Rat Verlegh Stadion het op een na sfeervolste
Afgelopen week hielden de redactieleden van VI een enquête over welke club nou eigenlijk het sfeervolste stadion heeft. De uitslag is best verrassend te noemen, want waarom staan die smerige Rotterdammers op de eerste plaats? Hieronder de uitslag:
| Naam Stadion | Club | Aantal Stemmen |
| De Kuip | Feyenoord | 3.664 |
| Rat Verlegh Stadion | NAC Breda | 3.562 |
| Amsterdam Arena | Ajax | 1.156 |
| De Grolsch Veste | FC Twente | 710 |
| Philips Stadion | PSV | 561 |
| Euroborg | FC Groningen | 391 |
| De Vijverberg | De Graafschap | 217 |
| Abe Lenstra Stadion | SC Heerenveen | 205 |
| De Galgenwaard | FC Utrecht | 188 |
| Kyocera Stadion | ADO Den Haag | 140 |
| Parkstad Limburg Stadion | Roda JC | 137 |
| AFAS Stadion | AZ | 90 |
| Gelredome | Vitesse | 86 |
| Polman Stadion | Heracles Almelo | 77 |
| Seacon Stadion De Koel | VVV-Venlo | 72 |
| Goffertstadion | NEC | 47 |
| Woudestein | Excelsior | 34 |
| Mandemakers Stadion | RKC Waalwijk | 27 |
Bron: B-side Rats, VI
Plaats reactie
Kan er geen waarde aanhechten.
Hoeveel supporters heeft Dordt-noord meer dan wij!?
Wij zijn de beste supporters van het land!
Ik kan ook geen waarde hechten aan deze 2e plaats. Het is gewoon een wedstrijdje 'wie kan de meeste stemmers op de been krijgen'.
Niet zo pochen, maar meer schreeuwen tijdens de wedstrijd!
Ach ja wij als Nac supporters weten wel waar de meeste sfeer te vinden is. Aam=n de ra
Ach ja wij als Nac supporters weten wel waar de meeste sfeer te vinden is. Aan de ratverleghstraat natuurlijk.
hahahahahahahaha feyenoord hahahahahaha lachertje
Vind zelf NAC en fc twente de beste sfeer hebben
Wel is een feit dat de rotterdamers in deze slechte tijden wel achter hun club bleven staan
WIJ ZIJN DE BESTE SUPPORTERS VAN HET LAND!
das nie zo moeilijk die vieze snor,die boskamp met zn dikke vette plofkop,die lul van der gijp zijn allemaal voor da kut volk uit die stink haven ROTTEDAM
Mooiste sfeer is natuurlijk te vinden indat stadion aan de Goirleseweg in Tilburg!
Maar deze enquette is sowieso niet goed!
De meesten dromen zijn bedrog!
Wat een flauwekul allemaal.
En hier mogen we wel ........ met recht zeer trots op zijn.
Kijk is naar het aantal stemmen. Natuurlijk zitten er bedrog stemmen tussen, maar als steekproef is dit representatief. We finishen op 102 stemmen van feyenoord, NAC een cluppie met een begroting van 13 miljoen en 17000 toeschouwers gemiddeld, tegen topclub (ja want dat is het) feyenoord.
Kijk je naar de volgorde dan klopt het echt wel, al staat ajax een stukje te hoog.
Dit is nu iets waar NAC werkelijk onderscheidend in is, die unieke sfeer. Met niets te vergelijken. En aan wie is dat te danken? Niet aan de klote bestuurders die we al jaren hebben, niet aan de CR (die vertegenwoordigen de supporters helemaal niet) , niet aan de financiers, niet aan de RvT en niet aan de RvC en niet aan spelers zonder clubhart.
Dit hebben we uitsluitend te danken aan de mensen op de tribune die door dik en dun achter hun geel/zwarte cluppie staan. Deze zorgen voor een unieke sfeer. Dit is ook de reden dat NAC, ondanks vele jaren enorm wanbeleid (wat door bepaalde lieden steeds wordt goedgepraat), nog steeds leeft en moet blijven leven. NAC is van het volk en van niemand anders.
dat door bepaalde...
PSV ook opvallend hoog nog..en bijv. een club als Heerenveen heeft een sfeervak GEMAAKT.
Nac en Fey allebei unieke sfeer. Ajax en Heerenveen staan te hoog.
