek haalt dan is het prima.
Daarnaast is een trainer eruit gooien zeker niet altijd de beste oplossing. Maar Hoefkens rommelt al 2 jaar aan. Uit wat blijkt dat hij nac ineens aanvallend gaat laten voetballen? Zie ook het nl elftal, Koeman bakte er op het ek al niks van, lekker laten aanrommelen en zie wat het heeft gebracht. Beide inspiratieloze laffe en bange trainers. Lekker de tegenstander groot maken en aanpassen, met 0 resultaat.
Ik heb het vertrouwen in Hoefkens verloren.
Hij is voor een groot deel verantwoordelijk voor de degradatie,
Steeds wisselende opstellingen, geen enkele speler beter gemaakt,
Rare beslissingen met o.a. Lamprou ineens in de goal, spelers steeds op rare plekken waar ze niet renderen.
Dan gaat mijnheer uitgebreid solliciteren bij Leuven en neemt daar zijn tijd voor en laat NAC weken wachten.
Dus is NAC gewoon niet zijn eerste keus.
Nee Hoefkens zal heel wat moeten doen om het vertrouwen terug te winnen.
Het statement van gister zit me ook helemaal niet lekker, Meedoen om promotie. Dat zeggen alle clubs tot de nummer 12.
De ambitie met ons budget en achterban moet zijn DIRECTE promotie en niks anders.
Ik hoor of lees ook helemaal niks over versterkingen.
Met een elftal dat direct is gedegradeerd (en bovendien sterkhouder en aanvoerder Kemper vertrokken) ga je zonder gerichte echte versterkingen ook nooit direct promoveren, vergeet dat maar,
Misschien moet ik eigenlijk voorlopig niets posten. Ik ben het vertrouwen kwijt. Als ik nu weer lees wat Hoefkens zegt dan komen er vanzelf volzinnen naar boven als: praatjes vullen geen gaatjes; Was het voetbal maar net zo goed als je praatjes.
Waarom ik het vertrouwen kwijt ben? Omdat iedereen, die NAC naar technisch naar de verdoemenis heeft geholpen, op zijn pluche is blijven zitten. En dan zou het nu ineens allemaal wel goed gaan? NAC neemt een groot risico door geen consequenties te verbinden aan een kansloze degradatie. Ik noem dat geen stabiliteit, maar je kop in het zand steken.
Ik hoop dat ik het verschrikkelijk fout zie en ik zal er elke week weer zitten. Maar tot nu toe heb ik geen enkel aanknopingspunt gezien dat het komend seizoen anders gaat.
History repeats. Zitten, betalen en bek houden.
Een trainer die eigenlijk weg wilde
Een assistent aangesteld die voor het contract getekend is totaal geen overleg met zijn hoofdtrainer heeft.
Spelers die hun makelaars nog aan t werk zetten om weg te komen...
Een TD zonder enig idee hoe we willen gaan spelen en haalt waarschijnlijk maar wat ...
Gaat lekker maar ze proberen er 25000 + wijs te maken dat alles onder controle is...
Vetrouwen is 0
Op basis waarvan mogen we verwachten met deze selectie meteen te promoveren?
Ik vind het ongelooflijk slap dat onze club, met afstand de grootste in de KKD, officieel communiceert tot het einde te willen strijden om promotie. Spreek gewoon uit dat rechtstreekse promotie het doel is. En handel daarnaar!
Maar goed, de TD en de trainer hebben vorig jaar gefaald, ze mogen zonder uitleg op herhaling.
Ik maak me grote zorgen.
"Het doel is om te strijden voor promotie.”, vervolgens een hoop teksten van de beste man, die hij zelf de afgelopen seuzoenen heeft ontkrachtigd. Met zo'n achterban en dito kkd budget, moet de doelstelling kampioen worden zijn. Ze zijn zich nu al aan het indekken.
Enne hoefkens moeten er dalik weer spelers in speelronde 32 nog groeien ?
Wanne mafkees zeg...... ik ben al blij als we in oktober nog bij de eerste zeven staan en ik zeg dat dit niet zo zal zijn met deze wazige husselfreak ! Maar goed HUP NAC !
Vriendenkliek, bedankt voor de suggestie. Ik blijf echter gewoon - als het kan - naar NAC gaan. Zoals ik al sinds begin jaren '90 doe.
