Wij gaan niet opzij

Reacties Clayden en Van Haperen op samenstelling RvC

Ronald Clayden is vanaf vandaag weer terug als voorzitter van de RvC. André Lieshout is nu voorzitter van NAC, terwijl Van Haperen ook opstapt bij NAC. Uiteraard verwacht je dan na zo'n bericht reacties, en die zijn er ook. Ronald Clayden wilde zoals bekend veranderingen. Die kwamen er niet. Clayden: “Ik ben er niet in geslaagd een cultuuromslag te bewerkstelligen. Het idee van ‘laten we hopen dat het goed komt’ is te veel aanwezig. Dat vind ik een zorgpunt.” Clayden is ook teleurgesteld in het feit dat berichten hem te laat bereiken. Vaak moest hij het maar terug lezen via de media. Clayden:  “In ieder geval onvoldoende om toezicht te houden op de directeur.” Ronald Clayden noemt de eerste kwartaalcijfers van het lopende seizoen als voorbeeld. “Ik wilde die vooraf inzien en niet eerst teruglezen in de media,” aldus Clayden. Het moment van spanning tussen Clayden en de directie, begon bij het vertrek van Amoah. Clayden:  “Toen ontstond de spanning. Ik snap niet dat van een deel van de opbrengst meteen een nieuwe speler is gekocht. Ik vind dat het geld direct naar de begroting had gemoeten.” Dan Ton van Haperen, hij stapt dus ook op. Ondanks dat ziet hij de toekomst van NAC met vertrouwen tegemoet. Maar Van Haperen vindt wel dat er nog altijd te veel risico's aanwezig zijn als het gaat om hoe de huidige directie handelt. Van Haperen: “Laat ik duidelijk zijn dat ik vind dat ze de op goeie weg zijn ingeslagen. Dat geldt ook voor Busselaar, maar er is te veel grijs gebied. Iets wat bij de voorgaande directies eveneens sprake van was.” Ondanks dat NAC al stevig aan het bezuinigen is, ziet Van Haperen toch nog zo'n 1,5 miljoen liggen waarop bezuinigt kan worden. Daar is hij dan ook niet te spreken. Van Haperen:  “Tijdens de twee laatste wedstrijden werd een goede horeca-omzet behaald. Maar de rest van de horeca draait niet. Er gebeurt te weinig buiten de wedstrijd om. Geen evenementen of activiteiten. Er worden zoveel mogelijkheden gemist. Ik zie ook zeker ruimte liggen om 1,5 miljoen extra te bezuinigen, maar daar is niets mee gedaan.” Clayden en Van Haperen dus weg bij NAC. Beide vinden wel dat er bij NAC goede dingen gebeuren. Clayden:  “Maar onze werkwijze ligt te ver uit elkaar. Er worden andere prioriteiten gesteld. Ik hoop voor NAC dat zij gelijk krijgen, want het gaat tenslotte om de club.” Overigens wilde Ed Busselaar niet reageren rondom deze zaak. Hij zei het volgende:  “Ik wil het graag laten bij wat we op de website hebben gemeld.”

Bron: B-side Rats, Breda Vandaag

Advertentie
22 Reacties
0   0  
scouting nederland

Over de mislukking van het 7+5+1 model is op deze en andere fora al veelvulvdig kond gedaan. Bestuurlijke lichtgewichten zonder ownership die even als passant ons NAC kwamen redden. Een megaschuld publiceerden zij, wezen naar hun voorgangers en kozen vervolgens zelf het hazenpad.
Ons NAC is nog altijd heel erg ziek. De mensen die er nu zitten gaan dit niet oplossen. Ze zitten er al geruime tijd en zij haalden Zonneveld en de Rappertjes. Wie dat toelaat heeft het gewoon niet begrepen. Nu wil die halve kruik ook al een tijdje naar de uitgang en krijgen meer mensen het benauwd. De geweldige opvolger voor Dr Ed stond al in de startblokken volgens Clayden. Volgens anderen niet.