Ik als Feyenoorder vind de sfeer bij Nac mooi en fanatiek. Al is het irritant dat jullie calimero-achtig worden als het om Feyenoord gaat. Iedereen weet dat de Kuip in topwedstrijden kolkt.
Steve MCLaren: ''er is in NL maar 1 stadion als het gaat om sfeer, de Kuip''
Danko Lazovic: ''Ik speelde in grote stadions, in grote wedstrijden, maar nergens zo fanatiek publiek als in de Kuip'' (toen was hij al een keer of 5 uitgejouwt.
Pierre van Hooijdonk: ''er is maar 1 publiek wat een wedstrijd kan winnen in NL''
Wees trots op jullie sfeer, en respecteer de onze. Wij doen het andersom ook!
Kansloze enquete, klaar.
Ze kennen bij vi wel vragen stellen maar alleen de mensen die op zo'n slechte site kijken kennen die lijst in vullen wij kijken daar noet op stemmen dus ook niet dus al het noet nac publoek heeft ook op ons gestemd wij kijken op zo'n geweldige site als bsiderats en kenne dus nie stemmen zouden wij wel stemme op zo'n flub papiertje dan had nac zekers gewonnen
onzin dit, is idd het meeste internet-stemmers op de been krijgen. Met alle respect maar op zondagen is het bij NAC qua sfeer ook niet optimaal, een aantal wedstrijden per seizoen pieken we.
En eerlijk zijn mensen, als het publiek van Feyenoord los gaat (in vocale zin) gaat het ook flink los;)
Knappe uitslag, zowel bij NAC als Feyenoord leeft het publiek met de wedstrijd mee, in tegenstelling tot bijv. De arena, waar gewoon liedjes worden gezongen met de rug naar het veld.
Jammer dat het bij Feyenoord vooral in grote wedstrijden gebeurd en bij NAC vooral bij avondwedstrijden.
@ FR
Respect voor je reactie (gezien er vaak kanslozen, van beide clubs overigens, inhoudloos reageren).
Maar ik moet zeggen dat het Feyenoord publiek fanatiek is wanneer het echt nodig is zoals tegen de toppers of tegen interessante opponenten: FC Twente, uiteraard Ajax, AZ, Den Haag enz. Zo is het andersom ook in Breda zijn we luidruchtig als jullie op bezoek komen. Ik ben al 6, 7 keer in De Kuip geweest. Gezien de enquete is De Kuip gewoon het mooiste stadion. Sfeervolste stadion valt over te betwisten en is naar mijn mening ook subjectief. Gezien dat het Legioen tamelijk tam was tegen NAC ('legioen is met pensioen?'. Maar ik moet er wel bij zeggen. Net als bij ons als het slecht gaat met de club financieel of door wanbeleid. Laat de supporter wel zien uit welk hout hij/zij gesneden is. En daarbij staan Feyenoord, NAC (en daarbij mogen ook FC Twente en eventueel Groningen ook bij gerekend worden) met kop boven de rest uit.
In Breda zijn we realistisch als NAC zondag-middag wedstrijden speelt (nu de thuiswedstrijd van PSV weer eens verplaatst is van de zaterdag avond naar zondag middag) is het gewoon minder. Elke voetbalfan, speler, coach weet als je bij NAC 's avonds (en vooral zaterdagavond) moet spelen doen ze het bij voorbaat al in hun broek omdat ze weten dat ze het heel moeilijk gaan krijgen. Ik kan je diverse wedstrijden noemen: NAC - Ajax, NAC - PSV, NAC - FC Groningen: allen in de beker. NAC - Feyenoord (diverse keren: ik kan me een geweldige 3-3 herinneren: mede door het provoceren van Koeman door Pi-air in te gooien) dankzij het publiek.
Maar och... in de tijd van Modern Football... blijven de clubs waar de commercie geen hoogtij viert toch het meeste cult.
FR heeft gelijk. Ploegen gaan niet graag naar Breda, maar ook de kuip kan heel intimiderend zijn. Wanneer je de NAC bril af doet kom je tot die conclusie,klaar. Publiek speelt grote rol, iets wat in de arena nooit zal zijn.
Verder heeft Twente ook een lekkere sfeer, en zo nu en dan(vaak ook niet) gaat het lekker bij utrecht. Verder zijn Heerenveen,Groningen,PSV allemaal overschat.
