Wij gaan niet opzij

Van der Sande: "Niet in paniek raken"

Das Phantom

Jort van der Sande gaf na afloop van de wedstrijd NAC - ADO Den Haag (1-2) aan BN DeStem tekst en uitleg over de prestaties van de club. De competitie is elf wedstrijden onderweg en tot nu toe valt het tegen, vindt ook de spits. "Maar we moeten ons niet blindstaren op de ranglijst en niet in paniek raken."

NAC gaf vrijdagavond twee keer op bijna identieke wijze een treffer weg. Tweemaal werd een voorzet van rechts door Thomas Verheijdt tegen de touwen gekopt. Volgens de spits van NAC is er op de training genoeg aandcht besteed aan dit scenario, maar toch ging het fout. "De voorzet moet er eerst uit. Als de voorzet dan toch komt, is het verdedigen", aldus Van der Sande tegen de krant. "Als de bal er overheen valt en je bent een kop kleiner, wordt het wel heel lastig." 

Toch ziet Van der Sande ook wel lichtpuntjes na de ontmoeting met ADO. Zo stelt hij dat er met Ody Velanas op tien een andere dynamiek ook het veld die het spel ten goede kwam. "En Ody ook. Het is iets waar we op verder kunnen bouwen. In vergelijking met de wedstrijden tegen VVV en Jong AZ hebben een stap gezet in de goede richting." 

Bron:
B-Side Rats, BN DeStem
Advertentie
29 Reacties
123   2  
Nonkel Frans

Jort mag blijven. Aanvoerdermateriaal!

31   5  
Arie

Ik word blij van de sfeer op de foto. Voelt als decennia geleden.

22   2  
Das Phantom (BSR)

We kampen nog met wat mini-probleempjes na de verhuizing, waardoor we niet bij alle foto's kunnen. Vandaar deze wat algemenere afbeelding.

123   2  
Nonkel Frans

Jort mag blijven. Aanvoerdermateriaal!

22   10  
MickJ

Paniek ?
Nee hoor ik niet meer met deze selectie ,
bij mij is de interesse totaal verdwenen en
dat na meer dan 40 jaar.
Pluspunt ? Geeft ook een interne rust .
Paniek ?
Zeker weten achter de schermen , nog
lege bureaus nog geen mensen die ons
lees de supporters enig houvast geven voor de toekomst , een toekomst zodat
Joris v d Sande ons gerust moet stellen.
En ik blijf erbij deze selectie is niet eredivisie waardig , TOTAAL NIET
Terwijl het toch de basis moet zijn van
de toekomst.
De basis van mensen die interesse hebben
in een zetel met verantwoordelijkheid.
Mensen van enig verstand en beleving van deze club.
Wat ook ons supporters ook als muziek in
de oren moet klinken is communicatie..
Het gevoel geven je hoort erbij .

25   5  
BATI

Geen paniek, seizoen is alweer voorbij.

Bij de eerste 8 ga je nooit eindigen met deze selectie.

Stel dat Jort straks een keer geblesseerd raakt....

26   3  
Los Pollos Hermanos

Enige die wekelijks een voldoende haalt. Triest, maar waar. Daar moeten we het tegenwoordig van hebben. Harde werkers van FC Eindhoven. Tja.

10   1  
Nacman

Op van de aan de na kan heel de selectie plus staf bij doorseleceteren hun spullen bij ben inleveren en wegwezen.
Beste Karel trek voor jou promotie jaar volgend seizoen maar 5 miljoen uit staf plus 16 eredivisie waardige spelers.

30   2  
Wanny

@ NACMAN

Gewoon beginnen met alle aflopende contracten niet te verlengen. En dat geld laten besteden door mensen met verstand van zaken.

Dat moet al genoeg zijn om bij de bovenste 3 te spelen.

De laatste 10 jaar is ons geld verkwanseld aan spelers als Antonia, Cairo, Ligeon, Cagro, Bakker, Leugers, Lasnik, Mashart, Rutten, Malone, Birighitti, Tamerus, Immers, Bilate, Sesewankambo etc etc etc. Als we met z'n allen even ons best doen hier, noemen we zo 50 spelers op die niks hebben gebracht, alleen al van de laatste 10 jaar.

En dan nog alle afkoopsommen.

Waar zouden we nu staan als we alleen nog maar 30% van dat geld aan spelers hadden besteed die wel prestaties leveren?

5 miljoen erin stoppen en het op dezelfde manier besteden als we tot nu toe deden levert niks op.

24   19  
Kwartbelg

Beseffen we met z'n allen niet dat WIJ er weer de druk opzetten. Die waar ALLE spelers de afgelopen jaren aan onderdoor gingen. Ook diegene die het nu goed doen bij hun volgende club. Geef het de ruimte en afwachten. We willen veel te snel resultaat.
Kom maar op met die duimen naar beneden. Besef dan wel dat je een groot deel van het probleem bent.