Kortom, het is weer ouderwets slecht bestuur zonder uitzicht op beter. De Kort misleidde de achterban tijdens de inloopavond en de cijfers, ach de cijfers...
Dat zij zich zagen als cultuurbewakers en check-the-checkers was op zich al triest. Het tekende hun overbodigheid.

Deze flop gaat weer akonto NAC.

PS- Nooit maar dan ook nooit meer mag de CR betrokken zijn bij ook maar iets wat bestuur of management is.

0   0  
@Rattack

Grappig dat je dat zegt. Busselaar is juist de passant. Clayden is al zijn hele levenlang NAC-supporter. Busselaar is wat dat betreft een ajacied met een w2-verleden.

Over w2 gesproken; misschien moeten jullie eens onderzoeken waarom hij daar is weggestuurd.. daar zorgde hij ook voor de nodige brandjes omdat hij niet zo graag rapporteerde richting het bestuur..

Zijn er toch behoorlijk een aantal die weer in de valkuil vallen van een directeur die zijn supporters goed weet te bespelen. Bah!

0   0  
Hoi

Onderzoek dan ook gelijk even waarom Clayden weg is gegaan bij de RET, als je toch bezig bent?

0   0  
Mieshoop

Bedankt BD.

Dankzij jou heb ik van FES een goede fles wijn gewonnen. In de aanloop van deze coming out was de inzet van de weddenschap of jij de woorden 'handpicked voorzitter' zou bezigen, in een poging je in de bullshitbingo te onderscheiden. Een sure bet naar nu blijkt.

Danke!

0   0  
scouting nederland

Clayden werd na een onsmakelijke selectieprocedure waar de honden geen brood van lustten door het spandoekenclubje voorgedragen als de grote-man-namens-de-supporters-in-de-Raad-van-Toeschouwers. Samen met de Kort. Binnen het jaar is deze man weg, terwijl de Kort onlangs nog keihard uitgleed met een enorme mispeer over de aansprakelijkheidsstelling van het oude bestuur.

De door de CR aangedragen Golden Boys waren geen succes. Daar moet je gewoon eerlijk in zijn.


PS: dDat Dr Ed een foute keus was is overigens ook al uitgelegd.

0   0  
Tsja

Gewoon een aantal ego's die niet door 1 deur konden. De minst belangijke moet dan weg. Zonder directie kan NAC niks. Dus keuze is makkelijk.
Shit happens. Niet spannend verder.

0   0  
Rattack

@ @ratack:
Ik kan je zeggen dat ik meer van het verleden van Ed en Clayden weet dan jij denkt. Maar dat is puur uit beroepsmatig oogpunt. Clayden had het idee dat hij algemeen directeur was. Hij voerde zijn taak als voorzitten gewoon niet goed uit (in mijn optiek). Ik zeg niet dat de beste man geen NACCER is. Want dat hij supporter in hart en nieren is, dat geloof ik meteen.

Waar het om gaat, is dat er binnen NAC een koers is ingezet. De koers is een plan van meerdere jaren, waarin nac straks weer zonder stuld zit. Pas als je dat bereikt hebt, kan je bouwe. Geen gokken mer spelers meer. Want het is niet duidelijk of je spelers gaat verkopen. Je moet op een structurele basis proberen de schuld in te laten lopen.

Voor de mensen (BD oa) die zich afvragen hoe je een verlies van 7,5 op een begroting van 13 miljoen kan hebben kan ik duidelijk zijn. Er lag een zeer grote schuldenlast van het verleden nog. Ed heeft besloten deze mee te nemen, zodat er echt schoonschip gemaakt kan worden. Er was in de administratie van NAC een groot aantal debiteuren wat op de achterkant van een bierviltje geschreven stond. Er was niks geregeld, er was geen structuur en het ergste, geen overzicht.

Ik snap dat veel mensen hier ed nu afzeiken, want ed gaat weg. Maar een heleboel mensen vergeten dat als hij deze weg niet ingeslagen was, we nu NIET meer gevoetbald hadden.