Maar wij, hier in Breda, hoeven we echt niet klagen. Je hoort het ook vaak genoeg van spelers,trainers van de tegestander.
@Nac Breda,
Bijna 100 % eens! Ons type sfeer verschilt niet zoveel. Pieken in topwedstrijden. Ons type sfeer ken je niet 90 minuten, 34 wedstrijden voeren. Moet je ook niet willen. Als wij 3-0 voorstaan tegen VVV, zal het ons niet interesseren dat er goeie sfeer hangt, dan maken we een lolletje.
In alle eerlijkheid doet de wedstrijd tegen jullie er voor ons niet zo toe. Daarom kan het op zondagmiddag 14:30 tam zijn. Wij vinden dat we die ten alle tijden moeten winnen. Alleen weten jullie ook halve finale beker van een paar jaar geleden. Op een avond, en het ging ergens om. Krachtsverschillen klein, en er was goeie sfeer bij ons!
Dat 90 minuten gejengel word bij ons ook verafschuwt, alles draait om wisselwerking, passie en inzet!
Ik volg heel veel buitenlandse groundhop-forums. En van Sporting Lissabon-supporters, tot Liverpool, tot ManC, tot Dordmundsupporters. Ze zijn allemaal onder de indruk van het fanatisme in ALLE (!) vakken, waar je ook zit. In het buitenland is de scheiding, Ultra - Pet en sjaal heel groot. Daarom wordt het nooit echt intimiderend, zelfs niet in Polen of Kroatie. Wel als alle vakken losgaan op wat er in het veld gebeurd!
Mijn reactie was ook zeker geen uithaal naar Feyenoord toe. Ik heb niks met de club, maar kan niet ontkennen dat ze trouw zijn en een twaalfde man zijn voor de club. Maar ik doelde meer dat wij eigenlijk het sfeervolste stadion hebben (in mijn ogen), aangezien wij hetzelfde presteren met 19duizend man, als de kuip met 50duizend. Daarnaast vind ik Twente eveneens een goede aanhang hebben, al ben ik benieuwd hoe t zal zijn in mindere tijden!? Ik ben trots op ons clubje en ik ben van mening dat wij terecht ergens bovenaan staan in deze lijst, ondanks ik het juist geen representatieve steekproef vind.
Arena is overigens in mijn ogen zwaar overschat. Met zo'n ego-stadion zouden alle clubs veel geluid kunnen maken. Daarnaast zijn de liedjes ook niet echt 'woow-gehalte'. Maargoed, dat is mijn mening.
@Henk, daaraan zie je gelijk dat je geen sfeervak kunt maken (zoals Heerenveen en NEC), maar dat moet ontstaan!
In die bewuste halve finale was de sfeer inderdaad ook gewoon kut in de kuip en het stadion, op het uitvak na, verre van uitverkocht.
@ The Don,
Uitverkocht, oke. Was het niet! Weet dat de kaarten bij ons erg duur zijn, en dat er doordeweeks alsnog 35000 man zaten. En de sfeer was blijkbaar om over te discussieren. Wat bij ons en jullie vaak gebeurd, over een dood punt heenhelpen, gebeurde toen ook!
de sfeer in twente waar junior076 over praat vind ik persoonlijk verschrikkelijk, maar zoals NAC Breda FC al zegt: Sfeer is subjectief. Doe mij maar die meer Engelse sfeer, met wisselwerking tussen publiek en spelers, waar het op spannende momenten los gaat en het publiek spelers over dode momenten heen helpt, voor mij is dat sfeer. Niet de gehele wedstrijd door rammen op een trommel, liedjes zingen die ze werkelijk waar in vrijwel ieder stadion zingen en die welbekend zijn op vak 410.
@FR
Sfeer van 90 minuten en dat in 34 wedstrijden lijkt mij zo saai, zo gewoontjes, je wendt eraan..
Kijk Ajax, verplicht moeten zingen omdat mensen je met trommels commanderen.. Wie wilt dat nou? ..
Trommels zijn sowieso al lekker verboden in ons NAC stadion, als Ajax op bezoek komt? Is het uitval best stil zonder trommel! Niemand die het uitvak kan commanderen daar met een keel, zonder speaker en trommel! ^.^
De ultrasfeer is gebaseerd op hoe goed jezelf wel niet bent, en niet de liefde voor je club!