Jij, net als een aantal anderen, verwart "ambitie" met "hersenloos geschreeuw". Ik heb zeker ambitie voor NAC, en vind ook echt dat NAC die moet hebben én uitstralen. Maar niet op de Jeffey van As manier, waarbij structureel teveel geld aan over the top spelers werd uitgegeven, de jeugd én de scouting werden afgebroken en allemaal maar om snel resultaat te halen en ongeduldige "supporters" te paaien. Daar pas ik voor. Ik zou graag willen dat ons goeie ouwe NAC ook in 2112 nog bestaat - en een rol van betekenis speelt in het Nederlandse voetbal.
Geen fatsoenlijke versterkingen dan vergeet promotie maar.
De huidige selectie zoals hij nu is speelt rond plaats 8 en de doelstelling cq eis moet toch directe promotie zijn, dus plaats 1 of 2 en niks minder!
Badeend
Je begrijpt er werkelijk niks van of wel? Met het budget wat we hebben, moet je toch gewoon de ambitie hebben om mee te draaien voor de eerste 2 plekken. Dit kan ook op een financieel verantwoord manier met ieder jaar een speler verkopen.
Natuurlijk moet promotie de doelstelling zijn. Meedoen om de 1e twee plekken moet ook doelstelling zijn. Maar iedereen weet toch hoe lastig het is om uit de KKD te komen ? Er valt in dit opzicht niks te 'eisen' en vanuit NAC niks te 'beloven'. Ik ga ervan uit dat NAC er, binnen de financiele mogelijkheden, er alles aan doet om te promoveren. Een beetje rust in de tent, ook op deze site, en ook na 2 verliespotten op rij (die gaan er zeker komen), zou helpen. Dat dagelijks terugkerende gezeur en geklaag helpt in ieder geval niet.
@BADEEND
Het gaat om perspectief. Het wel of niet afscheid nemen van een trainer is daar een afgeleide van. Waar het mij om gaat is dat we kansloos gedegradeerd zijn en dat iedereen, die daar verantwoordelijk voor is, op zijn post blijft zitten. En dan moet ik er vertrouwen in hebben dat het wel goed gaat komen. Ik laat me graag overtuigen, maar ik heb de argumenten nog niet gehoord.
Ambitie is in mijn ogen als leiding uitspreken dat je met deze begroting voor niets anders gaat dan directe promotie! En vervolgens moet er een plan komen, want vanzelf gaat dat niet gebeuren. Als dat laatste er niet komt van is het inderdaad "hersenloos geschreeuw" om jou maar even te citeren.
Ik ben trouwens wel benieuwd hoe jij de interviews van Hoefkens van het afgelopen halfjaar zou willen typeren. Het afspelen van elke keer dezelfde grammofoonplaat?
Mensen die nu net doen alsof we een dramatische selectie hebben, tsja. Natuurlijk missen we op een aantal plekken kwaliteit, vooral in het aanvallende, maar in de kern is dit nog steeds het elftal wat had moeten/kunnen winnen van Ajax, dat gelijk speelde tegen PSV, wat gelijkt speelde tegen Feyenoord, tegen NEC, tegen AZ. We zijn niet enkel gedegradeerd door een gebrek aan kwaliteit bij een groot deel van de spelers die nu gebleven zijn. We hadden te weinig assists en goals in huis. We hebben 7 rode kaarten gekregen. Er zijn goals afgekeurd die in vergelijkbare situaties bij de tegenstander wél goedgekeurd werden. We hebben een trainer gehad die doordat hij geen vervanger van Soumano had maar geen wisselen om dat gebrek te compenseren. Etc. Etc.
Soumano, Reulen, Gladon, Holtby, Nassoh, Paula, Hillen, Valerius, Lucassen, Greiml; het zijn allemaal prima spelers die de top van de KKD makkelijk aan moeten kunnen. Daar moeten enkele creatievelingen bij, want het is op dit moment nog niet genoeg, maar in de kern is deze groep echt wel top 4 KKD waardig. Om te voorkomen dat Hoefkens weer gedwongen wordt aan het wisselen te slaan, moeten er sowieso nog wel een speler of 3, 4 bij. En vertrekkers moeten vervangen worden. Maar ik zie het qua spelersmateriaal wel positief in. Ik zet enkel mijn vraagtekens of Hoefkens wel de antwoorden heeft op teams die in een laag blok spelen. Dat heeft hij bij Brugge en nu bij NAC in ieder geval nog niet laten zien. Zodra "zijn" ploeg de bovenliggende partij/favoriet is en hij zich niet aan hoeft te passen om het verschil in kwaliteit te compenseren, dan lijkt het alsof hij het niet weet.
@Thierry14
Onzin. Maas ziet ook wel dat we enkel Ghalidi voor op de vleugel hebben, en we meer goals/assists vanuit het middenveld nodig hebben.