0   0  
Rattack

@ Scouting:
Ik moet voor werk gerelateerde zaken bij dat bankje van je zijn begin 2012. Is het mogelijk om een afspraak te verkrijgen met je? Zou graag eens onder het genot van een goed glas wijn en een goed stuk vlees eens van gedachten wisselen met je. Mogelijk? Ik neem aan dat je niet wegloopt voor een goede conversatie over je visie?

0   0  
scouting nederland

Het bankroete 7+5+1 model heeft er toe geleid dat mensen zich aan elkaar gingen irriteren en dat er uiteindelijk een monsterverlies voor ons NAC uitkwam. Natuurlijk waren de daders grotendeels van Bavel en Co maar er zal zeker ook een gedeelte inzitten dat deze slapers hebben veroorzaakt (idiote Teamplay overrun etc). Het fijne aan die gelaagde management structuren is dat uiteindelijk iedereen zich achter iedereen kan verschuilen. Opnieuw heeft niemand het gedaan. De mensen die deze waardeloze set-up hebben bedacht verdienen het er uitegesmeten te worden. Zo ga je niet met ons NAC om.

0   0  
@ Rattack

Beste Rattack, denk jij nou echt dat hans sn op jouw voorstel ingaat? Schoppen, wijzen en schelden is veilig. Met jou praten is eng en dat doet deze laffe man dus niet.

0   0  
buurman

Het is inderdaad een puinzooi van jewelste als je tussen de regels door leest. Het begin van het einde? Ik hoop van niet maar ben serieus bevreesd.

Opvallend dat men in het vorig bericht niet alleen spreekt over de belabberde liquiditeit maar tevens dat er fiks aangetrokken moet worden de begroting sluitend te krijgen. Ik denk dat men inderdaad afstevent op een (flink) verlies dit seizoen als men zo verder gaat.

Over Busselaar zijn werk kan ik moeilijk sluitende conclusies trekken. Maar eenheid van leiding en bestuur is er in ieder geval onder hem niet. En hij heeft toch al wel wat NAC miskleunen op zijn naam staan m.i.
Zijn twee voorlaatste interviews vond ik ronduit raar.

van Haperen vertelt het netjes maar hij vlucht natuurlijk gillend weg uit deze puinhoop, dat is een feit. Gewoon koude angst om aansprakelijk gesteld te worden voor deze gifbelt. Ik heb dat op voorhand laten weten, er gaan mensen met smoezen lopen omdat ze vrezen dat het niet gaat lukken. Ze willen het liefst uit die zgn. denderende train springen nu het nog kan.

Verder vind ik dat na een gewonnen wedstrijd de spelers en technische staf de credits moeten krijgen. Daar moet een directie en / of bestuur niet rondlopen. Ik ben daar consequent in, zodra het laatste fluitsignaal heeft geklonken ben ik weg van de tribunes sedert Bussel op het veld staat. Ik ga geen Busselaar, en geen enkel directie of bestuurslid, toejuichen. De pot kunnen ze op.

Maken we eind dit seizoen een verlies van bv. 1 miljoen dan roept de rc (Raad van Clowns, voorheen cr) "hebben we toch mooi 6,5 miljoen ingelopen supporters......"

Heeft iemand nog iets gehoord van het onderzoek van De Rat, de spreekbuis van de rc ?
Zoals verwacht, dit in aanleg, goede stuk verdwijnt in de grote vergeetput.

0   0  
buurman

train = trein

Prettig weekend trouwens.

0   0  
Gavp

We gaan wel de goede kant op. 2 down, 7 to go (incl. Raad van toeschouwers)

Al vaker aangegeven dat er teveel mensen zich met NAC bemoeien. We zijn een simpel MKB bedrijfje van 14 miljoen omzet.

Verkoop aan een investeerder is de enige reële optie om te overleven. Maar nee, de Clubcultuur is belangrijker voor sommigen...