Zijn we het weer eens met z'n allen! Al gooi ik er de volgende keer tegen jullie wel weer een kwetsends spreekkoor uit hoor! Zou me tegenvallen als jullie dat niet meer doen!
Cheers
@ Lee,
ik hou helemaal niet van de sfeer daar in Duitsland, veel liederen zijn niet eens afkomstig van hun. Maar ik keek naar stadions die toch achter het publiek staan als 'twaalfde' man en dat vind ik bij Twente ook aanwezig. Maar dat is puur glory-publiek. Zodra Twente terug zit in de middenmoot is het weer drie keer niks. Daarnaast is dat YNWA zo gejat, dat ik me er dodelijk aan irriteer. Dat hoort maar bij een club en dat is Liverpool! Maar geluid maken ze wel, vandaar dat ik ze noemde.
WIJ ZIJN DE BESTE SUPPORTERS VAN HET LAND, hupnac!
@ FR, provoceren mag;) maakt het juist leuk. In de volgende wedstrijd zullen we onze haat richting jullie niet onder stoelen of banken schuiven, maak je daar maar niet druk om!
Daarnaast excuses voor ons supporter onvriendelijk uitvak. Doe mij maar het uitvak van ons van een aantal jaren geleden. De interactie met uitsupporters heeft toch altijd wel een toegevoegde waarde in wedstrijden, dat maakt het thuispubliek ook wakker. Helaas ontbreekt het daar in ons stadion aan, omdat mensen in het uitvak tegen een plasticwand/muur staan te zingen is het vaak niet te horen vanaf de b-side.
Eens, uitvak is waardeloos. Hebben we vorig jaar ook goed laten weten :)
Nog 1 vraag, waarom gaan jullie niet met meer mensen naar uitwedstrijden? Ook daar heeft het team je nodig, vooral bij uitwedstrijden zelfs! En niet komen met redenen als Combi, prijzen dat soort dingen. Daar heeft iedereen last van!
Bovendien heb je bij ons een verdienconstructie. Hoe meer kaarten, des te beter het uitvak. Kom je met 1200, krijg je het beste uitvak van de Eredivisie, eerste ring, in het midden.
@ FR
Hey kul, gezellig dat je komt ouwehoeren hier. Maar wij hebben niks met die club van jou vandoen. Dus elke zichzelf respecterende NAC'er houd nu gewoon zijn mond over die quasi interessante uitslag van de VI. En niks ten nadele van jou hoor, bedoel de broer can mijn vriendin is ook voor die club van jou, maar ga hier aub niet langer in op een reactie van een NAC'er hier. Het is sowieso n ongelijke strijd; kijk die club van jou - noem ik niet omdat ik persoonlijk hun meer niet kan waarderen ( houd ik het nog zeer netjes )dan Willem2 - heeft een veel grotere achterban.. daarnaast hebben jullie veel meer financiele mogelijkheden dan wij met dat beperkte budget. Daarnaast is jullie stadion een momunent binnen de voetbalwereld. Als je alles bij elkaar neemt en je ziet dat n lullige 100 stemmen het verschil maakt ben ik van mening dat je NAC wel als winnaar kunt bestempelen. Relatief gezien hebben we gewonnen. Daar moet je eerlijk in zijn beste FR. Het zou van respect en inzicht getuigen als je je daarbij aansloot. Kijk nogmaals, ik heb niks met die club van jou maar kan het niet ontkennen dat jullie er achter blijven staan. Maar als je realistisch nadenkt geef je de uitslag NAC als winnaar aan. Nogmaals relatief he kul.
Goede sfeer in rotterdam. Zeker toen ze die ene Hamas hebben aangetrokken voor in se spits.
Wel jammer dat alle aandacht naar hem uit gaat.
Verder heb ik het schijt aan die havenclub. Ieder zijn eigen ding toch?
NJa laat hun maar denken dat ze het sfeer volste stadion hebben zonder bepaalde hersen cellen zien ze het verschil toch niet tja.
iemand zegt hier :''Daarnaast excuses voor ons supporter onvriendelijk uitvak'' tegen een feyenoorder.
zout op man die bokitos moet je in zo een kooi gooien, en ik ben nog in geen 1 uitvak goed behandeld.
Oke Henk, praten over hersencellen als je zo typt...