De transfermarkt is nog 2 maanden open, die spelers gaan echt nog wel komen
@ Voor Nac
Doelpunten zijn NATUURLIJK belangrijk. Hebben wij ook spelers die vanuit de tweede lijn keihard op de goal kunnen schieten? Welke middenvelders hebben scorend vermogen????
Aanvullend:
Middenvelders à la bijv. Arie Haan, Johan Neeskens, Ronald Koeman, etc.
Spelers met loopvermogen en een verwoestend schot!
Op basis van de huidige selectie moeten er mijns inziens nog 4 spelers bij. Een linksback, 2 vleugelspelers en een lopende nummer 10 die kort achter de spits speelt. Versluis en Goos niet meegerekend heb je dan een kern van 24 spelers. Dat zou in aantal voldoende moeten zijn. Aangevuld met een paar jeugdspelers die de kans krijgen.
Wat betreft de nummerwijzigingen van Greiml en Balard zou je verwachten dat zij in ieder geval blijven? Verder nog opvallend dat Oldrup Jensen nummer 8 krijgt, maar wel is verlengd als speler in het "rechtse blok" van de verdediging.
@ voor nac.... dat is wat ik een aantal items terug al zei..
Zou er overleg zijn, gaan we 2 of 3 spitsen systeem spelen en daaraan weken...
Of halen van alles wat en hij kan iedere week wat anders verzinnen...
Neem aan als je Gladon haalt met.3 dan heb je helemaal gelijk... maar aan de andere kant met Soumano 2 evt met Brym/Reulen/ Versluis...
Daarom vraag ik me dus af of er überhaupt wat gaat gebeuren als er niks vertrekt.
Zie ook wel dat er kwaliteit bij moet op het middenveld en achterin maar verwacht geen selectie van 32 als.je kwaliteit erbij wil.
Nassoh moet er gewoon makkelijk meer dan 10 kunnen maken. Stond nu op 5 in de eredivisie en speelde heel vaak niet eens mee.
Van Paula mag je ook wel de nodige doelpunten verwachten.
Gladon, Reulen, Soumano moeten er samen 50 gaan maken. En er moet eigenlijk een buitenspeler bij die ook zijn goaltje mee pikt.
Dan ben je al best een eind, er van uitgaande dat je er 80 nodig hebt.
NAC heeft interesse in Bobby Adekanye
Gladon, Reulen en Soumano gaan er never nooit niet 50 maken.
We hebben geen team voor de KKD. Buffelaars, stoempers, werkers. De Paula's en de Nassoh's laten de opvolger van Mika Godts van Jong Ajax gewoon weer lopen. Er moet heel veel duelkracht bij, NAC moet een vechtploeg worden, primadonna's als Brym en Nassoh passen hier niet in. Gladon dan weer wel, met z'n 1m88. Er moeten slopers bij, op het middenveld en in de verdediging. Duels winnen en dan inderdaad veel scherper worden in de omschakeling. Candelaria is geen Kemper, en Hillen is geen Jan van den Berg.
Hoe Hoefkens wil spelen is me na 2 jaar nog niet duidelijk. Met passief, reactief voetbal gaan we het in de KKD sowieso niet redden. Van de 19 tegenstanders gaan er 14 zich ingraven en loeren op een counter. Volendam, Almere, Roda, de Graafschap en Vitesse willen wel voetballen. De rest gaat het initiatief aan ons laten. Waarbij de Jong Teams NAC graag gebruiken als testcase voor een sterk elftal.
Bobby Adekanye heeft in zijn beste seizoen 6 goals gemaakt. Past wel in het straatje van Maas. Weer een gokje. Je kan altijd hopen dat het er bij NAC wel uit komt.
Of je kiest gewoon eens voor spelers die zich al bewezen hebben. Dat kan natuurlijk ook.
NAC staat na 8 min met 3-0 voor tegen Etten-Leur
Eerste oefenwedstrijd en Mousano geblesseerd naar de kant .Je verwacht het niet he.
Zo dat was dan Soumano weer voor dit seizoen 😎
En zo is onze spits direct weer geblesseerd.
Ben bang dat deze speler het zelfde gaat overkomen als verleden jaar.
Dus Maas de transfermarkt op
Brym niet fit. Die moet natuurlijk bijkomen van zijn intensieve laatste seizoen…
Ik denk dat we niet teveel op Soumano kunnen rekenen! Een goede spits binnenhalen voorvdit nieuwe seizoen is heel hard nodig, Peter Maas!