7   2  
NAC!!!

Paniek niet, ooit zal het wel beter worden.. Hoop ik toch, al hoop ik dat elk jaar al.
In Breda is een hele grote kelk, die niet leeg geraakt.
Daarbij, die 5 miljoen, ik denk we daar niet ver mee vooruit komen.
Er is veel nodig om deze club terug in de ere te krijgen. Eerlijk is eerlijk…

En dan mogen ze de supporters nog danken, ongelooflijke aantallen. Als je de rijen ziet staan buiten het stadion.. Ongezien!!

Al komen er ook wel steeds meer dagjes supporters merk ik rondom onze plaatsen…

Ooit….

8   6  
Beest

We zien weer lichtpuntjes🤣🤣🤣

33   8  
Fred1

Ik begrijp werkelijk niet dat er mensen zijn die het vervelend vinden dat “ wij “ de druk er op zetten.
Dat is toch logisch lijkt me?
Ten eerste betalen we er met zijn allen goud geld voor , als sponsor kan je niet eens meer klanten meenemen, het verwachtingspatroon van de mythe “ avondje NAC “ is zo hoog dat het steeds louter op teleurstellingen uitloopt.
Daarnaast, ook in het dagelijkse grote mensen leven is de druk hoog we leven in een prestatiecultuur, dat is in het zakenleven en in de commercie niet anders.
Maarrrrr bij de heren voetballers mag geen druk gelegd worden want dan trekken ze het plots niet meer.
Het is volkomen onzin, als je goed in elkaar steekt heb je druk nodig om te presteren en boven jezelf uit te stijgen.
Daarnaast hebben voetballers de nare eigenschap om de feiten niet te benoemen.
Ze weten allemaal waaraan het ligt maar zeggen niks.
Simpel achterin lopen drie koekenbakkers die van dekken en verdedigen niks hebben begrepen en op het middenveld verlies je elk duel.
En de enige met diepgang ( Vet ) zit op de bank.
En dan mogen we blij zijn dat Agougil weer het licht heeft gezien, maar hoe lang duurt het eer hij weer meegesleept wordt terug naar het niveau van de andere ondermaatse middenvelders?
En dan kan Jort wel lichtpuntjes zien maar ik zie ze niet en ik kijk wél naar de ranglijst en ik zie ook dat Jort over heel het veld loopt te sjouwen omdat anderen verzaken waardoor hij aan zijn eigen werk niet toekomt.
We hebben te maken met een laconieke en luie selectie inclusief technische staf.
Vrijwel een hele wedstrijd in zo’n dugout zitten als een dooie daar geef je een dodelijk signaal mee af aan de spelers en de achterban!
Ik vraag me zelfs af of ze denken dat het vanzelfsprekend is dat er 18000 mensen op de tribune zitten.
Maar we moeten vooral geen druk zetten.

14   8  
Beest

Mensen die zeggen die het aan de supporters ligt hebben geen grote geelzwarte bril op maar een grote geelzwarte plaat voor hun kop.

7   3  
Mj

Deed velanas mee dan?

17   2  
Ivo

Toen Brood trainer was hadden we geen werkers, alleen techneuten op het veld staan. Boussaid, El Allouchi, Dogan, Ilic etc. etc. Er werd gepingeld en gedribbeld dat het een lieve lust was. Maar in de duels lieten we het liggen.

Nu is het weer helemaal andersom, alleen maar werkers, geen spelers die een actie maken of iets kunnen forceren. Balvaardigheid en techniek zijn ver te zoeken. Ballen schieten van voeten, passes over 10 meter mislukken.

Twee jaar geleden hadden we zowat de oudste selectie in de KKD. Nu een van de jongste. Ook zo'n voorbeeld.

We hebben nog steeds geen TD, al 5 jaar lang is niemand verantwoordelijk voor technisch beleid, de staf en de selectie. Het schiet alle kanten op en dat breekt ons op. Wie pakt hier de leiding en de verantwoordelijkheid? Hellemons? Lokhoff? Hoe lang nog voor we weer een TD hebben? Dit kan toch niet? Voetbal is waar het om draait!

25   1  
Fred1

Als je een kop kleiner bent…….
Tja zo lust ik er nog wel eentje.
Op tijd timen, de duwtjes die Verheijdt zelf steeds geeft ook eens geven, slim zijn en er tegenaan gaan staan, maar ze dekken op meters afstand.
Ati Graauwmans was 1,69 cm en die heeft bijna 200 wedstrijden centraal achterin gestaan bij NAC.
Een ding is zéker daar had Verheijdt er geen 2 op deze wijze gemaakt absoluut niet.
Lengte zegt niet alles, timing, inzet en slimmigheid zijn veel meer doorslaggevende factoren.
Het is niet anders dan dat er een linksback staat die nooit ingrijpt en voorbij gelopen wordt alsof hij er niet staat en twee centrale verdedigers die niet samenwerken en een keeper die er niet uit komt want ook dat had wel gemogen.