Verder prima uitslag, gaat ook maar om 3000 stemmen.
Succes verder, en kom eens met 1200 man naar de Kuip een keer!
Heej FR ben je nog steeds niet weg ga naar je feyenooit.nl of zo.
Een beetje sympathiek proberen over te komen, maar zodra je dat (mongolen) volk in het echt ziet is het: kk dit, kk dat en kk Breda....
Wij haten Rotterdam, ken je dat niet horen dan!
@FR
De haat is ook niet zozeer helemaaltegen feyenoord, maar ook tegen de stad rotterdam en de rotterdammers zelf. Als wij hier met dancetour een feest willen hebben komen al die havenslaven het weer vergallen, en met carnaval kun je ook meteen zien welke scheepschrobbers zijn en welke niet, de rotterdammers zijn niet verkleed en elke vechtpartij met carnaval is breda tegen rotterdam. Gewoon omdat jullie stad een grote ramp is met als hoogtepunt een of andere haven, een dierentuin en feyenoord, en daar leven de bokitos zich uit. Dn als er dan wat in breda te doen is komen ze daar ook maar kutten, en die haat zul je elke nac-feye en feye-nac uit mijn keel horen. En houw uw muil over lurling in dat stadionneke
@FR
Ik hoef mijn hesencellen niet te gebruiken als het over rotterdammers gaat!
Zoiets heet onnodige hersen activiteit.
Aangezien in de kuip 3 x zoveel supporters kunnen als in het Rat Verlegh Stadion, de thuisstemmers meerekend en het verschil maar 102 stemmen is kun je NAC eigenlijk wel uitroepen tot winnaar ;-) en @FR wij zijn al eens met 5000 man naar de kuip geweest maar omdat je nergens in Nederland zo als beesten wordt behandeld als wanneer je de Kuip in of uit gaat. Is dat aantal vanzelfsprekend flink afgenomen.
@ FR. Fijn dat supporters ook normaal met elkaar blijken te kunnen communiceren, al heb je er altijd bij die daar niet tegen kunnen en weer grof gaan worden. Van mij mogen jullie alle wedstrijden winnen op twee na, ik hou me verder alleen met NAC bezig en gun iedereen het beste. ( behalve W2, ha, ha.)
Al heb je nog zo´n hekel aan Feyenoord, het is min of meer terecht dat ze ook hoog scoren.
Ik snap alleen niet dat PSV zo hoog staat, en niemand het daar over heeft. PSV is wat mij betreft het saaiste publiek, minste sfeer (op EL en Ajax na). Ze zitten daar een wedstrijd echt uit, om met een 2-0 overwinning snel terug naar huis te gaan...
Als je het bestormen van je eigen stadion sfeer noemt dan snap ik die eesrte plek wel......
Even iets anders. Zo het niet leuk zijn als spelers of supporters van NAC die op trainingskamp gaan naar Spanje. Dat ze elke dag een klein verslag of fotoreportage maken voor de thuisblijvers. Als dit iemand kan regelen zo dit wel mooi zijn.
dit is pas kippenvel!
http://www.youtube.com/watch?v=GR_mGZvf_D0
Diegene die hier roepen dat "wij" de beste supporters van het land zijn zijn net zo lachwekkend als een Feyenoordfan die hier komt reageren.
Als de strijd gaat om wie het beste stadion heeft of wie de beste supporters zijn dan is het niveau kleuterschool nog lang niet overstegen.
Stelletje kneuzen !
Jammer Rotterdam won al met de oliebollen en nu dit weer.
Uiteraard is er een flinke samenhang (correlatie) tussen deze internet stemming en de sfeer in de stadions.
Dat feyenoord en NAC op kop gaan is natuurlijk geen toeval. En dat het een verschil van 2000 stemmen met nummer 3 is zegt veel. Nee zegt alles.
Zowel NAC als feyenoord winnen wedstrijden door het felle thuis publiek. Beide clubs mogen trots zijn op deze uitslag.
Mooie reactie trouwens van FR. Bij een wedstrijd steken we de vuisten tegen elkaar op, maar nu kunnen we normaal doen.
De spelers van feyenoord zijn altijd NAC minded geweest met boegbeeld van Hanegem voorop. Willem heeft er zelfs een keer aan meegewerkt dat NAC niet degradeerde. Let maar eens op hoe positief v.Hanegem altijd over NAC is.