Jammer van Soumano natuurlijk. Maar gaat wel lekker qua scoren met NAC. Niet dat het nou de beste tegenstander is maar met 8-0 voor staan na 41 minuten, is toch wel aardig nietwaar?
@Someren NAC
Dit mag ook wel voor het niveau dat nodig is! Ik ben wel heel erg benieuwd of we wel van Top Oss kunnen winnen..... Dat is immers geheel andere koek. In principe zou het niveau van ons NAC zo hoog moeten zijn, dat we met een forse overwinning van Top Oss winnen. Maar ja, eerst zien, dan pas geloven.....
Veel vertrouwen heb ik daar nog niet in.
Van dat lijstje spelers moet je er zo'n 5/6 van de hand doen. Dan heb je ruimte om 2 directe uitstekende KKD versterkingen te halen en de rest aanvullen met jeugdspelers. Centraal achterin hebben we welgeteld 2 spelers, Hillen en Greiml.
4 keepers slaat nergens op.
Holtby, Versluis, Kortsmit, Lamprou, Brym zijn nog enkele van de grootverdieners ook waarschijnlijk. Weg ermee.
Strijden voor promotie?
Gwn kampioen worden denk? Minimaal 2e nondeju
Soumano gezien...ben benieuwd dit jaar. Hij is snel geblesseerd en in de KKD wordt iets ruwer gespeeld/ geschopt (ook door gebrek aan techniek)
Hoeveel wedstrijden gaat hij spelen? En als dat er te weinig worden wordt hij weer ewrg egoistisch.
Over 2 maanden idd. de tranferperiode pas voorbij. Mbinnen die tijd is er echt nog niets binnen i.v.m. de tranfer van JP. Halen wordt moeilijk, kunnen we alleen als bijv. Balard wordt verkocht. Onze kas is namelijk nog steeds leeg.
Ik zou ook indien mogelijk opteren voor een andere keeper. Bielica heeft ons geen enkel punt opgeleverd alleen gekost omdat hij de lijn bijna nooit verlaat, Heerst niet binnen de 5 meter laat staan in heel het strafschopgebied...zoals vroegere keepers.
De reddingen die hij verrichtte waren op momenten dat de wedstrijd al verloren was.
Ik opteer voor Korsmit zolang onze 4e keeper nog geblesseerd is.
Wie wordt aanvoerder?
Arie
Versluijs Kortsmit en Lamprou zijn geen grootverdieners hoor
Toontje
Wij zijn echt niet gedegradeerd door Belica
Soumano snel van de hand doen voor 1 mln !
@ Vriendenkliek
Of ik het wel of niet begrijp, is een interessante vraag. Ik vind zelf van wel, en ik denk dat een aantal anderen "het hier totaal niet begrijpt".
Waar het me om gaat, is dat niemand gebaat is bij de continue onrust die voortdurend wordt gecreëerd, behalve dan misschien de twitteraartjes en de pers muskieten die zichzelf journalist noemen.
Ik ben absoluut voor ambitie en ik vind ook dat NAC het aan haar stand verplicht is om voor het kampioenschap te gaan. Maar zo simpel als sommigen het hier stellen, is dat gewoon niet en het continu opvoeren van de druk op de gekste momenten en manieren, is dom, onzinnig en leidt tot niks. Dus ik ben blij dat NAC nou eens een keer rust bewaart en vasthoudt aan beleid. Dat is de enige manier om uiteindelijk echt structureel en duurzaam verder te komen. Daar kun je het mee eens zijn of niet, maar dat is hoe ik er over denk, en wat de geschiedenis van de afgelopen X jaar NAC (maar ook veel andere clubs) heeft uitgewezen.
We zitten niet ver van elkaar als ik je lees over "financieel verantwoord", en volgens mij is wat je daarna zegt precies de kern van het beleid van NAC. Helaas zullen we dan wel moeten accepteren dat dat allemaal niet vanzelf, niet met een noodgang en niet zonder af en toe een stap terug zal gaan.
Als je daar anders over denkt, leef je wat mij betreft in een irreële droomwereld of sta je tóch niet écht achter je comment over "financieel verantwoord".
Dit geldt overigens voor een heel aantal anderen hier waarschijnlijk nog meer dan voor jou.
Nog even over die spelers verkopen: is dat niet precies waar met spelers als Balard, Soumano, Nassoh, Greiml en Hillen op wordt ingezet? Je kunt wat vinden van de keuze voor die specifieke spelers, maar dat is hier 95% achteraf geklets.
Ik hoop toch wel dat het doel 'promotie' is, in plaats van 'strijden voor promotie'.