0   0  
Hoi

Lachen met Havp. hey enige dat NAC serieus aanytrkkelijk maakt voor investeerders is de clubcultuur. lolbroek.

0   0  
Hoi

Fijn, zo'n zelfherstellend toetsenbord

0   0  
Swiffer

Lekker opdoeken, voegt 0,0 toe en heeft alle adviezen die in alle jaren zijn gegeven terzijde geschoven en heeft onder haar ogen de club naar de afgrond laten afglijden. Kost onze club alleen maar geld.

0   0  
bolleke

Zo het lek is nu boven of moet ik zeggen weg meneer Clayden !!!!!!!!!!

0   0  
Rio

Velen zullen het niet graag horen, ik snap eigenlijk helemaal niet waarom, maar enige optie is om de club te verkopen, zo simpel is het en zo liggen de feiten. Doe je dit niet dan kom je hier nooit meer uit en is het een kwestie van tijd. Ik ben liever supporter van een club die door een geldschieter is overgenomen dan van een monument dat niet meer bestaat. Het verwonderd me dat velen de club liever ten onder zien gaan dan voor de enig mogelijke optie tot redding te kiezen. Hoezo, eigenbelang hoezo, conservatief, hoezo , naïef? Zijn dit dan supporters, ik dacht het niet, niet meer dan een stel betweters die in het verleden zijn blijven hangen en de handrem zijn op de ontwikkeling en de redding van de club. Laten we à.u.b ons gezonde verstand gebruiken en het overlaten aan mensen die er echt voor willen gaan en er echt in willen investeren en die er ook het verstand voor hebben. Voor mijn part wie het zijn, het blijft toch altijd NAC mijn cluppie waar ik met hart en ziel mijn hele leven heb doorgebracht, als voetballer, sponsor, supporter. En wie er ook eigenaar is of wordt het zal me worst wezen, het blijft mijn NAC door dik en dun. En lig nu met zijn allen niet wakker van Clayden en Van Haperen want hun toegevoegde waarde was zeer nihil. En ik moet trouwens nog zien of Ed gaat zeilen volgend jaar, ik denk dat de kans dat hij blijft groter is dan menigeen denkt. Laat hem maar blijven, met Pierre er bij een goede geldschieter en of het plan van Hoppe uit de koelkast halen.

0   0  
scouting nederland

Voorafgaand aan die vreemde samenstelling van de Raad van Toeschouwers werd er uitgebreid gedebatteerd over wat de criteria moeten zijn om van ze af te komen in geval van low performance. Uiteindelijk besloot men daar niet op in te gaan en het aan henzelf over te laten. Opnieuw onduidelijkheid dus. Ze kunnen zelf bepalen, ze kunnen gevraagd worden, maar ze hoeven nergens aan te voldoen. Het is gewoon weer kleine politiek. En dat is jammer.

0   0  
buurman

Eens met Rio, alleen Busselaar kan ik niet beoordelen. Het is denkbaar dat het in de huidige organisatiestuctuur gewoon niet werkbaar is. Het loopt zo nog helemaal fout en dat is het punt.

0   0  
Otjes

Snap het opstappen wel. Maar spel is niet gespeeld.

Geen mogelijke controle cijfers door RvC - Uit de krant!
van Haperen (financierder) ziet 1.5 M saneer mogelijkheden (niet uit salaris spelersgroep) maar wordt niet gehoord. Men loopt keihard op begrotingstekort 700K 2011-2012.

Volgende week komen financiers tezamen terwijl interim "pleister doktor" Ed snel weg zal zijn.

Nee mensen we zijn er nog lang niet. De resterende navel starende broeders van RvC zullen snel onderspit delven.

Tijd voor "Rath Verlegh" revolutie. Stelletje prutsers.

0   0  
buurman

Wat Otjes schrijft is niet uit zijn duim gezogen mede supporters !! Kijk, nogmaals, a.u.b. naar de feiten.

Laad alle berichten na dit bericht in