Daarnaast stralen NAC ,maar ook feyenoord, NOAD uit, al heeft NAC dat sterker als kleinere club en underdog. Maar beide clubs prefereren werkvoetbal.
Kortom ik sluit me aan bij een vorige reageerder; feyenoord mag van mij alles winnen ,op twee wedstrijden na !!, en kampioen worden.
PS
De sfeer is bij NAC zaterdagavond op zijn best maar zondag 14.30 gaat ook best.
Zondag 12.30 is er nergens sfeer, dat is een enorme klote tijd om betaald voetbal te spelen. Scheelt trouwens flink wat toeschouwers die op dit tijdstip onmogelijk kunnen.
Bekijk dit.
http://www.youtube.com/watch?v=JHas38WdhP0&feature=related
@snake kijk hier krijg je nou kippenvel van, niet normaal man wat een sfeer.
Ook die 6 jarige met celtic. Ach vele filmpjes op joetoep.
Sfeer in Ned. is ver te zoeken. ook bij ons NAC waar je de klok op gelijk kan zetten hoelaat er ingezet wordt voor het zingen van overal waar we komen.
Weinig of nieuwe songs en weet ik veel.
Over 10 jaar is alles nog hetzelfde alleen zijn we dan weer ouder.
In de oude Bea vroeger was elke game een verrassing.
Al was het proberen van 1 speler van de tegenstander onderuit te halen.
Hoogtepunt was dat we massaal hands riepen en ja hoor de scheids legde de bal op de stip voor Nac. Remie scoorde geloof ik.
@buurman
Hahaha wat een kletskous ben jij toch.
De spelers van feyenoord zijn altijd NAC minded geweest....
Alleen de kromme en wat ex-NACcers.
Een internetstemming zegt niks over de werkelijke vraag.
Je zou hier een stemming moeten houden en alle stadions behalve dat van ons laten beoordelen. En zo in elk stadion alles behalve hun eigen stadion. Internetstemming is net zo geloofwaardig als de werken van de gebroeders Grimm. (nee niet Fred en z'n broer)
Ik vind de sfeer in ons stadion vaak onder de maat. Standaard liedjes worden van de plank gehaald, weinig variatie en innovatie. Er was een fase dat er op G leuke dingen van de grond kwamen, maar dat is ook wat stil gevallen. B-side doet nog steeds zijn best met het 'community singing' met G (en de ere), maar het wordt HOOGNODIG tijd dat er eens wat andere teksten/melodieen ingegooid worden. Het 'ziggezagge' gevolgd door 'N.A.C.' vanuit G was een mooi voorbeeld, maar er valt veel meer van te maken. Tien jaar 'overal waar we komen' is nu wel grijsgedraaid...New balls please!
@ EP
Dan verwachten we na de winterstop dat je iets met innovatiefs komt EP.
Overigens complitely Rubbish! Waar Feyenoord en NAC in sieren is support vanuit het publiek zelf en niet vanuit een of ander sfeervak. En trouwens... het Polonaise Hollandaise... vind ik toch wel aardig, het Jajajaja Super N.A.C. hoezo met iets nieuws komen? Als het gebeurd... dan gebeurd het wel. Dat kan je bij zulke supporters niet afdwingen.
@ NAC Breda FC. Dan kun je nog lang wachten. Ik laat dat soort dingen graag over aan de jongere generatie. Ik heb mijn dingetje wel gedaan de afgelopen 30 jaar. Mijn punt is dat het huidige Avondje NAC - waar geen enkele club in Nederland aan kan tippen - nog een stuk unieker kan zijn door een paar kleine dingen. Een daarvan is wat meer variatie, met name in het over en weer zingen. Dat kan voor een enorme extra boast zorgen, zowel op het veld als op de tribunes. Net zoals dat het aquarium een grof schandaal is en sfeerverpestend heeft gewerkt. En zo kan ik nog wel wat zaken noemen. Dat is geen gezeur, maar gewoon hoe het is.
@snake
Vergeet niet dat wij al járen lang scoren met onze worstenbroodjes!
Daarnaast hebben we van Davy Schollen mogen genieten én hebben we jaren lang het "Wir fressen pappagaaien-lied" kunnen zingen met zijn allen.
Laat hun dan lekker de beste oliebollen hebben.....