10   1  
scheppioni

Volledig mee eens Fredje !!!
Maar een tegenstander analyse van afgelopen week was ook ronduit waardeloos, want ze moeten ook zeker niet met name nu op de linkerkant die voorzet zo eenvoudig 2x laten geven........
Je weet op voorhand al dat je op die verheijdt een blokker neer moet zetten, dit was een kapitale misrekening van de staf, idd bij deze Vet achterin had voor deze wedstrijd een simpele zet geweest !! Verder wat Jort zegt, niet in paniek raken, maar zorgelijk is de chemie tussen staf en selectie wel zeker !!!

16   2  
Zlep

Ik snap nog steeds niet waarom ze Moise Adilehou zo makkelijk hebben laten gaan. Speelde altijd prima tegen Verheydt.

7   5  
Theoden King

Aan Van der Sande en Kortsmit ligt het niet. De rest van het elftal is na 11 speelronden gewogen en te licht bevonden.

Stel dat je (weer) een heel nieuw elftal moet bouwen voor volgend seizoen dat bovendien serieus gaat meedoen voor promotie. Dan kom je er niet met het huidige spelersbudget. Dat zal toch zeker moeten verdubbelen. Gaat NAC=Breda dit kunnen en willen?

9   2  
Wanny

@ THEODEN KING

Waarom zou dat niet lukken met het huidige spelersbudget?

Hoeveel spelersbudget hebben ze bij Eindhoven en MVV? Waarschijnlijk samen nog niet zoveel als NAC. Alleen hebben zij geen Antonia, Ligeon, Mashart, Bakker, Rutten en Cagro op de loonlijst staan, die samen misschien wel 8 ton van je budget opmaken. En daarvoor 0 bijdrage leveren, om uiteenlopende redenen.

En dan ga ik nog van het positieve uit, dat Malone en Maria geen geld hebben meegekregen dat ten koste gaat van het spelersbudget voor dit seizoen. Want dan zit je al aan een miljoen.

6   11  
Noad1976

Slaap kindje slaap daar buiten loopt een ……

10   0  
FCSP

Zolang mogelijke paniek een rol speelt, hoef je je het minst zorgen te maken. Maar paniek maakt plaats voor desinteresse. Door jarenlang wanbeleid wordt je als supporter erg op de proef gesteld en er lijkt geen einde aan te komen. De huidige 'voortvarendheid' bij NAC=Breda levert hier ook een bijdrage aan. Paniek? Nee. Maar een toenemende mate van 'Het zal me voortaan worst wezen'. En dat is funest voor de binding met de club die ik ooit als mijn club zag.

3   1  
Theoden King

@Wanny

Als je een kampioenswaardig eerste elftal wil hebben én een bank van voldoende kwaliteit, betekent dat, dat je bijna alle spelers weer kunt vervangen.

Aangezien een deel nog een doorlopend contract heeft, kun je dat geld al niet meer gebruiken voor nieuwe aanwas. Reken maar uit. Gaat fors geld kosten dat nu nog niet beschikbaar is.

2   0  
Wanny

@ THEODEN KING

Lijkt me niet dat we in de vijver van spelers met afkoopsommen gaan zoeken. Er zijn tientallen goede spelers die zonder contract zitten komende zomer. Enige is dat je dan wellicht wat tekengelden moet betalen hier en daar.

2   2  
Mo

Ja jort met jou us geen paniek maar met 7 andere wel

2   6  
De generaal

Ook die Jort weet het niet meer.
We hebben een elftal zonder hart en ziel.
Het is helemaal NIKS

3   0  
Kiko

Die Verheydt heeft al vaker vrij spel gehad in wedstrijden tegen ons. Ik herinner me dat we ooit die kleine Belg van 1 meter 50 (weet zn naam even niet meer) tegen hem hadden gezet. Volstrekt kansloos toen. Het ergste vind ik dat we niet leren van het verleden en blijkbaar niet analyseren dat er een flinke gast tegen Verheydt moet worden gezet....
*Rommens..

1   0  
Luisindepels

Kijk effe naar Baronie. Daar geloven ze ook in sprookjes met van Galen en Sinner. Een uitgebluste en onherkenbare selectie. Volgevreten op weg naar de 3de helft. Af en toe een jeugdspeler mee laten doen voor de schijn. Een team smeden is iets heel anders dan een team bij elkaar rapen. Jaar na jaar.

1   0  
scheppioni

@ Kiko
Volgens mij Rommens, toen was die rooie lellukerd nog spits bij mvv !

Laad alle berichten na dit bericht in