EP helemaal mee eens.
Als Nac op dit moment de beste sfeer heeft dan is het wel heel triest gesteld in de rest van NL. Zal wel komen omdat ik al 25 jaar naar nac ga en dus de sfeer vergelijk met vroeger maar bij Nac is de sfeer al jaren niet Nac waardig. Toen werd er op een avond wel 3 liedjes gecomponeerd nu.
Overal waar we komen............;-<
Beste ome Cor,
Ik heb het over het vroegere feyenoord. NAC was als club populair bij ander clubs zoals psv en feyenoord. Bv. de psv selectie zong spontaan het NAC clublied toen ze hoorde dat NAC niet was gedegradeerd.Dat kwam in de pers. Men vindt NAC een mooie volksclub.
Dat je een dergelijk onderzoek veel beter kunt doen begrijpt iedereen maar dat is totaal niet nodig. Wil je bij dit soort zaken een wetenschappelijk verantwoord onderzoek misschien? Hou toch op. Wat een typisch Nederlands gezeik.
De lijst die eruit rolt geeft goed aan hoe de sfeer wordt beoordeeld door veel supporters. NAC en feyenoord gaan daarbij zeer terecht aan kop. De lijst klopt verder heel aardig.
Als wij met repeteersfeer elke wedstrijd nog steeds op 2 staan is er iets goed fout in Nederland.
Toch bioscooppubliek? Bang voor spreekkoren dat de wedstrijd stil ligt?
Pleerollen zijn allang weg.
Vlaggen mogen mondjesmaat. Spandoeken ach veel verweer dat toeschouwers niets kunnen zien bij uitrollen.
Waar gaat dit naar toe?
Ook ik weet als het slecht met NAC gaat zelden opbeurende songs komen maar geklaag vanaf de tribunes.
Waar is ons NAC kwartiertje gebleven. Bij Ado werkt het al jaren niet meer!!!!
Breng the wave terug!!
En nu hup je mand in zit stil en bibber. Daar lijkt het op.
Ik wordt persoonlijk een beetje moe van al die verhalen dat het vroeger allemaal beter was. De Beatrixtijd wordt zwaar geromantiseerd. In de Beatrixstraat heb ik ook veel kut wedstrijden gezien met dito sfeer.
Ja mischien waren we toen orgineler dan nu, maar het volume dat nu met enige regelmaat gehaald wordt, is hoger dan in de Bea.
Nog wat.
Heb eerder hier een filmpje geplaatst over springende supporters.
Bij NAC is dit uit den boze.
Ons stadion is daar niet geschikt voor en daar gebeuren grote ongelukken mee.
Raad ik ten strengste af als een complete tribune gaat springen ritmisch.
maar het volume dat nu met enige regelmaat gehaald wordt, is hoger dan in de Bea.
Hehe maar vanuit de Bea hoorde je het op de grote markt nog.
Nu blijft het geluid grotendeels in het stadion.
Eens met hertog jan,
De Beatrix tijd was een hele mooie tijd waarin simpelweg nog minder regeltjes bestonden.
Maar ook daar zaten er ongelofelijke zaadpotten bij die het aanzien niet waard waren zowel op het veld als op de tribune.
Persoonlijk vind ik het leuk dat zo'n f7 ineens ontstaat zoals je vroeger in de Bea tijd ineens vak d(eftig) had dat zomaar ontstond.
Juist dit maakt onze club uniek en onderscheid ons van al die eenheidsworsten met hun gemaakte sfeer vakken, trommels, en doelpunten jingels...
Na de bouw had ik naast de b-side de lange zijde als DE F gezien.
Jammer dat F7 zich afzonderd o.a. met eigen t-shirts.
Staat nog net niet bij iedereen het stoelnummer vermeld.
@ Snake
Ik woon in de Hoge Vucht, en vanwege mijn werk mis ik wel eens een thuiswedstrijd. Ik kom dan tijdens de 2e helft thuis, en hoor dan (indien de wind gunstig staat) het stadion in mijn straat.
Als ik dan op EL langs de verschillende stadions zap, dan hebben wij echt niks te klagen. Overal word dat eentonige schijt liedje van 410 gecopieerd, of eindeloos op een trommel gerost. Zo niet bij NAC (overigens ook niet bij Feyenoord).
Nog wat!!
Ajaxsupporters eisen hun geld terug!!!
Kunnen wij nog geld terug krijgen van die asbakaffaire?
Wat een zeikers daar in 020?
Wij hebben 3 maal zonder publiek moeten voetballen.
Gooi het stadion vol met vrouwen en kids tot 12 jaar.
Zoals in Turkije.
Goed voor het vrouwenvoetbal o.a.
Dat was sfeer daar.
@Snake,
Als we toch over Turkije hebben. NAC heeft het nieuwe aanbod van Kaserispor van tafel geveegt. Is te lezen op voetbalprimeur.
Als je kijkt waar Utreg staat en waar Ajax staat dan zie je meteen dat deze hele enquete nergens op slaat al denk ik dat plaats 1 en 2 niemand echt verwonderd.
Overigens is bij mij de haat juist wel tegen Feyenoord en niet zozeer tegen heel Rotterdam. Sparta is de club van R'dam snapte....
Sparta is de club van R’dam snapte….
Tja das waar.
Heb ooit in die stad gewerkt.
Dan leer je alle ins en outs kennen van die mentaliteit.
Alleen op wedstrijddagen moest ik mn minidressje uit de auto halen. Alle roots daar gericht op 020.
Hoekske was een incident. Kwajongensstreek gewoon.
Hertog Jan komt met een waarheid als een koe. Alles van vroeger plaats je in een veel mooier kader dan het in werkelijkheid was. Dat noemen ze nostalgie. Daar is niets op tegen, maar je moet er wel rekening mee houden.
Snake en anderen hebben best een punt dat met de verhoogde regelgeving sfeer minder kan worden. Soms is dat zo. Maar als je met zijn allen ludiek tegen die regels aanschopt verhoogt het juist de sfeer dikwijls. Een open deur verder is dat het altijd beter kan, dat is overigens een prima streven.
Uit de enquette op internet, die wetenschappelijk niet verantwoord is, blijkt zeer terecht dat bij NAC en feyenoord de sfeer het beste is. En als NACer ben ik daar trots op en zeer tevreden over.
Het grappige is dat ik ook een Feyenoord supporter bent en een seizoenskaart heb ik al dertig jaar lang.Woon in Rotterdam en kom toch regelmatig bij NAC kijken via connecties.Ik vind de sfeer bij NAC geweldig en eigenlijk heftiger dan bij Feyenoord!Bij ons is het af en toe te lang stil.Oke, als ze los gaan gaan ze los.Maar er zit een te lange pauze tussen.Dat is bij NAC minder.
@ Cor Taxi
Inderdaad... ik ben al jaren NAC supporter maar ik ken een stuk of 3, 4 mensen die voor Feyenoord zijn maar een seizoenskaart bij NAC hebben. Dat zegt toch iets over onze club lijkt mij. Tuurlijk als deze twee clubs tegen elkaar spelen dan zijn ze voor Feyenoord. Maar voor hun is NAC een mooie club dat op sommige vlakken veel fanatieker is dan bij Feyenoord. Alleen ze kiezen voor een SCC bij NAC omdat het een stuk gezelliger is bij ons club. Zo fanatisme en gezelligheid die combinatie vind je niet zo snel in Rotterdam - Zuid.
Kijk zelf zou ik nooit in De Kuip zijn alleen als NAC moet voetballen. Maar andersom genoeg Rotterdammers uit Zuid die af en toe een wedstrijdje komen bezoeken en de jaren daarna blijven hangen.
Vergeet ik nog te zeggen. Veel mensen vinden NAC, Feyenoord in het klein. Maar zo'n vergelijking mag ik hier niet zeggen en maken. Want in grote lijnen lijken die clubs op elkaar. Maar als je goed kijkt helemaal niet. Zoals Cor Taxi aangeeft. NAC verschilt daar veel te veel in.
En daarom zijn ze in Breda ook zoveel leuker ;-)
@ nac breda fc schreef.
Hier heb ik niks aan tot te voegen want je hebt helemaal gelijk.NAC moet en mag van mij 32 wedstrijden winnen(met 33 kan ik ook nog leven hoor.haha)ik blijf na de wedstijden bij Nac ook altijd plakken in de hal beneden.Precies wat jij aan gaf voor de fanatisme en de gezelligheid.Uiteraard ben ik er ook bij Excelsior-Nac.Kan NAC het jaar goed starten.Happy new year.